Renoviranje stana

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#51 Re: Renoviranje stana

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote:
HAVANA wrote:Ne znam.Ja volim i kupujem samo u izrazito losem stanju.Sto veci grob.A onda u fulu renoviranje.Najbolji rezultat.Najgori su oku lijepi a satro renovirani...Platis pa jovo nanovo...
Prodajes li kakav?

Ganjam stagod dvosobno u opcini vrijednijoj od deset drugih.
Hocel' ubrzo i kakva svadba, momcino? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66220
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52 Re: Renoviranje stana

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote:
Hocel' ubrzo i kakva svadba, momcino? :D
Imas pp :wink:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53 Re: Renoviranje stana

Post by ExNihilo »

Jesam li pozvan, Bata?
nj0be
Posts: 107
Joined: 18/04/2009 22:20

#54 Re: Renoviranje stana

Post by nj0be »

Kako sakriti kablove u nekoj sobi, a nisu po podu a ima ih dosta? Cuo sam za neke kutije u koje idu svi ti kablovi , da li to postoji uopste?
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#55 Re: Renoviranje stana

Post by sumirprimus »

ee kanalice??? :D
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#56 Re: Renoviranje stana

Post by mali Ninja »

moze li mi neko dati preporuku za majstora koji dobro zida pregradne zidove siporexom?
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#57 Re: Renoviranje stana

Post by bombašica »

Intenzivno razmišljam da tokom narednog mjeseca mijenjam stolariju, krečim i konačno se riješim nekog regala koji doduše proguta svu gardarobu, poseljinu, stoljake i ostalo, ali je ružan, star, oronuo...bljak :D
Eh sad, koju bi mi firmu preporučili da se kvalitetno bavi pravljenjem ormara, polica, plakara...Zamislila sam odraditi nešto na ovaj fazon (sorry, drugačije ne zna postaviti link) https://i.pinimg.com/736x/50/8e/6b/508e ... helves.jpg
Preporuke, savjeti...sve mi treba. :D :D
baxus
Posts: 1209
Joined: 29/10/2005 16:31

#58 Re: Renoviranje stana

Post by baxus »

Trebao bih renovirati jedan stan, znam da nije sezona, ali mogu neke radove završiti do proljeća (vanjska stolarija, neka rušenja, skidanje starog parketa i pločica, struja).

Renovirao sam prije 5 godina stan 63 M2 mijenjao i radio sve osim balkona.
Vanjsku stolariju 3800 s ugradnjom
Unutrašnju 2500
Struja ne sjećam se koliko je bilo
Ni za krečenje se ne sjećam koliko mi je uzeo.
Parket hrast nekih 53 kvadrata s ugradnjom oko 3000
Wc srušio i sve novo stavio oko 7000
Kuhinja 3000
Grijanje postojeće ostavio, nisam ni radijatore Mijenjao.
Bez ikakvih zahvata rušenja i gradnje novih zidova.
Znaci ovo me je došlo preko 20.000
Sto se tiče kvalitete materijala, nisu ugrađivanje najskuplje stvari. Ali nisu ni prosječne. Pločice sam plaćao 40KM po kvadratu. Bilo je dosta nekih relativno skupih stvari, dok sam sa stolarijom dobro prošao ja mislim.

Uglavnom zanima me koliko bi me jedan ovakav zahvat danas došao na stan 15ak kvadrata veći?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#59 Re: Renoviranje stana

Post by zijancer »

zbog ovakvih stvari ozbiljno razmisljam o svrsi zidne keramike u kupatilima i kuhinjama
ako je termoizolacija mogla napredovati do premaza, valjda moze i ovo
User avatar
zvrkasta
Posts: 5
Joined: 01/06/2009 19:36

#60 Re: Renoviranje stana

Post by zvrkasta »

Cao, zanima me iskustvo sa Reik dizajnom....ako ima neko iskustvo moze i pp. Unapred hvala.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#61 Re: Renoviranje stana

Post by hadzinicasa »

Da li neko zna koliko u stvarnom zivotu treba da se susi estrih prije postavljanja plocica?
Teorija kaze 10 dana po cm debljine. Sta veli praksa.
Dakle podloga je za plocice ne za parket ili Laminat.

hvala.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#62 Re: Renoviranje stana

Post by saga »

Meni su rekli da je za plocice nebitno... dan-dva je dosta (ne znam ako je puno debeo)... barem su kod mene odmah ljepili plocice.

Parket je vec duga stvar i tu se treba dooobro isusiti.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#63 Re: Renoviranje stana

Post by hadzinicasa »

Tako kazu i majstori, a internet drugacije.
Hvala
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#64 Re: Renoviranje stana

Post by zakasnila »

zvrkasta wrote:Cao, zanima me iskustvo sa Reik dizajnom....ako ima neko iskustvo moze i pp. Unapred hvala.
Od mene sve preporuke. Nama je radio čitav stan. Sve je na kraju ispalo kako smo se i dogovorili. :thumbup:
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#65 Re: Renoviranje stana

Post by Gandra_1 »

zakasnila wrote:
zvrkasta wrote:Cao, zanima me iskustvo sa Reik dizajnom....ako ima neko iskustvo moze i pp. Unapred hvala.
Od mene sve preporuke. Nama je radio čitav stan. Sve je na kraju ispalo kako smo se i dogovorili. :thumbup:
I ja bih da pohvalim Reika, sve što se dogovorite ispoštuje korektno i meni lično i prije roka koji je dao za izradu i montiranje kuhinje... Vrlo jednostavno se i dogovoriti sa njim i isplanirati raspored kuhinje...

Isto tako ponudi 2-3 opcije materijala koji bi se koristio sa različitim cijenama, tako da se možeš uklopiti u onu koja ti odgovara...
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#66 Re: Renoviranje stana

Post by bumboo »

Imam kuhinju rađenu po mjeri, iverica, nisam bila zadovoljna s firmom koja je radila. Htjela bih promijeniti prednje strane - fronte svih elemenata i radnu ploču. Znate li možda koja bi cijena bila po dužnom metru otprilike, neka malo kvalitetnija iverica ili s visokim sjajem?
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#67 Re: Renoviranje stana

Post by kindlas »

Gandra_1 wrote:
zakasnila wrote:
zvrkasta wrote:Cao, zanima me iskustvo sa Reik dizajnom....ako ima neko iskustvo moze i pp. Unapred hvala.
Od mene sve preporuke. Nama je radio čitav stan. Sve je na kraju ispalo kako smo se i dogovorili. :thumbup:
I ja bih da pohvalim Reika, sve što se dogovorite ispoštuje korektno i meni lično i prije roka koji je dao za izradu i montiranje kuhinje... Vrlo jednostavno se i dogovoriti sa njim i isplanirati raspored kuhinje...

Isto tako ponudi 2-3 opcije materijala koji bi se koristio sa različitim cijenama, tako da se možeš uklopiti u onu koja ti odgovara...
Ako nije tajna mozete li napisati koliko je naplatio Reik, i kolika je kuhinja otprilike bila?
User avatar
zvrkasta
Posts: 5
Joined: 01/06/2009 19:36

#68 Re: Renoviranje stana

Post by zvrkasta »

Hvala svima na odg. :) :ekser: :ekser:
User avatar
zvrkasta
Posts: 5
Joined: 01/06/2009 19:36

#69 Re: Renoviranje stana

Post by zvrkasta »

Ako ti radi cijeli stan cca 10.000 -13000 KM a opet sve zavisi i od materijala...
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#70 Re: Renoviranje stana

Post by probook »

saga wrote:Meni su rekli da je za plocice nebitno... dan-dva je dosta (ne znam ako je puno debeo)... barem su kod mene odmah ljepili plocice.

Parket je vec duga stvar i tu se treba dooobro isusiti.
I kod mene isto.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#71 Re: Renoviranje stana

Post by hadzinicasa »

hvala svima na odgovorima.
odlucila sam se za ziherasku varijantu. 3-4 sedmice.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#72 Re: Renoviranje stana

Post by mali Ninja »

moze li mi neko preporuciti keramicara koji ne daje ponudu kao da je doktor nauka... :roll:

u pitanju je oko 60 kvadrata keramike.
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#73 Re: Renoviranje stana

Post by to je to »

Treba mi preporuka za unutrašnja vrata u stanu.

Ima li neko dobra iskustva?

Hvala
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#74 Re: Renoviranje stana

Post by probook »

to je to wrote:Treba mi preporuka za unutrašnja vrata u stanu.

Ima li neko dobra iskustva?

Hvala
Ja sam nasao majstora koji pravi vrata za prodavnicu i prosao 100 KM jeftinije po vratima nego sto su bila u prodavnici. Doduse nisam u Sarajevu.
Ja bih zaobisao ona fancy vrata u bojama te hocea ovu te onu, jer su to sve neke folije koje se vremenom pocnu guliti. Ja sam uzeo drvena vrata hrastovina, u sredini furnir i extra su ispala.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#75 Re: Renoviranje stana

Post by zijancer »

ako misliš na unutrašnju stolariju sa nadsvjetlom, najpovoljnija obična vrata koštaju 140 KM - bez stakla za nadsvjetlo, i pravo ih je teško nać
kad kažem obična, znači da su štokovi od punog drveta, širine 10 cm, neofarbani, a vrata su od nekog furnira boje meda (nisu ni presvijetla ni pretamna)
mislim da se mogu naručiti i druga, ali ovo su klasična, normalna vrata koja sam dugo bezuspješno tražila i jedva našla..gledala sam čak i po piku, ali sve što je iole ličilo na normalno bilo je poluraspadnuto od starosti
u međuvremenu, nagledala sam se svakakvih štokova i friz lajsni od *ebene iverice sa cijenama da se zamanta :cry:
Image
u zgradi sa plavim krovom
Post Reply