Republika Turska

Post Reply
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#15951 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

@mba wrote:
animals wrote:Ma nek on radi sta hoce u Turskoj,
ali nema mitinga po Evropi..
ako Turci zele da ga slave, onda razguli u Tursku pa tamo mitinguj..
ako si stanovnik, Austrije , Njemacke, Holandije, onda se brini o
politici ti zemalja, a o Turskoj nek se brinu stanovnici Turske..
u tom je poenta..


a sloboda izrazavanja/govora o kojem evropa prdi godinama kada je u pitanju Islam i muslimani!

da se razumijemo ne interesuje me dali je ministar mogao drzati miting u D,NL,DK ali sta je onda sa slobodom govora u koji se evropa kune!!!!

ne vazi za sve, ako ne vazi za sve, onda je ista demokratija i u TR!
Ne lupaj bolan. Sloboda izrazavanja za svoje gradjane. Docoljno je sto pustaje bradonje da im prosipaju svoju propagandu.
Cuj sloboda izrazavanja stranim diplomatama :D
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#15952 Re: Republika Turska

Post by animals »

sargon wrote:
A zašto ti jadni Turci odoše u Njemačku i Holandiju, zašto ne ostadoše u Turskoj, raju na zemlji ili zašto ne odoše u arapske zemlje?
Zato sto muslimani danasnjice su licemjerni..
bjeze od vjerski represija u svojim zemljama,
na zapad i onda bi opet da im vjera igra glavnu ulogu..
User avatar
sargon
Posts: 824
Joined: 26/11/2011 03:47
Location: Niodaklevci

#15953 Re: Republika Turska

Post by sargon »

http://www.monteislam.com/aktuelnosti/r ... lizacijski

Počeli aktivirati svoje proxie po Balkanu, čekamo da reporter AnadoLIJE zakuca na vrata našeg reisa ako već nije :-D
User avatar
sargon
Posts: 824
Joined: 26/11/2011 03:47
Location: Niodaklevci

#15954 Re: Republika Turska

Post by sargon »

http://aa.com.tr/ba/dnevni-naslovi/turs ... amu/770162

"Turska također od Holandije traži provedbu detaljne istrage, kažnjavanje odgovornih za diplomatski skandal koji se u subotu navečer dogodio u Rotterdamu, te da detalje rezultata istrage dostavi turskom Ministarstvu vanjskih poslova.

Turska zadržava pravo na pokretanje postupka za naplatu odštete u tom slučaju."

Jao jao što se qrce, ovo brko radi kao da je u koaliciji sa Wildersom :-D
sumirprimus
Posts: 81490
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15955 Re: Republika Turska

Post by sumirprimus »

jah nisu kako su nastali englezi :D
pa prije vikinga rimljani...sve se pazili :lol:
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#15956 Re: Republika Turska

Post by aurora313 »

prog321 wrote:novinare koji su povezani sa pučem.
naravno. da bi.
Iz dobro obaviještenih izvora udruženja naivaca. :roll:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#15957 Re: Republika Turska

Post by prog321 »

u Americi bi završio u Gvantanamo kad bi bio umiješan. u puč , i da ti je babo vlasnik CNNa.
User avatar
bvcx
Posts: 628
Joined: 20/09/2014 01:56

#15958 Re: Republika Turska

Post by bvcx »

@mba wrote: a sloboda izrazavanja/govora o kojem evropa prdi godinama kada je u pitanju Islam i muslimani!

Od kada Erdogan predstavlja muslimane i islam?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#15959 Re: Republika Turska

Post by jeza u ledja »

Bodkin wrote:
Pa evo, uzmi englesku i njen nastanak. Znaci pricamo o vremenu upadanja vikinga na otok i stoljeca nakon toga. Englezi su stoljecima ratovali sa skotima. Uglavnom su bili pobjednici pa skoti nisu nestali. Niti su englezi pobili skote oko londona da naprave englesku.
Za vrijeme stoljetnog rata su do pariza dosli pa opet nisu ocistili pola francuske od francuza.
I to je sve opet doslo kasnije. Znaci na pocetku su tu bila neka plemena koja su se tukla medjusobno dok jedno nije pobijedilo. Ili su se zenili. Vrlo je upitno moze li se to nazvati genocidom. Ja mislim da ne moze.

Ono sto se desilo indijancima sjeverne i juzne amerike se moze nazvati genocidom. Neko ih je istrijebio da bi napravio drzavu. Definicija necega nastalog na genocidu
Skoti su samo amalgam raznih keltskih grupa koje su zivjele tu ranije, kao sto su danasnji Englezi amalgam germanskih naroda. Naravno da je na prostorima danasnje Engleske zivio neko drugi prije dolaska Germana i naravno da je nad tim ljudima redovno pocivanjan genocid. Kako bi ti drukcije opisao paljenje sela ili raznorazne masakre nad domicilnim stanovnistvom koji su se neminovno desili? Znaci dodjes negdje, pobijes sve ljude u selu i sravnis isto sa zemljom s namjerom da tu prosiris svoj teritorij.

Pravo mi je glupo da sad pretrazujem po internetu detaljne primjere tih dogadjaja koji su siguran sam opisani u detalje, jer nisam nikakav historicar. Znam sigurno da su se u Irskoj namjerno izgladnjivali ljudi i istjerivali sa svoje zemlje da bi se nastanili Englezi, pocevsi bas negdje od vremena nastanka Velike Britanije, cijeg je Irska ja mislim bila sastavni dio sve do 1920ih. Znaci samo tu se moze argumentirati da je drzava Velika Britanija nastala na genocidu, da se ne vracamo u 10-o stoljece ili kad vec ili da ne spominjemo kolonijalna osvajanja.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#15960 Re: Republika Turska

Post by Banksy »

Za čije interese Erdogan destabilizira Evropu,
mobilizirajući, uoči izbora, njenu ekstremnu desnicu...


Erdogan, Putin announce 'normalised ties'

Saturday 11 March


Image

http://www.middleeasteye.net/news/erdog ... -557748053


Erdoğan branded the Netherlands “Nazi remnants” and “fascists”

elections are planned to be held in the Netherlands on Wednesday, 15 March 2017

Marine Le Pen Blasts Erdogan in France: Do Your Evil Campaigning for Tyranny Back in Turkey

2017 French presidential election will be held on 23 April 2017

Erdoğan accuses Germany of 'Nazi practices'

elections will be held in Germany on 24 September 2017
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#15961 Re: Republika Turska

Post by @mba »


A zašto ti jadni Turci odoše u Njemačku i Holandiju, zašto ne ostadoše u Turskoj, raju na zemlji ili zašto ne odoše u arapske zemlje?

zato sto ih je holandija i evropa trebaju kao sto ih i sada trebaju, radi cega bosanci idu sada?

a kuda ce kod arapa, o tome i pametujwm cijelo vrijeme, arapi su klasicni konzumenti sa naftom koji nista ne proizvode samo konzumiraju, takvi evropi trebaju, turci po svaku cijenu teze prema tome da se ekonomski razviju , da ne budu samo konzumenti nego da postanu ranvopravni proizvodjaci kao EU, e to je uzrok problema pusti te price o demokratiji i ljudskim pravima, oko ekonomije se sve vrti i para!

zato sto treba radne snage!
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#15962 Re: Republika Turska

Post by @mba »

bvcx wrote:
@mba wrote: a sloboda izrazavanja/govora o kojem evropa prdi godinama kada je u pitanju Islam i muslimani!

Od kada Erdogan predstavlja muslimane i islam?

pa ko je rekao da predstavlja?
pa brate mili zar ne vidis da evropa barata sa pravom na izrazavanje kako oni hoce i kako im pase!
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15963 Re: Republika Turska

Post by aratet »

prog321 wrote:i u Njemačkoj.da je.neko pokusao.puč bio bi.proganjan i zatvaran.
mislim, o čemu pričamo ovdje?
Slazem se, u Njemackoj da je neko pokusao puc, vjerovatno bi Gerd Muller bio izbrisan, a Nowitzkog bi se porodica odrekla.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15964 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

prog321 wrote:i u Njemačkoj.da je.neko pokusao.puč bio bi.proganjan i zatvaran.
mislim, o čemu pričamo ovdje?
Sta bolan pricas?

Profesori, slikari, pjesnici, akademici, svi znali za puc?
100 000 ljudi organizovalo i ucestvovalo u pucu a da to obavjestajne sluzbe nisu provalile!??

Puc je organizovao mali broj ljudi, cak ni mnogi vojnici nisu znali o cemu se radi.

Vojni udar je Erdogan iskoristio da staljinistickim metodama pohapsi sve protivnike fasistickog rezima.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#15965 Re: Republika Turska

Post by prog321 »

dobro je ba Kiki.
ti i tvojih. 100 hiljada. ljudi :-)
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15966 Re: Republika Turska

Post by aratet »

prog321 wrote:dobro je ba Kiki.
ti i tvojih. 100 hiljada. ljudi :-)
Da li je Hakan Sukur ucestvovao u pucu, da li je Enes Kanter ucestvovao u pucu?
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#15967 Re: Republika Turska

Post by paladinka »

@mba wrote:

A zašto ti jadni Turci odoše u Njemačku i Holandiju, zašto ne ostadoše u Turskoj, raju na zemlji ili zašto ne odoše u arapske zemlje?

zato sto ih je holandija i evropa trebaju kao sto ih i sada trebaju, radi cega bosanci idu sada?

a kuda ce kod arapa, o tome i pametujwm cijelo vrijeme, arapi su klasicni konzumenti sa naftom koji nista ne proizvode samo konzumiraju, takvi evropi trebaju, turci po svaku cijenu teze prema tome da se ekonomski razviju , da ne budu samo konzumenti nego da postanu ranvopravni proizvodjaci kao EU, e to je uzrok problema pusti te price o demokratiji i ljudskim pravima, oko ekonomije se sve vrti i para!

zato sto treba radne snage!
A sta bi trebalo , u znak velike ljubavi im reci dodjite i uzivajte . Pa to je najbitnije u zivotu , bilo u Njemackoj , bilo u Turskoj , da imas radno mjesto , da mozes hraniti porodicu , imati neki cilj , planirati buducnost . Znaci sad ne valja Njemacka zato sto ima posla.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#15968 Re: Republika Turska

Post by @mba »

Kikibombona wrote:
prog321 wrote:i u Njemačkoj.da je.neko pokusao.puč bio bi.proganjan i zatvaran.
mislim, o čemu pričamo ovdje?
Sta bolan pricas?

Profesori, slikari, pjesnici, akademici, svi znali za puc?
100 000 ljudi organizovalo i ucestvovalo u pucu a da to obavjestajne sluzbe nisu provalile!??

Puc je organizovao mali broj ljudi, cak ni mnogi vojnici nisu znali o cemu se radi.

Vojni udar je Erdogan iskoristio da staljinistickim metodama pohapsi sve protivnike fasistickog rezima.

pa na osnovu cega to tvrdis?
kakvi su dokazi za to?
znas li koliko jw njemacka odpustila ljudi iz drzavnog aparata kad se ujedinila, zamisli ujedinili se i opet svi otkaz dobili, kako taj rezim nazvati?


e sada se u TR desio drzavni udar (ocigledno da EU zali sto nije uspjeo) zamisli drzavni udar, sauceanici puca dobili otkaze ili u zatvorima, sto je sasvim normalno i to je za tebe fasisticki rezim!

ne spominjes koliko se osumnjicenih opet vratilo na posao ako se ispostavilo da nemaju veze sa pucem, osudjujes i djelis titule na osnovu prica iz EU stampe koja jos uvjek zali sto puc nije uspjeo!
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#15969 Re: Republika Turska

Post by ja71 »

ne mogu se oteti dojmu da eskalacija trenutno odgovara i Turskoj i Evropi
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#15970 Re: Republika Turska

Post by haos1 »

Banksy wrote:Za čije interese Erdogan destabilizira Evropu,
mobilizirajući, uoči izbora, njenu ekstremnu desnicu...
To sam se i ja pitao, ne znam stvarno šta Erdogan ima od ovoga.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15971 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

prog321 wrote:dobro je ba Kiki.
ti i tvojih. 100 hiljada. ljudi :-)
Pohapsili su desetine hiljada a nedavno su izjavili da su tek 'zagrebali po povrsini'. Samo glup i zlonamjeran covjek moze misliti da su svi ti ljudi ucestvovali u vojnom udaru. Onda bi potencijalno za plan vojnog udara znali milioni gradjana, zapravo svi osim Erdogana i sefa obavjestajne sluzbe, Hakana Fidana. Nemojte biti budale, zaboga. :-) Jasno je da Erdo vrsi staljinisticku cistku svih neistomisljenika.

Inace...

Image

Image

:D
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#15972 Re: Republika Turska

Post by @mba »

paladinka wrote:
@mba wrote:

A zašto ti jadni Turci odoše u Njemačku i Holandiju, zašto ne ostadoše u Turskoj, raju na zemlji ili zašto ne odoše u arapske zemlje?

zato sto ih je holandija i evropa trebaju kao sto ih i sada trebaju, radi cega bosanci idu sada?

a kuda ce kod arapa, o tome i pametujwm cijelo vrijeme, arapi su klasicni konzumenti sa naftom koji nista ne proizvode samo konzumiraju, takvi evropi trebaju, turci po svaku cijenu teze prema tome da se ekonomski razviju , da ne budu samo konzumenti nego da postanu ranvopravni proizvodjaci kao EU, e to je uzrok problema pusti te price o demokratiji i ljudskim pravima, oko ekonomije se sve vrti i para!

zato sto treba radne snage!
A sta bi trebalo , u znak velike ljubavi im reci dodjite i uzivajte . Pa to je najbitnije u zivotu , bilo u Njemackoj , bilo u Turskoj , da imas radno mjesto , da mozes hraniti porodicu , imati neki cilj , planirati buducnost . Znaci sad ne valja Njemacka zato sto ima posla.


pa ljudi su otisli tamo da rade zato sto ih je drzava trebala i treba i dan danas!

uzeti i dati to je to!
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#15973 Re: Republika Turska

Post by haos1 »

ja71 wrote:ne mogu se oteti dojmu da eskalacija trenutno odgovara i Turskoj i Evropi
:shock:
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#15974 Re: Republika Turska

Post by fakat »

Cudi me da jedan covjek brani turke a cio sarajevski forum napada, "zli turci okupatori, diktator" itd.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#15975 Re: Republika Turska

Post by @mba »

[quote="fakat"]Cudi me da jedan covjek brani turke a cio sarajevski forum napada, "zli turci okupatori, diktator" itd.[/quote

MAINSTREAM
Post Reply