Renault Clio vs. Fiat Punto 2 (2000 god.)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

aldenh
Posts: 41
Joined: 07/05/2005 11:55

#1 Renault Clio vs. Fiat Punto 2 (2000 god.)

Post by aldenh »

kontam kupiti fiat punto ili renault clio obadva oko 2000 godište!!!pa da cujem vaše savjete i komentare koje je bolje auto od ova dva,vaša iskustva,udobnost,sigurnost,kvalitet materijala u unutrašnjosti!!Inače vozao sam renault twingo i onako francuzi su mi se pravo dobro pokazali.
User avatar
Anell
Posts: 835
Joined: 17/03/2005 20:37
Location: Sarajevo

#2

Post by Anell »

Imao sam priliku da se vozim u ova automobila i mogu ti iznjeti neko svoje misljenje... Punto je prostraniji, pogotovo u zadnjem dijelu gdje ce kod Clia visoko osobe imati problema... a Clio je udobniji, takodjer materijali koji su u njemu koristeni su kvalitetniji, ovjes je tako dobar ko da je stvoren za nasih puteva... doduse Puntas mi je lijepsi i mnogo drazi jer ga i ja koristim... znaci ako ces uzmati Puntasa onda uzmi onog sa paketom opreme Sporting... koji posjeduje full opremu, a pokrece ga 1.2 16V sa 80KS... i sto je najbitnije mozes ga naci za relativno male pare...
User avatar
Anell
Posts: 835
Joined: 17/03/2005 20:37
Location: Sarajevo

#3

Post by Anell »

Image
User avatar
Anell
Posts: 835
Joined: 17/03/2005 20:37
Location: Sarajevo

#4

Post by Anell »

Ovo ti je Sporting, pretpostavljam da si ga vidjao do sada...
Proizvodio se od 99 do 2003... iz Njemacke se moze uvezi za nepune 3000 eura...
Edo-Tito
Posts: 46
Joined: 18/10/2004 10:16

#5

Post by Edo-Tito »

definitivno Clio

Image
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#6

Post by mehopuzic »

Druže ti pokrio sve forume sa istim pitanjem haah
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#7

Post by konyan »

Druze, vozio sam oba.. Clio bez konkurencije u ovom slucaju. :D I trenutno vozim Clio, 2000, 1.4, 75KS. Predivno auto.
aldenh
Posts: 41
Joined: 07/05/2005 11:55

#8

Post by aldenh »

ahhahahah,aha radi sto vise informacija!!

po najvise me interesuje izrada unutrasnjosti jer mi se cini da je u ovog fiat punta nekako sve od obicne plastike kao za one plasticne igracke,ili mi se cini??ali nazalost nisam imao priliku da sjedim ni u jednom nekako mi kod clia ljepse izgelda kompletan prednji dio i da su nekako materijali kvalitetniji,ali opet kod punta mi se svidjaju farovi i malo sportski dizajn.jos me zanima koji je udobniji koji ima bolji federung(neznam da li se ovako ovo kaze na našem).pa hajd da cujem dalje komentare.havla svima na dosadasnjim komentarima i preporukama.
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#9

Post by MRAVOJED »

klišo
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#10

Post by semmy »

clio definitivno....
fiatovi dijelovi su skupi pravo i nemaju ih uvijek na lageru kad ti zatreba a svako malo se nesto pokvari...

ja vozam novog clia III ( 2006 ) 75 KS, zadovoljna sam pravo
brat mi isto vozi clia 2000g, 1.4, 75 KS i kaze da je prezadovoljan..
Last edited by semmy on 01/04/2007 23:32, edited 1 time in total.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#11

Post by dr.iver »

semmy wrote:clio definitivno....
fiatovi dijelovi su skupi pravo i nemaju ih uvijek na lageru kad ti zatreba a svako malo se nesto pokvari...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kojeg si Fiata vozila, nekog iz 1926-te godine?, pa dijelova nema i skupi su.
User avatar
Anell
Posts: 835
Joined: 17/03/2005 20:37
Location: Sarajevo

#12

Post by Anell »

semmy wrote:clio definitivno....
fiatovi dijelovi su skupi pravo i nemaju ih uvijek na lageru kad ti zatreba a svako malo se nesto pokvari...

ja vozam novog clia III ( 2006 ) doduse samo 55 KS, zadovoljna sam pravo
brat mi isto vozi clia 2000g, 1.4, 75 KS i kaze da je prezadovoljan..
Kako bolan 55KS kada se u Clia III ugradjuje najslabiji motor sa 75KS, u pitanju je 1.2 16V...
User avatar
Anell
Posts: 835
Joined: 17/03/2005 20:37
Location: Sarajevo

#13

Post by Anell »

aldenh wrote:ahhahahah,aha radi sto vise informacija!!

po najvise me interesuje izrada unutrasnjosti jer mi se cini da je u ovog fiat punta nekako sve od obicne plastike kao za one plasticne igracke,ili mi se cini??ali nazalost nisam imao priliku da sjedim ni u jednom nekako mi kod clia ljepse izgelda kompletan prednji dio i da su nekako materijali kvalitetniji,ali opet kod punta mi se svidjaju farovi i malo sportski dizajn.jos me zanima koji je udobniji koji ima bolji federung(neznam da li se ovako ovo kaze na našem).pa hajd da cujem dalje komentare.havla svima na dosadasnjim komentarima i preporukama.
Pogledaj ovaj link :http://www.autopijaca.ba/index.php?vozi ... view=20042

Taj ti je Puntas za 10-tku...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#14

Post by ado-šampion »

Anell wrote:
aldenh wrote:ahhahahah,aha radi sto vise informacija!!

po najvise me interesuje izrada unutrasnjosti jer mi se cini da je u ovog fiat punta nekako sve od obicne plastike kao za one plasticne igracke,ili mi se cini??ali nazalost nisam imao priliku da sjedim ni u jednom nekako mi kod clia ljepse izgelda kompletan prednji dio i da su nekako materijali kvalitetniji,ali opet kod punta mi se svidjaju farovi i malo sportski dizajn.jos me zanima koji je udobniji koji ima bolji federung(neznam da li se ovako ovo kaze na našem).pa hajd da cujem dalje komentare.havla svima na dosadasnjim komentarima i preporukama.
Pogledaj ovaj link :http://www.autopijaca.ba/index.php?vozi ... view=20042

Taj ti je Puntas za 10-tku...
I meni se sviđa ovaj sporting pravo. Ali pazi, kažu da je i "obični" Punto pretvrd za naše ceste, a ovaj sporting je koliko znam još tvrđi. Mislim da je federung na njemačkom ogibljenje i ako je tako Clio slovi kao bolje podešen za naše ceste. Ja sam se dosta vozio u takvom Cliu i ima odličnu udobnost podvozja (tj. ogibljenje) za tako malo auto. Mislim da je u gradu udobniji od aktuelnog Meganea, u kojem sam se isto imao priliku voziti.,
A što se tiče materijala, u Cliu su odlični u okvirima klase, u gornjem dijelu instrument table meka plastika.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#15

Post by semmy »

dr.iver wrote:
semmy wrote:clio definitivno....
fiatovi dijelovi su skupi pravo i nemaju ih uvijek na lageru kad ti zatreba a svako malo se nesto pokvari...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kojeg si Fiata vozila, nekog iz 1926-te godine?, pa dijelova nema i skupi su.

stilo...ako te bas zanima...isto to mi i jaranica sada vozi i moli Boga da ga sto prije proda....pa et' ak si za Fiata javi se...
ACF na pofalicima, ovlasteni serviser i nikada do sada nisu imali dijelova na lageru kada mi je nesto trebalo...
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#16

Post by semmy »

Anell wrote:
semmy wrote:clio definitivno....
fiatovi dijelovi su skupi pravo i nemaju ih uvijek na lageru kad ti zatreba a svako malo se nesto pokvari...

ja vozam novog clia III ( 2006 ) doduse samo 55 KS, zadovoljna sam pravo
brat mi isto vozi clia 2000g, 1.4, 75 KS i kaze da je prezadovoljan..
Kako bolan 55KS kada se u Clia III ugradjuje najslabiji motor sa 75KS, u pitanju je 1.2 16V...

greska u pisanju...75 KS :D :D
User avatar
Anell
Posts: 835
Joined: 17/03/2005 20:37
Location: Sarajevo

#17

Post by Anell »

:D :D Heheh
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18

Post by Qler »

hebo Fiata nikad nije imao auto da valja...Clio bolji definitivno...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#19

Post by Romeo 80 »

Qler wrote:hebo Fiata nikad nije imao auto da valja...Clio bolji definitivno...

E to ti je mišljenje stručnjaka! Trebao bi Luca Di Montezemollo tebe zaposlit kao savjetnika po pitanju kvalitete. Čuj Fiat nikad nije imao auta da valja!? E što me nasmija prijatelju, hehehe!
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#20

Post by semmy »

Romeo 80 wrote:
Qler wrote:hebo Fiata nikad nije imao auto da valja...Clio bolji definitivno...

E to ti je mišljenje stručnjaka! Trebao bi Luca Di Montezemollo tebe zaposlit kao savjetnika po pitanju kvalitete. Čuj Fiat nikad nije imao auta da valja!? E što me nasmija prijatelju, hehehe!

pa koje mu je valjalo????kao stilo je trebao da valja a ono...nis' sranje
Last edited by semmy on 01/04/2007 23:36, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#21

Post by Qler »

Romeo 80 wrote:
Qler wrote:hebo Fiata nikad nije imao auto da valja...Clio bolji definitivno...

E to ti je mišljenje stručnjaka! Trebao bi Luca Di Montezemollo tebe zaposlit kao savjetnika po pitanju kvalitete. Čuj Fiat nikad nije imao auta da valja!? E što me nasmija prijatelju, hehehe!
proslo je doba fiatove slave sad ti mozes izvlaciti koliko god hoces ali realno danas je Fiat na dnu liste po kvaliteti automobila.... i alfa sa njim...


i samo da se razumijemo Alfa je dobro auto ima "dusu" :D i sve ali drug samo nemoj reci da se ne kvare i da nije preskupa za odrzavanje...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#22

Post by johntra »

eto ja se raspitujem za tog stila...koji motor i koja godina...
ču fol fiat na dnu liste hahahah..
ma uostalom boli me briga..dok ima likova poput vas oni će vazda biti jeftini...a meni dobro,vozim dobro auto za relativno male pare...
uzmi punta neces se pokajati...a ne clio..dvoje i po stanje u njega i to manje veličine...a kad mu daš žmigavac isto ništa...ne znaš jesi li ga dao uopšte...toliko se NE čuje...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#23

Post by johntra »

semmy wrote:
Romeo 80 wrote:
Qler wrote:hebo Fiata nikad nije imao auto da valja...Clio bolji definitivno...

E to ti je mišljenje stručnjaka! Trebao bi Luca Di Montezemollo tebe zaposlit kao savjetnika po pitanju kvalitete. Čuj Fiat nikad nije imao auta da valja!? E što me nasmija prijatelju, hehehe!

pa koje mu je valjalo????kao stilo je trebao da valja a ono...nis' sranje, vise sam na servisu bila nego sto sam ga vozala....
ja znam da se iz njemačke ne može uvesti ispod 5000 eura,sem neke kante izjebane i izudarane..toliko o lošoj kvaliteti stila....
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#24

Post by Dirty Harry »

johntra wrote:
semmy wrote:
Romeo 80 wrote:
E to ti je mišljenje stručnjaka! Trebao bi Luca Di Montezemollo tebe zaposlit kao savjetnika po pitanju kvalitete. Čuj Fiat nikad nije imao auta da valja!? E što me nasmija prijatelju, hehehe!

pa koje mu je valjalo????kao stilo je trebao da valja a ono...nis' sranje, vise sam na servisu bila nego sto sam ga vozala....
ja znam da se iz njemačke ne može uvesti ispod 5000 eura,sem neke kante izjebane i izudarane..toliko o lošoj kvaliteti stila....
Pa semmy zar ces vjerovati svojim ocima a ne ljudima an forumu ????
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#25

Post by johntra »

Dirty Harry wrote:
johntra wrote:
semmy wrote:
pa koje mu je valjalo????kao stilo je trebao da valja a ono...nis' sranje, vise sam na servisu bila nego sto sam ga vozala....
ja znam da se iz njemačke ne može uvesti ispod 5000 eura,sem neke kante izjebane i izudarane..toliko o lošoj kvaliteti stila....
Pa semmy zar ces vjerovati svojim ocima a ne ljudima an forumu ????
e pravo ti je glupa priča..svako može naići na jedan auto bilo koje marke i proizvodnje da ne valja nekoj stvari i da se stalno kvari...glupo je što tu samo trpate fiat..a takođe mi je glupo navoditi milion drugih primjera...
Post Reply