Reparacija viljuske

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#1 Reparacija viljuske

Post by bordo gandalf »

Gdje uraditi reparaciju viljuske u Sarajevu i zna li neko koliko okvirno kosta? Ako neko zna gdje bi mogao uzeti set za reparaciju pa bih to sam odradio? U pitanju je cross derbi senda.
ITNet
Posts: 776
Joined: 30/09/2016 11:47

#2 Re: Reparacija viljuske

Post by ITNet »

Drug dabogda, ja evo ne znam da trebas gume kupiti i zamjeniti mislim da niko to u SA ne radi, tuga kako je svaki moto shop/diler u SA vise manje propo i da pored nekih avlijanera sto sam znao prije 10 godina nema niko normalan da radi bilo sta oko motora. Znam za onog lika iz Visokog Slavicin su ga zvali ovako nesto, on je dobar majstor ali radi li sada i gdje li je fakat ne znam
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3 Re: Reparacija viljuske

Post by bordo gandalf »

ITNet wrote:Drug dabogda, ja evo ne znam da trebas gume kupiti i zamjeniti mislim da niko to u SA ne radi, tuga kako je svaki moto shop/diler u SA vise manje propo i da pored nekih avlijanera sto sam znao prije 10 godina nema niko normalan da radi bilo sta oko motora. Znam za onog lika iz Visokog Slavicin su ga zvali ovako nesto, on je dobar majstor ali radi li sada i gdje li je fakat ne znam
Sto se tice guma u pravu si, nedavno mi pukla guma i pola grada obisao svaki vulkanizer mi je rekao da oni ne znaju...na kraju uzeo dva pajsera i skinuo sam. Kontaktirao jedan moto servis za reparaciju viljuske, odgovor je bio "kako mislis reparacija viljuske?" reko u redu je :skoljka:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#4 Re: Reparacija viljuske

Post by esso_sa »

bordo gandalf wrote:
ITNet wrote:Drug dabogda, ja evo ne znam da trebas gume kupiti i zamjeniti mislim da niko to u SA ne radi, tuga kako je svaki moto shop/diler u SA vise manje propo i da pored nekih avlijanera sto sam znao prije 10 godina nema niko normalan da radi bilo sta oko motora. Znam za onog lika iz Visokog Slavicin su ga zvali ovako nesto, on je dobar majstor ali radi li sada i gdje li je fakat ne znam
Sto se tice guma u pravu si, nedavno mi pukla guma i pola grada obisao svaki vulkanizer mi je rekao da oni ne znaju...na kraju uzeo dva pajsera i skinuo sam. Kontaktirao jedan moto servis za reparaciju viljuske, odgovor je bio "kako mislis reparacija viljuske?" reko u redu je :skoljka:
Sto se tice zamjene i balansiranja moto guma u Sarajevu - vulkanizer Senad u ulici Sutjeska (Cavallino ) :thumbup:
https://www.google.ba/maps/place/Cavall ... CnoECAIQCA

On ti moze pomoci i kod nabavke novih guma

Sto se tice tvog inicijalnog upita oko viljuske, ne znam sta mislis pod reparacijom ? Pretpostavljam da mislis na zamjenu semeringa i ulja ?
Ako je to, onda lagano alat u ruke i servisni prirucnik i sam sebi to posarafaj, ako imas bar minimalno znanje oko sarafanja. Inace smatram da je motor najbolje sam sebi odrzavati jer nasim majstorima ne bi dao da mi tocak na autu dotegnu, a kamo li cackaju oko motora...
U Sarajevu ima par majstora, ali ti necu preporuciti nijednog jer sam vidio njihove "uradke" i necu da me kasnije spominjes uz psovke :mrgreen:

Za servis viljuske ti trebaju semerinzi, ulje i alatka za izbijanje/nabijanje semeringa.
Semeringe mozes kupiti ovdje (salju u BiH): http://www.wemoto.com
Ulje za viljuske (5w gradacija ako hoces da je mekse, 7,5w je sredina, 10w ako hoces da je malo tvrdje) takodjer mozes kupiti preko gore navedene stranice, a mozes i ovdje. Ima u vecini radnji koje imaju bar malo veze sa motorima, a ima i na PIK-u, npr ovdje https://www.olx.ba/artikal/29139995/mot ... ke-sae-5w/
Alatku za semeringe najbolje preko Ebay-a, imas one univerzalne sto im se moze mijenjati promjer :thumbup:
ITNet
Posts: 776
Joined: 30/09/2016 11:47

#5 Re: Reparacija viljuske

Post by ITNet »

Hvala drug za ovaj info oko gume :thumbup:
irconbih
Posts: 460
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#6 Re: Reparacija viljuske

Post by irconbih »

Ne znam može li biti od kakve pomoći servis za biciklističke viljuške? Pretpostavljam da je to isti princip. Ako mislite da može pomoći, Ciklo centar ima dobrog servisera biciklističkih viljuški.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#7 Re: Reparacija viljuske

Post by TouringBiker »

Semeringe isto možeš naručiti preko eBay, ili stranica kao što je npr. Louis. Ako je cijev viljuške ISKRIVLJENA, ima momak koji u Visokom radi ravnanje (isti ispravlja i alumijske felge). Ako je na cijevima istrošeno hromiranje, to je teži problem je ne znam da kod nas iko radi - ostaje samo nabavka drugih cijevi na eBay-u.

Ulje za viljuške povoljnije od ovog Motul prodaje Piaggio servis na Bistriku, talijansko Agip
Post Reply