RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#151 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by Brus Lee »

Rimad wrote:
Brus Lee wrote:
Rimad wrote:Ima li još koji majstor u Sa ili u blizini, osim Edvina i Benje? Sa njima nemam dobro iskustvo.
Ima Halilovic, na Kosevskom, ispod groblja.
Je li on još uvijek ovlašteni? Ovlašteno šišanje me ne interesuje. Prije nego što neko uleti sa komentarom tipa "kvalitet se plaća", samo da ispričam doživljaj sa svjećicama. U Gumi M svjećice za moje auto koštaju 17KM/kom, a u slobodnoj prodaji iste (da, iste svjećice) koštaju 4.5KM/kom.
Jeste, ovlasteni je servis. Nedavno mijenjao akumulator + dijagnostika = 240KM. Akumulator je marke Renault, sta god to znacilo. Znam da ima akumulatora i po 150-160 KM-ova, ali meni odgovara da imam majstora koji ce me uvijek primiti i da znam da imam garanciju na dijelove i ruke. Da znam da mi nece skinuti dio sa auta kad okrenem ledja i uvaliti dupljak, jer to "ovlasteni" znaci i veci stepen u ophodjenju i komunikaciji sa musterijom.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#152 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by esso_sa »

Halilovicu ja ne bi dao da dotegne tocak na zapreznim kolima, a kamoli da servisira auto...
Jednog naseg Renaulta (iz familije) je "Halilovic Junior" (Adis) doslovno sjebao, napravio stetu od 800 maraka i onda se pravio budala kako nije do njega...

Ukratko, "strucnjak" je servisirao klimu, koja ni nakon njegovog "servisa" opet nije radila. Iako je sve to i licno vidio, doticni je pokusao rijesiti problem tako sto je nakrhao jos freona (preko fabricke mjere),te savjetovao da se vozi sa upaljenom klimom/kompresorom jer, citiram : "kompresor treba sam da procepi zacepljenje u sistemu, nakon cega ce klima poceti hladiti, a ekstra freon ce mu pomoci u tom "procepljavanju"".
Nakon predjenih 30km sa upaljenom klimom (po Adisovom savjetu), kompresor se sasuo u 100 komada, auto zamalo zavrsilo na slepi jer je steta na kompresoru bila tolika da mu je remenica pocela letati na sve strane...

Odvucemo auto u provjeren klima servis, i ljudi za 5 minuta utvrde da je uzrok problema na klimi cijelo vrijeme bio neki ventil, koji je zablokirao (kosta 20 maraka) pa freon nije mogao nesmetano kruziti... Savjet Adisa Halilovica da se vozi sa upaljenim kompresorom (da procepi :D ) je doveo do toga da se isti saspe, jer je "gurao" freon na silu... Njegov "savjet" je doveo do toga da sitna popravka od 20km zavrsi na velikoj od 800km (novi kompresor, freon, ventil, ruke)

Nakon sto je Halilovicu sve prezentirano i reklamirano, doticni se samo pravio budala, a tata "stari" Halilovic je uskocio pravdajuci sina i njegove pogreske pricom "kako mu sin bas i nije dobar, prolupao u ratu, dese mu se greske itd"...
Naravno, pare za "servis klime", kao i dodatnu stetu koju su uzrokovali svojim servisom (kompresor), nisu nikada refundirali...

Moj savjet - zaobilaziti MAJMUNA u sirokom luku !
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#153 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by Rimad »

@esso_sa
Hvala na informaciji.
Nažalost, nemam ni ja pozitivna iskustva sa majstorima, iako važe sa dobre majstore.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#154 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by esso_sa »

Rimad wrote:@esso_sa
Hvala na informaciji.
Nažalost, nemam ni ja pozitivna iskustva sa majstorima, iako važe sa dobre majstore.
Nema na cemu ! :thumbup:
Ovo je neko moje, "kratko" iskustvo. Ne sumnjam da ima ljudi koji su i zadovoljni sa Halilovicem ali, kada saberem ovo svoje iskustvo + par iskustava ljudi koje poznajem, Halilovica treba zaobilaziti...
On je bio dobar nekad davno, dok je stari Halilovic sve vodio, sarafao, kontrolisao. Od kako je "sincina" Adis preuzeo, idu samo nizbrdo...
Last edited by esso_sa on 19/11/2014 14:29, edited 2 times in total.
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#155 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by milojicabrzi »

esso_sa wrote:
Rimad wrote:@esso_sa
Hvala na informaciji.
Nažalost, nemam ni ja pozitivna iskustva sa majstorima, iako važe sa dobre majstore.
Nema na cemu ! :thumbup:
Ovo je neko moje, "kratko" iskustvo. Ne sumnjam da ima ljudi koji su i zadovoljni sa Halilovicem ali, kada saberem ovo svoje iskustvo + par iskustava ljudi koje poznajem, Halilovica treba zaobilaziti...
On je bio dobar nekad davno, dok je stari Halilovic sve vodio, sarafao, kontrolisao. Od kako je "sincina" Adis preuzeo, idu samo nizbrdo...
Esso Sa, cudi me da nisi napravio reklamaciju sefovima Renaulta. Ovlasteni servisi i jesu skupi i ovlasteni, upravo zato sto snose neku odgovornost.

Mogao si napisati dopis na engleskom ili francuskom i zatraziti odstetu, jer ako se sve desilo onako kako si opisao, to je ozbiljan propust.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#156 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by esso_sa »

milojicabrzi wrote:
esso_sa wrote:
Rimad wrote:@esso_sa
Hvala na informaciji.
Nažalost, nemam ni ja pozitivna iskustva sa majstorima, iako važe sa dobre majstore.
Nema na cemu ! :thumbup:
Ovo je neko moje, "kratko" iskustvo. Ne sumnjam da ima ljudi koji su i zadovoljni sa Halilovicem ali, kada saberem ovo svoje iskustvo + par iskustava ljudi koje poznajem, Halilovica treba zaobilaziti...
On je bio dobar nekad davno, dok je stari Halilovic sve vodio, sarafao, kontrolisao. Od kako je "sincina" Adis preuzeo, idu samo nizbrdo...
Esso Sa, cudi me da nisi napravio reklamaciju sefovima Renaulta. Ovlasteni servisi i jesu skupi i ovlasteni, upravo zato sto snose neku odgovornost.

Mogao si napisati dopis na engleskom ili francuskom i zatraziti odstetu, jer ako se sve desilo onako kako si opisao, to je ozbiljan propust.
Nije se radilo o mom, vec o autu meni bliske osobe, koja je tada insistirala da se ne petljam previse...
Da je bilo moje auto, rjesavanje problema bi zapocelo Adisovim hitnim transportom na CUM, iskljucivo zbog njegovog bahacenja a tek onda zbog odbijanja da nadoknadi stetu koju je prouzrokovao... Bukvalno se ponasao mahalski i "za batina", a ne kako prilici uposleniku ovlastenog servisa
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#157 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by milojicabrzi »

Cudi me da sebi dozvole predstavnici ovlastenih servisa da se tako ponasaju.

Pa zato si ovlasteni servis, jer moras imati neki nivo u komunikaciji sa klijentima, dijagnostici, rjesavanju problema.

Stani brate k'o čovjek iza svog rada, ako si načinio štetu, popravi to ili nadoknadi, nećeš propasti.

Međutim, ovakve propuste teško je dokazati...

Meni je prije jedno 7-8 godina, na ovlaštenom serviseru F-AC za forda, nakon što sam preuzeo auto poslije nekog manjeg servisa i dosao kuci, nije mogao upaliti, ma ni zaverglati, iako sam ga predao sa akumulatorom koji je palio "na pola kljuca".

Bio sam ubijeđen da su nešto pogrešno skopčali ili spržili akumulator, jer on ne crkava baš odjednom, ali hajde ti dokazi...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#158 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by goran16v »

Nazalost kod nas je to vise u sferi teoretskog nego prakticnog, ali ovl. servis ima svojih prednosti. Ne svodi se sve na cijenu dijela i strucnost majstora jer, osim to ti niko ne moze garantovati deklarisani kvalitet zamjenskih dijelova, neke neke dijelove ne mozes naci nigdje drugo nego u ovl. servisu, a dzaba strucan majstor ako nema podrsu principala, uputstva za konkretne kvarove, updateovani softweri za dijagnostiku, servisne akcije, reklamacije, opozivi itd... Sve to moze i neovlasteni ali sa zadrskom. Moj drug vozi 10 god staru Toyotu, nema nikakvog rezona da je servisira u ovl. servisu, ali ne lezi vraze poslije 8 god dobija obavjest iz ovl. servisa da je uocen nedostatak na upraljvackom mehanizmu na tom i tom modelu od te do te god. proizvodnje i da dodje na besplatnu zamjenu. Da se drzao neovl. servisa vozio bi sretan i zadovoljan, a ne bi znao za falinku...
hugollino
Posts: 82
Joined: 13/03/2013 22:13

#159 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by hugollino »

Pozdrav,

Imam Renault Megane Sedan 2005. i imam problem s radiom. Radio je radio sve normalno i samo je zaštopao na jednom stanici i kad sam auto ugasio i ponovno palio radio nije htio nikako raditi. Ne znam šta bi moglo biti i da li je neko imao sličan problem i kako i gdje ga riješiti. Samo da imam radio, puno putujem pa pobudali ovako! Mogće da je crk'o ili nesto. Ko popravlja ili mijenja te radio aparate u Renaultima u Sarajevu i okolici?

Hvala!
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#160 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by samo pozitiva »

pregledao osigurace?
sjenka
Posts: 63
Joined: 16/02/2007 09:29
Location: Sarajevo

#161 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by sjenka »

hugollino wrote:Pozdrav,

Imam Renault Megane Sedan 2005. i imam problem s radiom. Radio je radio sve normalno i samo je zaštopao na jednom stanici i kad sam auto ugasio i ponovno palio radio nije htio nikako raditi. Ne znam šta bi moglo biti i da li je neko imao sličan problem i kako i gdje ga riješiti. Samo da imam radio, puno putujem pa pobudali ovako! Mogće da je crk'o ili nesto. Ko popravlja ili mijenja te radio aparate u Renaultima u Sarajevu i okolici?

Hvala!
Nama je radio prestao raditi par dana prije nego sto nam je crkao akumulator.
hugollino
Posts: 82
Joined: 13/03/2013 22:13

#162 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by hugollino »

samo pozitiva wrote:pregledao osigurace?

Pregledoa i osigurače i sve. Ma ne znam. Nov je i akumulator.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#163 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by shlauf »

Izvadi radio iz ležišta i iskopčaj mu džekove na 2 minute. Opet ukopčaj i ukucaj kod. Radio će raditi. "Zaledio" je tj. pred crkavanjem ili je već crknuo.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#164 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by Dope_Man »

Moze mala pomoc za totalnog pocetnika. Planiram uzeti prvi auto (Renault Clio II 1.5 dci 2002.) pa me zanima kome ga odvesti na pregled prije kupovine, a i na koga racunati ako ga uzmem za redovno servisiranje. Auto ne planiram mnogo koristiti, vise za vikendom otici izvan grada, do Gorazda, Tuzle, Mostara.. takve stvari.

Procitao samo sve moguce postove koje sam nasao ovdje, kao i na renault-klub.ba i cini mi se da najvise ljudi hvali Edvina i Ikica, mada su uglavnom postovi stari par godina, a ljudi se mijenjaju, pa me zanima jesu li ta dva i dalje najbolja preporuka, i koliko ce kostati taj pregled prije kupovine.
Last edited by Dope_Man on 16/06/2016 10:19, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#165 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Dope_Man wrote:Moze mala pomoc za totalnog pocetniKA. Planiram uzeti prvi auto (Renault Clio II 1.5 dci 2002.) pa me zanima kome ga odvesti na pregled prije kupovine, a i na koga racunati ako ga uzmem za redovno servisiranje. Auto ne planiram mngo ni koristiti, vise za vikendom otici izvan grada, do Gorazda, Tuzle, Mostara.. takve stvari.

Procitao samo sve moguce postove koje sam nasao ovdje, kao i na renault-klub.ba i cini mi se da najvise ljudi hvali Edvina i Ikica, mada su uglavnom postovi stari par godina, a ljudi se mijenjaju, pa me zanima jesu li ta dva i dalje najbolja preporuka, i koliko ce kostati taj pregled prije kupovine.
Sa Edvinom vrlo loše iskustvo još dok je radio kod Bunje...Ikića ne znam.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#166 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by direstraits0078 »

Dope_Man wrote:Moze mala pomoc za totalnog pocetnika. Planiram uzeti prvi auto (Renault Clio II 1.5 dci 2002.) pa me zanima kome ga odvesti na pregled prije kupovine, a i na koga racunati ako ga uzmem za redovno servisiranje. Auto ne planiram mnogo koristiti, vise za vikendom otici izvan grada, do Gorazda, Tuzle, Mostara.. takve stvari.

Procitao samo sve moguce postove koje sam nasao ovdje, kao i na renault-klub.ba i cini mi se da najvise ljudi hvali Edvina i Ikica, mada su uglavnom postovi stari par godina, a ljudi se mijenjaju, pa me zanima jesu li ta dva i dalje najbolja preporuka, i koliko ce kostati taj pregled prije kupovine.
Edvin je jedini pravi izbor, još uvijek.
Dxo
Posts: 77
Joined: 10/10/2007 09:14
Location: sarajevo

#167 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by Dxo »

Samo info GUMM servis za renaulta, kakvi su?
Leon16v
Posts: 5767
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#168 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by Leon16v »

Dxo wrote:Samo info GUMM servis za renaulta, kakvi su?
To ti je ovlašteni Renault Servis
senci-071
Posts: 312
Joined: 06/08/2011 22:40

#169 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by senci-071 »

Zeza me kartica kod paljenja.U pitanju Megan ....
Vrata se otkljucavaju,sve funkcionise osim paljenja.
Ako neko ima iskustvo sa tim kvarom, kome da se obratim od servisera.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#170 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by johntra »

Probaj prvo promijeniti bateriju...najlakša varijanta, 3,5 kerma...
NediM17
Posts: 21600
Joined: 05/11/2009 11:49

#171 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by NediM17 »

Preporuka gdje uraditi veliki servis na Meganu 3 1.6 16v 100ks?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#172 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote:Preporuka gdje uraditi veliki servis na Meganu 3 1.6 16v 100ks?
nemam pojma,ja samo radim aute do 90 ks...to mi je prejako :shock:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#173 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
NediM17 wrote:Preporuka gdje uraditi veliki servis na Meganu 3 1.6 16v 100ks?
nemam pojma,ja samo radim aute do 90 ks...to mi je prejako :shock:
ja uletio preko stele sa 116 :izet: :lol: :lol:

edit: dogovri se s covjekom :P
Last edited by amar1994 on 20/07/2017 00:16, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#174 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by bitanga_sa_otesa »

veliki servis?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#175 Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Post by amar1994 »

haha nisam to :D , iduce god na redu je kociono ulje i rashladna uz mali servis , smijem li doc :roll: :run:
Last edited by amar1994 on 20/07/2017 00:17, edited 2 times in total.
Post Reply