Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 10.03.2020.

Locked
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#251 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by insomnia78 »

uĆiti, uĆiti i samo uĆiti
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#252 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by cyprus »

insomnia78 wrote:uĆiti, uĆiti i samo uĆiti
Pa godine na ovom forumu su me nešto i naučile... Znam ja da si ti mislio reći nešto od ovoga:

a) svi Srbi su koljači, a svi Bošnjaci su žrtve (OK, lahko je odvaditi)

b) svi su isti - i srpski koljači, i srpske žrtve (OK, pretpostavljam da se i ovdje može odvaditi)

c) srpske žrtve ne postoje, a ako i postoje, opet su iste kao i srpski koljači (OK, odvaditi po koji časni izuzetak, jasno mi je)


Međutim, jbg valjalo bi to elaborirat u više od jednog reda, pa ti ostaju samo fašistički mimovi i doskočice :) Samo kažem, ne bi valjalo da ti svi odšute na ovo :)
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#253 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by konektovan »

Uzmimo ovako, koliko srba smatra ratka i radovana zlocincima???
palermo
Posts: 22354
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#254 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 13.4.19.

Post by palermo »

insomnia78 wrote:
LBVIEW wrote:Jes, jes, ko je jos vidio bojkotirati zlocince, nije to u duhu dobrosusjedskih odnosa.
A cudi me zasto se toliko cekalo s plasiranjem spina kako je to usmjereno protiv srpskog naroda, s cinicnom opaskom "kako bi i narodu trebalo olaksati prepoznavanje".
:thumbup:
No imam ja jedan recept koji nikad ne omane
Image
Da nije ovog H pomislio bi neki srpski plakat iz 92.....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#255 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by mO k3 »

konektovan wrote:Uzmimo ovako, koliko srba smatra ratka i radovana zlocincima???
Lakše je naći koliko ga smatraju zločincem ...

Edit: zapravo ima ih hrpa koji ih smatraju zločincem samo shute
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#256 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by konektovan »

mO k3 wrote:
konektovan wrote:Uzmimo ovako, koliko srba smatra ratka i radovana zlocincima???
Lakše je naći koliko ga smatraju zločincem ...

Edit: zapravo ima ih hrpa koji ih smatraju zločincem samo shute
Ja za takve ne znam. Samnom radi poprilican broj, i evo nakon nekih 15ak godina rada, nikad ni jedan od njih nije rekao da su oni zlocinci?!
united bosnae
Posts: 480
Joined: 23/07/2005 06:40
Location: Here&There

#257 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by united bosnae »

Skoro svaki dan prolazim pored pekare Manja na Ch Vili i UVIJEK kroz izlog vidim najmanje jednog kupca. Ne da je guzva u pekari ali uvijek je neko unutra i kupuje. Toliko o principijelnosti...

Takodjer, postoji li mogucnost da se javno obijave adrese na kojima trenutno zive dokazani cetnici koji su svoje vrijeme u Hagu i drugim zatvorima vec odradili i nakon odsluzenih 2/3 kazne pusteni na slobodu. Uvijek sam se pitao zasto spodobe kao Edin Gacic i slicni ako se vec odluce na nedjela kojim zapecate svoju sudbinu ne krenu u potragu za dokazanim cetnicima pa barem na taj nacin ne dadnu barem trunku pozitivnog svojoj ludosti.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#258 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by @mba »

nego kakvo je stanje u toj „manjaca“ pekari, jel ima bosnjana u redu da odnesu koju marku za „manjacu“?


odjednom se nist ne cuje vise?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#259 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by Bodkin »

konektovan wrote:
mO k3 wrote:
konektovan wrote:Uzmimo ovako, koliko srba smatra ratka i radovana zlocincima???
Lakše je naći koliko ga smatraju zločincem ...

Edit: zapravo ima ih hrpa koji ih smatraju zločincem samo shute
Ja za takve ne znam. Samnom radi poprilican broj, i evo nakon nekih 15ak godina rada, nikad ni jedan od njih nije rekao da su oni zlocinci?!
Jesi ih pitao?
A jesi onda pitao kolege bosnjake za njihove heroje?

Koliko hrvata ne smatra pavelica zlocincem?

Mislim jasno ne meni zasto ne kupovati u ovoj aleksandriji. Frajer da je pravde bi zavrsio na streljanju davno vec ali nesto ne vidim trzanje na “svi su oni isti” fasizam osim par standardno normalnih forumasa
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#260 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by konektovan »

Bodkin wrote:
Jesi ih pitao?
A jesi onda pitao kolege bosnjake za njihove heroje?

Koliko hrvata ne smatra pavelica zlocincem?

Mislim jasno ne meni zasto ne kupovati u ovoj aleksandriji. Frajer da je pravde bi zavrsio na streljanju davno vec ali nesto ne vidim trzanje na “svi su oni isti” fasizam osim par standardno normalnih forumasa
Naravno da sam pitao, a od Bosnjackih "heroja" ne znam na koje misliš? Muci te nesto u ovoj prici???
Zlocinac je zlocinac, i meni nije tesko prihvatiti tu cinjenicu da je i u mom narodu bilo takvih, ali hvala Bogu, neuporedivo manje u odnosu na druge narode. Ja takve ne mogu slaviti. Bitna je cinjenica, da "ovi drugi" svoje heroje slave svaki dan, mjesec, godinu,......usrane, necasne,
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#261 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by Bodkin »

konektovan wrote:
Bodkin wrote:
Jesi ih pitao?
A jesi onda pitao kolege bosnjake za njihove heroje?

Koliko hrvata ne smatra pavelica zlocincem?

Mislim jasno ne meni zasto ne kupovati u ovoj aleksandriji. Frajer da je pravde bi zavrsio na streljanju davno vec ali nesto ne vidim trzanje na “svi su oni isti” fasizam osim par standardno normalnih forumasa
Naravno da sam pitao, a od Bosnjackih "heroja" ne znam na koje misliš? Muci te nesto u ovoj prici???
Zlocinac je zlocinac, i meni nije tesko prihvatiti tu cinjenicu da je i u mom narodu bilo takvih, ali hvala Bogu, neuporedivo manje u odnosu na druge narode. Ja takve ne mogu slaviti. Bitna je cinjenica, da "ovi drugi" svoje heroje slave svaki dan, mjesec, godinu,......usrane, necasne,
Bila je nekad tema, caco heroj ili zlocinac. Gorio je forum.
Elem imas jako puno srba kojima karadzic nije heroj. A imas i hrvata kojima kordic nije heroj samo mislim da te ne zanimaju takvi. A mozda i nema. Poslusaj insomniu. Svi su oni isti
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#262 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by konektovan »

Bodkin wrote:
konektovan wrote:
Bodkin wrote:
Jesi ih pitao?
A jesi onda pitao kolege bosnjake za njihove heroje?

Koliko hrvata ne smatra pavelica zlocincem?

Mislim jasno ne meni zasto ne kupovati u ovoj aleksandriji. Frajer da je pravde bi zavrsio na streljanju davno vec ali nesto ne vidim trzanje na “svi su oni isti” fasizam osim par standardno normalnih forumasa
Naravno da sam pitao, a od Bosnjackih "heroja" ne znam na koje misliš? Muci te nesto u ovoj prici???
Zlocinac je zlocinac, i meni nije tesko prihvatiti tu cinjenicu da je i u mom narodu bilo takvih, ali hvala Bogu, neuporedivo manje u odnosu na druge narode. Ja takve ne mogu slaviti. Bitna je cinjenica, da "ovi drugi" svoje heroje slave svaki dan, mjesec, godinu,......usrane, necasne,
Bila je nekad tema, caco heroj ili zlocinac. Gorio je forum.
Elem imas jako puno srba kojima karadzic nije heroj. A imas i hrvata kojima kordic nije heroj samo mislim da te ne zanimaju takvi. A mozda i nema. Poslusaj insomniu. Svi su oni isti
Mnogo te zulja ova tematika vidim, vjerovatno pripadas narodu koji je napravio najvise zlocina pa se tesko pomiriti s tim, ali ne vidim zbog cega bi ti trebao/la nositi breme svih sranja koje su neki drugi ljudi napravili?! Nazalost, velika vecina Srba i Hrvata u BiH smatra svoje zlocince herojima, to je i dosta anketa na tu temu pokazalo. Naravno da ima onih koji ne misle isto, ali takav broj je manji od onog koji podrzava zlocince. Sto se tice heroja cace i slicnih, znam da je i on imao svoje fanove, vjetovatno još ima, ali vjeruj mi da se to svodi, bar iz onog što ja znam na nivo mahale odakle je imenovani. Drugo, za mene je on zlocinac, valjda ces prihvatiti ovo moje misljenje validnim.
User avatar
basicm
Posts: 10477
Joined: 16/01/2012 21:38

#263 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by basicm »

Recite mi kako ide s Manjom, je li jos bojkotujete?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#264 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by Bodkin »

konektovan wrote:
Bodkin wrote: Bila je nekad tema, caco heroj ili zlocinac. Gorio je forum.
Elem imas jako puno srba kojima karadzic nije heroj. A imas i hrvata kojima kordic nije heroj samo mislim da te ne zanimaju takvi. A mozda i nema. Poslusaj insomniu. Svi su oni isti
Mnogo te zulja ova tematika vidim, vjerovatno pripadas narodu koji je napravio najvise zlocina pa se tesko pomiriti s tim, ali ne vidim zbog cega bi ti trebao/la nositi breme svih sranja koje su neki drugi ljudi napravili?! Nazalost, velika vecina Srba i Hrvata u BiH smatra svoje zlocince herojima, to je i dosta anketa na tu temu pokazalo. Naravno da ima onih koji ne misle isto, ali takav broj je manji od onog koji podrzava zlocince. Sto se tice heroja cace i slicnih, znam da je i on imao svoje fanove, vjetovatno još ima, ali vjeruj mi da se to svodi, bar iz onog što ja znam na nivo mahale odakle je imenovani. Drugo, za mene je on zlocinac, valjda ces prihvatiti ovo moje misljenje validnim.
Kokektivna krivica nije moj djir. Smeta mi licemjerje

Nazalost si u pravu da puno srba i hrvata smatra zlocince herojima ali fokusiraj se na one druge. Ima ih dosta
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#265 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by konektovan »

basicm wrote:Recite mi kako ide s Manjom, je li jos bojkotujete?
Naravno naravno, danas sam bas stajao nekih 20-ak, mozda i malo vise minuta pored manja pekare u ul. Dzemala Bijedica, i niko nije usao, a ni izasao. :mrgreen: Police pune, na portalu istaknuto, akcija zemicki po 10 kpf, eto....i još nekih peciva..po 20 kpf
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#266 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by horkesh »

Bodkin wrote:.
Elem imas jako puno srba kojima karadzic nije heroj.
Kako je pokazalo istraživanje, 15 posto. Ne bih to nazvao "jako puno".
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#267 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by Bodkin »

horkesh wrote:
Bodkin wrote:.
Elem imas jako puno srba kojima karadzic nije heroj.
Kako je pokazalo istraživanje, 15 posto. Ne bih to nazvao "jako puno".
Koje?
Nista, vjeruj istrazivanju i svakom desetom kojeg vidis oprosti. Oatali su zlocinci
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#268 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by insomnia78 »

Lahko je odvaditi
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#269 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by El_comadante »

Bodkin wrote:
konektovan wrote:
Bodkin wrote: Bila je nekad tema, caco heroj ili zlocinac. Gorio je forum.
Elem imas jako puno srba kojima karadzic nije heroj. A imas i hrvata kojima kordic nije heroj samo mislim da te ne zanimaju takvi. A mozda i nema. Poslusaj insomniu. Svi su oni isti
Mnogo te zulja ova tematika vidim, vjerovatno pripadas narodu koji je napravio najvise zlocina pa se tesko pomiriti s tim, ali ne vidim zbog cega bi ti trebao/la nositi breme svih sranja koje su neki drugi ljudi napravili?! Nazalost, velika vecina Srba i Hrvata u BiH smatra svoje zlocince herojima, to je i dosta anketa na tu temu pokazalo. Naravno da ima onih koji ne misle isto, ali takav broj je manji od onog koji podrzava zlocince. Sto se tice heroja cace i slicnih, znam da je i on imao svoje fanove, vjetovatno još ima, ali vjeruj mi da se to svodi, bar iz onog što ja znam na nivo mahale odakle je imenovani. Drugo, za mene je on zlocinac, valjda ces prihvatiti ovo moje misljenje validnim.
Kokektivna krivica nije moj djir. Smeta mi licemjerje

Nazalost si u pravu da puno srba i hrvata smatra zlocince herojima ali fokusiraj se na one druge. Ima ih dosta
znaš šta meni smeta? na temama gdje se spominju srbi, četnici i njihovi zločini u zadnjem radu odmah ide izjednjačavanje ima i kod bošnjaka zločinaca itsl. prvo otvori temu o bođnjačkim zločinima pa čemo diskutovati. drugo kome je recimo Mušan Topalović heroj izvan Sarajeva recimo u Tuzli Zenici? dok sa druge strane Mladić i Karadžić je heroj za berm 80% srba iz RS-a.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#270 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by Haris.ba »

https://www.blic.rs/vesti/beograd/prote ... ke/h0nq4z3
PROTEST U BORČI ZBOG DVOGLAVOG ORLA Vlasnik pekare se slikao sa simbolom Velike Albanije, grupa ekstremista ispred pekare pevala o paljenju džamija

Nekoliko desetina ljudi okupilo se ranije danas ispred pekare "Roma" u Ulici Bratstva i jedinstva u Borči gde su nekoliko sati protestovali jer je jedan brat vlasnika ovog objekta, koji je inače i radnik u pekari, na Fejsbuku objavio fotografiju na kojoj pokazuje simbol dvoglavog orla. Među okupljenima našli se i grupa ekstremista koji su skandirali uvredljive i ksenofobične parole i pevali o paljenju džamija.

Fotografija koja je bila povod za protest objavljena je pre nekoliko dana na Fejsbuku i na njoj se vidi kako muškarac pokazuje ovaj simbol Velike Albanije. Inače ova fotografija nastala je pre dve godine u centru Beograda, ali je ju je neko pronašao i ponovo objavio pre nekoliko dana nakon čega je protest i organizovan.

Okupljeni su skandirali parole o Kosovu i pustili su i muziku, a vlasnici pekare bili su u kući iznad. U pekari su bile zatvorene i radnice.

Protest se u jednom trenutku izgledao kao huliganski skup, na kome je pevano "ubi, zakolji, da Šiptar ne postoji", o paljenju džamija, a ekstremisti su na automobil vlasnika pekare stavili svinjske glave i po njemu izlepili plakate. Nakon nekoliko sati oni su se polako razišli.

U Borči se tokom trajanja protesta nalazio i veliki broj pripadnika Žandarmerije.

Povodom ovog događaja oglasio se i brat muškarca koji je postavio sliku na društvene mreže, vlasnik pekare Mon Gjuraj, gde se ogradio od optužbi i rekao da nije bio upoznat sa takvim ponašanjem, da fotografija nije nastala tokom radnog vreme niti u radnom prostoru i da on ni na koji način nije povezan sa takvim postupanjem.
P.S.
Koliko sam skontao gazda pekare je katolik. :mrgreen:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#271 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by horkesh »

El_comadante wrote: znaš šta meni smeta? na temama gdje se spominju srbi, četnici i njihovi zločini u zadnjem radu odmah ide izjednjačavanje ima i kod bošnjaka zločinaca itsl. prvo otvori temu o bođnjačkim zločinima pa čemo diskutovati. drugo kome je recimo Mušan Topalović heroj izvan Sarajeva recimo u Tuzli Zenici? dok sa druge strane Mladić i Karadžić je heroj za berm 80% srba iz RS-a.
Ovo je suština. Ni po čemu nisu usporedivi Karadžić i Mladić, dva vodeća čovjeka RS-a prije i tokom rata, ideolozi etničkog čišćenja i genocida, s jednim Cacom. S kojim se, treba to uvijek i dodati, vodstvo RBiH smoglo snage i obračunalo još tokom rata.

Nije baš 80 posto. Da je Karadžić heroj smatra 73,6 posto Srba, dok za Mladića to isto misli 76 posto. Za oko 9 posto oni su "ni heroj ni zločinac" ili, preciznije, "i heroj i zločinac".
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#272 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by horkesh »

Haris.ba wrote:
P.S.
Koliko sam skontao gazda pekare je katolik. :mrgreen:
Vlasnik je Goranac. Pride to nije nikakav simbol velike Albanije, već predstavlja albanski nacionalni simbol, dvoglavog orla. Za taj simbol niko nije ni znao dok Šaćiri nije dao onaj gol :lol:
Last edited by horkesh on 01/06/2019 14:48, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#273 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by LBVIEW »

El_comadante wrote: znaš šta meni smeta? na temama gdje se spominju srbi, četnici i njihovi zločini u zadnjem radu odmah ide izjednjačavanje ima i kod bošnjaka zločinaca itsl. prvo otvori temu o bođnjačkim zločinima pa čemo diskutovati. drugo kome je recimo Mušan Topalović heroj izvan Sarajeva recimo u Tuzli Zenici? dok sa druge strane Mladić i Karadžić je heroj za berm 80% srba iz RS-a.
:thumbup:
I onda se cudi sto ga ljudi prozivaju za relativizaciju.
il dottore
Posts: 1472
Joined: 12/04/2014 20:35

#274 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by il dottore »

basicm wrote:Recite mi kako ide s Manjom, je li jos bojkotujete?
Je li to neka duhovitost? Tu svakako ne kupuje niko ko ima mrvu dostojanstva
User avatar
basicm
Posts: 10477
Joined: 16/01/2012 21:38

#275 Re: Remove Četnik - Lista za bojkot UPDATED 16.4.19.

Post by basicm »

il dottore wrote:
basicm wrote:Recite mi kako ide s Manjom, je li jos bojkotujete?
Je li to neka duhovitost? Tu svakako ne kupuje niko ko ima mrvu dostojanstva
Nije duhovitost nego je cesto gledam na otoci, ne fali joj musterija, pa rekoh da nisu forumski strucnjaci nas ubijedili da je on dobar covjek, da je kriva SDA i tako to...
Locked