Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#6151 Re: Renault Megane all about

Post by basicm »

Ispade siemens gori od rudi cajeveca.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6152 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

:lol: :lol:

pa sta ces kad najvise opoziva i izmjena u garaciji ima kod auta sa njihovim CR sistemom :D

SIEMENS-u kapa dole za TK opremu,nema bolje i jednostavnije :kakoste: ,takodje su jaki u podrucju jake struje,trafostanice itd.. 8)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6153 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

basicm wrote:Ispade siemens gori od rudi cajeveca.
ja imam ecu rade koncar na trkacem autu i nikad problema
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#6154 Re: Renault Megane all about

Post by SHTEVELEC »

Pade mi na pamet da pitam ovdje, mozda je neko vec radio - u autu mi je CD bez USB-a, ide mi na zivce stalno mijenjanje CD-ova, preskacu, svako malo ga cistim... Elem, zna li neko moze li se ovaj CD

https://www.ebay.co.uk/p/2011-Renault-M ... 1044311113

zamjeniti ovim

https://www.ebay.com/p/Renault-MEGANE-M ... 1949301148

Izgledaju mi isto, dzekovi su koliko vidim isti, oba imaju BT...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#6155 Re: Renault Megane all about

Post by johntra »

Mislim da ne može bez displeja, ne vjerujem da ti je sadašnji displej pravljen za MP3 varijantu...
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#6156 Re: Renault Megane all about

Post by corolla02 »

Hajde narode, par rijeci o ovom autu pozitivne i negativne stavke; valjal šta?!

https://www.olx.ba/artikal/32696949/ren ... automatik/
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#6157 Re: Renault Megane all about

Post by preludezalude »

corolla02 wrote:Hajde narode, par rijeci o ovom autu pozitivne i negativne stavke; valjal šta?!

https://www.olx.ba/artikal/32696949/ren ... automatik/
S obzirom na boju, mjenjac i famoznih 170 000km...trebao bi biti u bas jebeno super stanju da vrijedi ove pare.
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#6158 Re: Renault Megane all about

Post by corolla02 »

:thumbup:

Znači precjenjen na prvi pogled; šta znam sa ove distance, možda je toliko radi i registracije; inače, otac je dole i hoće da kupi auto, prioriteti karavan i automatik... svi konstruktivni komentari dobrodošli…
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#6159 Re: Renault Megane all about

Post by preludezalude »

Tesko je procjeniti auto po slikama. U 95% slucajeva auta na slikama izgledaju super a kad ih pogledas uzivo...razocaras se. Moje misljenje je da bi trebao biti u stvarno super stanju da bi vrijedio ove pare.
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#6160 Re: Renault Megane all about

Post by Optimist »

Orijentacije radi, prije mjesec kupljen isti sa rucnim mjenjacem za 9500 plus registracija. Znaci izasao je oko 10. Ukoliko se i ovaj moze spustiti za cca 1000 KM onda mislim da bi bila ok kupovina.
Na ovom su jos bili promijenjeni diskovi i uradjen veliki servis.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#6161 Re: Renault Megane all about

Post by nlt »

Nešto mi automatski mjenjači i francuska auta nisu neki par, ali eto... :D
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#6162 Re: Renault Megane all about

Post by corolla02 »

Ovaj Megan je otisao do majstora na dodatno cekiranje veceras… ono koliko se zna auto je kupljeno u BiH, originalni vlasnik je izgleda umro nazad par godina dok medjuvremenu auto je vozeno rijetko nazad 2-3 godine od strane drugih clanova porodice koji zive u Kanadi i dole dolaze;

Cijena je spustena na 10.5 hiljada km ukoliko je kes u pitanju...
User avatar
sime_cipol
Posts: 16327
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#6163 Re: Renault Megane all about

Post by sime_cipol »

Koliko vidim klasični je automatik Jatco, nije EDC, sto pozdravljam :D
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#6164 Re: Renault Megane all about

Post by Optimist »

corolla02 wrote:Ovaj Megan je otisao do majstora na dodatno cekiranje veceras… ono koliko se zna auto je kupljeno u BiH, originalni vlasnik je izgleda umro nazad par godina dok medjuvremenu auto je vozeno rijetko nazad 2-3 godine od strane drugih clanova porodice koji zive u Kanadi i dole dolaze;

Cijena je spustena na 10.5 hiljada km ukoliko je kes u pitanju...
Tek sad vidim da je ovaj 2.0. Mislim da je ok cijena ako je sve uredu sa autom.
Neka kombinovana potrosnja ce se kretati izmedju 7-7,5 litara.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6165 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

sime_cipol wrote:Koliko vidim klasični je automatik Jatco, nije EDC, sto pozdravljam :D
ne moze da ne valja,al nikako :D

Image
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#6166 Re: Renault Megane all about

Post by corolla02 »

da upravo to; 2.0L motor, zatamljena stakla, nove gume plus zimske, navigacija, valjda vrijedi tih para :-D auto se inace nece bog zna koliko voziti i biti ce garazirano na periferiji Mostara-Jug

a mislio sam i na to ukoliko ako ko ima ovakav model, koje su mu prednosti ili koje mahane generalno; inace, gledo je otac i par VW jer je to dole isto sto je ovamo Toyota ili Honda tj. drzi cijenu
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#6167 Re: Renault Megane all about

Post by SmoLe »

Danas mi je tokom voznje prestao raditi brojac kilometara, prosjecna potrosnja itd.. do cega moze biti?
I jos me nesto zanima, vozacev prozor mogu zatvoriti na kontaktu, dok suvozacev mogu tek kad upalim auto, isto je kad ostavim otvorena oba prednja prozora i hocu da ih zatvorim prilikom zakljucavanja auta, samo se zatvori vozacev a suvozacev ostane... sta se desava :oops:
u pitanju je megane 2 2004g..
moze li biti do akumulatora, iako je stavljen nov pocetkom ove godine?
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#6168 Re: Renault Megane all about

Post by corolla02 »

gotovo, Megan lego, krajnja cijena 10,2K km;

Image

Hvala svima na vašim konstruktivnim odgovorima :thumbup:
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#6169 Re: Renault Megane all about

Post by preludezalude »

Sa srecom.
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#6170 Re: Renault Megane all about

Post by Optimist »

Korektna cijena, da posluzi i da se navoza. :thumbup:
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#6171 Re: Renault Megane all about

Post by sitni svercer »

SmoLe wrote:Danas mi je tokom voznje prestao raditi brojac kilometara, prosjecna potrosnja itd.. do cega moze biti?
I jos me nesto zanima, vozacev prozor mogu zatvoriti na kontaktu, dok suvozacev mogu tek kad upalim auto, isto je kad ostavim otvorena oba prednja prozora i hocu da ih zatvorim prilikom zakljucavanja auta, samo se zatvori vozacev a suvozacev ostane... sta se desava :oops:
u pitanju je megane 2 2004g..
moze li biti do akumulatora, iako je stavljen nov pocetkom ove godine?

bice poremecaj elektronike u kljucu i onda ti ostaje resetovanje kljuca...a sto se tice brojaca tu moze biti samo sajla... :izet:
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#6172 Re: Renault Megane all about

Post by SmoLe »

sitni svercer wrote:
SmoLe wrote:Danas mi je tokom voznje prestao raditi brojac kilometara, prosjecna potrosnja itd.. do cega moze biti?
I jos me nesto zanima, vozacev prozor mogu zatvoriti na kontaktu, dok suvozacev mogu tek kad upalim auto, isto je kad ostavim otvorena oba prednja prozora i hocu da ih zatvorim prilikom zakljucavanja auta, samo se zatvori vozacev a suvozacev ostane... sta se desava :oops:
u pitanju je megane 2 2004g..
moze li biti do akumulatora, iako je stavljen nov pocetkom ove godine?

bice poremecaj elektronike u kljucu i onda ti ostaje resetovanje kljuca...a sto se tice brojaca tu moze biti samo sajla... :izet:
brojac proradio nekoliko sati poslije prestanka :lol: :lol:
kako se resetuje kljuc, a pisao sam i na druge neke forume i kazu da je moguce da ispod sjedista nisu spojene te neke zice, pa cu vidjeti ovih dana u cemu je problem zapravo. :thumbup:
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#6173 Re: Renault Megane all about

Post by sitni svercer »

SmoLe wrote:
sitni svercer wrote:
SmoLe wrote:Danas mi je tokom voznje prestao raditi brojac kilometara, prosjecna potrosnja itd.. do cega moze biti?
I jos me nesto zanima, vozacev prozor mogu zatvoriti na kontaktu, dok suvozacev mogu tek kad upalim auto, isto je kad ostavim otvorena oba prednja prozora i hocu da ih zatvorim prilikom zakljucavanja auta, samo se zatvori vozacev a suvozacev ostane... sta se desava :oops:
u pitanju je megane 2 2004g..
moze li biti do akumulatora, iako je stavljen nov pocetkom ove godine?

bice poremecaj elektronike u kljucu i onda ti ostaje resetovanje kljuca...a sto se tice brojaca tu moze biti samo sajla... :izet:
brojac proradio nekoliko sati poslije prestanka :lol: :lol:
kako se resetuje kljuc, a pisao sam i na druge neke forume i kazu da je moguce da ispod sjedista nisu spojene te neke zice, pa cu vidjeti ovih dana u cemu je problem zapravo. :thumbup:

ovo je procedura za resetovanje bmw kljuca vjerovatno je slicno i kod megane...

prosetas oko auta onako napravis puni krug, otvoris vrata auta, izujes se i sjednes za volan i onda mrtvo hladno
1.stavis kljuc u bravu i das kontakt
2. pritisnes tipku na kljucu naravno (bilo koju, moze za otvaranje vrata moze za zatrvaranje) i drzis pritisnutu 3-4 sekunde i pustis.
3. izvadis kljuc (naravno sta bi drugo) iz brave i onako iz sjedeceg polozaja otvoris i zatvoris auto... :izet:
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#6174 Re: Renault Megane all about

Post by Throttle »

Cun sajla :-) :mrgreen:
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#6175 Re: Renault Megane all about

Post by nlt »

Meni prvo prestao raditi prozor na vozačevim vratima, skinem one plastike, kucnem onaj motorić i proradi.
Nakon nekog vremena opet crkne, eno ga sad i onaj desni prestao da radi
E jbg...
Post Reply