Republika Turska

Post Reply
Moenx
Posts: 1647
Joined: 26/06/2013 10:36

#21026 Re: Republika Turska

Post by Moenx »

cyprus wrote:Ma meni taj Brko nije toliko ni mrzak, koliko mi je milo gledat ove SDA idolopoklonike kako pizde :D
He he dobro si reko
Moenx
Posts: 1647
Joined: 26/06/2013 10:36

#21027 Re: Republika Turska

Post by Moenx »

Nadzornik wrote:
insomnia78 wrote:E sad zamisli nesto ovako u BL :lol:
Na Bliskom Listoku mislis ili...???
Ma hajde na Bliskom Listoku ali zamislite u Banja Luci
User avatar
SmokingMan
Posts: 18618
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#21028 Re: Republika Turska

Post by SmokingMan »

Napokon neke manje promjene.Eh,kada bi mi imali muda.... :thumbup:

Zna li ko kolika je razlika bila u glasovima?
Moenx
Posts: 1647
Joined: 26/06/2013 10:36

#21029 Re: Republika Turska

Post by Moenx »

SmokingMan wrote:Napokon neke manje promjene.Eh,kada bi mi imali muda.... :thumbup:

Zna li ko kolika je razlika bila u glasovima?
Promjene koje vode naprijed. !!
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#21030 Re: Republika Turska

Post by Atego »

GandalfSivi wrote:
Atego wrote:
Kakav radovan kakve pm :-) nek ste vi sebi poslije onoliko granata doveli kosicu (bmk dje je bio i sta je radio). ruzno vidit pa haj.sramota pajdo, gora ne moze
Mi smo se borili za drzavu jednakih gradjana, bez obzira na nacionalnost, a cetnici i jos poneki su se borili za nacionalne torove.

Btw, gdje je to Kojovic bio (nemoj reci BG, samo ces glup ispasti)?
Sad ti kazem, nebitno gdje je bio. Ne vjerujem ni njemu ni njegovoj stranci. A tu drzavu jednakih gradjana malo vjezbaj po mostaru i banja luci pa mi javi kako je zavrsilo. Na kraju cemo i bez ovog rezervata ostat.

A ovog turcina sto se tice ,moze se vise svidjat tebi ili meni ,svejedno. Dirni mu u istanbul il' tursku pas vidit kao musa dere jarca. Mozel se to rec za pedju i njegovu subverzivnu stranku koja ne moze na miru odgledat odavanje pocasti zrtvama agresije ?
Moenx
Posts: 1647
Joined: 26/06/2013 10:36

#21031 Re: Republika Turska

Post by Moenx »

A jeste uhvatili detalj gdje novo nacelnokos veli da ce suradjivat sa Erdoganom
Jak lik
Obecava mnogo
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#21032 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

GandalfSivi wrote:Ja realno mislim da je Erdogan jedan od najboljih “vladara” koje je moderna Turska imala, ali za svako drustvo je dobro da se vlast promijeni svakih 8-12 godina, cisto da se vlastodrzci ne opuste, da ne zaborave da su tu zarad dobrobiti naroda i drustva...
:thumbup: Ali dzaba ne moze da se zuc ne prosipa, zamiskite ovako nesto pod vojnom huntom sto ih je habala desetljecima, udario je erdogan solidne temelje za demokratiju.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#21033 Re: Republika Turska

Post by vatrogasac »

The 51st State wrote:
GandalfSivi wrote:Ja realno mislim da je Erdogan jedan od najboljih “vladara” koje je moderna Turska imala, ali za svako drustvo je dobro da se vlast promijeni svakih 8-12 godina, cisto da se vlastodrzci ne opuste, da ne zaborave da su tu zarad dobrobiti naroda i drustva...
:thumbup: Ali dzaba ne moze da se zuc ne prosipa, zamiskite ovako nesto pod vojnom huntom sto ih je habala desetljecima, udario je erdogan solidne temelje za demokratiju.
Ovo ima i dobru stranu po Erdogana. Malo će se prekontati i shvatiti bolje realnost i za nju biti spremniji. Po priči jednog našeg intelektualca koji živi tamo i radi i blizak je sa Erdoganom izgleda da bi morao neke svoje savjetnike izmijenjati. Što se tiče nas u Bosni od Turske smo imali raznih koristi pa nam odgovara jaka, a ne slaba. Kada Vučiću i Miletu nije mrsko dreknuti "merhaba asker" zbog čega ih kući ismijavaju onda je više nego jasno. Slika iz Laktaša.

Image
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1330
Joined: 20/11/2018 16:45

#21034 Re: Republika Turska

Post by MarshalDodik »

Srbiji investicije i nova radna mjesta
Bosni poljupci i topli zagrljaji :kiss:
Minut cutanja za pad prijestolnice :sad:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#21035 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

MarshalDodik wrote:Srbiji investicije i nova radna mjesta
Bosni poljupci i topli zagrljaji :kiss:
Minut cutanja za pad prijestolnice :sad:
od turaka dosta sto su dva grada poguraili da zaposle raju i digli dva predratna giganta na jos veci nivo, maglaj i lukavac, za nesto vise se moraju malo i guzovi podici, a zboh takvih ko ti nisu trebali ni to.
nehljebski mentalitet u punon sjaju.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#21036 Re: Republika Turska

Post by madner »

Problem je iluzija da Turci gledaju nesto drugo nego vlastiti interes.

Ovo tepanje elita ne pomaze da se shvati ta cinjenica.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#21037 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

madner wrote:Problem je iluzija da Turci gledaju nesto drugo nego vlastiti interes.

Ovo tepanje elita ne pomaze da se shvati ta cinjenica.
ma nidje veze, nek recimo sbk kanton otvori kancelariju u istanbulu da prezentuje projekte i ganja potencijalne investicije za pet godina bi sigurno 10 tak fabrika navukli, nece niko iz sentimenta i nako. o nepostojanju strategije i aktivnosti na visem nivou ne treba ni pricati, eto ima to meso i brasno i to je to.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#21038 Re: Republika Turska

Post by Leverage »

Vjerovali ili ne i u CHP-u su Turci.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1330
Joined: 20/11/2018 16:45

#21039 Re: Republika Turska

Post by MarshalDodik »

The 51st State wrote:
MarshalDodik wrote:Srbiji investicije i nova radna mjesta
Bosni poljupci i topli zagrljaji :kiss:
Minut cutanja za pad prijestolnice :sad:
od turaka dosta sto su dva grada poguraili da zaposle raju i digli dva predratna giganta na jos veci nivo, maglaj i lukavac, za nesto vise se moraju malo i guzovi podici, a zboh takvih ko ti nisu trebali ni to.
nehljebski mentalitet u punon sjaju.
Predsjednik najjace partije u Bosnjaka guzicu oznoji hodajuci po Turskoj a investicije zaglavise na najdalje na Drine.
Mile i Dragan vojsku pozdravljaju na tecnom Turskom i opet nista.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#21040 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

oznoji i vucic jos vise i jezik mu se izlizo ali covjek sa sobom kamarilu hvataca za rukav vodi pa bude i neki rezultat, mada onakve investicije kakve u srbiji rade i ne prizeljkujem, minimalne plate i mala tehnoloska osnova. vise bi znacilo da se desi jos koji natron i sisedzam lukavac, da ilustrujem te dvije investicije vise znace za maglaj i lukavac neuporedivo vise nego ijedna turska investicija u srbiji za ekvivalentnu sredinu, zasto nema vise maglaja i lukavaca je pravo pitanje..
dakle, turcima prebacivati nasu nesposobnosi da osmislimo ambijent za investiranje koji bi zadovoljio obje strane, bez sadake, je obicna glupost i malicioznost.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#21041 Re: Republika Turska

Post by vatrogasac »

MarshalDodik wrote: Bosni poljupci i topli zagrljaji :kiss:
Samo? Pa ja mislim da je teško naći grad da Turci poslije rata nisu nešto izgradili ili obnovili. Rade tu stalno nešto TIKA, Dijanet ....
"Bosna i Hercegovina zauzima posebno mjesto u srcu Turske i njenog naroda, a taj odnos se jednako reflektuje i na polje razvojne podrške. Tokom 23 godine djelovanja u BiH, TIKA je realizovala 850 projekata i aktivnosti i ulaganja od 82 miliona dolara. Razvojna pomoć Bosni i Hercegovini se nastavlja u raznim sektorima od obrazovanja, zdravstva, poljoprivrede i stočarstva, jačanja i razvijanja društvene i administrativne infrastrukture, pa sve do podrške razvoju turizma te očuvanja zajedničkog kulturno-historijskog naslijeđa", kazao je Alimci.

https://www.aa.com.tr/ba/balkan/odr%C5% ... ni/1424129
Turska ruka pomoći nije zaobišla ni Bosnu i Hercegovinu u poslijeratnom periodu, a posebno nakon katastrofalnih poplava 2014. godine, kada je putem brojnih institucija i organizacija obezbijeđena značajna materijalna pomoć u novcu i robi za pogođena područja u cijeloj Bosni i Hercegovini.

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... usd-396392
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1330
Joined: 20/11/2018 16:45

#21042 Re: Republika Turska

Post by MarshalDodik »

The 51st State wrote:oznoji i vucic jos vise i jezik mu se izlizo ali covjek sa sobom kamarilu hvataca za rukav vodi pa bude i neki rezultat, mada onakve investicije kakve u srbiji rade i ne prizeljkujem, minimalne plate i mala tehnoloska osnova. vise bi znacilo da se desi jos koji natron i sisedzam lukavac, da ilustrujem te dvije investicije vise znace za maglaj i lukavac neuporedivo vise nego ijedna turska investicija u srbiji za ekvivalentnu sredinu, zasto nema vise maglaja i lukavaca je pravo pitanje..
dakle, turcima prebacivati nasu nesposobnosi da osmislimo ambijent za investiranje koji bi zadovoljio obje strane, bez sadake, je obicna glupost i malicioznost.
Na ovo cu se samo nasmijati :lol:
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1330
Joined: 20/11/2018 16:45

#21043 Re: Republika Turska

Post by MarshalDodik »

Posebno mjesto u "turskom srcu" i "turska ruka pomoci"

:skoljka: :mrgreen:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#21044 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

pa kad nemas sta drugo, kosulje, carape, ves, farmerke, vec sad i lokalno proizvodimo, a ti mi nadji primjer koji demantuje napisano.
gukni sta su to turci napravili u srbiji na nivou sodare i natrona ili odlutaj u internet bespuca posramljen potpuno. :oops:
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#21045 Re: Republika Turska

Post by Atego »

MarshalDodik wrote:Posebno mjesto u "turskom srcu" i "turska ruka pomoci"

:skoljka: :mrgreen:
a ti bi sadake ? e nemre više !
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#21046 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

ko vlada istanbulom u konačnici vlada i turskom
ovo je nagovještaj da će akp izgubiti veliki dio vlasti na svim nivoima u državi
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21047 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Al taj prefinjeni humor manjinskih naroda u BiH
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1330
Joined: 20/11/2018 16:45

#21048 Re: Republika Turska

Post by MarshalDodik »

"Slucajno" poznajem stanje u Natronu.
Pri tome mislim na status, raspolozenje i prava radnika.

Necu sadaku, jos vise mrzim licemjerje.
Cist racun duga ljubav
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#21049 Re: Republika Turska

Post by GandalfSivi »

Atego wrote:
Sad ti kazem, nebitno gdje je bio. Ne vjerujem ni njemu ni njegovoj stranci. A tu drzavu jednakih gradjana malo vjezbaj po mostaru i banja luci pa mi javi kako je zavrsilo. Na kraju cemo i bez ovog rezervata ostat.
Kazem ja, nismo mi na istoj strani u ratu bili, moja se definitivno nije za rezervate borila...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21050 Re: Republika Turska

Post by uglavnomja »

izbor kontra erdogana mora biti :thumbup:
Post Reply