Republika Turska

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16101 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote: Evo odokativno bez stranaca tfr im je mozda oko 1,39 a da odrze populaciju koliko toliko stabilnom trebao bi im 2,50.
Jel iko tolko lud da misli da preko noci moze tfr stopa skocit za 180%.
Ovdje sam gresku napravio zaboravio sam oduzet.
Nije 180% nego 80%.

Moguce da ga poprave, povecaju za nekih 100 godina ovoliko. Bas me zanima bil iko mogao za 10, 20 godina da ovoliko da popravi tfr stopu.

PS. Sumnjam da bi mogli da poprave, povecaju ovoliko tfr stopu za 200 godina, a ne za 100. ;-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16102 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

JThomas wrote:pa to i jeste priča diktatora i poludiktatora iz "istočnog bloka", kurva evropa demografski izumire, čuvari pravih vrijednosti iz rusije, turske i srbije... :-D
Ma ne izumiru, zahvaljujuci migrantima. Bez migranata bi bili u goroj banani.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16103 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Challenger__ wrote:Paranoik kao libtardi i neokoni. Libtard, neokon ili islamista, isti (cionisticki) *urac.
Na koga se ovo odnosi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16104 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

dnaxy wrote:
prog321 wrote:Holandija, Danska su politički patuljci.
ne bi oni stali sami.protiv Turske.
iza njih stoji Njemacka.
Turska moze veoma lako unistiti EU ako to zeli. zato Nijemci ne.smiju direktno protiv Turaka.
koriste proxije kao Holandija i Danska :-D
:D :D :D :-) :-) :lol: :lol: :lol:

bas, citava eu je banana i sad neka turska banana drzava ih moze unistit..zato je pola europe otislo u tursku da bi radilo, i imali bolji standard...jakako..mora da se salis? :)
Pa nije. Dok je Shtancanja Dolara i Eura, kao i ostaloga. Samo desi se tu i tamo, da to pukne, a kad pukne sve ode u 3 p_zde m_terine.
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#16105 Re: Republika Turska

Post by desni »

arzuhal wrote:Bio sam poprilično ravnodušan na zbivanja na tursko-holandskoj relaciji, ali kada sam pročitao onu odvratnu, degutantnu, bijednu, munafičku izjavu turskog novinara Hališčelika, dopisnika TRT-a iz Amerike...

"Sve vreme smo mislili da se Srebrenice nije desila namerno. Sada je jasno da su Holanđani želeli da očiste Evropu od muslimana"

...podržavam Holandiju u ovom slučaju zabrane dolazaka turskim političarima na skupove podrški i okupljanja u Holandiji. SAMO zbog ove izjave (makar ona ne bila izrečena od strane nekog turskog zvaničnika nego novinara). A baška što sam skont'o, i to prema riječima muslimana, gradonačelnika Roterdama, da su pofino lagali po pitanju prijava svojih skupova, organizacije, itd. pa svaljivali na holandske vlasti.

Hasan Nuhanović je to lijepo složio, i kao Bosanac i kao Bošnjak i kao musliman i kao žrtva genocida, potpisujem.


http://ba.n1info.com/a142801/Kolumne/Tu ... enici.html
    Stvarno bijedno i odvratno korištenje srebreničke tragedije za ubiranje političkih poena.Hasan Nuhanović piše:
      Bio sam iznenađen jer nisam znao da je Turska imala tako važnu ulogu unutar NATO-a.Pa zar Turska nije mogla ovu činjenicu iskoristiti da zauzme stav prema Britaniji,Francuskoj,Americi i da kaže - insistiramo da spriječite genocid i etničko čišćenje nad Bošnjacima,nad "našom braćom".
        Ako bude došlo do toga da naši životi,životi naše djece,budu u pitanju,možemo se osloniti samo osloniti samo na sebe i ni na koga drugoga,kao što je bio slučaj i devedesetih.Zato,neka Turska sa Holandijom rješava svoje probleme a nas,odnosno genocid u Srebrenici,neka ostave na miru.
        Bošnjaci su kroz historiju skupo platili tursku brigu.Od toga da su masovno ginuli za interese Osmanskog carstva,preko Huseina-kapetana Gradaščevića,Omer-paše Latasa,prodaje na Berlinskom kongresu 1878.godine pa evo zlupotrebe genocida u Srebrenici u dnevno-političke svrhe.
        User avatar
        Sanjarko
        Posts: 23237
        Joined: 17/02/2015 19:32
        Location: U snu

        #16106 Re: Republika Turska

        Post by Sanjarko »

        desni wrote:
        arzuhal wrote:Bio sam poprilično ravnodušan na zbivanja na tursko-holandskoj relaciji, ali kada sam pročitao onu odvratnu, degutantnu, bijednu, munafičku izjavu turskog novinara Hališčelika, dopisnika TRT-a iz Amerike...

        "Sve vreme smo mislili da se Srebrenice nije desila namerno. Sada je jasno da su Holanđani želeli da očiste Evropu od muslimana"

        ...podržavam Holandiju u ovom slučaju zabrane dolazaka turskim političarima na skupove podrški i okupljanja u Holandiji. SAMO zbog ove izjave (makar ona ne bila izrečena od strane nekog turskog zvaničnika nego novinara). A baška što sam skont'o, i to prema riječima muslimana, gradonačelnika Roterdama, da su pofino lagali po pitanju prijava svojih skupova, organizacije, itd. pa svaljivali na holandske vlasti.

        Hasan Nuhanović je to lijepo složio, i kao Bosanac i kao Bošnjak i kao musliman i kao žrtva genocida, potpisujem.


        http://ba.n1info.com/a142801/Kolumne/Tu ... enici.html
          Stvarno bijedno i odvratno korištenje srebreničke tragedije za ubiranje političkih poena.Hasan Nuhanović piše:
            Bio sam iznenađen jer nisam znao da je Turska imala tako važnu ulogu unutar NATO-a.Pa zar Turska nije mogla ovu činjenicu iskoristiti da zauzme stav prema Britaniji,Francuskoj,Americi i da kaže - insistiramo da spriječite genocid i etničko čišćenje nad Bošnjacima,nad "našom braćom".
              Ako bude došlo do toga da naši životi,životi naše djece,budu u pitanju,možemo se osloniti samo osloniti samo na sebe i ni na koga drugoga,kao što je bio slučaj i devedesetih.Zato,neka Turska sa Holandijom rješava svoje probleme a nas,odnosno genocid u Srebrenici,neka ostave na miru.
              Bošnjaci su kroz historiju skupo platili tursku brigu.Od toga da su masovno ginuli za interese Osmanskog carstva,preko Huseina-kapetana Gradaščevića,Omer-paše Latasa,prodaje na Berlinskom kongresu 1878.godine pa evo zlupotrebe genocida u Srebrenici u dnevno-političke svrhe.
              Ma upravu covjek. Nek zrtve ostave na miru. Ako ne misle pomoc, nek ne odmagaju.
              User avatar
              Sanjarko
              Posts: 23237
              Joined: 17/02/2015 19:32
              Location: U snu

              #16107 Re: Republika Turska

              Post by Sanjarko »

              Vizionar 1985 wrote:
              Ma upravu covjek. Nek zrtve ostave na miru. Ako ne misle pomoc, nek ne odmagaju.
              Koji klinac zrtve u ovaj sukob uvlace.
              User avatar
              Sanjarko
              Posts: 23237
              Joined: 17/02/2015 19:32
              Location: U snu

              #16108 Re: Republika Turska

              Post by Sanjarko »

              Vizionar 1985 wrote:
              Vizionar 1985 wrote:
              Ma upravu covjek. Nek zrtve ostave na miru. Ako ne misle pomoc, nek ne odmagaju.
              Koji klinac zrtve u ovaj sukob uvlace.
              Istina jest da nisu nista htjeli da genocid sprijece, ubijanja, klanja, silovanja, svo sranje i svo zlo.
              Al ne kontam sta to ima veze sa ovim sukobom. Barem ja ne kontam.
              User avatar
              Sanjarko
              Posts: 23237
              Joined: 17/02/2015 19:32
              Location: U snu

              #16109 Re: Republika Turska

              Post by Sanjarko »

              aratet wrote:
              EU je lav, a Turska je mačić, u svakoj borbi mačić gubi.
              :lol:

              Da si reko da je Amerika lav pa hajd.
              Da ti lanem Eu je k_jica Rusije, Kine i Merike.

              Pod tim nista lose ne mislim ni ne vrijedzam ih, pod tim mislim trziste. Znaci Eu je samo to trziste.
              Sad mozda sutra navedeni nadzu neko novo trziste. Ne vjerujem da hoce ali opet ko zna.
              User avatar
              Sanjarko
              Posts: 23237
              Joined: 17/02/2015 19:32
              Location: U snu

              #16110 Re: Republika Turska

              Post by Sanjarko »

              Kikibombona wrote:
              Nazalost. Ti ljudi nikome nisu vazni. Prevareni su i izdani, kako u ratu - tako u miru. Srebrenica se trebala izgraditi da bude najljepsi i najprosperitetniji gradic u BiH. Umjesto toga, bagra je pokrala sve sto se ukrasti moglo.

              A sada 'sultan muslimana', kojem bi se mnogi Bosnjaci naguzili da im uvali do jaja, amnestira cetnike od genocida u Srebrenici i zlocin pripisuje Holandjanima (koji snose dio krivice, kao i ostatak 'MZ') da bi ubrao poneki prljavi poencic. Smrdo!
              :-)

              Jesil ti svjestan sta govoris.
              Iz Srebrenice ubijeno 8.372 osobe 95 godine, zrtava je bilo vise od toga. Protjerano oko ili preko 15.000 ljudi.

              Ubijen grad skroz populacijski. 1/3 populacije pobijeno 2/3 populacije protjerano, i jos se nalaze u entitetu, tvorevini nastaloj na genocidu i koja negira genocid institucionalno, i velica genocid i izvrsioce genocida, jos mnogi iz tog entiteta, tvorevine na novi genocid pozivaju.
              User avatar
              Sanjarko
              Posts: 23237
              Joined: 17/02/2015 19:32
              Location: U snu

              #16111 Re: Republika Turska

              Post by Sanjarko »

              Ne kontam sto je pomracenje uma. Zar ljudi nemaju svi pravo na svoje misljenje i da iznose to misljenje ili sta.

              Drugo jel ko zna sta je Provokator uopste.
              User avatar
              sunceKOtepsija
              Posts: 6841
              Joined: 14/06/2015 14:44

              #16112 Re: Republika Turska

              Post by sunceKOtepsija »

              Image
              26 uposlenika Turkish airlinesa medu kojima i 7 pilota otpusteno zbog veza sa gulenovskom teroristickom organizacijom-ukupno do danas iz Turkish airlinesa je otpusteno 211 teororista
              User avatar
              uglavnomja
              Posts: 19904
              Joined: 28/07/2012 15:59

              #16113 Re: Republika Turska

              Post by uglavnomja »

              Vizionar 1985 wrote:
              Kikibombona wrote:
              Nazalost. Ti ljudi nikome nisu vazni. Prevareni su i izdani, kako u ratu - tako u miru. Srebrenica se trebala izgraditi da bude najljepsi i najprosperitetniji gradic u BiH. Umjesto toga, bagra je pokrala sve sto se ukrasti moglo.

              A sada 'sultan muslimana', kojem bi se mnogi Bosnjaci naguzili da im uvali do jaja, amnestira cetnike od genocida u Srebrenici i zlocin pripisuje Holandjanima (koji snose dio krivice, kao i ostatak 'MZ') da bi ubrao poneki prljavi poencic. Smrdo!
              :-)

              Jesil ti svjestan sta govoris.
              Iz Srebrenice ubijeno 8.372 osobe 95 godine, zrtava je bilo vise od toga. Protjerano oko ili preko 15.000 ljudi.

              Ubijen grad skroz populacijski. 1/3 populacije pobijeno 2/3 populacije protjerano, i jos se nalaze u entitetu, tvorevini nastaloj na genocidu i koja negira genocid institucionalno, i velica genocid i izvrsioce genocida, jos mnogi iz tog entiteta, tvorevine na novi genocid pozivaju.
              "- Ovo što smo objavili dokazuje kriminal od najmanje 15 miliona maraka, rekao je Avdić i napomenuo da je tokom istraživanja za film došao do podatka od najmanje pola milijarde maraka koje su donirane u Srebrenicu: “Ja sam pokušao na ovaj način da pokažem da u ovoj državi ništa nije sveto pa ni genocid.”"
              User avatar
              Sanjarko
              Posts: 23237
              Joined: 17/02/2015 19:32
              Location: U snu

              #16114 Re: Republika Turska

              Post by Sanjarko »

              Vizionar 1985 wrote:
              Ne kontam sto je pomracenje uma. Zar ljudi nemaju svi pravo na svoje misljenje i da iznose to misljenje ili sta.

              Drugo jel ko zna sta je Provokator uopste.
              I Kiki borac Za Prava Ljudi na svoje misljenje. :?:
              prog321
              Posts: 7052
              Joined: 08/07/2014 21:03

              #16115 Re: Republika Turska

              Post by prog321 »

              [quote="jeza u]
              Pih. Nije ovo nista. Vidim fulili ste njegov post par strana ranije:
              prog321 wrote:nonsense.
              u Turskoj si prije puča imao vojnu. huntu koja je bila zakonodavni i politički izvršilac vlasti.
              Erdogan samo. hoće ovlasti predsjednika koje imaju u Njemačkoj, USA i ostalim demokratijama.
              tj. sa ogranicavanjem moci hunte.
              :lol:[/quote]

              nakon sto.se ismijes
              možeš li mi objasniti.gdje.je greska?
              User avatar
              Sanjarko
              Posts: 23237
              Joined: 17/02/2015 19:32
              Location: U snu

              #16116 Re: Republika Turska

              Post by Sanjarko »

              uglavnomja wrote:
              Vizionar 1985 wrote:
              :-)

              Jesil ti svjestan sta govoris.
              Iz Srebrenice ubijeno 8.372 osobe 95 godine, zrtava je bilo vise od toga. Protjerano oko ili preko 15.000 ljudi.

              Ubijen grad skroz populacijski. 1/3 populacije pobijeno 2/3 populacije protjerano, i jos se nalaze u entitetu, tvorevini nastaloj na genocidu i koja negira genocid institucionalno, i velica genocid i izvrsioce genocida, jos mnogi iz tog entiteta, tvorevine na novi genocid pozivaju.
              "- Ovo što smo objavili dokazuje kriminal od najmanje 15 miliona maraka, rekao je Avdić i napomenuo da je tokom istraživanja za film došao do podatka od najmanje pola milijarde maraka koje su donirane u Srebrenicu: “Ja sam pokušao na ovaj način da pokažem da u ovoj državi ništa nije sveto pa ni genocid.”"
              Citas li ti sta se pise uopste.
              I ko je reko da nije bilo kriminala uopste.
              Plus imas li ti ikakav kredibilan dokument, dokaz, bilo sta za ovu kradzu pola milijarde maraka.
              I ako imas zasto ne prijavis to Policiji, Sudstvu itd.

              I koje Imenom i Prezimenom pokrao taj novac.
              Zasto i to ne objavis. I ti i ovaj Avdic.

              I bas me zanima ko moze ljude iz Mrtvih Vratit.
              Ja samo znam da to Bog moze, i Isus po bibliji.
              Ne znam da ikoji Insan to moze uraditi.

              I ko moze natjerati ljude da se vrate, negdje gdje im se radi sve iz prvog mog posta.
              farisovo
              Posts: 448
              Joined: 22/02/2017 16:30

              #16117 Re: Republika Turska

              Post by farisovo »

              Nemogu ljudi podnijeti jaku muslimansku zemlju, pa to ti je! Sjetim se kada je Pakastan proizveo prvu nuklearnu bombu, kako je isti licemjerni zapad nazvao "muslimanskom nuklearnom bombom", tako i danas - licemjeri sa zapada bi i Turskoj dijelili lekcije o moralu, slobodi govora.... a vrijedjaju islam i muslimane gdje god stignu.
              User avatar
              Chmoljo
              Administrativni siledžija u penziji
              Posts: 45466
              Joined: 05/06/2008 03:41
              Location: i vukove stid reći odakle sam...

              #16118 Re: Republika Turska

              Post by Chmoljo »

              pa prvo je smiješno poistovjećivati predsjednika USA i Njemačke, a pogotovo predsjednika Njemačke stavljati u kontekst pozicije koja ima neku ključnu ulogu.

              koliko je bitan, raspitaj se koliko ljudi uopšte zna ko je njemački predsjednik bez guglanja.

              i onda ispada Tayyip izazvao diplomatski rat jer mu se reže vrpca na novootvorenim dionicama autoputa i elektranama. hau jes nou.
              prog321
              Posts: 7052
              Joined: 08/07/2014 21:03

              #16119 Re: Republika Turska

              Post by prog321 »

              kad kazem predsjednik Njemačke mislio sam kancelar/kom.
              koja naravno.ima manje.ovlasti od jednog predsjednika Amerike ali princip je u svakom slučaju isti.
              sadašnji predsjednik Turske nema nikakve ovlasti.
              zelja da smanji utjecaj vojnog vijeća je sasvim normalno u parlamentarnoj demokraciji.
              User avatar
              Sanjarko
              Posts: 23237
              Joined: 17/02/2015 19:32
              Location: U snu

              #16120 Re: Republika Turska

              Post by Sanjarko »

              Banksy wrote:Za to smo se borili, da bolesnik mlati Bosnom i Srebrenicom k'o svojom slamom, i neka, Alija mu je ostavio u amanet. I njih i njega ste birali.

              Turski premijer Tajip Erdogan izjavio je danas da mu je Alija Izetbegović ostavio "Bosnu u amanet".

              "Rekao mi je u bolnici: Bosna je ostavština Osmanlija", kazao je Erdogan.


              http://www.inmedia.ba/wp-content/upload ... 168318.jpg
              Borili smo se da spasimo svoj zivot, cak se tolko ni za Bosnu nismo borili, nego za Goli Opstanak.

              I vidim ovo svi ko papagaji ponavljate, al niko da neki dokaz za ovo da.
              Ne kazem da ga nema, nego samo copy paste tekst.
              Imal kakav dokaz da je ovo rekao.
              User avatar
              Chmoljo
              Administrativni siledžija u penziji
              Posts: 45466
              Joined: 05/06/2008 03:41
              Location: i vukove stid reći odakle sam...

              #16121 Re: Republika Turska

              Post by Chmoljo »

              ništa, od sad ćemo pogađati šta misliš.
              farisovo
              Posts: 448
              Joined: 22/02/2017 16:30

              #16122 Re: Republika Turska

              Post by farisovo »

              sunceKOtepsija wrote:Image
              26 uposlenika Turkish airlinesa medu kojima i 7 pilota otpusteno zbog veza sa gulenovskom teroristickom organizacijom-ukupno do danas iz Turkish airlinesa je otpusteno 211 teororista

              Ne terorista, vec uposlenika koji su radili protiv drzavnih interesa - a bili uposlenici u drzavnoj kompaniji Turkisha.
              prog321
              Posts: 7052
              Joined: 08/07/2014 21:03

              #16123 Re: Republika Turska

              Post by prog321 »

              ulogu predsjednika u vecini demokratskih drzava
              u Njemackoj tu ulogu obavlja kancelor.
              moja je greska sto neke stvari koje su za mene common sense uzimam da je i drugima.
              ocigledno nije :roll:
              User avatar
              Sanjarko
              Posts: 23237
              Joined: 17/02/2015 19:32
              Location: U snu

              #16124 Re: Republika Turska

              Post by Sanjarko »

              kiligonzales wrote:
              1.Cemu zabrana lobiranja van granica Turske medju samim Turcima koji imaju pravo da iznesu svoj stav o referendumu o predsjednickim ovlastima u svojoj zemlji?
              2.Cemu prekomjerna sila prema istima i zabrane?
              3.Zar nije onemogucavanje te populacije da iznese svoje misljenje o tome , uplitanje EU zemalja u politicke prilike Turske?
              4.Jeli isto u skladu sa demokratijom jer referendum i jeste legitimno demokratsko pravo ?
              5.Otkud Evropljanima pravo da odlučuju šta je dobro za Tursku, a šta ne pored njih samih?
              Ma samo trkeljate a veze nemate sta se desilo i sta je Holandija uradila.
              Srusila ovim cinom i Holandija i svi koji je podrzavaju u tome Medzunarodno, Un pravo, Diplomatsko Pravo koje postoji ne znam kolko godina.

              Halo kontate li vi sta su Tokmaci uradili. Zabranili Ministrici Turske i Ministru da udzu u Tursku Ambasadu u Holandiji i da dodzu do te Ambasade.

              Kada se zna da Ambasadori imaju Imunitet Diplomatski, kada Ambasada ima Diplomatski Imunitet i kada je Ambasada jedne drzave u drugoj teritorij upravo te drzave.

              Komotno sutra Erdogan moze pohapsit Ambasadore Holandije i onih koji Holandiju podrzavaju u ovome recimo pod optuzbom da su Vojni Puc u Turskoj podrzavali i ucestvovali u tome.

              Ovo je Diplomatski Incident samo takav i Sranje samo takvo i Presedan.

              Niste skontali nista kakvo su Holandzani sranje napravili.

              PS. Lobiranje i Posjeta zajednice je tu manje bitna.
              PPS. I to je bitno ali sporedno. Ni ovo nisu imali pravo da zabrane.

              Sta mislite kako bi Srbija, Rusija, Amerika, Kina... [k_rci palci] reagovali da njihovim zvanicnicima neko zabrani posjetu njihovim gradzanima, i jos posjetu AMBASADI.
              User avatar
              desni
              Posts: 1498
              Joined: 10/03/2012 01:21

              #16125 Re: Republika Turska

              Post by desni »

              Vizionar 1985 wrote:
              Vizionar 1985 wrote:
              Ma upravu covjek. Nek zrtve ostave na miru. Ako ne misle pomoc, nek ne odmagaju.
              Koji klinac zrtve u ovaj sukob uvlace.
                Igraju na emocije.U pitanju je majstor populizma.Znači govori ono što će izazvati emocije kod naroda sa ciljem da dobije političke poene.
                Post Reply