Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 10.03.2020.

Locked
A_A_AKCIJA
Posts: 5897
Joined: 16/11/2009 02:54

#1 Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 10.03.2020.

Post by A_A_AKCIJA »

:!: :!: :!: Na dnu ovog posta imate redovno ažuriranu listu kompanija za bojkot, uz argumentaciju zašto ih bojkotovati. Detaljnu argumentaciju možete naći na samoj temi.
:arrow:

Pisao sam na nekoliko tema, kako se situacija neće promijeniti na bolje dok god ne osudimo velikosrpsku ideologiju i prema njoj se počnemo odnositi kao i svim terorističkim organizacijama. Kao primjer sam koristio okupljanje u Višegradu i izdavanje knjige o Srebrenici, koja negira zločine.

Dugo će trebati da se navedeno desi, a ako se desi, mora krenuti od nas. Moramo u našem društvu eliminirati sve one koji su sponzori, po bilo kojoj osnovi, onih koji su nas ubijali, i koji bi to isto učinili.

Najbolji način da se suprotstavimo toj ideologiji je, da novčano kažnjavamo, tj bojkotujemo i tražimo sankcionisanje proizvođača koji imaju velikosrpske političke stavove.

BDS pokret je najbolji primjer kako se može postići puno.

Dakle, Saša Trivić vlasnik firme Krajina Klas, koji se prodaju pod imenom Manja u istoimenim pekarama, ali i Bingu i Mercatoru, se potrudio da nam stavi do znanja ko su mu idoli, i šta misli o zločinima, poput genoscida u Srebrenici.

Ja sam već poslao, a vama prepuštam na volju, hoćete li reagovati i Bingu, Mercatoru i svima koji po vašim gradovima ovom četniku izdaju objekte, mail u kojem tražim otkazivanje ugovora.

Bingo, Mercator i svaki drugi objekat koji prodaje Manja proizvode, me neće vidjeti dok ih ne sklone sa polica, kratko i jasno.

Image

Image

Takođe, ako imate slične primjere, možete koristiti ovu temu, da vidimo ima li šanse da se pokrene jedan bosanski BDS.

Dakle, u nastavku je lista firmi koje su sponzori, simpatizeri ili čak čiji su vlasnici ili povezana lica učestvovali u velikosrpskim, odnosno četničkim zločinima u BiH. Pored svake firme stoji kratko objašnjenje, a argumentaciju iznosimo na temi.

1) Pekare Manja, Krajina Klas doo. Banja Luka. Saša Trivić, simpatizer Ratka Mladića, negator genocida i zločina.

2) Mesnice Friško, Vizion doo, Rogatica. Sin vlasnika, a danas jedan od suvlasnika i direktora, Danko Nerić, učestvovao u zločinima u Rogatici, te rušenju dvije rogatičke džamije.

3) Tomislav Tomo Kovač, vlasnik kompanije Aleksandrija, koja se bavi proizvodnjom keksa. Komadant Štaba policijskih snaga MUPRS-a i zamjenik ministra i ministar MUPRS-a u vrijeme operacija zauzimanja Srebrenice i genocida.
Navedeni nije samo obični sponzor četnika i velikosrpske ideologije, nego zločinac visokog profila, protiv kojeg je Sud BiH podigao optužnicu za krivično djelo genocida.

4) Vitinka doo (Vivia voda), firma se povezuje sa Stevom Radićem, ratnim zločincem iz Zvornika, kao i sadašnjim gradonačelnikom Zvornika, kabadahijom Zoranom Stevanovićem.

5) Carlsberg. Firma je otpustila uposlenika Edina Hadžića, jer je protestovao protiv slike Ratka Mladića istaknute u Carlsbergovoj tvornici u Ćelarevu, Srbija. Sudski proces koji je otpušteni Hadžić pokrenuo i dalje traje, 6 godina poslije.
Last edited by A_A_AKCIJA on 16/03/2020 22:07, edited 8 times in total.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4753
Joined: 20/05/2011 22:49

#2 Re: Remove Četnik

Post by ljevoruki »

Bravo :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3 Re: Remove Četnik

Post by insomnia78 »

Nemere. Sad ce te optuziti da stavljas metu na ljude i obrisace temu
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#4 Re: Remove Četnik

Post by hAZNADAR »

insomnia78 wrote:Nemere. Sad ce te optuziti da stavljas metu na ljude i obrisace temu
I reci da nismo nista bolji.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Remove Četnik

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6 Re: Remove Četnik

Post by Chmoljo »

lolek i bolek u zamjeni teza.

jedan ubija jednorečeničnim sarkazmom, drugi ponjavama u kojima te pokušava ubijediti da si rekao nešto što nisi.


što se Manje tiče ovo je stara priča. naravno da izbjegavam kupovati proizvode od istog.

kao što izbjegavam slušati i Boru Đorđevića.

no, jebiga, isto tako ne volim otići ni u Metropolis od gaženja ni kriva ni dužna insana, ali to sam samo ja i moje rezonovanje da mi dušman nije samo onaj ko me gleda kroz nacionalnu vizuru.
User avatar
Edin H.
Posts: 46993
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7 Re: Remove Četnik

Post by Edin H. »

zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#8 Re: Remove Četnik

Post by zrakomlat »

https://www.facebook.com/pg/pekara.manj ... e_internal

57 komentara ispod prve objave na stranice, kliknem, ne otvara nista, brisu komentare azurno :D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#9 Re: Remove Četnik

Post by LBVIEW »

Jos kaze "ja sam komunista", sta bi tek izjavljivao da je cetnik. Imal' dje Jeza da prokomentarise?
Inace, smradu treba spucati kaznenu prijavu, pa kad dodje sljedeci put nek zenickim pitomcima objasnjaa sta je mislio. :izet:
A ko nastavi kupovati kod smrada, za kifle ne imao.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#10 Re: Remove Četnik

Post by addem »

Slati inspekcije svaki dan.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#11 Re: Remove Četnik

Post by dezurni_ucenik »

Pricat ce se o ovome jos dan dva. U ponedjeljak ce vec biti vraceno na pricu " a jes mu dobra buhtla" i standardno ono "mojne teskih tema".
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#12 Re: Remove Četnik

Post by horkesh »

dezurni_ucenik wrote:Pricat ce se o ovome jos dan dva. U ponedjeljak ce vec biti vraceno na pricu " a jes mu dobra buhtla" i standardno ono "mojne teskih tema".
Pa nije njemu ovo prvi put da ima ovakve izjave. Već se javljao i 2016. nakon prvostepene Karadžiću, a od tada je još par objekata otvorio u Sarajevu.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#13 Re: Remove Četnik

Post by dezurni_ucenik »

horkesh wrote:
dezurni_ucenik wrote:Pricat ce se o ovome jos dan dva. U ponedjeljak ce vec biti vraceno na pricu " a jes mu dobra buhtla" i standardno ono "mojne teskih tema".
Pa nije njemu ovo prvi put da ima ovakve izjave. Već se javljao i 2016. nakon prvostepene Karadžiću, a od tada je još par objekata otvorio u Sarajevu.

I tad se isto pricalo 2-3 dana i zaboravilo se.


To su teske teme za nas, mojne toga, mi smo nacionalno neoptereceni, ocaM dobra mu buhtla, da vidis kifli, haj sta fali. I ne cudi me da nas kara ko stigne.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#14 Re: Remove Četnik

Post by dezurni_ucenik »

Chmoljo wrote:lolek i bolek u zamjeni teza.

jedan ubija jednorečeničnim sarkazmom, drugi ponjavama u kojima te pokušava ubijediti da si rekao nešto što nisi.


što se Manje tiče ovo je stara priča. naravno da izbjegavam kupovati proizvode od istog.

kao što izbjegavam slušati i Boru Đorđevića.

no, jebiga, isto tako ne volim otići ni u Metropolis od gaženja ni kriva ni dužna insana, ali to sam samo ja i moje rezonovanje da mi dušman nije samo onaj ko me gleda kroz nacionalnu vizuru.

Ne volim iz tog razloga tamo da idem a i prezirem sminkeraj. Ali haj objasni ti to nekom.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#15 Re: Remove Četnik

Post by mayab »

Chmoljo wrote:lolek i bolek u zamjeni teza.

jedan ubija jednorečeničnim sarkazmom, drugi ponjavama u kojima te pokušava ubijediti da si rekao nešto što nisi.


što se Manje tiče ovo je stara priča. naravno da izbjegavam kupovati proizvode od istog.

kao što izbjegavam slušati i Boru Đorđevića.

no, jebiga, isto tako ne volim otići ni u Metropolis od gaženja ni kriva ni dužna insana, ali to sam samo ja i moje rezonovanje da mi dušman nije samo onaj ko me gleda kroz nacionalnu vizuru.
:thumbup:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10973
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#16 Re: Remove Četnik

Post by Prpa.ba »

Ne kupujem proizvode kompanija koje u vlasnickoj ili upravljackoj strukturi imaju pravoslavne ekstremiste.

Ipak, volio bih da fenomen poslovanja ove pekare iskoristimo i za analizu zasto je uopce doslo do toga da Manja (i npr. hrvatski Mlinar) udju na nase trziste i poluce ovakav uspjeh, iliti, zasto lokalno trziste vec nije polucilo kompanije dovoljno inovativne, kvalitetne i cjenovno prihvatljive da do ove diskusije uopce i ne dodje.

Jer, kampanjom mozemo mi smanjiti promet Manji za 30-40%, mozda i vise, ali razlozi zbog kojih ljudi kupuju njihove proizvode ostaju i dio su opceg stanja trzista. A ta cinjenica nece nigdje pobjeci.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18642
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#17 Re: Remove Četnik

Post by SmokingMan »

Vjerujte mi,nemam pojma gdje se ova pekare nalaze. :D
Last edited by SmokingMan on 22/03/2019 08:53, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#18 Re: Remove Četnik

Post by Chmoljo »

Prpa.ba wrote:Ne kupujem proizvode kompanija koje u vlasnickoj ili upravljackoj strukturi imaju pravoslavne ekstremiste.

Ipak, volio bih da fenomen poslovanja ove pekare iskoristimo i za analizu zasto je uopce doslo do toga da Manja (i npr. hrvatski Mlinar) udju na nase trziste i poluce ovakav uspjeh, iliti, zasto lokalno trziste vec nije polucilo kompanije dovoljno inovativne, kvalitetne i cjenovno prihvatljive da do ove diskusije uopce i ne dodje.

Jer, kampanjom mozemo mi smanjiti promet Manji za 30-40%, mozda i vise, ali razlozi zbog kojih ljudi kupuju njihove proizvode ostaju i dio su opceg stanja trzista. A ta cinjenica nece nigdje pobjeci.
osim toga, patriota sam sa zadrškom kada mi je dinar u pitanju.

hoću reć', to što ne kupujem u Manji nije stvar patriotizma, nego elementarnog samopoštovanja. al ne dam ni da me moj presvlači za poluproizvod koji bih ja trebao platiti jer je "moj". ima brate uvoza.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#19 Re: Remove Četnik

Post by Chmoljo »

SmokingMan wrote:Vjerujte mi,nemam pojma gdje se ova pekare nalaze. :D
Otoka, Vogošća i ne znam ima li još gdje.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18642
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#20 Re: Remove Četnik

Post by SmokingMan »

Chmoljo wrote:
SmokingMan wrote:Vjerujte mi,nemam pojma gdje se ova pekare nalaze. :D
Otoka, Vogošća i ne znam ima li još gdje.
Prođem poslom kroz otoku 5 x sedmično,ali nisam nikada naletio na nju.A i ne moram,razlog više...
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#21 Re: Remove Četnik

Post by jazzer »

Ima u Hrasnom. Kupio par puta po nesto sitno. Od sada necu ni to.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2824
Joined: 14/01/2019 04:56

#22 Re: Remove Četnik

Post by Porodice Foht »

Chmoljo wrote:
SmokingMan wrote:Vjerujte mi,nemam pojma gdje se ova pekare nalaze. :D
Otoka, Vogošća i ne znam ima li još gdje.
´´cengic vila 1, cengic vila 2, hrasno, kralja tomislava i vogosca´´. I planira lola jos da se siri po graduu, tako vele na drugoj temi.
kurtasevic
Posts: 88
Joined: 19/03/2019 09:42

#23 Re: Remove Četnik

Post by kurtasevic »

Govorim ja vama lijepa domaća pogača, još ako je šporet na drva, ihhhhh.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24 Re: Remove Četnik

Post by Chmoljo »

ma to otoka je u stvari čengić vila. nemojte samo da muha vidi. počet će objašnjavati na trideset strana šta je otoka, a šta čvila... :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#25 Re: Remove Četnik

Post by insomnia78 »

Chmoljo wrote:lolek i bolek u zamjeni teza.

jedan ubija jednorečeničnim sarkazmom, drugi ponjavama u kojima te pokušava ubijediti da si rekao nešto što nisi.


što se Manje tiče ovo je stara priča. naravno da izbjegavam kupovati proizvode od istog.

kao što izbjegavam slušati i Boru Đorđevića.

no, jebiga, isto tako ne volim otići ni u Metropolis od gaženja ni kriva ni dužna insana, ali to sam samo ja i moje rezonovanje da mi dušman nije samo onaj ko me gleda kroz nacionalnu vizuru.
Bice te sramota kad vidis koliki sam post napis’o tamo na “pekarama”. Udaro i entere, met’o znake navoda, sve
Locked