Renoviranje kupatila

Post Reply
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#1 Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

Ne nađoh 'vaku temu, a glava me boli od pločica, kada, wc šolja, pipa za vodu, majstora...
Pločice, gdje još da tražim? Bila u Mercuru, Murexu, Vokelu, Kerametalu, i ono na Grbavici gdje se koke peku :D
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2 Re: Renoviranje kupatila

Post by alica.k »

jesi bila u onom nekom adi ad il kako se vec zove? tu je kod vogoscanske petlje prije bio. tu smo mi uzeli i nes jeftino prosli...
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#3 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

alica.k wrote:jesi bila u onom nekom adi ad il kako se vec zove? tu je kod vogoscanske petlje prije bio. tu smo mi uzeli i nes jeftino prosli...
nisam, pogledat ću. Danke
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#4 Re: Renoviranje kupatila

Post by chuchumbamayumbe »

Ja uzim'o plocice u Uniprometu, ima tome nekoliko godina.
Prezadovoljan...zaista su imali veliki izbor i dobre cijene!
A pogledaj i u Rolling COmpani (Gladno polje), poprilicno su skupi ali imaju veliki izbor.
Murex je zara zescha!
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#5 Re: Renoviranje kupatila

Post by Big Boy »

OBI, na raskrsnici prema Velesicima (tunel pravo, prodavnica odmah desno - ne znam naziv), Penny plus, Cenga... ne znam vise. :-)
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#6 Re: Renoviranje kupatila

Post by nova_korisnica »

praticu ovu temu...i mi cemo uskoro renovirati :(
ima ona neka nova prodavnica poreda interexa (pofalici) i dole na stupu pored wisa-e..jysk...ne znam sta im je asortiman...ali meni se cini da je nesto ala obi i sl...pa vjerovatno ima plocica....cenga je prije par godina imao veliku ponudu...
moj je rodjak kupovao plocice u hercegovini dole...ne znam gdje, ali raspitacu se....iste takve su se kasnije u Sa pocele prodavati i to vjerovala ili ne cijelih 30% skuplje....tako da ja razmisljam da jedan dan kad isla ili se vracala sa mora ove godine, pogledam sta ima dole...
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#7 Re: Renoviranje kupatila

Post by nova_korisnica »

btw...zna li neko neku firmu (da preporuci) koja radi kompletno renoviranje (kupatila)?
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#8 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

nova_korisnica wrote:btw...zna li neko neku firmu (da preporuci) koja radi kompletno renoviranje (kupatila)?
evo znam ja... Ali bolje da ne znam :D
skenirat ću predračun pa da i vi popadate :-)
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#9 Re: Renoviranje kupatila

Post by darprirode »

JA sam sve obisla i nasla plocice u Cengi po 19,90 iste takve su na Grbavici ( ne mogu se sjetit kako se zove prodavnica 23 KM. Trazila sam elemente za kupatilo i najljepsi su mi bili u Vokelu. Mada sam cula da ima tamo preko puta el tarik oil ispod tunela prodavnica,gdje su povoljne. Zna li ko dobrog majstora (keramicara)?
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#10 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

darprirode wrote:JA sam sve obisla i nasla plocice u Cengi po 19,90 iste takve su na Grbavici ( ne mogu se sjetit kako se zove prodavnica 23 KM. Trazila sam elemente za kupatilo i najljepsi su mi bili u Vokelu. Mada sam cula da ima tamo preko puta el tarik oil ispod tunela prodavnica,gdje su povoljne. Zna li ko dobrog majstora (keramicara)?
imam ja keramičara, al nemam vodoinstalatera
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#11 Re: Renoviranje kupatila

Post by skojotovski »

ako nekome treba keramicar i vodoinstalater saljem na pp. provjereni i odlicni.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#12 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

Firma je super, profesionalci. Veeelika prednost kad ti firma uradi kupatilo je što imaš neku vrstu garancije, sve ide glatko i brzo... nema zajebancije oko majstora - kad će doći, hoće li zakasniti koji dan, itd itd...
ALI... :-)

Image

Image
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#13 Re: Renoviranje kupatila

Post by darprirode »

teAMICA wrote:
darprirode wrote:JA sam sve obisla i nasla plocice u Cengi po 19,90 iste takve su na Grbavici ( ne mogu se sjetit kako se zove prodavnica 23 KM. Trazila sam elemente za kupatilo i najljepsi su mi bili u Vokelu. Mada sam cula da ima tamo preko puta el tarik oil ispod tunela prodavnica,gdje su povoljne. Zna li ko dobrog majstora (keramicara)?
imam ja keramičara, al nemam vodoinstalatera
Nasla sam vodoinstalatera,treba mi samo keramicar
User avatar
jazzer
Posts: 7189
Joined: 20/12/2004 14:44

#14 Re: Renoviranje kupatila

Post by jazzer »

Meni je prije 10ak dana zavrsio keramicar plocice u kupatilu. Ja sam prezadovoljan kako
je uradio (prijateljica ga preporucila). Skuplji je nego oni iz oglasa, 12KM po m2. Ako budes zainteresovana javi
pa cu ti dati njegov br. telefona.
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#15 Re: Renoviranje kupatila

Post by darprirode »

darprirode wrote:
teAMICA wrote:
darprirode wrote:JA sam sve obisla i nasla plocice u Cengi po 19,90 iste takve su na Grbavici ( ne mogu se sjetit kako se zove prodavnica 23 KM. Trazila sam elemente za kupatilo i najljepsi su mi bili u Vokelu. Mada sam cula da ima tamo preko puta el tarik oil ispod tunela prodavnica,gdje su povoljne. Zna li ko dobrog majstora (keramicara)?
imam ja keramičara, al nemam vodoinstalatera
Nasla sam vodoinstalatera,treba mi samo keramicar
Da je dobar,perfekcionista,da mi ne sfuseri,moze li broj na pp,hvala
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#16 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

skojotovski wrote:ako nekome treba keramicar i vodoinstalater saljem na pp. provjereni i odlicni.
može meni ovaj drugi :-)
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#17 Re: Renoviranje kupatila

Post by skojotovski »

naravno. eto ga :-)
bambi:)
Posts: 133
Joined: 28/04/2010 17:57

#18 Re: Renoviranje kupatila

Post by bambi:) »

Ja sam našla super pločice u "Laguni" prije godinu ,čini mi se da su i jeftinije tamo....
A koliko kvadrata je u pitanju,pošto mi se čini da su poskupi ne znam ja sam prošle godine renovirala kupatilo zar je toliko poskupilo,doduše i meni je radila firma ali malo neozbiljnija :) probili su rok 10 dana, u svakom slučaju želim ti sreću i sačuvaj živce :)
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#19 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

bambi:) wrote:Ja sam našla super pločice u "Laguni" prije godinu ,čini mi se da su i jeftinije tamo....
A koliko kvadrata je u pitanju,pošto mi se čini da su poskupi ne znam ja sam prošle godine renovirala kupatilo zar je toliko poskupilo,doduše i meni je radila firma ali malo neozbiljnija :) probili su rok 10 dana, u svakom slučaju želim ti sreću i sačuvaj živce :)

jooj hvala, već sam živčana a nisam ni počela :D
a gdje ti je ta Laguna života ti?
bambi:)
Posts: 133
Joined: 28/04/2010 17:57

#20 Re: Renoviranje kupatila

Post by bambi:) »

Hmmm nisam baš dobra u objašnjavanju....jedna je kada ideš iz pravca dobrinje prema "Tomu" zadnja zgrada sa desne strane prije onog semafora sa kojeg ćeš produžiti pravo prema "Tomu" "simpu" itd a druga sa druge strane recimo ideš od aerodroma čim pređeš u RS sa desne strane ima nekakva pekara i još jedna radnja sa keramikom a iza te radnje je laguna,to ti je tačno na onoj raskrsnici kod Kule....
Znaš šta pošto znam kroz šta trenutno prolaziš da ti opišem kako sam ja to.....
Nekako čovjek prvo konta kad već radim onda neka bude kako treba a ne da jeftinije prođem a kasnije pucaju cijevi itd...
Vođena tom idejom nađem pravu građevinsku firmu i oni naprave predračun,znači sve obijanje pločica, odvoz ,nove instalacije... samo ja nabavljam pločice,sanitarije česme itd...oni sve ostalo vrata,rešetku za grijanje,materijal za ljepljenje...itd
dimenzije banje su ne sjećam se tačno cca.3,50 dužina,1,80 širina...
i donesu mi predračun 5700 km, i još plus dok platim pločice i sanitarije ja zamalo u nesvijest ne padoh...
Onda uzmem fino oglase nađem neki piše radimo renoviranja,nazovem čovjek dođe kaže ima on sve majstore svoje itd.
on napravi predračun 2800 km.... i naravno ja prihvatim...
Da mi je otišli živaca jest zbog probijanja roka....da je bilo dodatnih troškova jest na kraju 3000km izađe ali ja sam sve u svemu zadovoljna,i tad je bila sezona radova pa su bili na sve strane a ne samo kod mene kao što je i sad....
Bilo je i mojih trudničkih bubica prvo smeđa vrata sam htjela pa onda bijela itd. morali su farbati :)
Od većih radova je bilo premiještanje wc šolje i rešetke za plin


žao mi ješto nemam da ti skeniram svoj predračun,koliko ja vidim opet kažem laik sam ali sam sto puta buljila u svoje cifre,po sjećanju mi se čini da je izrada instalacija za vodu baš baš skupa, montaža sanitarija isto
Hoćeš li stavljati ugradbeni vodokotlić ili onaj klasični? pitam zbog cijene
Kvadrat keramičkih radova je skup bez obzira što oni nabavljaju ljepilo.
Ako se ipak odlučiš za njih budi bolji pregovarač nego ja :lol: Ugovori probijanje roka - 10% cijene,stalno zapitkuj ako ti se ne svidi nešto reci odmah,bilo kakve izmjene ne mogu raditi dok te ne pitaju itd...
Last edited by bambi:) on 25/05/2010 11:03, edited 2 times in total.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#21 Re: Renoviranje kupatila

Post by gurabija78 »

teAMICA wrote:Ne nađoh 'vaku temu, a glava me boli od pločica, kada, wc šolja, pipa za vodu, majstora...
Pločice, gdje još da tražim? Bila u Mercuru, Murexu, Vokelu, Kerametalu, i ono na Grbavici gdje se koke peku :D
bagno.ba
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#22 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

@bambi:) hvala na iscrpnom izvještaju.... ako ti je ta firma sve picco bello uradila, molim te daj mi broj (probijanje roka me sa majstorima svakako čeka)...
Oticon
Posts: 43190
Joined: 30/12/2009 15:12

#23 Re: Renoviranje kupatila

Post by Oticon »

teAMICA wrote:hvala na iscrpnom izvještaju.... ako ti je ta firma sve picco bello uradila, molim te daj mi broj (probijanje roka me sa majstorima svakako čeka)...
Kod mene nije radila firma već maistori ( na preporuku), odličan vodoinstalater koji je onda preporučio keramičara, prošla sam puno jeftinije i prezadovoljna sam.
A što se tiče keramike definitivno najbolji izbor Bagno!
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#24 Re: Renoviranje kupatila

Post by teAMICA »

gurabija78 wrote:
teAMICA wrote:Ne nađoh 'vaku temu, a glava me boli od pločica, kada, wc šolja, pipa za vodu, majstora...
Pločice, gdje još da tražim? Bila u Mercuru, Murexu, Vokelu, Kerametalu, i ono na Grbavici gdje se koke peku :D
bagno.ba
gledala i tamo, zaboravih napisat (vjerovatno zbog cijena :-) )
a bila i u onom termomerc (ili slično), desno od Mercatora na soc....
jooooooj kad u nesvijest ne padoh od ljepote i cijenaaaaa - nađem ja tamo suuper pločice, deset jezika govore, ajd reko cijena je tak-tak (38 KM).. kad ono nije po metru kvadratnom nego po komadu :lol: :lol: :lol: (a majušne su)
Oticon
Posts: 43190
Joined: 30/12/2009 15:12

#25 Re: Renoviranje kupatila

Post by Oticon »

teAMICA wrote:
gurabija78 wrote:
teAMICA wrote:Ne nađoh 'vaku temu, a glava me boli od pločica, kada, wc šolja, pipa za vodu, majstora...
Pločice, gdje još da tražim? Bila u Mercuru, Murexu, Vokelu, Kerametalu, i ono na Grbavici gdje se koke peku :D
bagno.ba
gledala i tamo, zaboravih napisat (vjerovatno zbog cijena :-) )
a bila i u onom termomerc (ili slično), desno od Mercatora na soc....
jooooooj kad u nesvijest ne padoh od ljepote i cijenaaaaa - nađem ja tamo suuper pločice, deset jezika govore, ajd reko cijena je tak-tak (38 KM).. kad ono nije po metru kvadratnom nego po komadu :lol: :lol: :lol: (a majušne su)
Majušne :lol: :lol: :lol: :lol: onda :run:
Ako hoćeš jeftinije onda Čenga ili Peny :thumbup:
Post Reply