Republika Turska

Post Reply
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#21001 Re: Republika Turska

Post by Challenger_ »

Lincoln-Burrows wrote:Istanbul je lapo lapo uvijek bio, CHP je još daleko od pobjede na nivou države.
Nema ništa od AKP-a. Ovo je početak njihovog kraja. Preskupo ih je koštala nerealna ambicija da zagospodare Magrebom i sa pola Bliskog istoka.

Sve što im je preostalo je pad.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#21002 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Ovo je još jedan od pokazatelja koliko se zaoštrava polarizacija između FGR i seljadije na svim meridijanima i paralelama :-D

A daleko od toga da je ovo znak nekog pada AKP-a... Ruralna Turska je i dalje čvrsto na njihovoj strani...
Last edited by cyprus on 23/06/2019 20:03, edited 2 times in total.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#21003 Re: Republika Turska

Post by tvojkomsija »

AKP nek se polako pozdravlja sa Turskom, kao i SDA sa Sarajevom.. kud koji mili moji :)
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#21004 Re: Republika Turska

Post by Atego »

cyprus wrote:Ovo je još jedan od pokazatelja koliko se zaoštrava polarizacija između FGR i seljadije na svim meridijanima i paralelama :-D

A daleko od toga da je ovo znak nekog pada AKP-a... Ruralna Turska je i dalje čvrsto na njihovoj strani...
Haj bar je turcin.nekima stane u obraz da im srbin vedri i oblaci u po rajvosa
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#21005 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Atego wrote:
cyprus wrote:Ovo je još jedan od pokazatelja koliko se zaoštrava polarizacija između FGR i seljadije na svim meridijanima i paralelama :-D

A daleko od toga da je ovo znak nekog pada AKP-a... Ruralna Turska je i dalje čvrsto na njihovoj strani...
Haj bar je turcin.nekima stane u obraz da im srbin vedri i oblaci u po rajvosa
Merhaba, Samra, šta ima? Post prijavljen :)
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#21006 Re: Republika Turska

Post by Atego »

cyprus wrote:
Atego wrote:
cyprus wrote:Ovo je još jedan od pokazatelja koliko se zaoštrava polarizacija između FGR i seljadije na svim meridijanima i paralelama :-D

A daleko od toga da je ovo znak nekog pada AKP-a... Ruralna Turska je i dalje čvrsto na njihovoj strani...
Haj bar je turcin.nekima stane u obraz da im srbin vedri i oblaci u po rajvosa
Merhaba, Samra, šta ima? Post prijavljen :)
Ma samo prijavljuj . Ne moze se balinska sramota sakrit banom
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#21007 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Atego wrote:
cyprus wrote:
Atego wrote:Haj bar je turcin.nekima stane u obraz da im srbin vedri i oblaci u po rajvosa
Merhaba, Samra, šta ima? Post prijavljen :)
Ma samo prijavljuj . Ne moze se balinska sramota sakrit banom
Naravno da ne može... Međutim, ako te banuju, sramota ostaje samo tvoja... Ako ne, onda ovo što si napisao ostaje sramota cijelog foruma...
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#21008 Re: Republika Turska

Post by Atego »

cyprus wrote:
Naravno da ne može... Međutim, ako te banuju, sramota ostaje samo tvoja... Ako ne, onda ovo što si napisao ostaje sramota cijelog foruma...
Hahahahahahhahah koja patetika nevidjena
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#21009 Re: Republika Turska

Post by Leverage »

Vidi ti portparola izbacivača iz supermarketa i ljubitelja pravovjerne stranke, i ovdje se razmah'o džiberskim folovima.

Epska pobjeda CHP-a, čini se da je pismenim Turcima dosta neoosmanske paranoje. Pismena Europa pozdravlja večerašnje rezultate.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#21010 Re: Republika Turska

Post by Atego »

Leverage wrote:Vidi ti portparola izbacivača iz supermarketa i ljubitelja pravovjerne stranke, i ovdje se razmah'o džiberskim folovima.

Epska pobjeda CHP-a, čini se da je pismenim Turcima dosta neoosmanske paranoje. Pismena Europa pozdravlja večerašnje rezultate.
ti si jamda portparol "pismene evrope" ? :lol: sta sebi ljudi umisle grdna rano :run: :mrgreen:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#21011 Re: Republika Turska

Post by Control panel »

Ahaha drugi put ga erdogan glabno u istambulu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21012 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Zanimljiv neki diktator i tlacitelj Kurda. Izgubio Carigrad i jos kae Kurdi odlucili o pobjedi :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#21013 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Kurdi u Ankari uz kurdsku narodnu muziku slave poraz AKP.

https://mobile.twitter.com/mutludc/stat ... 0040080384

Zanimljivo je da Turci i Kurdi zajedno slave na ulicama Stambola, sa zastavama CHP i HDP. Mozda dodju bolji dani...

https://mobile.twitter.com/mutludc/stat ... 8592994309

Ljudi u Istanbulu nose portret politickog zatvorenika, lidera HDP, Demirtasa, koji je pozvao kurdski narod da glasa portiv AKP sto je na kraju bilo presudno....

AKP je iznudio od Odzalana pismo u kojem je podrzao AKP, ali Kurdi na to nisu nasjeli...

https://mobile.twitter.com/mutludc/stat ... 1169507328

Image

Uzalud je Jildrim u Dijarbakiru govorio na kurdskom, uzalud je Erdogan govorio da ga Odzalan podrzava, uzalud je ugustio Barzanija uoci izbora... kurdski narod nije i nece zaboraviti sta im je Erdogan uradio. Nadam se da je nova garnitura CHP-a spremna za novu politiku. :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21014 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

E sad zamisli nesto ovako u BL :lol:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#21015 Re: Republika Turska

Post by Nadzornik »

Uskoro ce Kemalisti da rijese Kurdsko pitanje.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#21016 Re: Republika Turska

Post by Nadzornik »

insomnia78 wrote:E sad zamisli nesto ovako u BL :lol:
Na Bliskom Listoku mislis ili...???
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#21017 Re: Republika Turska

Post by tvojkomsija »

Kako je Erdogan izigrao sam sebe, ponistio izbore u kojima je bilo 15k glasova razlike, i sad je dobio razliku od 800 hiljada glasova. :lol:

Cestitam gradjanima Istanbula koji su dokazali da su evropski, progresivan narod! Ogromna izlaznost takodjer za pohvalu.

Sretno gospodinu Imamoglu, da ojaca Istanbul i 2023 postane predsjednik. :thumbup:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#21018 Re: Republika Turska

Post by GandalfSivi »

Atego wrote:
cyprus wrote:Ovo je još jedan od pokazatelja koliko se zaoštrava polarizacija između FGR i seljadije na svim meridijanima i paralelama :-D

A daleko od toga da je ovo znak nekog pada AKP-a... Ruralna Turska je i dalje čvrsto na njihovoj strani...
Haj bar je turcin.nekima stane u obraz da im srbin vedri i oblaci u po rajvosa
Najjaci su mi ovi Radovanovi Bosnjaci koji se za iste stvari kao i Dabic zalazu...
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#21019 Re: Republika Turska

Post by Atego »

GandalfSivi wrote:
Atego wrote:
cyprus wrote:Ovo je još jedan od pokazatelja koliko se zaoštrava polarizacija između FGR i seljadije na svim meridijanima i paralelama :-D

A daleko od toga da je ovo znak nekog pada AKP-a... Ruralna Turska je i dalje čvrsto na njihovoj strani...
Haj bar je turcin.nekima stane u obraz da im srbin vedri i oblaci u po rajvosa
Najjaci su mi ovi Radovanovi Bosnjaci koji se za iste stvari kao i Dabic zalazu...
Kakav radovan kakve pm :-) nek ste vi sebi poslije onoliko granata doveli kosicu (bmk dje je bio i sta je radio). ruzno vidit pa haj.sramota pajdo, gora ne moze
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#21021 Re: Republika Turska

Post by tvojkomsija »

Prelijepo za vidjet! :-D
Hocemo li mi i ekipa s foruma ovako iduce godine? Jel doslo vrijeme da progledamo?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#21022 Re: Republika Turska

Post by GandalfSivi »

Atego wrote:
Kakav radovan kakve pm :-) nek ste vi sebi poslije onoliko granata doveli kosicu (bmk dje je bio i sta je radio). ruzno vidit pa haj.sramota pajdo, gora ne moze
Mi smo se borili za drzavu jednakih gradjana, bez obzira na nacionalnost, a cetnici i jos poneki su se borili za nacionalne torove.

Btw, gdje je to Kojovic bio (nemoj reci BG, samo ces glup ispasti)?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#21023 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

tvojkomsija wrote:Prelijepo za vidjet! :-D
Hocemo li mi i ekipa s foruma ovako iduce godine? Jel doslo vrijeme da progledamo?
Mislim da cemo napraviti znacajan pomak, dosta je ljudi shvatilo, ali je problem sto je dosta otislo. Mislim da ce trebati 4-8 godina da se otarasimo SDA.

...

AKP i Erdogan su radili dobro 10-ak godina. Da se Erdogan povukao prije 5 godina bio bi zlatnim slovima upisan u modernu tursku historiju. Cak bi bio uvazavan u kemalistickim i kurdskim redovima...

Sve nakon toga je cista katastrofa i unistavanje svega sto je je do tada napravio. Sjebala ga glad za vlascu, ambicija da bude novi Sulejman, da pretvori Tursku u regionalnu silu. Sve je rezultiralo silnim porazima na medjunardnom planu, stagnaciji ekonomije i zestokim podjelama u drustvu.

8 godina u politici je kapak. Treba zakonom zabraniti da iko moze ostati vise od 8 godina u bilo kakvim politickim strukturama.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#21024 Re: Republika Turska

Post by GandalfSivi »

Ja realno mislim da je Erdogan jedan od najboljih “vladara” koje je moderna Turska imala, ali za svako drustvo je dobro da se vlast promijeni svakih 8-12 godina, cisto da se vlastodrzci ne opuste, da ne zaborave da su tu zarad dobrobiti naroda i drustva...
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#21025 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Ma meni taj Brko nije toliko ni mrzak, koliko mi je milo gledat ove SDA idolopoklonike kako pizde :D
Post Reply