Renoviranje stana

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#76 Re: Renoviranje stana

Post by mali Ninja »

sto se tice vrata, ja bih preporucio jednog stolara iz vlakova, nama je pravio vrata od medijapana, visina 254cm,bojena u bijelo, tri baglame, lajsne i montaza 275KM po vratima. Nisam mogao naci povoljnije... :wink:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#77 Re: Renoviranje stana

Post by soha96 »

Apsorpcija zvuka Tkanina za zavijanje vlakana za kino

FabricAcousticPanels se nalazi u mestu Guangdžou u provinciji Guangdong, koja je najveća Kina proizvodnja, prerada i izvoz baza za apsorpciju akustičkih materijala. Kompanija je osnovana 2011. godine, sada ima proizvodnu radionicu i skladište za proizvodnju 5000 kvadratnih metara i uvozi vrhunsku mehaničku opremu.

Absorpcija buke Tkani tkanina zavrnuta FigerGlass za pozorište
1. Veličina: 600 * 600,1200 * 1200mm
2.Ekonomsko rešenje za smanjenje eha
3.Fireproof i ekološki prihvatljiv
4. Poboljšajte razumljivost glasa

Proizvodi

Auditorium Church Cinema Kućno kino dekorativni tkanine mekani akustični zidni paneli
Eco Panel Amazing Panel Fabric Wall Panel for Home Theater
Zaptivni paneli od tkanine Zvučna barijera na stropovima, zidovima
Pravljenje kućnog studija na tišinu stavlja zvučni materijal
Akustični panel za zvučnu izolaciju zvučne tkanine za sastanke
Zvučno-zaštitne tkanine akustične plafonske ploče za dekoraciju kina

Naši akustični materijali su izvezeni u Campo Grande Brazil, Akron SAD, Nica Francuska, Džajpur Indija, Hanoj ​​Vijetnam, Fukuoka-Kitakjušu Japan, Coventry Velika Britanija, Santiago Čile, Almaty Kazahstan, Islamabad Pakistan, Seoul Južna Koreja, Las Vegas Sjedinjene Države , itd.

Preduzeća pružaju usluge velikim starim i novim kupcima u skladu sa ciljem upravljanja odličnim kvalitetom zvučnih zidnih proizvoda, dobrim prestižima preduzeća, zadovoljavajućom uslugom posle prodaje, iskrenom kooperativnom svesnošću. To mora biti motivaciona sila koju FabricAcousticPanels stalno napreduje što je dobilo kupca.

Oznaka: akustični krovni paneli, crkveni zvučni paneli, zvučni sistem tkanine, zvučni materijal, upotrebljeni akustični paneli
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#78 Re: Renoviranje stana

Post by wewa »

mali Ninja wrote:sto se tice vrata, ja bih preporucio jednog stolara iz vlakova, nama je pravio vrata od medijapana, visina 254cm,bojena u bijelo, tri baglame, lajsne i montaza 275KM po vratima. Nisam mogao naci povoljnije... :wink:
molicu podatke na pp, hvala!
choseNz
Posts: 50
Joined: 21/08/2010 23:10

#79 Re: Renoviranje stana

Post by choseNz »

Dvokrilna pregrada sa akustičnom pregradnom zidom

Naši glavni proizvodi su pokretne pregrade, šumske barijere, drvene akustične ploče i sl. Dobili smo povjerenje kupaca kako kod nas tako iu inostranstvu za naše proizvode visokog kvaliteta. Pridržavajući se prvog kvaliteta i usluga paralelno, HuiAcoustics će potruditi kako bi vam pružio udobniji život.

Dvostruka presvlaka za pokretne pregradne zidne akustične particije

Proizvodi

HUI ACOUSTICS Acoustic Enclosure zavesa za bučnu kontrolu zvuka
HUIAKOUSTIKA Proizvodi Tehnologija za pričvršćivanje visećih zidova u kancelariji
Materijal tkanine za akustičnu ploču za unutrašnju dekoraciju
HUI ACOUSTICS Mineralna vuna Drvna izolacija zidne ploče i panela Guangzhou
HUI ACOUSTICS 3D zidne difuzore Akustične ploče unutrašnje zidne ploče
HUI ACOUSTICS 13-3 Ukrasni zidni paneli

Naši proizvodi se uglavnom izvoze u Kanadu, Senegal, Australiju, Sjedinjene Države, Izrael, Rusku Federaciju, Indiju, Tajland, Moldaviju, Veliku Britaniju, Latviju, Zelenortske otoke itd.

Aplikacija

Naši poliesterski akustički zidni paneli Anti Sound Color Panels mogu se koristiti na skoro svim arhitektonskim projektima koji trebaju akustički tretman, kao što su sobe za bend i hor, klinike za životinje, umjetničke sobe, radni prostori, željezničke stanice, teniske sale itd.

HuiAcoustics uglavnom proizvodi poliestersku akustičnu ploču visoke gustoće i niske gustine, pokretnu kliznu pregradnu zidu, barijeru šuma itd. Počinjemo sa izvozom sami godinama. Do sada imamo puno iskustva u izvozu i bogatih resursa za kupce. Za puni asortiman saradnje sa našim kupcima, naša kompanija može pomoći svim klijentima u svojim akustičnim projektima, ostvariti duboku saradnju i na kraju ostvariti situaciju sa dobitkom.

Domaći projekti

Poljoprivredna banka Kine, Branch of Guangzhou; Nacionalni sud, Nigerija; Centar za obuku grupe Yangquan Coal Industry; Chongqing Biro za javnu sigurnost; Hala performansa Sichuan Konzervatorij; China Modern Pentathlon International Competition Center u Chengduu; Zuping radio i televizija zgrada itd.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#80 Re: Renoviranje stana

Post by Altsa »

wewa wrote:
mali Ninja wrote:sto se tice vrata, ja bih preporucio jednog stolara iz vlakova, nama je pravio vrata od medijapana, visina 254cm,bojena u bijelo, tri baglame, lajsne i montaza 275KM po vratima. Nisam mogao naci povoljnije... :wink:
molicu podatke na pp, hvala!
Odlicna vrata pravi stolar koji se nalazi kod pravoslavne crkve na Vrelu Bosne.
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#81 Re: Renoviranje stana

Post by bombašica »

wewa wrote:
mali Ninja wrote:sto se tice vrata, ja bih preporucio jednog stolara iz vlakova, nama je pravio vrata od medijapana, visina 254cm,bojena u bijelo, tri baglame, lajsne i montaza 275KM po vratima. Nisam mogao naci povoljnije... :wink:
molicu podatke na pp, hvala!
Mogu li i ja u pp dobiti info o tom stolaru? Hvala unaprijed.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#82 Re: Renoviranje stana

Post by moonca »

Sta je problm obajviti ime stolara- ? :zoka:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#83 Re: Renoviranje stana

Post by mali Ninja »

bombašica wrote:
wewa wrote:
mali Ninja wrote:sto se tice vrata, ja bih preporucio jednog stolara iz vlakova, nama je pravio vrata od medijapana, visina 254cm,bojena u bijelo, tri baglame, lajsne i montaza 275KM po vratima. Nisam mogao naci povoljnije... :wink:
molicu podatke na pp, hvala!
Mogu li i ja u pp dobiti info o tom stolaru? Hvala unaprijed.

061243578 Munib, njegova radionica se nalazi u vlakovu ispod petlje, ali on svakako izlazi na lice mjesta radi mjera i eventualnog dogovora
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#84 Re: Renoviranje stana

Post by channel10 »

Kakav je kvalitet medijapan sobnih vrata (jesu li to ova MDF) i ima li problema sa baglamama zbog njihove tezine? Cuo sam da nakon par godina se izvale baglame zbog tezine vrata. Ima li istine u tome?
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#85 Re: Renoviranje stana

Post by mali Ninja »

channel10 wrote:Kakav je kvalitet medijapan sobnih vrata (jesu li to ova MDF) i ima li problema sa baglamama zbog njihove tezine? Cuo sam da nakon par godina se izvale baglame zbog tezine vrata. Ima li istine u tome?
tek stavljena, javim se za par godina povodom toga :-D
preludezalude
Posts: 5628
Joined: 07/03/2012 00:09

#86 Re: Renoviranje stana

Post by preludezalude »

channel10 wrote:Kakav je kvalitet medijapan sobnih vrata (jesu li to ova MDF) i ima li problema sa baglamama zbog njihove tezine? Cuo sam da nakon par godina se izvale baglame zbog tezine vrata. Ima li istine u tome?
Kod mene su medijapan vrata sa skrivenim baglamama, stavljena prije 5-6 mjeseci. Nisam primjetio da se ista pomjerilo ili da su spala.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#87 Re: Renoviranje stana

Post by channel10 »

Ma meni receno da nakon par godina spadnu malo baglame zbog težine vrata. Zato sam ovdje i pitao jel istina ili ne.
preludezalude
Posts: 5628
Joined: 07/03/2012 00:09

#88 Re: Renoviranje stana

Post by preludezalude »

channel10 wrote:Ma meni receno da nakon par godina spadnu malo baglame zbog težine vrata. Zato sam ovdje i pitao jel istina ili ne.
Da sam na tvom mjestu vise bih obratio paznju na to da li su krila vrata savrseno ravna i da li su vrata ofarbana kako treba.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#89 Re: Renoviranje stana

Post by mali Ninja »

danas prvrnes kamen nadjes "molera", "keramicara"...
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#90 Re: Renoviranje stana

Post by Truba »

da tako nama došli menadžer i tehničar
dva brata :D :lol:

što god su uhvatili sjebali... loše okrečili nijansu promašili loše ofarbali stol u bijelo ( nisu brusili)

sve to sam mogao i ja

još odnijeli sav višak materijala :D
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#91 Re: Renoviranje stana

Post by RIZVA »

Sta preporucujete u vezi vlage i plijesni u sobi,nedavno krecio koristio Algicid i Jubocid,mijenjao lesomal na ormarima jer je smrdio na vlagu,imam dva upijaca vlage u sobi,do duse prizemlje je i nije suncana strana i podrum je ispod,pretpostavljam velike kolicine kise koje padaju vise od dva mjeseca da stvara vlagu,prozracujem sobu i ormare,neko mi je preporucio da stavim stiropol u sobi da oblozim zid drugi mi kazu nemoj,neko mi kaze da okrecim sobu akrilnom masnom bojom jedni mi kazu nemoj,tako da nisam pametan sta ciniti?
shheff
Posts: 694
Joined: 22/07/2013 14:11

#92 Re: Renoviranje stana

Post by shheff »

RIZVA wrote:Sta preporucujete u vezi vlage i plijesni u sobi,nedavno krecio koristio Algicid i Jubocid,mijenjao lesomal na ormarima jer je smrdio na vlagu,imam dva upijaca vlage u sobi,do duse prizemlje je i nije suncana strana i podrum je ispod,pretpostavljam velike kolicine kise koje padaju vise od dva mjeseca da stvara vlagu,prozracujem sobu i ormare,neko mi je preporucio da stavim stiropol u sobi da oblozim zid drugi mi kazu nemoj,neko mi kaze da okrecim sobu akrilnom masnom bojom jedni mi kazu nemoj,tako da nisam pametan sta ciniti?
Kupi odvlazivac ali kako treba, nista one ceresit gluposti, npr. neki Trotec ili... pitaj Google za proizvodjace...oko 200KM da posuda za vodu bude oko 2l. To ce ti biti najbolja investicija u zivotu, i usput ovaj uredjaj ljudi kupuju zbog zdravlja i kad nemaju vlagu. Nemam balkon, a kupatilo zatvoreno, a ves unutra susim, kupio ga da bude prelazna faza do susilice, jer je prava susilica 5x skuplja i sad ne znam da cu susilicu ikako kupiti.
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#93 Re: Renoviranje stana

Post by RIZVA »

E hvala, raspitacu se :thumbup:
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#94 Re: Renoviranje stana

Post by dzipalo »

Ako neko ima iskustva sa renoviranjem stana imao bih par pitanja o cijeni radova. U pitanju je dvodoban stan od 60-ak kvadrata, zanima me koliko bi kostalo sljedece:
- zidovi + struja (sta je tu potrebno raditi, pretpostavljam skidanje starog maltera pa onda stavljanje strujnih instalacija pa ponovo malterisanje i krecenje)
- podizanje nivoa podova za koji cm da se mogu u pod postaviti odvodne cijevi (pretpostavljam da se to radi estrihom ili necim slicnim?)
- postavljanje hrastovog parketa neke srednje klase

Ukoliko neko ima informacije o pribliznim troskovima bio bih zahvalan, da znam koliko love treba prije nego sto uopste krenem s renoviranjem :)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#95 Re: Renoviranje stana

Post by mali Ninja »

dzipalo wrote:Ako neko ima iskustva sa renoviranjem stana imao bih par pitanja o cijeni radova. U pitanju je dvodoban stan od 60-ak kvadrata, zanima me koliko bi kostalo sljedece:
- zidovi + struja (sta je tu potrebno raditi, pretpostavljam skidanje starog maltera pa onda stavljanje strujnih instalacija pa ponovo malterisanje i krecenje)
- podizanje nivoa podova za koji cm da se mogu u pod postaviti odvodne cijevi (pretpostavljam da se to radi estrihom ili necim slicnim?)
- postavljanje hrastovog parketa neke srednje klase

Ukoliko neko ima informacije o pribliznim troskovima bio bih zahvalan, da znam koliko love treba prije nego sto uopste krenem s renoviranjem :)

da pokusam pomoci.

kod ovih vrsta radova (zidovi+struja) cijena zavisi o kolicini, tacnije ako planiras uraditi samo jednu prostoriju doci ce te jedinicna cijena skuplja nego za cijeli stan (logicno).

e sad, da bi promijenio instalaciju potrebno je prvo povaditi staru, sto je relativno lako i duzina trajanja posla zavisi o kako reko smo, kolicini radova.
cupanje, stemanje, odvoz suta po danu 50-100KM
stavljanje nove instalacije ide prije obrade zidova a cijena se moze odrediti na dva nacina, zavisno kako elektricar racuna koji radi, postoji nacin odredjivanja po duznom mjestu ugradjene instalacije ili po izvodu. (cijena po duznom metru ide do 2KM po metru, a po izvodu oko 10KM po komadu).
same cijene kablova odredjujes koliko ti kojeg treba, za rasvjetu i manje potrosace ides 3x1.5, za vece potrosace (uticnice) ide 3x2.5 ili 5x2.5
miviko instalacija je dosta povoljna u mjeru cijena kvaliteta.
fina instalacija struje jako varira u cijeni u zavisnosti od onoga sta zelite, da li zelite modularni ili obicni program, onda kojeg proizvodjaca itd.
da bih ti tacno mogao reci cijene, trebala bi mi specifikacija materijala koji je potreban ugraditi (broj uticnica, prekidaca, metara kabla itd).

ukoliko je potrebno zamijeniti tablu sa osiguracima, takodje nije moguce napamet reci cijene bez ikakvog predmjera, sve zavisi od broja osiguraca itd..

obrada zidova zavisi od vise parametara tako da ni tu ja ne bih mogao nista reci dok ne bi cuo vase zelje i eventualno vidio stanje objekta.
postoje razne varijante obrade,rucno malterisanje, masinsko malterisanje, izolacija stirodur, stiropor, mrezica preko toga u tom slucaju ne ide malter, rigips, itd itd, razne su varijante obrade zidova kao i dijapazon proizvodjaca materijala za zidove koji imaju razlicite cijene naravno..

podizanje nivoa poda nisam shvatio, ali pretpostavka ide na to da nije moguce ukopav vodovodne cijevi nego ide na postojecu podlogu, naravno u tom slucaju onda ide odredjena debljina stiropora, termosilent izolacija po potrebi i naravno estrih. pri tome ja bi vodio racuna da ne smanjim previse visinu (ispod 2.4 metra je neudobno)

parket se krece od 15-80KM po kvadratu, ruke, lakiranje, obrada ukoliko je potrebna sve zavisi od podataka koje nisi naveo :)
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#96 Re: Renoviranje stana

Post by dzipalo »

mali Ninja wrote: da pokusam pomoci.

kod ovih vrsta radova (zidovi+struja) cijena zavisi o kolicini, tacnije ako planiras uraditi samo jednu prostoriju doci ce te jedinicna cijena skuplja nego za cijeli stan (logicno).

e sad, da bi promijenio instalaciju potrebno je prvo povaditi staru, sto je relativno lako i duzina trajanja posla zavisi o kako reko smo, kolicini radova.
cupanje, stemanje, odvoz suta po danu 50-100KM
stavljanje nove instalacije ide prije obrade zidova a cijena se moze odrediti na dva nacina, zavisno kako elektricar racuna koji radi, postoji nacin odredjivanja po duznom mjestu ugradjene instalacije ili po izvodu. (cijena po duznom metru ide do 2KM po metru, a po izvodu oko 10KM po komadu).
same cijene kablova odredjujes koliko ti kojeg treba, za rasvjetu i manje potrosace ides 3x1.5, za vece potrosace (uticnice) ide 3x2.5 ili 5x2.5
miviko instalacija je dosta povoljna u mjeru cijena kvaliteta.
fina instalacija struje jako varira u cijeni u zavisnosti od onoga sta zelite, da li zelite modularni ili obicni program, onda kojeg proizvodjaca itd.
da bih ti tacno mogao reci cijene, trebala bi mi specifikacija materijala koji je potreban ugraditi (broj uticnica, prekidaca, metara kabla itd).

ukoliko je potrebno zamijeniti tablu sa osiguracima, takodje nije moguce napamet reci cijene bez ikakvog predmjera, sve zavisi od broja osiguraca itd..

obrada zidova zavisi od vise parametara tako da ni tu ja ne bih mogao nista reci dok ne bi cuo vase zelje i eventualno vidio stanje objekta.
postoje razne varijante obrade,rucno malterisanje, masinsko malterisanje, izolacija stirodur, stiropor, mrezica preko toga u tom slucaju ne ide malter, rigips, itd itd, razne su varijante obrade zidova kao i dijapazon proizvodjaca materijala za zidove koji imaju razlicite cijene naravno..

podizanje nivoa poda nisam shvatio, ali pretpostavka ide na to da nije moguce ukopav vodovodne cijevi nego ide na postojecu podlogu, naravno u tom slucaju onda ide odredjena debljina stiropora, termosilent izolacija po potrebi i naravno estrih. pri tome ja bi vodio racuna da ne smanjim previse visinu (ispod 2.4 metra je neudobno)

parket se krece od 15-80KM po kvadratu, ruke, lakiranje, obrada ukoliko je potrebna sve zavisi od podataka koje nisi naveo :)
Hvala na korisnim savjetima, sad tek vidim koliko tu ima varijacija :D Ako bih recimo isao na neku jeftiniju varijantu ali da nije najlosiji izbor koliko bi otprilike izaslo s materijalima koje vi preporucite? Da li se vi bavite tim stvarima, odnosno renoviranjem kompletnog stana?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#97 Re: Renoviranje stana

Post by zijancer »

ne razumijem zašto se stari kablovi moraju čupati iz zidova, zar nema neka varijanta da se samo precvikaju, neka ih u zidovima do sudnjeg dana, a rade novi šlicevi gdje treba?
daj čovjeku cijene neke standardne varijante broja osigurača i standardne varijante malterisanja


ne smijem ovo više čitati, već sam se iznervirala :P
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#98 Re: Renoviranje stana

Post by dzipalo »

Ma nije problem ni cupati stare kablove, to svakako mogu ja sam uraditi, vise me zanimaju troskovi 'ugradnje' a rusenje je manji problem :)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#99 Re: Renoviranje stana

Post by mali Ninja »

dzipalo wrote:
Hvala na korisnim savjetima, sad tek vidim koliko tu ima varijacija :D Ako bih recimo isao na neku jeftiniju varijantu ali da nije najlosiji izbor koliko bi otprilike izaslo s materijalima koje vi preporucite? Da li se vi bavite tim stvarima, odnosno renoviranjem kompletnog stana?
Dragi prijatelju ja od ovih zanata definitivno ne bih mogao zivjeti te stoga mi to nije primarno zanimanje, napravio sam 2 stana od nule, sto bi rekli kljuc u ruke uz 20% angazmana majstora. Gade mi se "majstori", fuseri, klosari i prevaranti kojih je danas puno a pravih ljudi od zanata jako malo te sam stoga vecinu radio sam, kao sebi, pa je to zahtjevalo puno vise vremena nego sto to majstori urade, a jos kada bih dodao svoje predimenzionisanje skoro svega, cijena je drasticno veca nego sto je normalno.
Zaista bih volio pomoci tebi i svima koji renoviraju, grade, sam su svoj majstor i voljni su isprljat ruke..

Samo brzu digresiju gospodji sto se iznervirala, nije problem cvikati kablove da ostaju u zidu ako covjek ne zeli obijati malter pa zeli dodatnih par cm smanjiti prostoriju, da ne spominjem ako bi unutra isao rigips ili stiropor koji zahtijevaju mozda jos koji cm, dakle zaista ne znam sta covjek zeli napraviti, kakvi su zidovi i od cega, da li je moguce iskoristiti postojece kablove ili ne.

Pod predpostavkom da je objekat starije gradnje, jer inace zasto bi se kablovi i mijenjali, dakle definitivno bi pocupao kablove, prostemao zidove za nove instalacije i pod predpostavkom da je izolacija zadovoljavajuca samo zamalterisao nove instalacije i rupe od izvadjenih starih.
Malo bi "isparao" zidove, grundirao, pregletovao i sve okrecio. Ovo nikako ne bi trebalo biti skupo, pod predpostavkom da je objekat nekih 50-60 kvadrata.
Trajanje radova je odprilike 7 - 10 dana zbog nesto sporijih susenja u ovom periodu. Cijena, koja uveliko zavisi od majsora i sopstvenog aranzmana do 2000KM sa materijalom.

Pod je druga prica mora se specificirati sta je potrebno uraditi, sami radovi poda (estrih-izolacija-parket) ne bi trebali puno zaklat.
Za estrih definitivno angazovati firmu koju pazljivo nadgledati, pazljivo prije firme izmjeriti visine i prenijeti slauf vagom da vas ne bi neko pravio budalom i precizno izmjeriti kvadraturu koju pokrivate.
Ovo ce sve firma uraditi koju angazujete ali na svoj nacin :).
Estrih se krece od 15-20KM po kvadratu sa izolacijom i ugradnjom naravno.
Sto se tice parketa, ne bih savjetovao nikako losiji parket ispod cijene 50KM, ali svakako preporuka za industrijski laminat 33+ klase..
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#100 Re: Renoviranje stana

Post by zijancer »

mali Ninja wrote: nije problem cvikati kablove da ostaju u zidu ako covjek ne zeli obijati malter pa zeli dodatnih par cm smanjiti prostoriju, da ne spominjem ako bi unutra isao rigips ili stiropor koji zahtijevaju mozda jos koji cm..
dovoljno..u širokom luku gospođa pa-paa :-D
Post Reply