RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

dabarizmabra
Posts: 224
Joined: 31/03/2013 22:41

#1 RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by dabarizmabra »

Pozdrav,

Vlasnici Renaulta su jedinstvena ekipa, sto bi rekli stari latini- Gens una sumus-jedan smo rod.

Kakva su vam iskustva sa ovlastenim servisima, pozitivna, negativna, kritike pohvale.

Za ove sarajevske otprilike iz prica, sam skontao da je situacija slijedeca:

Bunjo-rasulo, prestanak koncesije za Renault, dosta fuseraja zbog fluktuacije kadrova
Halilovic- dosta skup zbog originalnih dijelova, prilicno ters lik
Guma M- novi na trzistu, pokusavaju da se probiju.

Neovlasteni:

Edvin- dobar majstor, veliko iskustvo, povoljniji nego ovlasteni servisi, jako dobar za odrzavanja izvan garantnog roka.

Kakva su vasa iskustva, ko je bio fer i korektan, ko nije itd.

Pozdrav svima :bih:
User avatar
ppcela
Posts: 2
Joined: 27/11/2011 04:30

#2 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by ppcela »

Eldin,Bilješevo kod Kaknja! izuzetan majstor,pošten momak,radio kod Beganovića u Zenici...evo ima već i godina i moj treći renola koji on održava.Ja prezadovoljan
User avatar
daddy_cool
Posts: 175
Joined: 05/03/2008 15:33

#3 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by daddy_cool »

Imam iskustva sa servisima Guma M i Halilovic. Sa Gumom nisam pretjerano zadovoljan – bilo je svega, od neljubaznosti kod prijema vozila, do pogubljenosti na strani majstora. Dosta majstora se vrti po radionici (imaju vise dizalica koje su skoro uvijek pune), ali cini se da svega par njih stvarno zna svoj posao. Oni koji bi trebali znati i voditi posao se valjda izgube u cijeloj guzvi. Za Halilovica se cesto prvo spominje da je ters lik, ali je servis mnogo manji nego onaj u Gumi i cini se da je lakse posvetiti se svakom vozilu. Ne mogu bas napraviti kvalitetno poredjenje cijena dijelova, ali ne vjerujem da ima velike razlike.

Imam iskustva i sa servisima koji nemaju veze sa Renault vozilima, odnosno svjedok sam i iskustvima drugih. Nema tu neke velike razlike. Za svaki servis se mogu naci dobri i losi komentari. Sve je uglavnom dobro dok se radi o manje slozenim stvarima i redovnim servisima (mada bih i za ove situacije mogao ispricati dosta toga). Neka vam je Manitu na pomoci kada u bilo kojem od njih dodje do popravke slozenijih kvarova i – gluho bilo – neslaganja sa majstorom.
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#4 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by milojicabrzi »

Halilovic ima tradiciju i filozofiju da ne stavlja "konfekciju" i zamjenske dijelove, vec samo original, sto dize cijene servisa u nebesa, jer upravo na tome ovi drugi servisi "skidaju" cijenu....

Kod Halilovica je filter ulja cca 25 KM, a podloska 3-4 KM, pa tako da malog servisa nema ispod 230-250 KM, sto je za mali servis puno.

On nema puno dizalica i radnika, a vjerovatno cilja na klijentelu dubljeg dzepa, manje posla, solidna kolicina para i to je neka filozofija :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by amar1994 »

puno 250KM, a voza se i sluzi citavu godinu :shock: :lol: :lol: :run: , moze li kako za marku :oops: :-? :cry:
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

amar1994 wrote:puno 250KM, a voza se i sluzi citavu godinu :shock: :lol: :lol: :run: , moze li kako za marku :oops: :-? :cry:
U bloku za 1.6 hdi 110 KS, mali servis opcija 1 (ulje, filter ulja) 134 KM
Opcija 2 ( ulje, filter ulja, filter zraka, filter nafte, filter kabine) 364 KM
Servisi se rade naizmjenicno. :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7 Re: RE: Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:puno 250KM, a voza se i sluzi citavu godinu :shock: [emoji38] [emoji38] :run: , moze li kako za marku :oops: :-? :cry:
U bloku za 1.6 hdi 110 KS, mali servis opcija 1 (ulje, filter ulja) 134 KM
Opcija 2 ( ulje, filter ulja, filter zraka, filter nafte, filter kabine) 364 KM
Servisi se rade naizmjenicno. :wink:
[emoji106]
Al meni smijesno skupo 250KM, u mazdi oko 550KM servis [emoji12] [emoji38] [emoji38] , a eto posto je hdi i za mene vazi ta cijena otprilike ko za citroen, al fakat za ovlasteni 250-350KM nije puno [emoji6]
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

Ja dva puta radim godisnje mali servis, pa skontaj isplati li se u ovlastenom, a auto staro 10 godina. :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9 Re: RE: Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Ja dva puta radim godisnje mali servis, pa skontaj isplati li se u ovlastenom, a auto staro 10 godina. :wink:
Ne isplati :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#10 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by channel10 »

ppcela wrote:Eldin,Bilješevo kod Kaknja! izuzetan majstor,pošten momak,radio kod Beganovića u Zenici...evo ima već i godina i moj treći renola koji on održava.Ja prezadovoljan
Ofalio posao ili?
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#11 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Seawolf »

Danas sam bio na redovnom servisu u "Guma M", u Neđarićima.

Sve pohvale, i za mehaničare i za servisne savjetnike.
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

Seawolf wrote:Danas sam bio na redovnom servisu u "Guma M", u Neđarićima.

Sve pohvale, i za mehaničare i za servisne savjetnike.


Pa morski vuče, zar i ti goniš francuza?! :mrgreen:
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Leon16v »

Ja vecinom sto sam radio na autu, radio kod Edvina. Jest guzva citav dan, al sta je tu je.
Kad kaze dodji sutra, dodji za 2-3 dana bice gotovo, tako i bude, sve korektno.
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#14 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Seawolf »

konektovan wrote:
Seawolf wrote:Danas sam bio na redovnom servisu u "Guma M", u Neđarićima.

Sve pohvale, i za mehaničare i za servisne savjetnike.


Pa morski vuče, zar i ti goniš francuza?! :mrgreen:
Od žene auto. Vozim ga jednom godišnje, na servis.
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Truba »

opa
imaju se dva auta
jedna zena

lepo lepo :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#16 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by condy »

Iako nije u vezi teme, prijatelj mi se navukao na novi renault talisman. Sve je okey, i meni je auto dopadljivo al kad mi je rekao cijenu. Nisam znao da je tako skup. Kontao sam da je izmedju 40 do 50 kKM al nije :shock:

1.6 turbo dizel od 130 ps, sa boljim paketom opreme preko 60kKM. Pa to je preskupo. To je skuplje i od konkurencije. Za 1.6 motor tolike pare istrest je bas nerazumno.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by amar1994 »

condy wrote:Iako nije u vezi teme, prijatelj mi se navukao na novi renault talisman. Sve je okey, i meni je auto dopadljivo al kad mi je rekao cijenu. Nisam znao da je tako skup. Kontao sam da je izmedju 40 do 50 kKM al nije :shock:

1.6 turbo dizel od 130 ps, sa boljim paketom opreme preko 60kKM. Pa to je preskupo. To je skuplje i od konkurencije. Za 1.6 motor tolike pare istrest je bas nerazumno.
:run:
da je 2.0 dizel ok, al za 1.6 60kKM :-)
mazda 6 toliko kosta ali sa 2.2 dizel motorom sa 150ks :run:

mada talisman odlicno izgleda na cesti :)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#18 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by 530i »

condy, jesi li ti vidio Talisman uživo? Ogroman je auto.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#19 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by amar1994 »

jesam ja sivog , mogu ti rec da je fin pravo , al da izvinite svi serem im se u taj downsizing :oops: , 1.6 u toliko auto :run:
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#20 Re: RE: Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
condy wrote:Iako nije u vezi teme, prijatelj mi se navukao na novi renault talisman. Sve je okey, i meni je auto dopadljivo al kad mi je rekao cijenu. Nisam znao da je tako skup. Kontao sam da je izmedju 40 do 50 kKM al nije :shock:

1.6 turbo dizel od 130 ps, sa boljim paketom opreme preko 60kKM. Pa to je preskupo. To je skuplje i od konkurencije. Za 1.6 motor tolike pare istrest je bas nerazumno.
:run:
da je 2.0 dizel ok, al za 1.6 60kKM :-)
mazda 6 toliko kosta ali sa 2.2 dizel motorom sa 150ks :run:

mada talisman odlicno izgleda na cesti :)
Mazda 6 sa benzincem kosta 60 hiljada, eno je ispred BBI centra, i ubjedjen sam da je talisman sa tim "motorcicem" lagodniji za voznju.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21 Re: RE: Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
condy wrote:Iako nije u vezi teme, prijatelj mi se navukao na novi renault talisman. Sve je okey, i meni je auto dopadljivo al kad mi je rekao cijenu. Nisam znao da je tako skup. Kontao sam da je izmedju 40 do 50 kKM al nije :shock:

1.6 turbo dizel od 130 ps, sa boljim paketom opreme preko 60kKM. Pa to je preskupo. To je skuplje i od konkurencije. Za 1.6 motor tolike pare istrest je bas nerazumno.
:run:
da je 2.0 dizel ok, al za 1.6 60kKM :-)
mazda 6 toliko kosta ali sa 2.2 dizel motorom sa 150ks :run:

mada talisman odlicno izgleda na cesti :)
Mazda 6 sa benzincem kosta 60 hiljada, eno je ispred BBI centra, i ubjedjen sam da je talisman sa tim "motorcicem" lagodniji za voznju.

Sent from my C6603 using Tapatalk
to je revolution oprema koliko znam :wink:
jedino ako lazu na stranici :D
Image

talisman mi se svidja bas, mocan je pogotovo u mraku :)

a vidi nema nikako 2.0dci talisman :-)

nesto govore, da ce i nova insignia imati samo 1.6cdti :-) :D
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

Pa to je normalno ocekivati, jer je veliki pritisak na proizvodjace od strane EU, a razvoj vecih dizelasa koji ce zadovoljiti nove euro norme, donosi ogromne troskove, izuzev ako imas dobar software.[emoji12] [emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#23 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by 530i »

1.6 dci je biturbo...downsizing :D
Manje više bi trebao biti ok, osim u poređenju sa motorima sa šest cilindara.
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24 Re: RE: Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

530i wrote:1.6 dci je biturbo...downsizing :D
Manje više bi trebao biti ok, osim u poređenju sa motorima sa šest cilindara.
Ima biturbo verzija, a i obicna, sa jednom.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#25 Re: RE: Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Pa to je normalno ocekivati, jer je veliki pritisak na proizvodjace od strane EU, a razvoj vecih dizelasa koji ce zadovoljiti nove euro norme, donosi ogromne troskove, izuzev ako imas dobar software.[emoji12] [emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Hahahah ja, softwer je glavni
Pa i ovaj je 2.2d biturbo, mislim da je zbpg toga i g/km puno skuplja taxa u eu za mazdu u odnosu na 1.6d
Al motor je strasan ko i 2.0 165ks , i mislim da su zadnji ovakve vrsye sto ce mazda napraviti, idu lagano na skyactive-turbo. [emoji2]
Post Reply