Renoviranje kupatila

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#251 Re: Renoviranje kupatila

Post by Truba »

ima li neka firma koja se time bavi

da dođu premjere i daju ponudu ( koja će biti max 10% + ili - )
pa da s tom ponudom idem konkurenciji
i na kraju kad skontam da je sve u 5 deka
idem u banku

znači firma koja ima sve majstore od vodovodžije preko struje i keramičara do irgeta koji će tegliti :D
nermin2402
Posts: 12
Joined: 02/05/2013 15:11

#252 Re: Renoviranje kupatila

Post by nermin2402 »

Black swan wrote:ima li neka firma koja se time bavi

da dođu premjere i daju ponudu ( koja će biti max 10% + ili - )
pa da s tom ponudom idem konkurenciji
i na kraju kad skontam da je sve u 5 deka
idem u banku

znači firma koja ima sve majstore od vodovodžije preko struje i keramičara do irgeta koji će tegliti :D
061/132-729 Toplovod
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#253 Re: Renoviranje kupatila

Post by Truba »

Fala
Bumo ispital :thumbup:
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#254 Re: Renoviranje kupatila

Post by van Basten »

Kad su moji kod nane renovirali kupatilo prije nekih 7-8 god cini mi se, dogovorili su twkav aranzman sa aquasan firmom. Ne znam rade li oni to jos uvijek a i da znam nisam siguran da bih im dao preporuku.
Sve je to bilo aljkavo, kilavo... Dodju 1 dan 3 majstora iduci 1 pa onda sutradqn nijednog... Otegne se to ugl pofino.
merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#255 Re: Renoviranje kupatila

Post by merkato »

Moze li se za 3000 km renovirati kupatilo od 4 m2 ?
Plocice neke od 15-tak maraka po m2 mozda i manje

Koliko kostaju majstori? Nasli smo keramicara koji Ce plocice raditi za 8 km po m2. .ne znam koliko Kosta vodoinstalater i cijevi ispod?
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#256 Re: Renoviranje kupatila

Post by Truba »

Moze i za 1000 pa sve do 50000

Tako nam reko majstor
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#257 Re: Renoviranje kupatila

Post by kurty »

i dobro je rekao.. plocica ima i od 5 KM/m2 i od 150KM/m2
ja renovirao dvije kuce u isto vrijeme
jednu radio ja, poslije posla, drugu majstori...
na kraju, manje fula ima tamo gdje sam ja radio, nego vamo gdje su "majstori"...
u kupatilu gdje je majstor radio, poslije svakog kupanja, usisivacem vodu kupim... trebalo je biti ovakosa padovima:
Image

a ispalo je:
Image

i svaku noc, poslije kupanja, pali usisivac, kupi vodu i tako dalje... sifon ima funkciju tek kad po coskovima bude 1,5 cm vode... :lol: :lol: :lol: :lol:
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#258 Re: Renoviranje kupatila

Post by mistek »

Pročitah cijelu temu, ali neke stare slike su izlapile, pa ne mogu da odredim okvirno cijenu. Kupatilo veličine 3x2, apsolutno renoviranje. U biti, to je oko 30 kvadrata pločica i to računam na keramiku sa ugradnjom negdje 1.500KM. Ali, prije keramike je potrebno zamijeniti stare cijevi i pomjeriti odvode i dovode: šolju za metar, kadu za metar, umivaonik i mašina sa zida na kontra. Prvenstveno me interesuje cijena ovih grubih vodoinstalaterskih radova? Znači, ko da novo pravi haman, ma i gore :D

I onda preostane ugradnja sanitarija, to se već snalazim za cijene u temi ranije :D
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#259 Re: Renoviranje kupatila

Post by golfiista »

Cijena keramike ne utice mnogo na krajnju cijenu renoviranja kupatila. Keramika je samo jedna, i to manja stavka, u cijeloj prici ;) Malo kvalitetnije kupatilo ne mozete renovirati bez 4000 KM, moze i jeftinije, ali....
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#260 Re: Renoviranje kupatila

Post by mistek »

Pa i računam na 4.000 minimum, čak do 5.000 sve skupa. Nego me brine da li ovo pomjeranje cijevi i ti grubi vodoinstalaterski radovi predstavljaju značajno veći trošak nego što očekujem. Otprilike sam računao 1.000KM ti grubi, 1.500KM keramika, 1.500-2.000KM ostatak.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#261 Re: Renoviranje kupatila

Post by golfiista »

Ti grubi radovi su max 800 KM i to sa, recimo kuhinjom. Toliko uzima dobar majstor sa materijalom i rukama + fina na kraju. To je dovoljno novca zabtu investiciju, sasvim dovoljno.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#262 Re: Renoviranje kupatila

Post by radiostar »

kurty wrote:i dobro je rekao.. plocica ima i od 5 KM/m2 i od 150KM/m2
ja renovirao dvije kuce u isto vrijeme
jednu radio ja, poslije posla, drugu majstori...
na kraju, manje fula ima tamo gdje sam ja radio, nego vamo gdje su "majstori"...
u kupatilu gdje je majstor radio, poslije svakog kupanja, usisivacem vodu kupim... trebalo je biti ovakosa padovima:
Image

a ispalo je:
Image

i svaku noc, poslije kupanja, pali usisivac, kupi vodu i tako dalje... sifon ima funkciju tek kad po coskovima bude 1,5 cm vode... :lol: :lol: :lol: :lol:
izvini drug, koliko sam shvatio iz nekih drugih tvojih postova ti si tehnicko lice?
ako je to istina, cudi me da ne znas da je fizicki NEMOGUCE napraviti takve padove kakve si ti htio osim, naravno, u tus kabini gdje imas linijski sistem odvodnje
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#263 Re: Renoviranje kupatila

Post by kurty »

Mislim da je moguce...
Dijagonalama je moguce, zar ne???
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#264 Re: Renoviranje kupatila

Post by manekenka u penziji »

.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#265 Re: Renoviranje kupatila

Post by radiostar »

kurty wrote:Mislim da je moguce...
Dijagonalama je moguce, zar ne???
nemoj me pogresno shvatiti, ne branim rad tog keramicara, jer je ocito da je mogao to puno bolje.
puno toga zavisi od dimenzija plocica (sto je manja plocica to je moguce bolje padove izvesti)
eh, sjecenjem plocice po dijagonali bi se moglo bolje izvesti ali opet tu onda imas ruzne sastave
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#266 Re: Renoviranje kupatila

Post by kurty »

radiostar wrote:
kurty wrote:Mislim da je moguce...
Dijagonalama je moguce, zar ne???
nemoj me pogresno shvatiti, ne branim rad tog keramicara, jer je ocito da je mogao to puno bolje.
puno toga zavisi od dimenzija plocica (sto je manja plocica to je moguce bolje padove izvesti)
eh, sjecenjem plocice po dijagonali bi se moglo bolje izvesti ali opet tu onda imas ruzne sastave
Sve mi je to jasno i poznato
I sve opcije su mu bile dozvoljene, ali jbg...
Ja imao previše obaveza, frka trka i nakon mjesec dana kad sam "probao", sokirao se...
Opet kazem, moglo je i trebalo je bolje
merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#267 Re: Renoviranje kupatila

Post by merkato »

golfiista wrote:Ti grubi radovi su max 800 KM i to sa, recimo kuhinjom. Toliko uzima dobar majstor sa materijalom i rukama + fina na kraju. To je dovoljno novca zabtu investiciju, sasvim dovoljno.
Nama su uzeli 700 km sa materijalom..
Gotovi za 2 dana

Plocice(30 kvadrata) plus kanalicu (odvod za tus) plati 750 km

Keramicar sutra ulazi da pripremi
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#268 Re: Renoviranje kupatila

Post by Sport-fan »

merkato wrote:
golfiista wrote:Ti grubi radovi su max 800 KM i to sa, recimo kuhinjom. Toliko uzima dobar majstor sa materijalom i rukama + fina na kraju. To je dovoljno novca zabtu investiciju, sasvim dovoljno.
Nama su uzeli 700 km sa materijalom..
Gotovi za 2 dana

Plocice(30 kvadrata) plus kanalicu (odvod za tus) plati 750 km

Keramicar sutra ulazi da pripremi
User avatar
Lajfstajl
Posts: 27
Joined: 09/01/2014 01:32

#269 Re: Renoviranje kupatila

Post by Lajfstajl »

U kupatilu su mi odrađeni svi vodoinstalaterski radovi i urađena Kema hidroizolacija, sada hoću da postavljam pločice. Međutim zbog nesporazuma sa vodinstalaterom došlo je do problema. Ostavljen je odvod za tuš kabinu samo cijev FI 50 iz poda, a ja sam naglasio da neću postavljati klasičnu plastičnu kabinu već da će biti zidana, znači samo pločice i stakleni paravan ili vrata. I pri kupovini pločica ljudi u radnji mi objasne da postoje tuš kanalice od 60cm dužine pa na više za tu vrstu kabina. Šta mi predlažete kako da najekonomičnije riješim to, a da funkcioniše kako treba. U slučaju da štemam podlogu i ugradim tu kanalicu da li mora da se radi komplet opet izolacija ili može da se premaže samo taj dio što je šteman, čovjek koji mi radi izolaciju kaže da se nova ruka samo na tom dijelu neće povezati i da ne garantuje da voda neće probijati ispod. A kao drugu opciju mi govore da se na ovu cijev FI 50 može "nabudžiti" samo onaj metalni okrugli odvod, ona rešetkica što bude na klasičnim kadama. Šta raditi :?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#270 Re: Renoviranje kupatila

Post by zijancer »

ako moze na tus kadi, zasto ne bi moglo posluziti istoj svrsi i na plocicama, ako je pad dobro napravljen
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#271 Re: Renoviranje kupatila

Post by Maraschino »

Lajfstajl wrote:U kupatilu su mi odrađeni svi vodoinstalaterski radovi i urađena Kema hidroizolacija, sada hoću da postavljam pločice. Međutim zbog nesporazuma sa vodinstalaterom došlo je do problema. Ostavljen je odvod za tuš kabinu samo cijev FI 50 iz poda, a ja sam naglasio da neću postavljati klasičnu plastičnu kabinu već da će biti zidana, znači samo pločice i stakleni paravan ili vrata. I pri kupovini pločica ljudi u radnji mi objasne da postoje tuš kanalice od 60cm dužine pa na više za tu vrstu kabina. Šta mi predlažete kako da najekonomičnije riješim to, a da funkcioniše kako treba. U slučaju da štemam podlogu i ugradim tu kanalicu da li mora da se radi komplet opet izolacija ili može da se premaže samo taj dio što je šteman, čovjek koji mi radi izolaciju kaže da se nova ruka samo na tom dijelu neće povezati i da ne garantuje da voda neće probijati ispod. A kao drugu opciju mi govore da se na ovu cijev FI 50 može "nabudžiti" samo onaj metalni okrugli odvod, ona rešetkica što bude na klasičnim kadama. Šta raditi :?
Ne razumijem u cemu je problem?
I tu kanalicu moras negdje uvesti a to ti je ona cijev f=50.
Ne znam gdje je ostavio taj odvod(f=50) ali pretpostavljam negdje u cosku. Tu kanalicu okreni da pad ide prema cijevi iz poda.
Nju mozes postavljati na sve cetiri strane kabine. Znaci nema veze da li je pored izlaza ili ispod tus baterije. Bitno je da ima svoju funkciju.
User avatar
Lajfstajl
Posts: 27
Joined: 09/01/2014 01:32

#272 Re: Renoviranje kupatila

Post by Lajfstajl »

Maraschino wrote:
Lajfstajl wrote:U kupatilu su mi odrađeni svi vodoinstalaterski radovi i urađena Kema hidroizolacija, sada hoću da postavljam pločice. Međutim zbog nesporazuma sa vodinstalaterom došlo je do problema. Ostavljen je odvod za tuš kabinu samo cijev FI 50 iz poda, a ja sam naglasio da neću postavljati klasičnu plastičnu kabinu već da će biti zidana, znači samo pločice i stakleni paravan ili vrata. I pri kupovini pločica ljudi u radnji mi objasne da postoje tuš kanalice od 60cm dužine pa na više za tu vrstu kabina. Šta mi predlažete kako da najekonomičnije riješim to, a da funkcioniše kako treba. U slučaju da štemam podlogu i ugradim tu kanalicu da li mora da se radi komplet opet izolacija ili može da se premaže samo taj dio što je šteman, čovjek koji mi radi izolaciju kaže da se nova ruka samo na tom dijelu neće povezati i da ne garantuje da voda neće probijati ispod. A kao drugu opciju mi govore da se na ovu cijev FI 50 može "nabudžiti" samo onaj metalni okrugli odvod, ona rešetkica što bude na klasičnim kadama. Šta raditi :?
Ne razumijem u cemu je problem?
I tu kanalicu moras negdje uvesti a to ti je ona cijev f=50.
Ne znam gdje je ostavio taj odvod(f=50) ali pretpostavljam negdje u cosku. Tu kanalicu okreni da pad ide prema cijevi iz poda.
Nju mozes postavljati na sve cetiri strane kabine. Znaci nema veze da li je pored izlaza ili ispod tus baterije. Bitno je da ima svoju funkciju.

Problem je što je ta FI 50 ostavljena da viri vertikalno iz poda i u slučaju da postavljam kanalicu ili bilo šta drugo morao bih da štemam pod da izvučem taj vertikalni dio i koljeno, da bi priključio kanalicu na tu cijev koja leži u podlozi horizontalno. Međutim to ne bi bio problem da nije hidroizolacija već urađena, pa bi u slučaju štemanja morala opet komplet da se radi, a ne daje mi se opet 300KM za to. Zato pitam da li postoji neka jeftinija solucija??
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#273 Re: Renoviranje kupatila

Post by Maraschino »

Pa podigni podlogu za visinu kanalice u dijelu kabine. Imat ces stepenicu prilikom ulaska sto nije strasno ako se dobro uradi.

Steta je to sada prosijecati pa ubacivati kanalicu.
merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#274 Re: Renoviranje kupatila

Post by merkato »

merkato wrote:Moze li se za 3000 km renovirati kupatilo od 4 m2 ?
Plocice neke od 15-tak maraka po m2 mozda i manje

Koliko kostaju majstori? Nasli smo keramicara koji Ce plocice raditi za 8 km po m2. .ne znam koliko Kosta vodoinstalater i cijevi ispod?
Evo uspjeli smo za neke 2.5 hiljade.
Plocice ganik Vitez 700 km sa popustom na jednom

Vodoinstalater uzeo 700 km za kupatilo i kuhinju

Keramicar 400

U ostatak love do 2.500 -wc solja, zidanje zida od siporeksa za tus, ormarić, umivaonik, cesma..
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#275 Re: Renoviranje kupatila

Post by probook »

Eh renoviranje... Trenutno smo u dilemi da li kada ili ravna tus kabina (onaj ala moderni stil sa staklom). Kupatilo nije nesto veliko, prije je bila kada 160x70 cini mi se...kontam tu staviti ravnu tus kadu sa staklom mmozda 140x70...
Nekada sam i vise za kadu...zbog djece...ali djeca brzo porastu :-)

Vec me pocelo sve nervirati :lol:
Post Reply