Renoviranje kuhinje i kupatila

Post Reply
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1 Renoviranje kuhinje i kupatila

Post by BJB »

Posto sam na odmoru, i imam vremena na pretek, a predstoji nam totalno renoviranje kuhinje i kupatila..
Trebace mi savjeti od VAS strucnjaka za kucne radove..
Trebam pripremiti kuhinju za majstora keramicara, znaci skinuti pločice i izravnati i premazati emulzijom..
Kako najbolje i najlakse skidati plocice osim cekicem..Stare su ali se nijedna nije odlijepila..
Savjeti su dobrodosli, zahebancija-nije..
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2 Re: Renoviranje kuhinje i kupatila

Post by Maraschino »

Image

pola sata posla

Najbitnije ti je da taj dio kuhinje pregradis folijom da se prasina ne siri po cijelom stanu/kuci.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3 Re: Renoviranje kuhinje i kupatila

Post by BJB »

Hvala na savjetu narocito zbog toga sto izmedju kuhinje i dnevnog nema vrata..
Kako se ovo cudo zove? Je li busilica sa nekim dodatkom za skidanje plocica da se ne brukam kad budem pitala da mi neko iznajmi il posudi?
Vidim da je nesto Bosch...
shandrprcSA
Posts: 9804
Joined: 23/02/2013 08:16

#4 Re: Renoviranje kuhinje i kupatila

Post by shandrprcSA »

Prosli mjesec zavrsio kupatilo, ostala jos kuhinja da se uradi :D U OBI-u kupis "Hiltovku" i istemas plocice :D hidroizolaciju Ceresit CL51 i mrezastu traku za coskove CL152 (uputstvo https://www.youtube.com/watch?v=x8RiaOgaRoY / https://www.youtube.com/watch?v=6K9oRbHxvo0), ljepilo za plocice CM11 polocice izaberes a ostalo ce majstor :D
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#5 Re: Renoviranje kuhinje i kupatila

Post by mali Ninja »

Sarajmen wrote:Nekad' je bolje ne skidati/štemati pločice, kada se može ići sa novim pločicama preko postojećih pločica.
Ovo ni govora, skinuti sve plocice, spicem cekica napraviti grbavu podlogu po zidu, premazati grundom i zalijepiti nove...
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#6 Re: Renoviranje kuhinje i kupatila

Post by BJB »

mali Ninja wrote:
Sarajmen wrote:Nekad' je bolje ne skidati/štemati pločice, kada se može ići sa novim pločicama preko postojećih pločica.
Ovo ni govora, skinuti sve plocice, spicem cekica napraviti grbavu podlogu po zidu, premazati grundom i zalijepiti nove...
Ma ja cu to pazljivo, imam 2 dana da pripremim podlogu za majstora..Gledala sam na youtube-u nekog kretena koji sjekirom i cekicem lupa plocice, mislim da je i zid unistio..Ako ne budem mogla nesto skinuti sama, u najgorem slucaju trazit cu pomoc..
Nije problem da nema para ili majstora, problem je da svi keramičari i vodoinstalateri rade kod svojih rodjaka dijasporasa i jedva sam ugrabila majstora da mi prvo uradi kuhinju, a onda tek od 1.8. mi moze raditi kupatilo..
Imam rodjaka i jednog komsiju koji mi mozda budu mogli pozajmiti busilicu sa ovim dodatkom ako mi nesto zapne..Mogu ja njih platiti da oni to pripreme, ali nemaju ljudi vremena (rodjak radi nekad i po dvije smijene,2 male djece) Svako je u nekim svojim obavezama i poslovima, a ja sam na odmoru i nemam pametnijeg posla..
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#7 Re: Renoviranje kuhinje i kupatila

Post by BJB »

Ispraznila kuhinju, sve osim sudopere i visece..pocela skidati podne-nisu problem..Zidne ne idu nikako..Truse se ali se ne daju skinuti sa zida nikako..
Moram traziti pomoc od tetka..Osim toga, iznenadile su me varnice kad se razbijaju pločice..
Majstor keramicar koji hoce da dodje na sve gotovo i samo polijepi plocice, sto naplacuje 10KM po m2, mi je rekao da nanesem grund nakon skidanja plocica, a trgovaac iz radnje gdje se prodaje alat/boje i slicno mi je prodao akrilnu emulziju..
I jos me gospodin keramicar nalijepi sto mi plocice stizu sutra iz Mostara, a on moze tek poceti prekosutra, kao nisam pripremila, odgadjamo 15 dana..Koji kreten! Kao da plocice moraju biti u garazi ili negdje blizu stana 2-3 dana prije nego sto se pocnu lijepiti..
Nevjerovatno..
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#8 Re: Renoviranje kuhinje i kupatila

Post by BJB »

Plocice skinute za dva sata i otjerane na otpad..Ne daj Boze da sam ih nastavila skidati sa necim slicnom ovom instrumentu Image i cek8cem, ne bih zavrsila za pet dana..Dosao tetak, donio masinu i skinuo ih za 2 sata...
30 godina stare plocice, neokrnjene, nijedna nije otpala, sjajne bez boje- ne mozes je dlijet9m i cekicem ni okrnjit da valja..
Post Reply