Republika Turska

User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10717
Joined: 27/04/2021 22:52

#37951 Re: Republika Turska

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 28/05/2023 12:53 Za Rumuniju i Bugarsku smo mi, a kamoli Hrvatska bili Amerika, 2007. kad su ovi usli u EU na guzove.
ma meni je smiješno bilo kad je narod ovdje po forumu sam sebe uvjerio da je Moldavija za nas drzava kad su na guzove dobili priliku da otvore pregovore za ulazak u EU :lol: :lol: :lol: sve mi je tad jasno bilo kako uzivamo u crnini i govoreći da smo najgori
Lopez1981
Posts: 1015
Joined: 19/07/2016 22:27

#37952 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

JohnnyS wrote: 28/05/2023 11:13 Mi smo kurčina, ali ne mogu prihvatiti ni da su Rumunjska, a ni Turska neki jugoistočni ekvivalent Danske ili Švedske.

Dapače, proveo sam dosta vremena u Turskoj, za većinu naselja van Istanbula, Ankare ili Izmira Čapljina i Zavidovići dođu kao London.
U Rumunjskoj nisam bio pa ne mogu iz prve ruke govoriti, ali statistike dosta kažu. Mi imamo problem što smo spremni ići u krajnosti. Slažem se da možemo puno bolje, ali smo za 80% svijeta jack pot
Kamo sreće da je tako, ali nažalost najnerazvijeniji gradovi u Turskoj su London za nase najrazvijenije.
User avatar
basicm
Posts: 10460
Joined: 16/01/2012 21:38

#37953 Re: Republika Turska

Post by basicm »

Point. wrote: 28/05/2023 09:19
HelaS wrote: 28/05/2023 01:35

Sve zbog Erdoganove zabrane ulasku Švedske u NATO :D
Ne samo to, mrskotinja je već 20 i nešto godina na vlasti, dosta. Izmišlja zakone da ostane na vlasti, izmislio je puč da se riješi političkih neistomišljenika, jednog Hakana Sukura koji je toliko dao za pozitivni imidž Turske u svijetu je otjerao, blizak je sa ratnim zločincem Putkom, sve više uvlači religiju u sekularnu državu i ima gadnu njušku.
Objektivno, nema sta :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37954 Re: Republika Turska

Post by _BataZiv_0809 »

Ne vjerujem da Kemo moze do pobjede, ali je diktator sa Bosfora ovaj put ozbiljno uzdrman.
scarr
Posts: 489
Joined: 28/01/2019 23:34

#37955 Re: Republika Turska

Post by scarr »

Lopez1981 wrote: 28/05/2023 14:00
JohnnyS wrote: 28/05/2023 11:13 Mi smo kurčina, ali ne mogu prihvatiti ni da su Rumunjska, a ni Turska neki jugoistočni ekvivalent Danske ili Švedske.

Dapače, proveo sam dosta vremena u Turskoj, za većinu naselja van Istanbula, Ankare ili Izmira Čapljina i Zavidovići dođu kao London.
U Rumunjskoj nisam bio pa ne mogu iz prve ruke govoriti, ali statistike dosta kažu. Mi imamo problem što smo spremni ići u krajnosti. Slažem se da možemo puno bolje, ali smo za 80% svijeta jack pot
Kamo sreće da je tako, ali nažalost najnerazvijeniji gradovi u Turskoj su London za nase najrazvijenije.
Grohotom se smijem :lol:
Jel izadjes iz velikih centara, srednji fucking vijek
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#37956 Re: Republika Turska

Post by sehohari »

_BataZiv_0809 wrote: 28/05/2023 12:53 Za Rumuniju i Bugarsku smo mi, a kamoli Hrvatska bili Amerika, 2007. kad su ovi usli u EU na guzove.
Ja njih ne volim zato što su tako nama uništili snove o EU. Bukvalno poslije ulaska Rumunije i Bugarske su zaoštrili kriterije za ulazak. Da ne govorim o Mađarskoj i njenom uticaju na buduća proširenja.

Pa neki Švabo kada čita o rumunskim bandama po Njemačkoj i nekoj novoj blokadi Orbana smuči mu se što je i Austriju primio, a kamoli da razmišlja o nekoj novoj zemlji.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37957 Re: Republika Turska

Post by _BataZiv_0809 »

sehohari wrote: 28/05/2023 15:38
_BataZiv_0809 wrote: 28/05/2023 12:53 Za Rumuniju i Bugarsku smo mi, a kamoli Hrvatska bili Amerika, 2007. kad su ovi usli u EU na guzove.
Ja njih ne volim zato što su tako nama uništili snove o EU. Bukvalno poslije ulaska Rumunije i Bugarske su zaoštrili kriterije za ulazak. Da ne govorim o Mađarskoj i njenom uticaju na buduća proširenja.

Pa neki Švabo kada čita o rumunskim bandama po Njemačkoj i nekoj novoj blokadi Orbana smuči mu se što je i Austriju primio, a kamoli da razmišlja o nekoj novoj zemlji.
Svabi treba jeftinih radnika. Bolje Rumuni nego Senegalci. Tako oni razmisljaju.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#37958 Re: Republika Turska

Post by sehohari »

_BataZiv_0809 wrote: 28/05/2023 15:41
sehohari wrote: 28/05/2023 15:38

Ja njih ne volim zato što su tako nama uništili snove o EU. Bukvalno poslije ulaska Rumunije i Bugarske su zaoštrili kriterije za ulazak. Da ne govorim o Mađarskoj i njenom uticaju na buduća proširenja.

Pa neki Švabo kada čita o rumunskim bandama po Njemačkoj i nekoj novoj blokadi Orbana smuči mu se što je i Austriju primio, a kamoli da razmišlja o nekoj novoj zemlji.
Svabi treba jeftinih radnika. Bolje Rumuni nego Senegalci. Tako oni razmisljaju.
I to igra ulogu, ali ne cijelu.
Ovako, makar bi nas primili pa da zauzvrat dobiju radnu snagu.

Imali su oni razne ideje da od istočne evrope naprave nešto bolje, milijarde su uložene u nove članice. E sad, kako im to ovi vraćaju? Biraju Orbana, razne poljske katolibane i slične idiote koji im seru po onome što su oni izgradili od 1950. pa do danas.

"Nahrani sirotu na svoju sramotu" je najbolji slogan šta Nijemci, Francuzi i Holanđani misle o proširenju 2000-ih danas. I to direktno utiče na nas, iako bi smo se mi prvi pokrili ušima.
Možemo mi njima svašta reći, ali realno gledano, Hrvatska i Slovenija su gospoda za ove ostale nove članice.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37959 Re: Republika Turska

Post by _BataZiv_0809 »

sehohari wrote: 28/05/2023 15:46
_BataZiv_0809 wrote: 28/05/2023 15:41

Svabi treba jeftinih radnika. Bolje Rumuni nego Senegalci. Tako oni razmisljaju.
I to igra ulogu, ali ne cijelu.
Ovako, makar bi nas primili pa da zauzvrat dobiju radnu snagu.

Imali su oni razne ideje da od istočne evrope naprave nešto bolje, milijarde su uložene u nove članice. E sad, kako im to ovi vraćaju? Biraju Orbana, razne poljske katolibane i slične idiote koji im seru po onome što su oni izgradili od 1950. pa do danas.

"Nahrani sirotu na svoju sramotu" je najbolji slogan šta Nijemci, Francuzi i Holanđani misle o proširenju 2000-ih danas. I to direktno utiče na nas, iako bi smo se mi prvi pokrili ušima.
Možemo mi njima svašta reći, ali realno gledano, Hrvatska i Slovenija su gospoda za ove ostale nove članice.
Izbacili bi oni istocnu Evropu da im pravi vise stete nego koristi. Pricao je Sarkozy prije 10 godina o Evropi sa dvije brzine. Ne da zapadnjak marku ako nije siguran da ce dobit dvije.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#37960 Re: Republika Turska

Post by sehohari »

_BataZiv_0809 wrote: 28/05/2023 15:56
sehohari wrote: 28/05/2023 15:46

I to igra ulogu, ali ne cijelu.
Ovako, makar bi nas primili pa da zauzvrat dobiju radnu snagu.

Imali su oni razne ideje da od istočne evrope naprave nešto bolje, milijarde su uložene u nove članice. E sad, kako im to ovi vraćaju? Biraju Orbana, razne poljske katolibane i slične idiote koji im seru po onome što su oni izgradili od 1950. pa do danas.

"Nahrani sirotu na svoju sramotu" je najbolji slogan šta Nijemci, Francuzi i Holanđani misle o proširenju 2000-ih danas. I to direktno utiče na nas, iako bi smo se mi prvi pokrili ušima.
Možemo mi njima svašta reći, ali realno gledano, Hrvatska i Slovenija su gospoda za ove ostale nove članice.
Izbacili bi oni istocnu Evropu da im pravi vise stete nego koristi. Pricao je Sarkozy prije 10 godina o Evropi sa dvije brzine. Ne da zapadnjak marku ako nije siguran da ce dobit dvije.
Možda, ali im opet seru po glavi, a oni ne žele još nekoga da im tako radi.
I upravo zbog toga nama nema ulaska.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37961 Re: Republika Turska

Post by _BataZiv_0809 »

sehohari wrote: 28/05/2023 15:59

Možda, ali im opet seru po glavi, a oni ne žele još nekoga da im tako radi.
I upravo zbog toga nama nema ulaska.
Kako ono elcaliente rece, Poljaci su nezahvalni, otvaraju firme po Poljskoj a rade u Njemackoj :lol:

Ma uci cemo mi zbog geopolitickog preslagivanja.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#37962 Re: Republika Turska

Post by sehohari »

_BataZiv_0809 wrote: 28/05/2023 16:01
sehohari wrote: 28/05/2023 15:59

Možda, ali im opet seru po glavi, a oni ne žele još nekoga da im tako radi.
I upravo zbog toga nama nema ulaska.
Kako ono elcaliente rece, Poljaci su nezahvalni, otvaraju firme po Poljskoj a rade u Njemackoj :lol:

Ma uci cemo mi zbog geopolitickog preslagivanja.
Ne mislim ja uopšte na to, niti im to iko zamjera.
Švabe ne vole što glasaju za katolibane za koje je HDZ mala maca, što Mađari blokiraju gotovo svaku drugu EU-odluku kao Dodik u BiH.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#37963 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

Prvi rezultati nakon zatvaranja biralista...

Erdogan 57%

:izet:

Kazu Erdogan uzdrman, osvojit ce vise glasova neko ikada do sad!!!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37964 Re: Republika Turska

Post by _BataZiv_0809 »

Pa i u prvom krugu je tako islo. Naravno da je uzdrman, nikad nije isao u drugi krug.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#37965 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

_BataZiv_0809 wrote: 28/05/2023 17:31 Pa i u prvom krugu je tako islo. Naravno da je uzdrman, nikad nije isao u drugi krug.
Nikad se nije ujedinilo 6 stranaka koje su na skroz razlicitim ideoloskim postavkama... I opet je uzeo vise glasova neko ikada ranije.
giannibelif
Posts: 1967
Joined: 28/01/2017 22:11

#37966 Re: Republika Turska

Post by giannibelif »

sehohari wrote: 28/05/2023 02:22
giannibelif wrote: 28/05/2023 01:57

Ja sam pripadnik naroda koji mene prihvata kao svog jer jesam njihov, defakto po papirima i de jure imovinski jer imam nekretninu tamo. Nisam nikakav podanik, nikakav navijač sa tribine iz gola već njihov onoliko koliko sam i Bosanac jer to želim biti i jesam. Mogao sam dobit i pasoš Omana rodjenjem, ali nisam jer mi nije trebao. I tamo imam jake prijateljske i potencijalno poslovne veze, ali opet ne općim oralno sa narodom kojim nisam krvno vezna kao što opće pojedinci ovdje.
Rumunski narod kad ga prevariš u zadnjih trideset godina onom ko ga je zayebao ide direkt pred kuću, ne čeka da mu se baci igračka ili da mu se da koja lira na biračkom mjestu. Tamo premijer države guli robiju, multimilioneri odu na robiju u Rahovu Ili Tulceu dok trepnu. Hvala Francuskoj na angažmanu, hvala Europi na svemu. Temišvar je danas snažan privredni centar i infrastrukturno moderan EU grad, a Bukurešt Seul ili Tokijo Balkana. Tamo se donose sve najvažnije poslovne odluke u ovom dijelu Europe. Ja sam u zadnja dva mjeseca putovao od Osla do Gzire na Malti, niko me pogledao ni mrvicu čudno jer izvadim pasoš koji vrijedi svuda u svijetu, u 95 posto država. Izvolite, ugodan boravak! Volim Evropu i volim sve što ona jest.
Ja govorim o Rumuniji zato što si ti iz rumunske perspektive pričao o Turskoj. I ne želim da umanjem tvoj identitet kao Bosanac (već si dovoljno dugo ovdje na forumu ostavio trag da ti to neko ne smije poreći :mrgreen: ), ali ti priča jeste gotovo ista onoj kada bh. Hrvati počnu pričati o Hrvatskoj.
Rumunija jeste dosta napredovala u odnosu na period prije ulaska u EU, kada je čak i BiH za nju bila Švica. Jeste ostvaren napredak, ali je ta država daleko od toga da se i dan-danas ne smatra uljezom u evropskoj zajednici.
Rumunija je zemlja sa najvećim odlaskom od ulaza u EU, po gotovo svim statistikama su zadnji, jedino po korupciji kotiraju na visokom drugom mjestu. Da, ostvaren je napredak, ali tek kada je EU bukvalno morala cijeli pravni sistem staviti pod opservaciju. O uspjehu države dovoljno govori činjenica da ni dan-danas Rumunija nije dio Šengena. BDP, prosječne plate, nezaposlenost, sve je to daleko još iza Hrvatske, a kamoli nekih uspješnijih zemalja.

Mogao bi i napisati kako se gleda na Rumune u zapadnim zemljama evrope, ali bolje mi je da šutim oko toga...

A ako je Bukurešt "Tokio balkana", šta je onda tek najveći evropski grad Istanbul? New York, London i Pariz zajedno?
To je region Male Azije. Kad predješ granični prelaz Kapikule, to je Balkan samo za TRT vjeruj.
Lopez1981
Posts: 1015
Joined: 19/07/2016 22:27

#37967 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

scarr wrote: 28/05/2023 15:33
Lopez1981 wrote: 28/05/2023 14:00

Kamo sreće da je tako, ali nažalost najnerazvijeniji gradovi u Turskoj su London za nase najrazvijenije.
Grohotom se smijem :lol:
Jel izadjes iz velikih centara, srednji fucking vijek
Smiji se ti koliko god hoces, meni je da zaplacem kad vidim gdje se mi lijecimo i u kakvim bolnicama kao da je svijet stao, a gdje se lijece Turci u najvecim zabitima u Turskoj.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#37968 Re: Republika Turska

Post by Lincoln-Burrows »

Uzima to Erdogan sa 53%, sad jesam li sretan ili nesretan ne znam. Možda malo više sretan nego nesretan.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#37969 Re: Republika Turska

Post by sehohari »

giannibelif wrote: 28/05/2023 17:38
sehohari wrote: 28/05/2023 02:22

Ja govorim o Rumuniji zato što si ti iz rumunske perspektive pričao o Turskoj. I ne želim da umanjem tvoj identitet kao Bosanac (već si dovoljno dugo ovdje na forumu ostavio trag da ti to neko ne smije poreći :mrgreen: ), ali ti priča jeste gotovo ista onoj kada bh. Hrvati počnu pričati o Hrvatskoj.
Rumunija jeste dosta napredovala u odnosu na period prije ulaska u EU, kada je čak i BiH za nju bila Švica. Jeste ostvaren napredak, ali je ta država daleko od toga da se i dan-danas ne smatra uljezom u evropskoj zajednici.
Rumunija je zemlja sa najvećim odlaskom od ulaza u EU, po gotovo svim statistikama su zadnji, jedino po korupciji kotiraju na visokom drugom mjestu. Da, ostvaren je napredak, ali tek kada je EU bukvalno morala cijeli pravni sistem staviti pod opservaciju. O uspjehu države dovoljno govori činjenica da ni dan-danas Rumunija nije dio Šengena. BDP, prosječne plate, nezaposlenost, sve je to daleko još iza Hrvatske, a kamoli nekih uspješnijih zemalja.

Mogao bi i napisati kako se gleda na Rumune u zapadnim zemljama evrope, ali bolje mi je da šutim oko toga...

A ako je Bukurešt "Tokio balkana", šta je onda tek najveći evropski grad Istanbul? New York, London i Pariz zajedno?
To je region Male Azije. Kad predješ granični prelaz Kapikule, to je Balkan samo za TRT vjeruj.
Kako god, Istanbul je Pariz, New York i London za sve balkanske gradove zajedno.
To da li pripada toj regiji je potpuno nebitno, s tim da je moje misljenje da je Turska integralan dio evrope.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#37970 Re: Republika Turska

Post by Student_u_Ostavci »

Nije zar da su naši domaći dušebrižnici za turski narod i standard uzalud kačili BH zastavu uz Kemicu?

Kemo :bih:
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#37971 Re: Republika Turska

Post by Ludzak »

Lopez1981 wrote: 28/05/2023 17:42
scarr wrote: 28/05/2023 15:33

Grohotom se smijem :lol:
Jel izadjes iz velikih centara, srednji fucking vijek
Smiji se ti koliko god hoces, meni je da zaplacem kad vidim gdje se mi lijecimo i u kakvim bolnicama kao da je svijet stao, a gdje se lijece Turci u najvecim zabitima u Turskoj.
Najnerazvijeniji gradovi u Turskoj su na istoj ravni sa našim najnerazvijenijim gradovima. U Turskoj da nije ljetnog turizma i vojske, bili bi u rangu sa nama.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#37972 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

Ludzak wrote: 28/05/2023 17:52
Lopez1981 wrote: 28/05/2023 17:42
Smiji se ti koliko god hoces, meni je da zaplacem kad vidim gdje se mi lijecimo i u kakvim bolnicama kao da je svijet stao, a gdje se lijece Turci u najvecim zabitima u Turskoj.
Najnerazvijeniji gradovi u Turskoj su na istoj ravni sa našim najnerazvijenijim gradovima. U Turskoj da nije ljetnog turizma i vojske, bili bi u rangu sa nama.
Ceste, bolnice, skole, univerziteti i studentski domovi širom Turske su bolje nego sve nabrojano u Sarajevu!

Ovo je licno svjedocenje svakoga ko je bio u Turskoj dal u bolnici dal na studiju.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#37973 Re: Republika Turska

Post by sehohari »

Ludzak wrote: 28/05/2023 17:52
Lopez1981 wrote: 28/05/2023 17:42
Smiji se ti koliko god hoces, meni je da zaplacem kad vidim gdje se mi lijecimo i u kakvim bolnicama kao da je svijet stao, a gdje se lijece Turci u najvecim zabitima u Turskoj.
Najnerazvijeniji gradovi u Turskoj su na istoj ravni sa našim najnerazvijenijim gradovima. U Turskoj da nije ljetnog turizma i vojske, bili bi u rangu sa nama.
Jbg, to "ali" nas vazda zezne.
Ipak, mislim da je kod njih bolje i u tom smislu da nemaju toliko lihvarske cijene kao kod nas. Sve je dosta jeftinije, s tim da tamo stan kupis po cijeni koja je vazila u Sarajevu prije 10-15 godina.
Last edited by sehohari on 28/05/2023 17:59, edited 1 time in total.
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#37974 Re: Republika Turska

Post by Ludzak »

MUNAFIK wrote: 28/05/2023 17:54
Ludzak wrote: 28/05/2023 17:52

Najnerazvijeniji gradovi u Turskoj su na istoj ravni sa našim najnerazvijenijim gradovima. U Turskoj da nije ljetnog turizma i vojske, bili bi u rangu sa nama.
Ceste, bolnice, skole, univerziteti i studentski domovi širom Turske su bolje nego sve nabrojano u Sarajevu!

Ovo je licno svjedocenje svakoga ko je bio u Turskoj dal u bolnici dal na studiju.
Kažem ti. Ljetni turizam, Istanbul, more itd im donose zaradu.
2604570
Posts: 290
Joined: 24/10/2014 08:44

#37975 Re: Republika Turska

Post by 2604570 »

Ludzak wrote: 28/05/2023 17:58
MUNAFIK wrote: 28/05/2023 17:54

Ceste, bolnice, skole, univerziteti i studentski domovi širom Turske su bolje nego sve nabrojano u Sarajevu!

Ovo je licno svjedocenje svakoga ko je bio u Turskoj dal u bolnici dal na studiju.
Kažem ti. Ljetni turizam, Istanbul, more itd im donose zaradu.
Uzmi Svicarskoj zimski turizam, bankarsko-poreznu muljazu bili bi u rangu s nama.
Post Reply