Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40608
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5726 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

Doda37 wrote:
permanentan wrote:Gdje kupiti set kvacila za megane 3, 1.5dci?
Gumam 460 KM

Promjena seta kvačila uključuje:
- Lamelu,
- Potisnu ploču,
- Potisni ležaj,
- Rad.

E sada usporedi sa drugima
Za moj auto C4 1.6 hdi luk set kvacila 236 KM i ruke ne znam koliko bi bile, pretpostavljam 100 KM, moze se i ustediti nešto. :mrgreen:
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#5727 Re: Renault Megane all about

Post by milojicabrzi »

Ima li ovaj 1,5 dci plivajući zamajac, u nekim varijantama motora, znam da dolazi u nekim raznima kombinacijama 65, 75, 85, 90, 110 KS itd
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#5728 Re: Renault Megane all about

Post by shandrprcSA »

shandrprcSA wrote:
shlauf wrote:280,00 KM
zupčasti remen
španer
Vodena pumpa
sve ORGINAL

još vam fali PK remen a on je oko cvaje i rashladna tekućina 3 litra
sta je orginal i koliko je kod tebe? :D

za 1.5 Megana II (Simimpex)
Set zupcastog remena sa vodenom pumpom (SNR 182 KM)
Mikroremen (Bosch 23 km)
Spaner (SNR 137 KM)

Trgomat
španer Dayco, remen zupčasti Continental, vodena pumpa Valeo
195 KM za keš 156 KM

zvao Reno shop kaze "orginal" 190KM ili zamjenski 135KM (Belgijski) :D

za sta se odluciti :D
niko ni habera :D

As Hondas
Continental set zupcastog sa pumpom za vodu

206KM

Auto Parts
Set zupcastog INA 124KM
Vodena pumpa GRAF 65,90KM

190KM
User avatar
konektovan
Posts: 40608
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5729 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

Ma za tu lovu, svi su dobri. :mrgreen:
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#5730 Re: Renault Megane all about

Post by Warashii »

SNR, SKF, INA, Gates, Continental ne mozes pogrjesiti i svi su u pet deka.
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5731 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

išao sam u rikverc na parkingu u makarskoj i nisam vidio drvo koje se pojavilo te sam 17. put oštetio karambolku, ništa strašno, ali eto nakupilo se gafova pa reko da vidim kolko košta zamjena

i kad sam se vraćao kući taman mislio obići onaj otpad za francuska vozila u blažuju poslije pravoslavne crkve kad ono PRAZNO

gdje su sad i postoje li
:? :? :?
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#5733 Re: Renault Megane all about

Post by van Basten »

Black swan wrote:išao sam u rikverc na parkingu u makarskoj i nisam vidio drvo koje se pojavilo te sam 17. put oštetio karambolku, ništa strašno, ali eto nakupilo se gafova pa reko da vidim kolko košta zamjena

i kad sam se vraćao kući taman mislio obići onaj otpad za francuska vozila u blažuju poslije pravoslavne crkve kad ono PRAZNO

gdje su sad i postoje li
:? :? :?
:shock:
ja prije nepun mjesec išao do njih po nekakvu lajsnu, puno bilo... šta li bi
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5734 Re: Renault Megane all about

Post by Truba »

možda sam gledao u pogrešnu kuću :cry: :cry: :cry: :shock: :shock:

može li neko nazvati one brojeve s podsjetnica negdje sam je zagubio
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5735 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

francuski otpad se preselio u gladno polje,na lokaciji otpada spojler
User avatar
konektovan
Posts: 40608
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5736 Re: Renault Megane all about

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:francuski otpad se preselio u gladno polje,na lokaciji otpada spojler
Gazda Amer je prodao sve, sad to neko drugi drzi otpad, tako mi rekoše....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5737 Re: Renault Megane all about

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
Gazda Amer je prodao sve, sad to neko drugi drzi otpad, tako mi rekoše....
nisam upoznat sa tim transakcijama,ali lokacija je gdje sam napisao
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#5738 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

...maloprije kresnuh lagunu kad display se zacrveni :evil: "CHECK ANTI POLLUTION SYSTEM"
...auto radi noramalno al gori servisna i ona lampica kad je generalno neki problem.
Nacuo sam nekad od prijatelja (peugeot 508) nesto da se vozi 4tom 120 km/h da se to resetuje... da li je to istina ili da vozim u servis :?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5739 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

DoradO wrote:...maloprije kresnuh lagunu kad display se zacrveni :evil: "CHECK ANTI POLLUTION SYSTEM"
...auto radi noramalno al gori servisna i ona lampica kad je generalno neki problem.
Nacuo sam nekad od prijatelja (peugeot 508) nesto da se vozi 4tom 120 km/h da se to resetuje... da li je to istina ili da vozim u servis :?
DPF mozda , jest to je najbolja brzina , bitno ti je da je konstantna , za moj auto se najbolje pokazala 6ta 130-140

alternativno mozes trecom drzat na 3000 10tak min , ako se ne ugasi pravac servis/dijagnostiĆar :thumbup:

mozda imas i neki drugi problem , bez kompjutera cemo ti tesko pomoc ;-)
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#5740 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

probat ću... hvala u svakom slučaju na odgovoru :)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#5741 Re: Renault Megane all about

Post by ado-šampion »

Ako se upalila check engine lampica neces rijesiti problem sam, otidji majstoru. Regeneraciju nece raditi ako postoje odredjene greske (npr. diferencijalni senzor pritiska), dzaba ces se muciti. Ne bih da te crnjacim ali ako je upalio check engine i kaze anti pollution 99% je da je DPF dao svoje. Vjerovatno ti neki senzor nije uredu i nije mogao paliti regeneraciju, pa si dobio check engine, bez DPF lampice prije toga.

Sto se tice DPFa uglavnom svi kazu preko 60 km/h, 2000-2500 k obrtaja, 10-15 minuta, s tim da temperatura motora uglavnom mora biti preko 70 i ne smije biti gresaka. Mada ja sam gledao auto koje regenerise na leru i drzi ga na 1800 obrtaja (Q5), tako da ne mora znaciti. Ako je puno zacepljen neces ga regenerisati nikako. Uglavnom po mom iskustvu treba voziti normalno, ne gusiti motor, ponekad otici na otvoreni put i bice sve ok. Uglavnom ako ti to moras pratiti regenerise li ili ne, DPF je dao svoje ili je jako blizu.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#5742 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

ehhh ne pročitah tvoj post prije nego što sam se zaputio a u međuvremenu sam zvao "Halilovića" i zaboravio mu napomenut da je i CE lampca upaljena pa me je i on uputio na autoput...

Image

...odradio sam do Visokog ovo deranje i eto uglavnom kao što si pretpostavio ništa se nije desilo... odoh sutra u servis jbg
User avatar
basicm
Posts: 10477
Joined: 16/01/2012 21:38

#5743 Re: Renault Megane all about

Post by basicm »

Laguna upali, ali autoput bi trebao ugasiti. Mozda nije dovoljno.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#5744 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

vjeruj mi do Visokog pa se okrenuo i nazad sve ovako u trećoj brzini, i još od naplatnih prema stupu 120 u četvrtoj :-) ... nisam smio više da nešto još ne za#ebem :roll:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#5745 Re: Renault Megane all about

Post by shlauf »

Regeneracija sa računarom pa onda još malo propuhivanja na otvorenom
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#5746 Re: Renault Megane all about

Post by ado-šampion »

Crvena check engine je direktno servis... ja sam mislio da je zuta. Uglavnom prije nego zajebes jos stosta u autu osim toga sto je vec pokvareno, otidji u servis. CE se ne pali ako je DPF previse zacepljen a da se prije ne upali DPF lampica, pogotov ne crveni CE. Nije to samo zacepljen DPF, a ako je neki od senzora cija je ispravnost preduslov za regeneraciju kao sto sam pretpostavio, jedino da odes do Slovenije pa da ga zagrijes dovoljno da se sam regenerise malo pa da ti ugasi lampicu, ako ti u medjuvremenu na stane na cesti.

Autoput ima smisla kad se upali DPF lampica - to znaci da su se stekli svi uslovi za regeneraciju (koje sam gore nabrojao) i da je potrebna, ali posto ona nije mogla biti zavrsena (prekratke voznje, prezacepljen DPF...), upali se ta lampica da te natjera da izadjes na otvoren put i dozvolis mu da odradi regeneraciju do kraja. Medjutim, u vecini slucajeva kad se prvi put upali lampica za DPF ti je mozes ugasiti privremeno, regeneracijom, ali u vecini slucajeva ce se vratiti. To je vec znak da se DPF previse zaprljao da bi se permanentno povratio regeneracijom.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#5747 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

...zovu me sad, kažu sve moguće su pregledali i ništa mu nije, ako sam dobro razumio nije ni začepljen jer kao samo 27 grama nečega je očitao komp... kaže poništio grešku i da dođem i vozim i da čekam hoće li opet javiti :sad:

jedno 6-7 godina sam kod njih u servisu i nikad mi se nije desilo da Adis kaže da nije siguran u čemu je problem :shock: :izet:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5748 Re: Renault Megane all about

Post by amar1994 »

DoradO wrote:...zovu me sad, kažu sve moguće su pregledali i ništa mu nije, ako sam dobro razumio nije ni začepljen jer kao samo 27 grama nečega je očitao komp... kaže poništio grešku i da dođem i vozim i da čekam hoće li opet javiti :sad:

jedno 6-7 godina sam kod njih u servisu i nikad mi se nije desilo da Adis kaže da nije siguran u čemu je problem :shock: :izet:
:-)

ma moderno govno ba :D , moj hdi nije htio da ide nikako , nikakvih gresaka , cas ide cas ne ide :lol: :lol: , 2000+km nakon toga normalan :-) :run:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#5749 Re: Renault Megane all about

Post by shlauf »

Iznad turba imaš jedan senzor kojem je jebeno prići a na njega dolaze 2 crijeva tanka poput cigarete, jedno je crvene a drugo crne boje. Nek ti prgledaju da jedno od tih crijeva nije puklo - može i napipapti prstima.
_Coconut_
Posts: 109
Joined: 07/07/2018 16:02

#5750 Re: Renault Megane all about

Post by _Coconut_ »

Renault megane 1.5 danas da upalim samo kontakt lampice bez paljenja motora. Ne vergla uopšte.
Pokusali klemanjem bezuspjesno :?
Post Reply