Renoviranje - opcenito

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#101 Re: Renoviranje - opcenito

Post by mistek »

Sid the sloth wrote: 01/02/2022 20:38 Ako je u pitanju Sarajevo i cijene majstora u Sa onda je to bas jeftino. Pricam sa ljudima koji sad renoviraju i poprilicno su velike cifre, za stan od 50m2 ode 40.000KM. Pretpostavljam da ste majstore trazili, da nisu u pitanju neki poznanici koji su radili jeftinije zbog poznanstva?
Pa sve su manje-više preporuke, ali nije niko radio ispod cijene. Kupatilo smo jedino dali čovjeku koji ima firmu da uradi sve, od vodoinstalaterskih radova, keramike, priključaka, tu je bukvalno pogođen posao i to je to. Ovo ostalo kako ko naleti :) Zapravo, možda nekog zaboravljam, ali imao sam ove što zidaju, maltanje, krečenje, električar, estrih, sve to plaćene neke uobičajene cijene. Eh da, jedino mi je pod postavio rođak, pa je bilo ispod cijene, ali to nešto ne mislim da je neka urnebesno velika cifra. Ako ti se da, napiši okvirno šta misliš raditi, šta sve uključuje rekonstrukcija, pa ćemo moći detaljnije ocijeniti. Meni to 40.000KM djeluje previše. Prošle godine je jedan drug isto radio rekonstrukciju i to je nešto na kući stepenice izbacivao vani, pa unutra od jednog stana na dva sprata pravio dva. Helem, znam da mi je govorio da mu je predračun 26.000KM čini mi se za sve radove i vidim da je sad eno haman završio. Doduše, šta mu uključuje tih 26.000KM i šta se moralo raditi, ne znam :D
Sid the sloth
Posts: 2828
Joined: 30/01/2013 15:56

#102 Re: Renoviranje - opcenito

Post by Sid the sloth »

mistek wrote: 01/02/2022 23:53
Sid the sloth wrote: 01/02/2022 20:38 Ako je u pitanju Sarajevo i cijene majstora u Sa onda je to bas jeftino. Pricam sa ljudima koji sad renoviraju i poprilicno su velike cifre, za stan od 50m2 ode 40.000KM. Pretpostavljam da ste majstore trazili, da nisu u pitanju neki poznanici koji su radili jeftinije zbog poznanstva?
Pa sve su manje-više preporuke, ali nije niko radio ispod cijene. Kupatilo smo jedino dali čovjeku koji ima firmu da uradi sve, od vodoinstalaterskih radova, keramike, priključaka, tu je bukvalno pogođen posao i to je to. Ovo ostalo kako ko naleti :) Zapravo, možda nekog zaboravljam, ali imao sam ove što zidaju, maltanje, krečenje, električar, estrih, sve to plaćene neke uobičajene cijene. Eh da, jedino mi je pod postavio rođak, pa je bilo ispod cijene, ali to nešto ne mislim da je neka urnebesno velika cifra. Ako ti se da, napiši okvirno šta misliš raditi, šta sve uključuje rekonstrukcija, pa ćemo moći detaljnije ocijeniti. Meni to 40.000KM djeluje previše. Prošle godine je jedan drug isto radio rekonstrukciju i to je nešto na kući stepenice izbacivao vani, pa unutra od jednog stana na dva sprata pravio dva. Helem, znam da mi je govorio da mu je predračun 26.000KM čini mi se za sve radove i vidim da je sad eno haman završio. Doduše, šta mu uključuje tih 26.000KM i šta se moralo raditi, ne znam :D
Treba bukvalno sve raditi. Parket dignuti, izliti nivelir masu i postaviti novi parket. Treba jedan zid sruziti i ozidati drugi (kao pomjeranje zida). Struju ponovo raditi i zidove nakon toga naravno. Vanjska i unutrasnja stolarija. Kupatilo komplet, skidanje plocica, pomjeranje nekih instalacija u kupatilu i postavljnje novih plocica. Kuhinja komplet nova.
Znaci bukvalno sve, nema nista sto se moze iskoristiti :D
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#103 Re: Renoviranje - opcenito

Post by mistek »

Ugrubo, za nekih 60-70 kvadrata: Nek je estrih 1.500KM, parket zavisi kakav ćeš, tu možeš praviti razliku u cijeni u jednom ili drugom smjeru. Ali recimo da bi trebalo da to možeš uklopiti u 3-4.000KM šta god da radiš i ko god da ti radi. Rušenje zida ne znam, mi smo to sami doduše :D Zidanje, ako je recimo neki od 4-5m, s normalnom visinom, a vjerujem da nije duži, onda je to sasvim u vrh glave 1.000KM. Eh struja je isto stavka gdje zavisi šta se radi, šta se ima, šta nema. Mislim da tu trebaš ipak uhvatiti više ponuda, jer znaju električari baš zavrtati cijene kad počnu neki svoj obračun "izlaza". Ali vjerujem da i to možeš uklopiti u 2.500KM recimo kako god okreneš i po današnjim cijenama, ako baš sve mijenjaš. Vanjska i unutrašnja stolarija će ti uzeti jedno 5.000KM. Kupatilo ja vazda računam 5.000KM, sa svim novim. I kuhinja isto znaš kakav hoćeš raspon, mi smo svoju platili nešto iznad 3.000KM, plus aparati :D

Ne znam, ali evo ovo ne može ni na 20.000KM izaći ako nema pretjerivanja. Eh sad, ovo su samo neki radovi, ima tu još milion drugih, tipa opet zidovi, krečenje, pa šta je sa grijanjem i sl.

Ali, ako imaš 30.000KM recimo, ja bih bez problema ušao u to, taman da ćeš zlatno šolju nabavljati :)
gidra
Posts: 3579
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#104 Re: Renoviranje - opcenito

Post by gidra »

- Parket 4500 KM sa rukama obzirom na kvadraturu
- Stolarija 5000 KM (poskupilo haos)
- Unutarnja stolarija 2500 KM
- Vanjska vrata ulazna 1500 KM
- Banja 6000 KM (gruba i fina)
- Kuhinja 10000 KM (sa elementima)
- Estrih 1500 KM
- Struja, zavisi 1000-2000 KM (gruba i fina)
- Plocice: hodnici, balkon etc 1000 KM sa rukama
- Prezide, šuta i ostala građevina 1000-2000 KM sa rukama
- Grijanje (remont, farbanje ako su gusani, zamjena ventila, termoglave) 2000 sa rukama. Ako ces podno ili nove radijatore računaj jos 2000 KM...
- Klima 1000 KM
= Cca 35 do 40 hiljada KM bez namjestaja.

Ako ces jos i rasvjetu, namjestaj, plocasti namjestaj ode cifra na 50 hiljada KM minimum.
User avatar
Astronomy
Posts: 49
Joined: 25/01/2021 19:33
Location: Galaksija

#105 Re: Renoviranje - opcenito

Post by Astronomy »

gidra wrote: 02/02/2022 01:16 - Parket 4500 KM sa rukama obzirom na kvadraturu
- Stolarija 5000 KM (poskupilo haos)
- Unutarnja stolarija 2500 KM
- Vanjska vrata ulazna 1500 KM
- Banja 6000 KM (gruba i fina)
- Kuhinja 10000 KM (sa elementima)
- Estrih 1500 KM
- Struja, zavisi 1000-2000 KM (gruba i fina)
- Plocice: hodnici, balkon etc 1000 KM sa rukama
- Prezide, šuta i ostala građevina 1000-2000 KM sa rukama
- Grijanje (remont, farbanje ako su gusani, zamjena ventila, termoglave) 2000 sa rukama. Ako ces podno ili nove radijatore računaj jos 2000 KM...
- Klima 1000 KM
= Cca 35 do 40 hiljada KM bez namjestaja.

Ako ces jos i rasvjetu, namjestaj, plocasti namjestaj ode cifra na 50 hiljada KM minimum.
Uz duzno postovanje al pola cijena si blago receno lupio. Tacnije sve cijene mimo ruku ne znam kako si tako samouvjereno ispisao. Suludo je raspravljat se o cijeni necega kad imas parket od 20 i od 200KM/m2. Kuhinja isto, imas radnu plocu od iverice 80KM/m2 i imas kerrock od 500KM/m2. Isto vrijedi i za plocice. Barem su te cijene bile kad sam zadnji put gledao. Bio sam u stanovima koji su odradjeni full za 10 000KM (50tak m2), a imas stanova koje sam sa vidio nedovresnih sa 20 000 (isto 50tak). Majstori i ruke su ti u par maraka razlike, a plocice, parket, stolarija se mogu razlikovat u desetinama ili stotinama maraka.
gidra
Posts: 3579
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#106 Re: Renoviranje - opcenito

Post by gidra »

Astronomy wrote: 02/02/2022 01:37
gidra wrote: 02/02/2022 01:16 - Parket 4500 KM sa rukama obzirom na kvadraturu
- Stolarija 5000 KM (poskupilo haos)
- Unutarnja stolarija 2500 KM
- Vanjska vrata ulazna 1500 KM
- Banja 6000 KM (gruba i fina)
- Kuhinja 10000 KM (sa elementima)
- Estrih 1500 KM
- Struja, zavisi 1000-2000 KM (gruba i fina)
- Plocice: hodnici, balkon etc 1000 KM sa rukama
- Prezide, šuta i ostala građevina 1000-2000 KM sa rukama
- Grijanje (remont, farbanje ako su gusani, zamjena ventila, termoglave) 2000 sa rukama. Ako ces podno ili nove radijatore računaj jos 2000 KM...
- Klima 1000 KM
= Cca 35 do 40 hiljada KM bez namjestaja.

Ako ces jos i rasvjetu, namjestaj, plocasti namjestaj ode cifra na 50 hiljada KM minimum.
Uz duzno postovanje al pola cijena si blago receno lupio. Tacnije sve cijene mimo ruku ne znam kako si tako samouvjereno ispisao. Suludo je raspravljat se o cijeni necega kad imas parket od 20 i od 200KM/m2. Kuhinja isto, imas radnu plocu od iverice 80KM/m2 i imas kerrock od 500KM/m2. Isto vrijedi i za plocice. Barem su te cijene bile kad sam zadnji put gledao. Bio sam u stanovima koji su odradjeni full za 10 000KM (50tak m2), a imas stanova koje sam sa vidio nedovresnih sa 20 000 (isto 50tak). Majstori i ruke su ti u par maraka razlike, a plocice, parket, stolarija se mogu razlikovat u desetinama ili stotinama maraka.
Ovo su ugrubo cijene, ko hoće iole kvalitetno, fula je u 10%, a normalno da moze i za 10 hiljada i zato i ne pričam o nekvalitetu. Koliko para toliko i muzike. Ali ako renoviras, valjda ces kvalitet ganjati ili bar neku sredinu bez npr turske pvc stolarije, srbijanske keramike, kineske sanitarije i laminata od 10 KM/m2 i krecenja popucalih zidova..

Ja sam 2018. renovirao stan od 56 m2 i sa namjestajem (pločastim) me je došlo 50 hiljada okruglo. Pricam iz licnog iskustva. Nisam stavio Kerrock plocu, ali jesam Egger + medijapan sa Electrolux uredjajima. Stavio sam Aluplast Ideal 8000 stolariju, Hager razvodnu tablu sa osiguracima i Hager finu. Parket od 50 KM/m2 sa akcije iz Obija ispod estrih, Eglo rasvjetu miksao sa kinezima iz Penija, tzv Finski sistem ostakljivanja na balkonu. Remontovo komplet grijanje, nisam kupovao nove radijatore, ali sam postojeće gusane farbao i mjenjao ventile, stavljao termoglave. Protocni bojler od 18 kW u banji, bazenska hidroizolacija jer je radjeno tzv. tursko kupatilo sa normalnom cijenom keramike. Grohe sanitarija. Zidovi sastrugani do betona (ovo sam sam radio tj. strugo zidove 7 dana, lupo staru keramiku sam i vozio šutu sam-preko 150 vreća šute), pa nakon toga zidovi umrezeni pa 2 ruke ljepila pa gletovanje.
I na kraju ništa aman zaman, sve srednji cjenovni rang ali od renomiranih proizvodjaca, majstore ganjao sam-jednog po jednog bez ikakvih firmi i fiskalnih racuna i opet cca 50 milja.

Obzirom koliko su cijene samo u posljednjih godinu dana gradjevinskog materijala otisle ka gore, a i cijene ruku, sve da sada radim isto kao i 2018 godine bi mi trebalo minimum 20% više novca,
User avatar
fijesta7
Posts: 711
Joined: 15/03/2018 20:21

#107 Re: Renoviranje - opcenito

Post by fijesta7 »

teskeredzic_22 wrote: 01/02/2022 20:08
fijesta7 wrote: 09/08/2021 15:27 Evo peti dan se malo osjeti. Ja trazio taj vodeni ali mi prodali neki alkidni uvjeravajuci me da je vodeni. :D
Vidio sam u startu da nije to to ...
... ali posto nisam se dosada bavio resaturacijom parketa ajd reko daj da isprobam. Da vidim kako ce ici.
Lijepo je ispalo tamo gdje je bilo najgore pa sada bi da sve dovrsim ali sa sto manje isparenja.
Osjeti li se lak :mrgreen: ?
Dosta dugo je ispustao isparenja.
Na kraju lijepo je ispalo.
Sledeci put uzimam samo lak sa oznakom da je vodeni. :D
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#108 Re: Renoviranje - opcenito

Post by madesa »

od svega najvise je stolarija poskupila
User avatar
sime_cipol
Posts: 16347
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#109 Re: Renoviranje - opcenito

Post by sime_cipol »

gidra wrote: 02/02/2022 02:20
Astronomy wrote: 02/02/2022 01:37

Uz duzno postovanje al pola cijena si blago receno lupio. Tacnije sve cijene mimo ruku ne znam kako si tako samouvjereno ispisao. Suludo je raspravljat se o cijeni necega kad imas parket od 20 i od 200KM/m2. Kuhinja isto, imas radnu plocu od iverice 80KM/m2 i imas kerrock od 500KM/m2. Isto vrijedi i za plocice. Barem su te cijene bile kad sam zadnji put gledao. Bio sam u stanovima koji su odradjeni full za 10 000KM (50tak m2), a imas stanova koje sam sa vidio nedovresnih sa 20 000 (isto 50tak). Majstori i ruke su ti u par maraka razlike, a plocice, parket, stolarija se mogu razlikovat u desetinama ili stotinama maraka.
Ovo su ugrubo cijene, ko hoće iole kvalitetno, fula je u 10%, a normalno da moze i za 10 hiljada i zato i ne pričam o nekvalitetu. Koliko para toliko i muzike. Ali ako renoviras, valjda ces kvalitet ganjati ili bar neku sredinu bez npr turske pvc stolarije, srbijanske keramike, kineske sanitarije i laminata od 10 KM/m2 i krecenja popucalih zidova..

Ja sam 2018. renovirao stan od 56 m2 i sa namjestajem (pločastim) me je došlo 50 hiljada okruglo. Pricam iz licnog iskustva. Nisam stavio Kerrock plocu, ali jesam Egger + medijapan sa Electrolux uredjajima. Stavio sam Aluplast Ideal 8000 stolariju, Hager razvodnu tablu sa osiguracima i Hager finu. Parket od 50 KM/m2 sa akcije iz Obija ispod estrih, Eglo rasvjetu miksao sa kinezima iz Penija, tzv Finski sistem ostakljivanja na balkonu. Remontovo komplet grijanje, nisam kupovao nove radijatore, ali sam postojeće gusane farbao i mjenjao ventile, stavljao termoglave. Protocni bojler od 18 kW u banji, bazenska hidroizolacija jer je radjeno tzv. tursko kupatilo sa normalnom cijenom keramike. Grohe sanitarija. Zidovi sastrugani do betona (ovo sam sam radio tj. strugo zidove 7 dana, lupo staru keramiku sam i vozio šutu sam-preko 150 vreća šute), pa nakon toga zidovi umrezeni pa 2 ruke ljepila pa gletovanje.
I na kraju ništa aman zaman, sve srednji cjenovni rang ali od renomiranih proizvodjaca, majstore ganjao sam-jednog po jednog bez ikakvih firmi i fiskalnih racuna i opet cca 50 milja.

Obzirom koliko su cijene samo u posljednjih godinu dana gradjevinskog materijala otisle ka gore, a i cijene ruku, sve da sada radim isto kao i 2018 godine bi mi trebalo minimum 20% više novca,
Kolega hoce da radi kupatilo. Cca 7 m². Predracun 10 000 KM. Jos nisu preseravanja sa kvalitetom. Moram dodati, u toj cijeni je novi plinski bojler.
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#110 Re: Renoviranje - opcenito

Post by madesa »

mene je kupatilo izaslo 7000, bez ikakvog preseravanja. Sredina od plocica do sanitarije . Nekih 7m2. Na pocetku mislio da ce me 5000 izaci :D
gidra
Posts: 3579
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#111 Re: Renoviranje - opcenito

Post by gidra »

madesa wrote: 02/02/2022 08:14 od svega najvise je stolarija poskupila
ironično je to da je najviše poskupilo ono što sami proizvodimo i imamo u BiH: Daska i željezo (armaturne mreže, šipke, uzengije itd)- ovo je doslovno otišlo 100% cijenom ka gore. Stolariju ovisimo o uvozu.
2020 godine kubik daske je bio 270 KM i armaturna mreža 70ak KM. Na ljeto 2021 kubik daske je otišao na 550 KM i armaturna mreža na 130-140 i sada su iste cijene iako nije građevinska sezona.
elk
Posts: 2807
Joined: 14/08/2006 12:03

#112 Re: Renoviranje - opcenito

Post by elk »

Hala za 5000 milja moze samo ako je od 3 kvadrata. Ili da se teleportiramo u 2009. Ili ako ti je tetak keramicar, a amidza vodoinstalater. Onda moze. Kad im janje ispeces na kraju.

Bez 7-1000 milja nemojte ni pocinjati.
Sid the sloth
Posts: 2828
Joined: 30/01/2013 15:56

#113 Re: Renoviranje - opcenito

Post by Sid the sloth »

gidra wrote: 02/02/2022 02:20
Astronomy wrote: 02/02/2022 01:37

Uz duzno postovanje al pola cijena si blago receno lupio. Tacnije sve cijene mimo ruku ne znam kako si tako samouvjereno ispisao. Suludo je raspravljat se o cijeni necega kad imas parket od 20 i od 200KM/m2. Kuhinja isto, imas radnu plocu od iverice 80KM/m2 i imas kerrock od 500KM/m2. Isto vrijedi i za plocice. Barem su te cijene bile kad sam zadnji put gledao. Bio sam u stanovima koji su odradjeni full za 10 000KM (50tak m2), a imas stanova koje sam sa vidio nedovresnih sa 20 000 (isto 50tak). Majstori i ruke su ti u par maraka razlike, a plocice, parket, stolarija se mogu razlikovat u desetinama ili stotinama maraka.
Ovo su ugrubo cijene, ko hoće iole kvalitetno, fula je u 10%, a normalno da moze i za 10 hiljada i zato i ne pričam o nekvalitetu. Koliko para toliko i muzike. Ali ako renoviras, valjda ces kvalitet ganjati ili bar neku sredinu bez npr turske pvc stolarije, srbijanske keramike, kineske sanitarije i laminata od 10 KM/m2 i krecenja popucalih zidova..

Ja sam 2018. renovirao stan od 56 m2 i sa namjestajem (pločastim) me je došlo 50 hiljada okruglo. Pricam iz licnog iskustva. Nisam stavio Kerrock plocu, ali jesam Egger + medijapan sa Electrolux uredjajima. Stavio sam Aluplast Ideal 8000 stolariju, Hager razvodnu tablu sa osiguracima i Hager finu. Parket od 50 KM/m2 sa akcije iz Obija ispod estrih, Eglo rasvjetu miksao sa kinezima iz Penija, tzv Finski sistem ostakljivanja na balkonu. Remontovo komplet grijanje, nisam kupovao nove radijatore, ali sam postojeće gusane farbao i mjenjao ventile, stavljao termoglave. Protocni bojler od 18 kW u banji, bazenska hidroizolacija jer je radjeno tzv. tursko kupatilo sa normalnom cijenom keramike. Grohe sanitarija. Zidovi sastrugani do betona (ovo sam sam radio tj. strugo zidove 7 dana, lupo staru keramiku sam i vozio šutu sam-preko 150 vreća šute), pa nakon toga zidovi umrezeni pa 2 ruke ljepila pa gletovanje.
I na kraju ništa aman zaman, sve srednji cjenovni rang ali od renomiranih proizvodjaca, majstore ganjao sam-jednog po jednog bez ikakvih firmi i fiskalnih racuna i opet cca 50 milja.

Obzirom koliko su cijene samo u posljednjih godinu dana gradjevinskog materijala otisle ka gore, a i cijene ruku, sve da sada radim isto kao i 2018 godine bi mi trebalo minimum 20% više novca,
To je otprilike i neka moja procjena s obzirom na iskustvo ljudi oko mene i cijene materijala trenutno. Kontam za stan od 70m2 sa namjestajem da mi treba 50.000KM a to mi je bas puno. Zato sam pitao moze li za 500KM/m2 jer bi to znacilo 35.000 sto bi mi bilo itekako prihvatljivo.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#114 Re: Renoviranje - opcenito

Post by Qler »

Ko trenutno radi najkvalitetniju PVC stolariju? Planiram je mijenjati, i kad cu vec ici u kredit za to, da vidim da odradim to da mi traje. Bitna mi je sto bolja energetska efikasnost (samim time da se ugradnja uradi kako treba, da nema toplinskih mostova da ne puse ko otvoreno..
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#115 Re: Renoviranje - opcenito

Post by madesa »

Qler wrote: 02/02/2022 10:23 Ko trenutno radi najkvalitetniju PVC stolariju? Planiram je mijenjati, i kad cu vec ici u kredit za to, da vidim da odradim to da mi traje. Bitna mi je sto bolja energetska efikasnost (samim time da se ugradnja uradi kako treba, da nema toplinskih mostova da ne puse ko otvoreno..
Ja vise ne znam sta reci za PVC stolariju. Ko god je mjenjao ,pojavi mu se vlaga. Meni je Ekoteh i zadovoljan sam
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#116 Re: Renoviranje - opcenito

Post by Qler »

Meni je u stanu sada isto PVC, ali je losa, puse na sve strane, i bukvalno u svakoj sobi drugi profil... Prijasnji vlasnik je vjerovatno radio to sobu po sobu... Pa treba se to srediti da na nesto lici. Plus kakose grijem na plin :D svaka marka na kvalitetniju stolariju je usteda na grijanju..
User avatar
Astronomy
Posts: 49
Joined: 25/01/2021 19:33
Location: Galaksija

#117 Re: Renoviranje - opcenito

Post by Astronomy »

Posto su cijene ocigledno drugacije u odnosu na prije par godina kad sam bio u toku, zanima me cijena ugradnje rigipsa po m2 sa materijalom? I okvirna cijena struganja, maleterisanja i krecenja za stan od 50m2?
User avatar
Continental
Posts: 76
Joined: 19/12/2019 20:37

#118 Re: Renoviranje - opcenito

Post by Continental »

Koja je otprilike cijena keramicara u Sarajevu po kvadratu
Kuhinja, kupatilo, hodnik, fino je pripremljeno?
shandrprcSA
Posts: 9798
Joined: 23/02/2013 08:16

#119 Re: Renoviranje - opcenito

Post by shandrprcSA »

Qler wrote: 02/02/2022 10:23 Ko trenutno radi najkvalitetniju PVC stolariju? Planiram je mijenjati, i kad cu vec ici u kredit za to, da vidim da odradim to da mi traje. Bitna mi je sto bolja energetska efikasnost (samim time da se ugradnja uradi kako treba, da nema toplinskih mostova da ne puse ko otvoreno..
Saplast
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#120 Re: Renoviranje - opcenito

Post by _Reds_ »

Zavisi sta hoćeš. Čiji profil, koliko komora, koje staklo, koliko stakala, čime punjeno, koji okovi. Sve tu ulazi u cijenu.

Saplast radi dobu stolariju, ali se moze naci i jeftinije istog kvaliteta.

Uglavnom treba da znas sta hoces.

I nije samo zamjeniti prozore. Neko treba da to obradi kako treba poslije, sa vanjska strane pogotovo. Jer većina njih stavi pur pjenu i odoše, ta pur pjena ako ništa vani ne uraš izgori za godinu.
Continental wrote: 11/02/2022 17:23 Koja je otprilike cijena keramicara u Sarajevu po kvadratu
Kuhinja, kupatilo, hodnik, fino je pripremljeno?
Zavisi u kojem periodu godine, koji format pločica. AKo je neki manji moze se naci po 16+, Za veće formate 20+ KM. Ali tu ima uvijek dodavanja, tipa dodatno sokla po metru, dodatno što silikon povlači i slično.
User avatar
Didier
Posts: 2209
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#121 Re: Renoviranje - opcenito

Post by Didier »

Има ли неко препоруку за добру кухињу?

Желим нешто стварно луксузно, плус шанк на који ћу поредати португалске плочице.

Гледао сам доста по интернету и има много тога, али нигдје ми се не чини да је то квалитет који желим, осим можда АП Интеријера на Добрињи.
laik1981
Posts: 13016
Joined: 05/12/2012 13:04

#122 Re: Renoviranje - opcenito

Post by laik1981 »

Didier wrote: 11/02/2022 21:16 Има ли неко препоруку за добру кухињу?

Желим нешто стварно луксузно, плус шанк на који ћу поредати португалске плочице.

Гледао сам доста по интернету и има много тога, али нигдје ми се не чини да је то квалитет који желим, осим можда АП Интеријера на Добрињи.
Vrh..
https://www.facebook.com/www.tabakdesign.ba/
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#123 Re: Renoviranje - opcenito

Post by nivla »

Qler wrote: 02/02/2022 11:29 Meni je u stanu sada isto PVC, ali je losa, puse na sve strane, i bukvalno u svakoj sobi drugi profil... Prijasnji vlasnik je vjerovatno radio to sobu po sobu... Pa treba se to srediti da na nesto lici. Plus kakose grijem na plin :D svaka marka na kvalitetniju stolariju je usteda na grijanju..
ugarak synego, prezadovoljan, jos vanjske roletne kupili
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#124 Re: Renoviranje - opcenito

Post by maxell_sarajevo »

Didier wrote: 11/02/2022 21:16 Има ли неко препоруку за добру кухињу?

Желим нешто стварно луксузно, плус шанк на који ћу поредати португалске плочице.

Гледао сам доста по интернету и има много тога, али нигдје ми се не чини да је то квалитет који желим, осим можда АП Интеријера на Добрињи.
Reik Design, imas ga na fb.
elk
Posts: 2807
Joined: 14/08/2006 12:03

#125 Re: Renoviranje - opcenito

Post by elk »

U saplast ako odes ponesi brdo love ili racunaj da ces kuci sa jednim bubregom. Kvalitet jeste, ali preskupo.
Post Reply