Republika Turska

Post Reply
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#16001 Re: Republika Turska

Post by aratet »

jeza u ledja wrote:
@mba wrote:

A zašto ti jadni Turci odoše u Njemačku i Holandiju, zašto ne ostadoše u Turskoj, raju na zemlji ili zašto ne odoše u arapske zemlje?

zato sto ih je holandija i evropa trebaju kao sto ih i sada trebaju, radi cega bosanci idu sada?

a kuda ce kod arapa, o tome i pametujwm cijelo vrijeme, arapi su klasicni konzumenti sa naftom koji nista ne proizvode samo konzumiraju, takvi evropi trebaju, turci po svaku cijenu teze prema tome da se ekonomski razviju , da ne budu samo konzumenti nego da postanu ranvopravni proizvodjaci kao EU, e to je uzrok problema pusti te price o demokratiji i ljudskim pravima, oko ekonomije se sve vrti i para!

zato sto treba radne snage!
Meni je neshvatljivo da neko gaji naizgled toliki animozitet prema okruzenju gdje je sam odlucio da zivi.

To je prvenstveno poraz upravo tih zemalja.
Postoji dio dijaspore koji se pojavljuje kod nas na forumu, gdje su veci Bosanci od nas, i sposobniji su od nas, da su u BiH bili bi milioneri, prema njima su te drzave nista posebno ali su igrom slucaja u Svedskoj, Njemackoj, Norveskoj, Svicarskoj...

Kako nazvati taj poremecaj, rekao bih da je isto kao to.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16002 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

jeza u ledja wrote:

Code: Select all

[quote="@mba"][quote]

A zašto ti jadni Turci odoše u Njemačku i Holandiju, zašto ne ostadoše u Turskoj, raju na zemlji ili zašto ne odoše u arapske zemlje?[/quote]


zato sto ih je holandija i evropa trebaju kao sto ih i sada trebaju, radi cega bosanci idu sada?

a kuda ce kod arapa, o tome i pametujwm cijelo vrijeme, arapi su klasicni konzumenti sa naftom koji nista ne proizvode samo konzumiraju, takvi evropi trebaju, turci po svaku cijenu teze prema tome da se ekonomski razviju , da ne budu samo konzumenti nego da postanu ranvopravni proizvodjaci kao EU, e to je uzrok problema pusti te price o demokratiji i ljudskim pravima, oko ekonomije se sve vrti i para!

zato sto treba radne snage![/quote]
Meni je neshvatljivo da neko gaji naizgled toliki animozitet prema okruzenju gdje je sam odlucio da zivi.

To je prvenstveno poraz upravo tih zemalja.
Pa ne kontam sto su drugi prije u Istanbul isli.
Evo Sokolovic, evo vidio nekog glumca u serijama Turskim Valentino ili Kazanova prezime.
Mozda sam dvojicu vidio i Valentino i Kazanova.

Jbg jednostavno ljudi idu gdje je para i poso.
Uvijek bilo tako.

I ne samo gdje para, poso, nego plodna zemlja itd.

Nije bas Europa bez resursa kako vi mislite.

Za animozitet ne znam. Da se narod lako isprovocirat, jestel ikad culi za Provokatore.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#16003 Re: Republika Turska

Post by jeza u ledja »

Pa eto kako oni, tako i ovi Turci po Njemackoj, Holandiji. Pakistanci u UK, Arapi, Afrikanci po Francuskoj, itd itd. Normalno nisu svi takvi, ali previse velik broj ljudi koji ne podnose zemlje u kojima zive i ne prihvataju apsolutno nikakva moralna ili politicka nacela tih zemalja, da ne kazem nemaju zrno patriotizma ili nacionalnog ponosa prema tim usvojenim zemljama.
Ne krivim samo njih, vec i te zemlje i njihovu imigracionu politiku, zasnovanu na iskoristavanju radne snage i poreznih platisa, bez stvarnog prihvatanja tih ljudi kao novih sugradjana.

Naravno to je pojednostavljeno i nije u svakoj zemlji isto. No opet kazem generalno prevelik broj takvih ljudi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16004 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

jeza u ledja wrote:Pa eto kako oni, tako i ovi Turci po Njemackoj, Holandiji. Pakistanci u UK, Arapi, Afrikanci po Francuskoj, itd itd. Normalno nisu svi takvi, ali previse velik broj ljudi koji ne podnose zemlje u kojima zive i ne prihvataju apsolutno nikakva moralna ili politicka nacela tih zemalja, da ne kazem nemaju zrno patriotizma ili nacionalnog ponosa prema tim usvojenim zemljama.
Ne krivim samo njih, vec i te zemlje i njihovu imigracionu politiku, zasnovanu na iskoristavanju radne snage i poreznih platisa, bez stvarnog prihvatanja tih ljudi kao novih sugradjana.

Naravno to je pojednostavljeno i nije u svakoj zemlji isto. No opet kazem generalno prevelik broj takvih ljudi.
Pa uvjek je tako bilo.
Jesul Rimskoj Imperiji svi njeni stanovnici i gradzani odani bili.

Cak ni domicilni nisu svi odani, cak i domicilni ne vole mnogi svoje vlade, vlast, drzave. Ovo se na uredzenje odnosi.

Evo Le Pen, Onaj Albino iz Holandije itd.

Znaci ovi vole i ne zele nist promjenit.

Da se dofate vlasti ono sve bi bilo dure.
Lopez1981
Posts: 1015
Joined: 19/07/2016 22:27

#16005 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

aratet wrote:
Da neka stranka bubam SBB organizuje puc i da ih sprijecimo u tome, da li treba pohapisiti sve clanove SBB, cak i one koji s bili protiv puca i one koji nisu imali veze da su puc desava?

Realnost je bila da od onog puca, velika vecina vojnika nije imala veze sta se desava.
Pa sigurno bi trebali pohapsiti sve glavne i najuticajnije ljude te stranke, A sve clanove dobro ispitati, naravno one koji su bili protiv puca ostaviti na miru, ali hajde znaj koji su to? Sta ces drugo nego uhapsiti pa ispitati.

Mogu ja biti clan Al Qaide ili neke teroristicke organizacije i da nisam nikakav napad izvrsio, samo sam tu sa njima druzim se, podrzavam njihov rad itd, naravno da me imaju pravo hapsiti.

Stotine ljudi je ubijeno tu noc, hiljade ranjenih, vjeruj ni u jednoj drzavi ne bi drugacije bilo. I naravno da tu ima hapsenja ljudi koji nemaju veze sa pucem vjerovatno ni sa Gulenom, i da Erdogan koristi guzvu pa radi i stvari koje inace ne bi smio, ali sam siguran da nema drzave koja ne bi radila isto.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16006 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Lopez1981 wrote:
Pa sigurno bi trebali pohapsiti sve glavne i najuticajnije ljude te stranke, A sve clanove dobro ispitati, naravno one koji su bili protiv puca ostaviti na miru, ali hajde znaj koji su to? Sta ces drugo nego uhapsiti pa ispitati.

Mogu ja biti clan Al Qaide ili neke teroristicke organizacije i da nisam nikakav napad izvrsio, samo sam tu sa njima druzim se, podrzavam njihov rad itd, naravno da me imaju pravo hapsiti.

Stotine ljudi je ubijeno tu noc, hiljade ranjenih, vjeruj ni u jednoj drzavi ne bi drugacije bilo. I naravno da tu ima hapsenja ljudi koji nemaju veze sa pucem vjerovatno ni sa Gulenom, i da Erdogan koristi guzvu pa radi i stvari koje inace ne bi smio, ali sam siguran da nema drzave koja ne bi radila isto.
Samo Veliki Brat ima pravo hapsit. :skoljka:

:kiss:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#16007 Re: Republika Turska

Post by Maystor »

Čitam vijest na klixu "Erdogan prijavljuje Holandiju sudu za ljudska prava"...

A onda negdje ispod, antologijski komentar:
"Erdo, uzmi Sakiba za savjetnika, čovjek uzme 150 milja i ne uradi ništa"
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#16008 Re: Republika Turska

Post by Pandakonda »

Ubi čovjek Erdogana javno na televiziji :lol:

prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#16009 Re: Republika Turska

Post by prog321 »

konacno se slika poklapa.
postaje sve jasnije o cemu je .riječ.
znači, putovanje Turaka u EU bez vize je.problem :-D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#16010 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Pandakonda wrote:Ubi čovjek Erdogana javno na televiziji :lol:

Ovaj je veca budala nego sam mislio.

Kao da ga je Doni Tramp pravio.

Marina je inteligencija za ovu holandsku ludu.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#16011 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Lopez1981 wrote:
aratet wrote:
Da neka stranka bubam SBB organizuje puc i da ih sprijecimo u tome, da li treba pohapisiti sve clanove SBB, cak i one koji s bili protiv puca i one koji nisu imali veze da su puc desava?

Realnost je bila da od onog puca, velika vecina vojnika nije imala veze sta se desava.
Pa sigurno bi trebali pohapsiti sve glavne i najuticajnije ljude te stranke, A sve clanove dobro ispitati, naravno one koji su bili protiv puca ostaviti na miru, ali hajde znaj koji su to? Sta ces drugo nego uhapsiti pa ispitati.

Mogu ja biti clan Al Qaide ili neke teroristicke organizacije i da nisam nikakav napad izvrsio, samo sam tu sa njima druzim se, podrzavam njihov rad itd, naravno da me imaju pravo hapsiti.

Stotine ljudi je ubijeno tu noc, hiljade ranjenih, vjeruj ni u jednoj drzavi ne bi drugacije bilo. I naravno da tu ima hapsenja ljudi koji nemaju veze sa pucem vjerovatno ni sa Gulenom, i da Erdogan koristi guzvu pa radi i stvari koje inace ne bi smio, ali sam siguran da nema drzave koja ne bi radila isto.
Kao prvo, drzava je isla prema haosu i prije puca, nije Erdogan isao na stetu Turske zarad svog licnog ega tek poslije puca nego mnogo prije, vanjsku politiku je poprilicno ujebao i nakupilo se u drzavi veliki broj opozicije.
U Njemackoj kao prvo nema se sta rusiti jer imaju regularne izbore, Turska je isla diktaturi i jednoumlju prije puca pa se nakupila masa nezadovoljnih.

Nakon puca, u kojem je ucestvovao jako mali broj ljudi, opozicija je nestala jer svako ko iole odstupi od onog sto se spominje u medijima se hapsi.
Diktator Erdogan to koristi, da se razumijemo, tursko drustvo je pokvareno od prije, politicki protivnici su i prije Erdogana morali bjezati iz zemlje, ali ovaj se trenutno uzdigao na veci nivo.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#16012 Re: Republika Turska

Post by prog321 »

nonsense.
u Turskoj si prije puča imao vojnu. huntu koja je bila zakonodavni i politički izvršilac vlasti.
Erdogan samo. hoće ovlasti predsjednika koje imaju u Njemačkoj, USA i ostalim demokratijama.
tj. sa ogranicavanjem moci hunte.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16013 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Pandakonda wrote:Ubi čovjek Erdogana javno na televiziji :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=2SagtnlJNy8
:lol:

Imaju 17,5% stranaca, tfr 1,78 sa strancima. On nekom prijeti.

:lol:

Da im ne bude ko nama u Bosni jednog dana, radi Srebrenice i svih anklava.

I da hoce ne mogu nazad, kak bi poslovali, kak bi ista sa domicilnim stanovnistvom.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16014 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Pandakonda wrote:Ubi čovjek Erdogana javno na televiziji :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=2SagtnlJNy8
:lol:

Imaju 17,5% stranaca, tfr 1,78 sa strancima. On nekom prijeti.

:lol:

Da im ne bude ko nama u Bosni jednog dana, radi Srebrenice i svih anklava.

I da hoce ne mogu nazad, kak bi poslovali, kak bi ista sa domicilnim stanovnistvom.

Sa stranicima iz Eu imaju stranaca 22%.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16015 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote: Sa stranicima iz Eu imaju stranaca 22%.
Evo za Holandiju procjena demografska odoka na brzaka.

16,4 Miliona total. U najboljem slucaju.

11 Miliona domicilnih 6,4 Miliona stranaca.

Da im ne bude neka Holandska Rs i Hzhb. :(

Stvarno ne zelim im ovo, ne bi nikom to pozelio. Da im se desi nesto ko nama.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#16016 Re: Republika Turska

Post by Pandakonda »

Vizionar 1985 wrote:
Vizionar 1985 wrote: Sa stranicima iz Eu imaju stranaca 22%.
Evo za Holandiju procjena demografska odoka na brzaka.

16,4 Miliona total. U najboljem slucaju.

11 Miliona domicilnih 6,4 Miliona stranaca.

Da im ne bude neka Holandska Rs i Hzhb. :(

Stvarno ne zelim im ovo, ne bi nikom to pozelio. Da im se desi nesto ko nama.
Zavisi ko su ti stranci. Koliko sa skontao njemu ne smetaju evropski stranci, samo ovi sa bliskog istoka :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16017 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Code: Select all

[quote="Vizionar 1985"]
Evo za Holandiju procjena demografska odoka na brzaka.

16,4 Miliona total. U najboljem slucaju.

11 Miliona domicilnih 6,4 Miliona stranaca.

Da im ne bude neka Holandska Rs i Hzhb.  :( 

Stvarno ne zelim im ovo, ne bi nikom to pozelio. Da im se desi nesto ko nama.[/quote]
Po tfr imat ce izmedzu 14,6 i 16,8. U ovih 14,6 bi udio stranaca bio 5 miliona.
Znaci stranaca ce imat izmedzu 34-39%.
Ovo na brzaka, prosta matematika.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16018 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Pandakonda wrote: Zavisi ko su ti stranci. Koliko sa skontao njemu ne smetaju evropski stranci, samo ovi sa bliskog istoka :D
Pa svi su u Europi u banani.
Od koga ce usisavat te strance, sve maltene bolesno, staro skoro.
I sta kad usisaju, s kim ce trgovat.

Sa Bosnom, Srbijom, Hrvatskom itd.

Eno ima moja tema demografija, prepolovit ce se stanovnistvo.

Ovi jbt po Europi i svijetu politicari izgleda svi duduci jbt. Skoro svi, cast izuzetcima.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16019 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Code: Select all

[quote="Vizionar 1985"]

Pa svi su u Europi u banani.
Od koga ce usisavat te strance, sve maltene bolesno, staro skoro.
I sta kad usisaju, s kim ce trgovat.

Sa Bosnom, Srbijom, Hrvatskom itd.

Eno ima moja tema demografija, prepolovit ce se stanovnistvo.

Ovi jbt po Europi i svijetu politicari izgleda svi duduci jbt. Skoro svi, cast izuzetcima.[/quote]
Ovo samo Antihrist il Mesija iz govana moze izvadit.
Sta ba oni misle i sta u klincu misle ovi domicilni sta bi se desilo kad bi spali na 300 i kusur miliona.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16020 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Code: Select all

[quote="Vizionar 1985"][quote="Vizionar 1985"]

Pa svi su u Europi u banani.
Od koga ce usisavat te strance, sve maltene bolesno, staro skoro.
I sta kad usisaju, s kim ce trgovat.

Sa Bosnom, Srbijom, Hrvatskom itd.

Eno ima moja tema demografija, prepolovit ce se stanovnistvo.

Ovi jbt po Europi i svijetu politicari izgleda svi duduci jbt. Skoro svi, cast izuzetcima.[/quote]

Ovo samo Antihrist il Mesija iz govana moze izvadit.
Sta ba oni misle i sta u klincu misle ovi domicilni sta bi se desilo kad bi spali na 300 i kusur miliona.[/quote]
Evo odokativno bez stranaca tfr im je mozda oko 1,39 a da odrze populaciju koliko toliko stabilnom trebao bi im 2,50.
Jel iko tolko lud da misli da preko noci moze tfr stopa skocit za 180%.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16021 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote: Evo odokativno bez stranaca tfr im je mozda oko 1,39 a da odrze populaciju koliko toliko stabilnom trebao bi im 2,50.
Jel iko tolko lud da misli da preko noci moze tfr stopa skocit za 180%.
Jos ljudi ja sam ba laik, samo sam bio nekada davno mozda talentiran za matematiku al me nije imo ko usmjerit i tjerat na nju ili pogurat [jer matematika je iznimno dosadna kada se dodze do rutine]. I sad sam mozda dobar sa kalkulacijama al znamne matematiku uopste vise, sem racunanja.

Ovo izgleda nakanili se da ispune ona biblijska prorocanstva i slicno i da ostvare onu knjigu sukob civilizacija.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16022 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Code: Select all

[quote="Vizionar 1985"][quote="Vizionar 1985"]
Evo odokativno bez stranaca tfr im je mozda oko 1,39 a da odrze populaciju koliko toliko stabilnom trebao bi im 2,50.
Jel iko tolko lud da misli da preko noci moze tfr stopa skocit za 180%.[/quote]

Jos ljudi ja sam ba laik, samo sam bio nekada davno mozda talentiran za matematiku al me nije imo ko usmjerit i tjerat na nju ili pogurat [jer matematika je iznimno dosadna kada se dodze do rutine]. I sad sam mozda dobar sa kalkulacijama al znamne matematiku uopste vise, sem racunanja.

Ovo izgleda nakanili se da ispune ona biblijska prorocanstva i slicno i da ostvare onu knjigu sukob civilizacija.[/quote]
Jbt povuc ce ljude u masakr, sranje sa sobom, ko ovdje one sve seronje iz 90tih pa naovamo.

Ne znam vise ni kako da ih zovem, dal Zlotvori, Bezumnici ovo nije ni Elite, Mocnici vise mozda, Oportunisti jesu, al jesul vise Elite i Mocnici pitanje je.

Mozda su jos Elita, i Mocnici al ovo na izdisaju.

PS. Oprostite Forumasi malo me Prenjelo.
PPS. Malo, malo vise.
PPPS. Mnogo, mnogo vise.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#16023 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

Bio sam poprilično ravnodušan na zbivanja na tursko-holandskoj relaciji, ali kada sam pročitao onu odvratnu, degutantnu, bijednu, munafičku izjavu turskog novinara Hališčelika, dopisnika TRT-a iz Amerike...

"Sve vreme smo mislili da se Srebrenice nije desila namerno. Sada je jasno da su Holanđani želeli da očiste Evropu od muslimana"

...podržavam Holandiju u ovom slučaju zabrane dolazaka turskim političarima na skupove podrški i okupljanja u Holandiji. SAMO zbog ove izjave (makar ona ne bila izrečena od strane nekog turskog zvaničnika nego novinara). A baška što sam skont'o, i to prema riječima muslimana, gradonačelnika Roterdama, da su pofino lagali po pitanju prijava svojih skupova, organizacije, itd. pa svaljivali na holandske vlasti.

Hasan Nuhanović je to lijepo složio, i kao Bosanac i kao Bošnjak i kao musliman i kao žrtva genocida, potpisujem.


http://ba.n1info.com/a142801/Kolumne/Tu ... enici.html
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#16024 Re: Republika Turska

Post by salik79 »

arzuhal wrote:Bio sam poprilično ravnodušan na zbivanja na tursko-holandskoj relaciji, ali kada sam pročitao onu odvratnu, degutantnu, bijednu, munafičku izjavu turskog novinara Hališčelika, dopisnika TRT-a iz Amerike...

"Sve vreme smo mislili da se Srebrenice nije desila namerno. Sada je jasno da su Holanđani želeli da očiste Evropu od muslimana"

...podržavam Holandiju u ovom slučaju zabrane dolazaka turskim političarima na skupove podrški i okupljanja u Holandiji. SAMO zbog ove izjave (makar ona ne bila izrečena od strane nekog turskog zvaničnika nego novinara). A baška što sam skont'o, i to prema riječima muslimana, gradonačelnika Roterdama, da su pofino lagali po pitanju prijava svojih skupova, organizacije, itd. pa svaljivali na holandske vlasti.

Hasan Nuhanović je to lijepo složio, i kao Bosanac i kao Bošnjak i kao musliman i kao žrtva genocida, potpisujem.


http://ba.n1info.com/a142801/Kolumne/Tu ... enici.html
Na isti nacin je od ovakvih stavljan znak jednakosti izmedju Srebrenice i Haleba, odnosno izmedju boraca ARBiH i Nusre&Co (tj. Al-Kaide), s jedne, i SAA i cetnika sa druge strane, a sve to u dnevno-poloticke svrhe. Kako kod nas, tako i sirom "slobodarskog" svijeta.
Last edited by salik79 on 14/03/2017 08:39, edited 1 time in total.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#16025 Re: Republika Turska

Post by prog321 »

Holandija, Danska su politički patuljci.
ne bi oni stali sami.protiv Turske.
iza njih stoji Njemacka.
Turska moze veoma lako unistiti EU ako to zeli. zato Nijemci ne.smiju direktno protiv Turaka.
koriste proxije kao Holandija i Danska :-D
Post Reply