REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#26 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by Mishelinke »

Truba wrote: 30/09/2023 17:23 Umastijo sam daljnji rod u SVOM stanu :mrgreen: koji je na ostavtinskoj vec 25 godina a ja sam povlasteni stanar
Nije dolazila policija nema zapisjika
Svjedok je baba iz pentahusa koja se pravi luda kao i uvijek
Na kamerama se vidi da je otisao na 2 noge :mrgreen:

Najbitnije je da nije niko stradao :skoljka:
Bio je upozoren 2 3 puta da napusti premezis i lokaciju

Zanima me moze li sta naknadno doci...s obzirom da nijr na javnom mjestu
Npr ode doktoru a oni zovnu policiju i kaze sve o umascenju
On je 15 godina stariji od mene i 200 puta namazaniji ja sam sutio 15 godina misleci da ce pesnica argumenata reci sve...sad sam pustio da argumentom pesnice rjesavam probleme
Šta on god kaže, samo negiraj. Ako ga nije evidentirao videonadzor na ulazu u zgradu, ako nema svjedoka, ne može ti ništa.

A koliko si ga omastjio? Šamar ili? :D
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#27 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by Truba »

Malo rukama malo nogama :mrgreen:
Navikli ljudi ja sutim 40ak godina pa kontaju lako cemo s njim
Ali ljudi se mijenjaju to sto sam sutio nije znacilo da sam slab mutav ili da me strah nego sam se nadao da ce ljudi shvatiti da nè mozes tudje
Dobijes atan od strica uzivas 25 godina od tetke od punice od punca i sad bi jos jednu 20inu 1/20 stana na koji si potpisom rekao da se slazes s ugovorom o poklonu 2005.
Ne mozes tako s ljudima toplo hladno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66255
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by _BataZiv_0809 »

Truba wrote: 16/12/2014 09:21 tako smo mi renovirali banju u večernjim satima... i neko nam zovno policiju u pola 12 došli ljudi umiru od smijeha kad su vidjeli prašinu
ljetno vrijeme

nećete više... rekoh nećemo...

i nikad ništa ne dođe

uglavnom sve zavisi od nastupa i osobe s druge strane
da je bio neki štreber legla bi kakva kaznica :D
Jel to ono kad ti je voda curila kroz uticnice
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#29 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by n+1 »

Ja Trube jest nasilan. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#30 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by Truba »

_BataZiv_0809 wrote: 30/09/2023 18:04
Truba wrote: 16/12/2014 09:21 tako smo mi renovirali banju u večernjim satima... i neko nam zovno policiju u pola 12 došli ljudi umiru od smijeha kad su vidjeli prašinu
ljetno vrijeme

nećete više... rekoh nećemo...

i nikad ništa ne dođe

uglavnom sve zavisi od nastupa i osobe s druge strane
da je bio neki štreber legla bi kakva kaznica :D
Jel to ono kad ti je voda curila kroz uticnice
nije to je drugo kad sam petarde ko bosko buha bacao liku iznad nas to je bilo 1996 ili 1997 (imao sam datum u teci fizike jer sam isti dan odgovarao fiziku dobio 3 hahaha ali teke su unistene)
inace psihicki bolesnik objesio se u stanu a u prazan stan se uvalila sda obitelj koja nista ne placa oboje u drzavnoj
ali barem je suh plafon
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#31 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by Truba »

n+1 wrote: 30/09/2023 18:11 Ja Trube jest nasilan. :lol:
ko ce koga ako ne svoj svoga

najvise te zavali tvoj... rijetko stranac... susjed ili rod
i pedofili i silovatelji su vecinom oni koje znas
i ubistva su mislim vecinom u obitelji i krugu prijatelja :D
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#32 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by Truba »

treći dan evo očekujem dolazak policije ili poziv advokata a propo imovine i vježbanja kung fu udaraca na telesnoj mješini
nije lako oćekivati loše vijesti i izaslanike
a možda sve bude preko plave kuverte nisam je dobio ne pamtim ima godina za parkiranje koje sam vec platio i zaboravio

ja ne znam kako ljudi ne shvate da sud nije pijaca i da jednom potpisano ne može biti povučeno
i da se sud ne želi zajebavati s tim stvarima... mislim da je tako nešto rekao i njemu advokat
kad sam se igrao brus lija pazio sam da nema ožiljaka po vidljivim dijelovima tijela fokusirao sam se na trbuh i bedrenu kost
malo sam pretjerao kad sam ka uhvatio za nogu pa strovalio niz stubište

ovo sam trebao 2010 napraviti imao bi mnogo ljepši život kulturom se šutnjom i klimanjem glave ne može postići
također bio sam mu ispred zgrade fotografirao auto i snimio situaciju ko šta gdje živi da pređem u dodatni napad ako što bude

keš za policiju i advokate već sam u subotu odvojio neka stoji da me ne iznenadi... pripremio sam 160 (kršenje reda i mira) + 500 (advokat i tužba) (i tu me zajebavala ASA banka jer mi je istekla licna :D druga priča)
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#33 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by n+1 »

Jesi li nakon tuče dobio proljev?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#34 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by dr_Evil »

Truba wrote: 02/10/2023 12:57 treći dan evo očekujem dolazak policije ili poziv advokata a propo imovine i vježbanja kung fu udaraca na telesnoj mješini
nije lako oćekivati loše vijesti i izaslanike
a možda sve bude preko plave kuverte nisam je dobio ne pamtim ima godina za parkiranje koje sam vec platio i zaboravio

ja ne znam kako ljudi ne shvate da sud nije pijaca i da jednom potpisano ne može biti povučeno
i da se sud ne želi zajebavati s tim stvarima... mislim da je tako nešto rekao i njemu advokat
kad sam se igrao brus lija pazio sam da nema ožiljaka po vidljivim dijelovima tijela fokusirao sam se na trbuh i bedrenu kost
malo sam pretjerao kad sam ka uhvatio za nogu pa strovalio niz stubište

ovo sam trebao 2010 napraviti imao bi mnogo ljepši život kulturom se šutnjom i klimanjem glave ne može postići
također bio sam mu ispred zgrade fotografirao auto i snimio situaciju ko šta gdje živi da pređem u dodatni napad ako što bude

keš za policiju i advokate već sam u subotu odvojio neka stoji da me ne iznenadi... pripremio sam 160 (kršenje reda i mira) + 500 (advokat i tužba) (i tu me zajebavala ASA banka jer mi je istekla licna :D druga priča)
Samo udri, nema drugog nacina kod nas
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#35 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by Truba »

n+1 wrote: 02/10/2023 12:59 Jesi li nakon tuče dobio proljev?
nisam
ali jesam od roštilja u subotu hehehe
moimoi
Posts: 4713
Joined: 01/07/2006 12:59

#36 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by moimoi »

Samo kazes da se spotak’o i pao :lol: bio pjan… ako murija nije dolazila tj niko je nije zvao.. ne mogu ti nix.
User avatar
manuchao91
Posts: 1375
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#37 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by manuchao91 »

srijeda prosle sedmice .S drugom odem se provozat susjednom opštinom ( skoro napustena) ,brda ,seoske ceste,šume i nigdje nikog.
Stanemo u jednoj šumici kraj ceste da popijemo pivo.Kad nakon pola sata dolazi policija s kombijom i počinje pretres cijelog auta i nas samih.Lična karta,vozačka i saobračajna.Sve ok ali ja nisam popio jedno pivo nego 3 x 0,5L i kaze meni policajac,vidim da ste uredni ali mogu te sad alkotestirat i napuhaces sto posto.upali auto odmah i idi kuci jer si prekšio nekoliko stavki.
Stojim na cesti jer nije bilo parkinga kraj ceste nego je to zabačena seoska cesta i nema kuca .Kao horror.Kaze blokiraš saobraćaj,konzumiranje alkohola i mogu ti pisati prekrsajnu prijavu remećenje javnog reda i mira.Nisam se htio prepirat upalio auto i otiso kuci.Fer su bili prema meni iako su mogli pisati
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#38 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by Truba »

ja sam zaboravio dodati 1 ključnu stvar

baba je ovome mama
i nisu u dobrim odnosima zbog drugog stana pored koji se deli na njih 4 i to samo 1/2 ali sa svakim je drugacije dogovorila stan
to su bile 2 prababe ili dede pojma nema koje su dobile stanove nekim kompenzacijama jedna do druge ali stanovi nikad nisu bili 1/1 ni za bračnog partnera ni za sinove jedince itd...
gomile neudatih tetaka i tome slicno svi su dobili stanove na drugim lokacijama i malo im hoce jos
zele da ostali pocrkaju dosta im imovina od 500 000 koju su dobili 1996 sad valjda fali keša pa bi i svoje 1/18 od imovine ali fino su na sudu potpisali da se odriču :D
kad je stan bio rupa koda je atomska bila nikog nije zanimalo ali sada kad je doveden da bi se lijepo moglo izdavati ili uzivati sad odjednom :D mijenjaju priču... paša moj ne radi sud tako

moram naglasiti da sam ja izgubio pradjedovinu s obje strane
to su sada ruševine kuće koje je najbitnije bilo oteti usprkos usmnoj djedovoj rečenici da nama ide kuća
samo je bitno oteti a ne ulagati
za djedovinu se nekako borim i dobivam ali sve su to ostatci ostataka 1/20 ... onima koji zadnji dolaze ostaju samo kosti
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#39 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by n+1 »

Truba wrote: 19/10/2023 12:05 ja sam zaboravio dodati 1 ključnu stvar

baba je ovome mama
i nisu u dobrim odnosima zbog drugog stana pored koji se deli na njih 4 i to samo 1/2 ali sa svakim je drugacije dogovorila stan
to su bile 2 prababe ili dede pojma nema koje su dobile stanove nekim kompenzacijama jedna do druge ali stanovi nikad nisu bili 1/1 ni za bračnog partnera ni za sinove jedince itd...
gomile neudatih tetaka i tome slicno svi su dobili stanove na drugim lokacijama i malo im hoce jos
zele da ostali pocrkaju dosta im imovina od 500 000 koju su dobili 1996 sad valjda fali keša pa bi i svoje 1/18 od imovine ali fino su na sudu potpisali da se odriču :D
kad je stan bio rupa koda je atomska bila nikog nije zanimalo ali sada kad je doveden da bi se lijepo moglo izdavati ili uzivati sad odjednom :D mijenjaju priču... paša moj ne radi sud tako

moram naglasiti da sam ja izgubio pradjedovinu s obje strane
to su sada ruševine kuće koje je najbitnije bilo oteti usprkos usmnoj djedovoj rečenici da nama ide kuća
samo je bitno oteti a ne ulagati
za djedovinu se nekako borim i dobivam ali sve su to ostatci ostataka 1/20 ... onima koji zadnji dolaze ostaju samo kosti
Šta bi s onim što si ga umastio i bacao po stubištu?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66255
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#40 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by _BataZiv_0809 »

Sta znaci umastiti :?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#41 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by n+1 »

_BataZiv_0809 wrote: 19/10/2023 12:21 Sta znaci umastiti :?
Od imenice mastilo, znači da mu je tenu dao plavkastu boju. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66255
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by _BataZiv_0809 »

n+1 wrote: 19/10/2023 12:24
_BataZiv_0809 wrote: 19/10/2023 12:21 Sta znaci umastiti :?
Od imenice mastilo, znači da mu je tenu dao plavkastu boju. :lol:
Sjo Trube jes zajeban
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#43 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by Haris.ba »

manuchao91 wrote: 19/10/2023 11:51 srijeda prosle sedmice .S drugom odem se provozat susjednom opštinom ( skoro napustena) ,brda ,seoske ceste,šume i nigdje nikog.
Stanemo u jednoj šumici kraj ceste da popijemo pivo.Kad nakon pola sata dolazi policija s kombijom i počinje pretres cijelog auta i nas samih.Lična karta,vozačka i saobračajna.Sve ok ali ja nisam popio jedno pivo nego 3 x 0,5L i kaze meni policajac,vidim da ste uredni ali mogu te sad alkotestirat i napuhaces sto posto.upali auto odmah i idi kuci jer si prekšio nekoliko stavki.
Stojim na cesti jer nije bilo parkinga kraj ceste nego je to zabačena seoska cesta i nema kuca .Kao horror.Kaze blokiraš saobraćaj,konzumiranje alkohola i mogu ti pisati prekrsajnu prijavu remećenje javnog reda i mira.Nisam se htio prepirat upalio auto i otiso kuci.Fer su bili prema meni iako su mogli pisati
Nemas sa jaranom gdje privatno sjesti? :D

Sta ces se prepirati. Nema alkohol piti na javnoj povrsini. Tolerise se na izletistima i slicno. Ili, sto niste ostavili auto, pa malo sume se uhvatili.
Last edited by Haris.ba on 19/10/2023 12:32, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#44 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by n+1 »

Sumnjivi su. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66255
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by _BataZiv_0809 »

Brubek mauntin
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#46 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by nepass1 »

Najvise sam familije upoznao kad je mamina tetka umrla i testamentom meni i bratu ostavila kucu. Nije se udavala nit je imala djece. Na dzenazi nikog,na ostavinskoj ko kad se sahranjivao tito
User avatar
manuchao91
Posts: 1375
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#47 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by manuchao91 »

Haris.ba wrote: 19/10/2023 12:29
manuchao91 wrote: 19/10/2023 11:51 srijeda prosle sedmice .S drugom odem se provozat susjednom opštinom ( skoro napustena) ,brda ,seoske ceste,šume i nigdje nikog.
Stanemo u jednoj šumici kraj ceste da popijemo pivo.Kad nakon pola sata dolazi policija s kombijom i počinje pretres cijelog auta i nas samih.Lična karta,vozačka i saobračajna.Sve ok ali ja nisam popio jedno pivo nego 3 x 0,5L i kaze meni policajac,vidim da ste uredni ali mogu te sad alkotestirat i napuhaces sto posto.upali auto odmah i idi kuci jer si prekšio nekoliko stavki.
Stojim na cesti jer nije bilo parkinga kraj ceste nego je to zabačena seoska cesta i nema kuca .Kao horror.Kaze blokiraš saobraćaj,konzumiranje alkohola i mogu ti pisati prekrsajnu prijavu remećenje javnog reda i mira.Nisam se htio prepirat upalio auto i otiso kuci.Fer su bili prema meni iako su mogli pisati
Nemas sa jaranom gdje privatno sjesti? :D

Sta ces se prepirati. Nema alkohol piti na javnoj povrsini. Tolerise se na izletistima i slicno. Ili, sto niste ostavili auto, pa malo sume se uhvatili.
haha ma joj šumetina ko horror film.Al nema veze svakako poštujem MUP i odmah sam otišao dok ovaj moj drug ima običaj da se svadja snjim hahah dobro svakako proslo.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by Truba »

_BataZiv_0809 wrote: 19/10/2023 12:27
n+1 wrote: 19/10/2023 12:24

Od imenice mastilo, znači da mu je tenu dao plavkastu boju. :lol:
Sjo Trube jes zajeban
Image
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by Truba »

nepass1 wrote: 19/10/2023 12:59 Najvise sam familije upoznao kad je mamina tetka umrla i testamentom meni i bratu ostavila kucu. Nije se udavala nit je imala djece. Na dzenazi nikog,na ostavinskoj ko kad se sahranjivao tito
2 stana i kuća

fino bome imaš samo se otkrivaš
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#50 Re: REMEĆENJE JAVNOG REDA I MIRA

Post by n+1 »

Truba wrote: 19/10/2023 13:21
nepass1 wrote: 19/10/2023 12:59 Najvise sam familije upoznao kad je mamina tetka umrla i testamentom meni i bratu ostavila kucu. Nije se udavala nit je imala djece. Na dzenazi nikog,na ostavinskoj ko kad se sahranjivao tito
2 stana i kuća

fino bome imaš samo se otkrivaš
A povazdan kuka za cijenu smokija i čipsa.
Post Reply