RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
loprilh
Posts: 43
Joined: 05/05/2007 09:18
Location: Sarajevo

#1 RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by loprilh »

Pozdrav svima,
Kupio sam Renault Clio i sad bih trebao zamijeniti ulje, potrosne dijelove i ostale sitnice. Zna li neko gdje mogu kupiti i zamijeniti te dijelove, a da to nisu Bunjo servis i Halilovic?
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#2

Post by sekiracija »

Mozes bogami i na parkingu ako umijes. :lol:
loprilh
Posts: 43
Joined: 05/05/2007 09:18
Location: Sarajevo

#3

Post by loprilh »

Ne umijem, sta cu...
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#4

Post by sekiracija »

loprilh wrote:Ne umijem, sta cu...
\

Onda sacekaj dok se ja vratim u Sarajevo ,ja cu ti to sve uradit za gajbu pive i porciju cevapa u po somuna. :D
loprilh
Posts: 43
Joined: 05/05/2007 09:18
Location: Sarajevo

#5

Post by loprilh »

Dogovoreno :-D
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#6

Post by photo »

imas Kosta Strato auto dijelovi, kod ministarstva odbrane (bivsa komanda 5 vojne oblasti) na bjelavama. skup je.

imas u manjem entitetu, odmah iza table "dobrodosli u ......" kada krenes od pravca aerodroma prema foci, na dobrinji. sa ceste desno. ima jedna bijela kuca i auto praonica i vulkanizer i prodavnica dijelova. ne mozes promasiti, ima logo-e renoa i citroena na fasadi. dijelovi su originali, a cijene su prihvatljivije nego kod koste.

ili na otpadu.
kujundzija
Posts: 80
Joined: 24/05/2007 17:33

#7 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by kujundzija »

loprilh wrote:Pozdrav svima,
Kupio sam Renault Clio i sad bih trebao zamijeniti ulje, potrosne dijelove i ostale sitnice. Zna li neko gdje mogu kupiti i zamijeniti te dijelove, a da to nisu Bunjo servis i Halilovic?
Ima negdje care oko stupa Renaultov servis nebih ti znao natacno reci gdje je ali tu je negdje blizu idi od RTV doma pa prema stupu ako ides iz grada prema ilidzi onda je s desne strane care, nadam se da sam ti malo bio od pomoci
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#8

Post by skojotovski »

photo wrote:imas Kosta Strato auto dijelovi, kod ministarstva odbrane (bivsa komanda 5 vojne oblasti) na bjelavama. skup je.

imas u manjem entitetu, odmah iza table "dobrodosli u ......" kada krenes od pravca aerodroma prema foci, na dobrinji. sa ceste desno. ima jedna bijela kuca i auto praonica i vulkanizer i prodavnica dijelova. ne mozes promasiti, ima logo-e renoa i citroena na fasadi. dijelovi su originali, a cijene su prihvatljivije nego kod koste.

ili na otpadu.
Republiku Mrsku :D
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#9

Post by ins »

photo wrote:imas Kosta Strato auto dijelovi, kod ministarstva odbrane (bivsa komanda 5 vojne oblasti) na bjelavama. skup je.

imas u manjem entitetu, odmah iza table "dobrodosli u ......" kada krenes od pravca aerodroma prema foci, na dobrinji. sa ceste desno. ima jedna bijela kuca i auto praonica i vulkanizer i prodavnica dijelova. ne mozes promasiti, ima logo-e renoa i citroena na fasadi. dijelovi su originali, a cijene su prihvatljivije nego kod koste.

ili na otpadu.
Costa Strato prodaje dupljake, zbjegavaj ga.
Imas sve za taj auto u Anetu u Strojoradu
loprilh
Posts: 43
Joined: 05/05/2007 09:18
Location: Sarajevo

#10

Post by loprilh »

Momci, hvala svima na pomoci :-D

Ako neko ima jos neki savjet, neka se javi. Hvala unaprijed
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#11

Post by Lisac »

neuron komerc - ovlashteni serviser i prodavac renault-ovih vozila. kada idesh iz grada, prodjesh raskrsnicu na nedjaricima i skrenesh desno na sljedecoj (pa do kraja i opet desno), uostalom vidi se sa ceste ogroman servis na kojem stoji renault :D no ti ipak probaj fulit' :D

vjerojatno neshto skuplji od klasichnih 'majstora' ali ipak poshten i profesionalan a uz to se ne morash ti bakcati sa rezervnim dijelovima.
quantum
Posts: 227
Joined: 12/10/2005 19:17

#12

Post by quantum »

Neuron comerc - ovlastena skupina diletanata, fusheraj i neprofesionalizam, uzimanje para za sarenu lazu.
Ovo im je hvala od klijenta kojeg su otjerali svojom "ljubaznoscu" nakon 4 godine davanja love za servis.

Od drugih servisa imas Halilovica i Bunju. Da ne bi ispala da nekoga reklamiram o njima necu nista reci.

Grk Kosta je na Bistriku a ne na Bjelavama kao sto neko napisa. Kod 7 brace.
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#13

Post by ins »

quantum wrote:Neuron comerc - ovlastena skupina diletanata, fusheraj i neprofesionalizam, uzimanje para za sarenu lazu.
Potpisujem!
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#14

Post by amrica »

Halilovic je bio najbolji prije nego se otvorio Bunjo, ne znam kakav je servis kod Bunje, cula sam da je ok. Sta ti Halilovic naplati to ti i uradi, sve original dijelovi. Uostalom, cijene dijelova za Renault su opcepoznato najvise od svih auta srednje klase, to si morao znati kad si uzimao Clia. Ako hoces fuseraj, trazi dalje, ali ces na kraju zavrsiti ili kod Halilovica ili kod Bunje, platices skupo, a izgubices sve sto si dao na dupljake. Ili ce ti krepat' auto.
proljetni kauboj
Posts: 103
Joined: 16/04/2007 14:13
Location: na kraju u zatisju

#15

Post by proljetni kauboj »

Svatko onaj tko misli imati ispravno auto treba se drzati originalnih dijelova i servisa.

Proizvodjac je jasno proracunao standard kvalitete dijelova koji su prva ili servisna ugradnja i nema tu improvizacije.

Postoje zamjenski djelovi koji su jeftiniji, ali kako rece forumasica iznad, ipak na kraju dodjes kod ovlastenog servisera.
Meni je kad sam bio student, tamo negdje 2000-te majstor za mog tadasnjeg Golfa 2 jasno govorio "imas benzinsku pumpu original 75 KM i imas ovu talijansku koja je 40. Ti vidi koju ces kupiti da ti ugradim."
Znaci covjek se jasno ogradi, ako ti sutra pumpa propisa, a uzeo si jeftiniju, to je tvoj izbor.

Auta koja se uvoze iz Njemacke i Zap. Europe i jesu u dobrom stanju i dobro sluze bas zato sto se odrzavaju kvalitetnim originalnim dijelovima.
Medjutim, psihologija bosanskog covjeka je cudo , hoce da za male pare dobije nesto sto ima svoju cijenu.

Znam ja mnoge vlasnike mladih auta koji su se drzali majstora "avlijasa" pa nakon sto se nadavaju para i auto danima bude na servisu , opet kuc-kuc kod ovlastenog servisera....
loprilh
Posts: 43
Joined: 05/05/2007 09:18
Location: Sarajevo

#16

Post by loprilh »

Ma sve ja to znam sto se tice ovlastenih servisera i orginalnih dijelova. Ali evo sta me buni: jucer zvao dva ovlastena servisa, Halilovic i Neuron commerce. Za jedan te isti servis u jednom traze 700, a u drugom 900 KM. Kako sad to? Ne mogu da vjerujem da se toliko razlikuju cijene dijelova i/ili rada. Danas zovem Bunju, pretpostavljam da ce i on imati neku svoju baska cijenu... Svi "neovlasteni" serviseri su mi ponudili uraditi taj isti servis za puno manje love, ali interesantno je da se njihove ponude razlikuju u 20-30KM. Sad vise ne znam ko koga levati, ali hajde, vidjet cemo...
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#17

Post by semmy »

ins wrote:
quantum wrote:Neuron comerc - ovlastena skupina diletanata, fusheraj i neprofesionalizam, uzimanje para za sarenu lazu.
Potpisujem!

i ja potpisujem...uzas..u neuroncomerc ne idi ni za zivu glavu...hajd sto su neljubazni, nego vise nisi siguran da li su uopste uradili ista na autu a pare ce ti uzeti sigurno...

preporucujem bunju....
jos jedna stvar, ako mjenjas ulje, filtere sigurno neces proci ispod 150-200km.... + ostale sitnice koje imas namjeru mjenjati, et' ti min.600markica al' si onda siguran za naredni period
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#18

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

semmy wrote:
ins wrote:
quantum wrote:Neuron comerc - ovlastena skupina diletanata, fusheraj i neprofesionalizam, uzimanje para za sarenu lazu.
Potpisujem!

i ja potpisujem...uzas..u neuroncomerc ne idi ni za zivu glavu...hajd sto su neljubazni, nego vise nisi siguran da li su uopste uradili ista na autu a pare ce ti uzeti sigurno...

preporucujem bunju....
jos jedna stvar, ako mjenjas ulje, filtere sigurno neces proci ispod 150-200km.... + ostale sitnice koje imas namjeru mjenjati, et' ti min.600markica al' si onda siguran za naredni period
I Bunjo je presmjesan. Prvo klijenti stoje i setkaju pored auta dok se ista servisiraju, puse, zvacu, pijuckaju osvjezavajuca pica, u servisu totalna pometnja. Majstori se vuku ko mrtvaci - hoce ili nece nesto uradi. Meni neki dan nisu bili u stanju uraditi obicnu dijagnostiku kako treba. Iskreno, Renault u BiH ima najgore servise. Skoda, VW, Volvo, Ford pa cak i Fiat imaju za nekoliko klasa profesionalnije servise i servisere.
mukki
Posts: 43
Joined: 02/06/2007 17:37

#19

Post by mukki »

jel uzimao iko u motorex-u dijelove za renaulta?
anesdz
Posts: 39
Joined: 03/03/2003 00:00

#20 Otprilike cijena?!?!

Post by anesdz »

Znaci preporucujete Bunju za servisiranje renault automobila...Zna li neko koliko bi cca bila promjena filtera..ulje/gorivo/zrak + zamjena ulja?!
Renault Megane II
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#21 Re: Otprilike cijena?!?!

Post by arman1 »

anesdz wrote:Znaci preporucujete Bunju za servisiranje renault automobila...Zna li neko koliko bi cca bila promjena filtera..ulje/gorivo/zrak + zamjena ulja?!
Renault Megane II
1.100KM ko tebi, a inaće 1.135,48KM
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#22

Post by SA 071 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
semmy wrote:
ins wrote: Potpisujem!

i ja potpisujem...uzas..u neuroncomerc ne idi ni za zivu glavu...hajd sto su neljubazni, nego vise nisi siguran da li su uopste uradili ista na autu a pare ce ti uzeti sigurno...

preporucujem bunju....
jos jedna stvar, ako mjenjas ulje, filtere sigurno neces proci ispod 150-200km.... + ostale sitnice koje imas namjeru mjenjati, et' ti min.600markica al' si onda siguran za naredni period
I Bunjo je presmjesan. Prvo klijenti stoje i setkaju pored auta dok se ista servisiraju, puse, zvacu, pijuckaju osvjezavajuca pica, u servisu totalna pometnja. Majstori se vuku ko mrtvaci - hoce ili nece nesto uradi. Meni neki dan nisu bili u stanju uraditi obicnu dijagnostiku kako treba. Iskreno, Renault u BiH ima najgore servise. Skoda, VW, Volvo, Ford pa cak i Fiat imaju za nekoliko klasa profesionalnije servise i servisere.
Ne lupaj zivota ti. Ja sam i presao na Renault vozila zbog ASA auta i njihovog profesionalizma. Tamo ti ne daju ni uci u servis tako da ne znas ni sta su ti radili, ali naplate uredno sve i sto jesu i sto nisu. Ovako kada gledas sta ti radi ne moze ti reci da je izmjenio G12, a da nije nista ni taknuo.

Ako je auto novo mora se zbog garantnog roka odrzavati u jednom od ovlastenih servisa. Tako da je neminovan Bunjo, Halilovic ili Neuron. Izaberi manje zlo :-)

Jos nesto, sto se tice skupoce odrzavanja. Prije sam vozio Fabiu i uvijek sam servis placao skuplje od mog havera koji ima Clia. Pa sada vidite i skontajte sta su stereotipi a sta cinjenice...
quantum
Posts: 227
Joined: 12/10/2005 19:17

#23 Zamjena ulja i filtera za Megana:

Post by quantum »

Castrol ulje 1litar = 17,00 KM. Treba ti 5 litara = 85,00 KM
Filter ulja 18,00 KM
Filter zraka 30,00 KM
Filter prasine 39,00 KM
Svijecice 56,00 KM
Usluga oko 60 KM

Pa ti saberi.


A da, dodaj i PDV.
kikic
Posts: 69
Joined: 19/08/2004 12:24

#24 RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by kikic »

Iskustvo jednog vlasnika renault-a, obisao sve pomenute servise:

To sto tebi terba - idi do Sandora na Grbavici.
Bunjo - Ako mozes uhvatiti momka koji se, cini mi se, zove Edvin onda idi tamo, a ako ne - zaobidji...
Halilovic, Neuron - onako...
Mada je stari Halilovic sjajan kad hoce... Onaj mladji - vozdra.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#25

Post by amrica »

Ja kad sam pisala da je Halilovic odlican, mislila sam na Ismeta, tatu, kao sto rece kikic, starog Halilovica, mali je uvijek vise izgledao kao sef nego kao radnik. A Ismet je obucavao klince-majstore i znalo se cija je zadnja i ko je najveci majstor za renault-e u Sarajevu.
Post Reply