Relikti kokuzluka

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Naslovnica
Posts: 28134
Joined: 20/03/2013 15:38

#151 Re: Relikti kokuzluka

Post by Naslovnica »

Bosanac sa dna kace wrote: 02/05/2024 22:37
Naslovnica wrote: 02/05/2024 22:34 Kupujem Durex extra safe kurtone pa ih nakon upotrebe properem i opet iskoristim.
:? :shock: :shock: :shock: to ljudi fakat rade? :shock:
Pa evo kada čitam šta se sve radi, pranje kurtona je mala maca..
:lol:
korisnicki
Posts: 198
Joined: 13/03/2021 12:12

#152 Re: Relikti kokuzluka

Post by korisnicki »

-Chesterfield- wrote: 02/05/2024 22:21 Ja mogu potvrditi da smo mi u Bosni i Hercegovini smeće od ljudi.
Ja sam zaboravio koliko i ko mi sve duguje.

Od deset ljudi nećete naći dva poštena čovjeka.
Ako bih ovo primijenio na komplet BiH moglo bi se reći da je 80% odraslih osoba đubrad.
Apsolutno si u pravu. Da ne idemo sada u detalje dovoljno je vidjeti kakvo je tu društvo stvoreno, stvara se i održava dugo. Samo budale se mogu čuditi kako je tu marvu bilo lako nahuškati i na međusobno klanje.
User avatar
drag_gost
Posts: 5564
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#153 Re: Relikti kokuzluka

Post by drag_gost »

Bosanac sa dna kace wrote: 02/05/2024 22:36 Hljeb ne mou da bacim! Nasekiram sam se kad pomaci i moram ga bacit...teško mi... mislim krivo mi i zbog ostale hrane bude, ali kad je hljeb u pitanju mislim da ću ne znam šta doživit...
Isto. Ogromno postovanje prema hljebu imam, ostalo od rata.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9942
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#154 Re: Relikti kokuzluka

Post by Bosanac sa dna kace »

Naslovnica wrote: 02/05/2024 22:38
Bosanac sa dna kace wrote: 02/05/2024 22:37
Naslovnica wrote: 02/05/2024 22:34 Kupujem Durex extra safe kurtone pa ih nakon upotrebe properem i opet iskoristim.
:? :shock: :shock: :shock: to ljudi fakat rade? :shock:
Pa evo kada čitam šta se sve radi, pranje kurtona je mala maca..
:lol:
Aha, evo haman sve pročit'o na brzaka.
Pa šta da kažem, prepoznajem se u mnogim situacijama.
Po pitanju taksija racionalaizujem maksimalno, ali kad je dupetu prpa tad cijena vožnje nije bitna.
Što se tiče odjeće, otkako imam stalnu platu i nisam u kreditu ušijem neke velike stvari, a gaće, čorape rijetko kad...
Pare posuđujem samo provjerenim osobama i onima koji su meni kad mi je trebalo...za ostale maks može ići 100 maraka, ali da se potrude da izvuku.
U zadnje vrijeme mi je vani sva hrana skupa, volim na kašiku, mislim da ću se natjerati da sve kuham, nekako i jeftinije i zdraviije, iako mi je kuhanje neki teški intelektualni napor.
bumerangss
Posts: 4519
Joined: 12/01/2015 16:47

#155 Re: Relikti kokuzluka

Post by bumerangss »

Naslovnica wrote: 02/05/2024 22:38
Bosanac sa dna kace wrote: 02/05/2024 22:37
Naslovnica wrote: 02/05/2024 22:34 Kupujem Durex extra safe kurtone pa ih nakon upotrebe properem i opet iskoristim.
:? :shock: :shock: :shock: to ljudi fakat rade? :shock:
Pa evo kada čitam šta se sve radi, pranje kurtona je mala maca..
:lol:
Budi ekonomican - nemoj ga ni koristiti :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47229
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#156 Re: Relikti kokuzluka

Post by Edin H. »

korisnicki wrote: 02/05/2024 23:01
-Chesterfield- wrote: 02/05/2024 22:21 Ja mogu potvrditi da smo mi u Bosni i Hercegovini smeće od ljudi.
Ja sam zaboravio koliko i ko mi sve duguje.

Od deset ljudi nećete naći dva poštena čovjeka.
Ako bih ovo primijenio na komplet BiH moglo bi se reći da je 80% odraslih osoba đubrad.
Apsolutno si u pravu. Da ne idemo sada u detalje dovoljno je vidjeti kakvo je tu društvo stvoreno, stvara se i održava dugo. Samo budale se mogu čuditi kako je tu marvu bilo lako nahuškati i na međusobno klanje.
Uptavo tako, kod većine ljudi moral nula bodova, ne vole učiti, ne vole raditi, ali vole uzeti tuđe ako im se pruži šansa.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4885
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#157 Re: Relikti kokuzluka

Post by ¤ jelena ¤ »

Što se tiče štednje iliti racionalnog odnosa prema svom novcu, ja sam tek sa 40+ naučila ono....ostavi od plate 10-20% svakog mjeseca ta trane :-) :D i to me finansijski preporodilo.

Što nas takve stvari ne uče u školama i na fakultetima, pogotovo onim društvenog/umjetničkog/humanističkog i tako tog nematematičkog usmjerenja - osevapili bi se. :D

A relikti....

Uvijek gledam cijene onoga što kupujem, šta god to bilo, čak i onda kada realno ne moram; uvijek mi bude žao kada dam novac na neki skuplji komad odjeće i obuće pa redovno nalazim u glavi neki pametniji način kako sam mogla potrošiti taj novac, recimo, otputovati negdje... :D
Sva sreća pa to ne traje dugo, ali mogla bih vala i bez toga. Beskorisno je.


Što se tiče pozajmljivanja, ne sjećam se da sam imala nekih loših iskustava.

Da jesam, ja bih tražila da mi vrate.
Meni to nekako djeluje poštenije, iskrenije, nego da šutim, a u sebi se snebivam što mi ne vraćaju i još generalizujem. Štetno je.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41182
Joined: 29/06/2011 23:39

#158 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

Stednja je... ja sam iz neke zajebancije ili radoznalosti poceo skupljati kovanice u jednu teglu, i nagomilalo se to kroz dva tri mjeseca, preko 100 markica nekakvih 150 ili i vise. I sve potrosio odjednom.

Nije mi se vise dalo zaebavati se sa tim :D

Mozda sam trebao neku kasicu prasicu koju ne mogu otvoriti, ali cekicem bi ja nju.

Ali stekic uvijek postoji, mnozi se, ima nekakvih para u njemu problem je samo kad idem negdje malo duze iz kuce dan dva tri, gdje ga sakriti :D necu pare sa sobom nositi, ali imam par trikova samo necu ih iznositi javno :D
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 850
Joined: 29/11/2022 19:46

#159 Re: Relikti kokuzluka

Post by ShnjaZZZ »

Posudio sam triput, nikad mi pare nisu vraćene. Dvadeset maraka dvaput i jednom 40-ak eura...zbog tih 20 maraka mi je prijateljstvo sa drugaricom propalo, počela me poslije toga izbjegavat. Drugih 20 lik platio kaznu i nikad nije vratio :lol: zapravo na dan kad sam mu posudio otišo pit sa kolegama sa posla, a moja cvaja platila pogrešno parkiranje :lol: ovo 40 eura sam i prije posuđivanja znao da ih nikad neću vidjeti ali bio sam pijan pa jebiga.

Jednom sam i ja posudio 20 maraka od šefa. Zaboravio pare kući, hitno mi zatrebalo...jedva sam nekako pregrmio da posudim. Isti dan mu vratio 10, sutra još 10 :D kaže on halal bilo ako nemaš, ako ti je frka...ma imam hvala Bogu samo sam do tog trenutka imao idiotsku naviku da na posao ponesem samo 2-3 marke za sok ili kafu sa aparata.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 850
Joined: 29/11/2022 19:46

#160 Re: Relikti kokuzluka

Post by ShnjaZZZ »

dječak sa šibicama wrote: 03/05/2024 00:09 Stednja je... ja sam iz neke zajebancije ili radoznalosti poceo skupljati kovanice u jednu teglu, i nagomilalo se to kroz dva tri mjeseca, preko 100 markica nekakvih 150 ili i vise. I sve potrosio odjednom.

Nije mi se vise dalo zaebavati se sa tim :D
Sakupio sam preko 100 maraka u žutim kovanicama. Najmanja 5 feninga, najveća 0.50 KM. Ja tegobe da to ukrupnim. Niko neće da te pogleda u bilo kojem marketu, prodavnici, kaže imamo mi siće i previše :roll: u banci me žena kulturno istjerala :mrgreen:

Stari mi na kraju kaže evo ti 100 daj mi to siće, trošiću ja polako.

Zato odsad kad me neko u prodavnici pita imaš li sitno. Hehe :evil:
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#161 Re: Relikti kokuzluka

Post by Athlon64 »

ShnjaZZZ wrote: 03/05/2024 00:11 Posudio sam triput, nikad mi pare nisu vraćene. Dvadeset maraka dvaput i jednom 40-ak eura...zbog tih 20 maraka mi je prijateljstvo sa drugaricom propalo, počela me poslije toga izbjegavat. Drugih 20 lik platio kaznu i nikad nije vratio :lol: zapravo na dan kad sam mu posudio otišo pit sa kolegama sa posla, a moja cvaja platila pogrešno parkiranje :lol: ovo 40 eura sam i prije posuđivanja znao da ih nikad neću vidjeti ali bio sam pijan pa jebiga.

Jednom sam i ja posudio 20 maraka od šefa. Zaboravio pare kući, hitno mi zatrebalo...jedva sam nekako pregrmio da posudim. Isti dan mu vratio 10, sutra još 10 :D kaže on halal bilo ako nemaš, ako ti je frka...ma imam hvala Bogu samo sam do tog trenutka imao idiotsku naviku da na posao ponesem samo 2-3 marke za sok ili kafu sa aparata.
Ti si jedna dobra duša, da sam u Zenici družio bih se s tobom. :-D
User avatar
Edin H.
Posts: 47229
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#162 Re: Relikti kokuzluka

Post by Edin H. »

¤ jelena ¤ wrote: 02/05/2024 23:53 Što se tiče štednje iliti racionalnog odnosa prema svom novcu, ja sam tek sa 40+ naučila ono....ostavi od plate 10-20% svakog mjeseca ta trane :-) :D i to me finansijski preporodilo.

Što nas takve stvari ne uče u školama i na fakultetima, pogotovo onim društvenog/umjetničkog/humanističkog i tako tog nematematičkog usmjerenja - osevapili bi se. :D

A relikti....

Uvijek gledam cijene onoga što kupujem, šta god to bilo, čak i onda kada realno ne moram; uvijek mi bude žao kada dam novac na neki skuplji komad odjeće i obuće pa redovno nalazim u glavi neki pametniji način kako sam mogla potrošiti taj novac, recimo, otputovati negdje... :D
Sva sreća pa to ne traje dugo, ali mogla bih vala i bez toga. Beskorisno je.


Što se tiče pozajmljivanja, ne sjećam se da sam imala nekih loših iskustava.

Da jesam, ja bih tražila da mi vrate.
Meni to nekako djeluje poštenije, iskrenije, nego da šutim, a u sebi se snebivam što mi ne vraćaju i još generalizujem. Štetno je.
Ako ne znaš šta je dobro, gledaj šta je skupo :oops:
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 850
Joined: 29/11/2022 19:46

#163 Re: Relikti kokuzluka

Post by ShnjaZZZ »

Athlon64 wrote: 03/05/2024 00:22
ShnjaZZZ wrote: 03/05/2024 00:11 Posudio sam triput, nikad mi pare nisu vraćene. Dvadeset maraka dvaput i jednom 40-ak eura...zbog tih 20 maraka mi je prijateljstvo sa drugaricom propalo, počela me poslije toga izbjegavat. Drugih 20 lik platio kaznu i nikad nije vratio :lol: zapravo na dan kad sam mu posudio otišo pit sa kolegama sa posla, a moja cvaja platila pogrešno parkiranje :lol: ovo 40 eura sam i prije posuđivanja znao da ih nikad neću vidjeti ali bio sam pijan pa jebiga.

Jednom sam i ja posudio 20 maraka od šefa. Zaboravio pare kući, hitno mi zatrebalo...jedva sam nekako pregrmio da posudim. Isti dan mu vratio 10, sutra još 10 :D kaže on halal bilo ako nemaš, ako ti je frka...ma imam hvala Bogu samo sam do tog trenutka imao idiotsku naviku da na posao ponesem samo 2-3 marke za sok ili kafu sa aparata.
Ti si jedna dobra duša, da sam u Zenici družio bih se s tobom. :-D
:kiss:
User avatar
hatemondays
Posts: 1203
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#164 Re: Relikti kokuzluka

Post by hatemondays »

ccc
Last edited by hatemondays on 11/05/2024 12:33, edited 1 time in total.
toska
Posts: 3050
Joined: 26/09/2016 14:08

#165 Re: Relikti kokuzluka

Post by toska »

korisnicki wrote: 02/05/2024 23:01
-Chesterfield- wrote: 02/05/2024 22:21 Ja mogu potvrditi da smo mi u Bosni i Hercegovini smeće od ljudi.
Ja sam zaboravio koliko i ko mi sve duguje.

Od deset ljudi nećete naći dva poštena čovjeka.
Ako bih ovo primijenio na komplet BiH moglo bi se reći da je 80% odraslih osoba đubrad.
Apsolutno si u pravu. Da ne idemo sada u detalje dovoljno je vidjeti kakvo je tu društvo stvoreno, stvara se i održava dugo. Samo budale se mogu čuditi kako je tu marvu bilo lako nahuškati i na međusobno klanje.
Možda nismo neki ljudi ali ko koga nahuška na klanje?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45535
Joined: 29/12/2005 01:20

#166 Re: Relikti kokuzluka

Post by jeza u ledja »

dječak sa šibicama wrote: 03/05/2024 00:09 Stednja je... ja sam iz neke zajebancije ili radoznalosti poceo skupljati kovanice u jednu teglu, i nagomilalo se to kroz dva tri mjeseca, preko 100 markica nekakvih 150 ili i vise. I sve potrosio odjednom.

Nije mi se vise dalo zaebavati se sa tim :D

Mozda sam trebao neku kasicu prasicu koju ne mogu otvoriti, ali cekicem bi ja nju.

Ali stekic uvijek postoji, mnozi se, ima nekakvih para u njemu problem je samo kad idem negdje malo duze iz kuce dan dva tri, gdje ga sakriti :D necu pare sa sobom nositi, ali imam par trikova samo necu ih iznositi javno :D
I ja stedim ovako kako je jelena navela - izdvojim X mjesecno, sto dalje ide u ulaganja, ostalo ne zelim da razmisljam kako se trosi. Svake godine jednom saberem sve na sta se trosilo i onda kalibriram koliko mozemo izdvajati (obicno dodatno) mjesecno. I opet ostalo isto - ne razmisljam previse koliko sta kosta, normalno do neke mjere.
Kes koristimo mozda jednom u 2 mjeseca, obicno na nesto bezveze, i 99% bilo kakvih troskova je digitalno. Tako da se sve moze sabrat i protabirit do u detalj unazad godinu.

Stednja struje, vode, i slicno….ma sve je to ok, ali imam osjecaj da gubim na drugim stvarima o kojima ne razmisljam. Ustedis $20 na necemu, a ovamo stotine i stotine bacas na gluposti i tako. Naravno neke gluposti tipa gasenja svjetala koje ne koristim ili erkondisna je normalno.
Na nekim stvarima mahinalno stedim, na nekim drugim sam bahat. Slicno vidim i na drugima, trose na nesto sto meni ne bi palo na pamet, ali onda stede na drugim stvarima, valjda. Svako po prohtjevima, glupo mi osudjivati.

A iz vremena kokuzluka, u ratu i malo nakon rata, sjecam se da mi je svaka marka bila vazna. Cifre koje su mi danas smijesne i obratno cifre od danas tada bile nezamislive.
Jbg dio toga je i do godina.

Iskreno, nemam fakat ni vremena ni zivaca nekad razmisljati koliko sta kosta i kako ustediti koji dolar. Dodjes u neke godine kad pucas na sve cijevi od troskova, djeca, kuca, racuni, ulaganja, popravke, renovacije, kupovine, putovanja, sad jos sjest i razmisljat svako malo jel ima kakav popust ili slicno ne mogu.

Generalno, isto sto neko rece, kupovine jeftinih stvari se ne isplate dugorocno. Pogotovo danas kad sve traje 5 puta krace nego nekad.




PS: Bajdvej, pozdrav brate svapski. :D :-)
User avatar
corolla02
Posts: 10399
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#167 Re: Relikti kokuzluka

Post by corolla02 »

kod nas u Americi su dva najveca troska: nekretnina/renta i auto, znaci tu moras gledati :mrgreen:

dok na sve ostalo ne gledamo cijenu, ako nam se nesto svidja, jede il putuje upravo radimo to!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45535
Joined: 29/12/2005 01:20

#168 Re: Relikti kokuzluka

Post by jeza u ledja »

corolla02 wrote: 03/05/2024 04:16 kod nas u Americi su dva najveca troska: nekretnina/renta i auto, i tu gledam svoj rezon :mrgreen:

dok na sve ostalo ne gledamo cijenu, ako nam se nesto svidja, jede il putuje upravo radimo to!
Tako nekako.

Doduse nasa oba auta se doslovce raspadaju. :run: (tako mi stedimo :lol: )

Sto se tice nekretnine, imaju neka pravila lafo koliko mozes najvise trosit, ne sjecam se vise koji postotak od plate “smije” biti. Znam samo da mi se taj postotak uvijek cinio prevelikim, tacno da navlace ljude da se zaduzuju.

Znam ljude koji su kupovali kuce daleko iznad svojih mogucnosti. Ja ne kontam zasto. Al eto. Zato im je godisnji odmor vrhunac 5 dana negdje tu na americkom moru.

Isto znam ljude koji stedili i zivjeli u jeftinim garsonjerama, a sa visokim zaradama, a zaradjivali pofino odmah nakon fakulteta. Stedjeli tako 10+ godina. Kupili onda 2 nekretnine za kes (jednu pa onda drugu nakon prodaje prve za drastican dobitak). Sad zive u milionskim kucama.
Na neki nacin mi glupo zivjeti s tako drasticnim razlikama. Imam osjecaj nit su sad komotni nit su onda u garsonjeri bili naravno komotni.
Ili hoce zivjeti u NYC pa trositi pola plate na rezije.

Al opet se vracamo na to ko sam ja da sudim.
User avatar
corolla02
Posts: 10399
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#169 Re: Relikti kokuzluka

Post by corolla02 »

jeza u ledja wrote: 03/05/2024 04:27
corolla02 wrote: 03/05/2024 04:16 kod nas u Americi su dva najveca troska: nekretnina/renta i auto, i tu gledam svoj rezon :mrgreen:

dok na sve ostalo ne gledamo cijenu, ako nam se nesto svidja, jede il putuje upravo radimo to!
Tako nekako.

Doduse nasa oba auta se doslovce raspadaju. :run: (tako mi stedimo :lol: )

Sto se tice nekretnine, imaju neka pravila lafo koliko mozes najvise trosit, ne sjecam se vise koji postotak od plate “smije” biti. Znam samo da mi se taj postotak uvijek cinio prevelikim, tacno da navlace ljude da se zaduzuju.

Znam ljude koji su kupovali kuce daleko iznad svojih mogucnosti. Ja ne kontam zasto. Al eto. Zato im je godisnji odmor vrhunac 5 dana negdje tu na americkom moru.

Isto znam ljude koji stedili i zivjeli u jeftinim garsonjerama, a sa visokim zaradama, a zaradjivali pofino odmah nakon fakulteta. Stedjeli tako 10+ godina. Kupili onda 2 nekretnine za kes (jednu pa onda drugu nakon prodaje prve za drastican dobitak). Sad zive u milionskim kucama.
Na neki nacin mi glupo zivjeti s tako drasticnim razlikama. Imam osjecaj nit su sad komotni nit su onda u garsonjeri bili naravno komotni.
Ili hoce zivjeti u NYC pa trositi pola plate na rezije.

Al opet se vracamo na to ko sam ja da sudim.

sve je to do osobe/a pa ko sta voli nek izvoli

veca stanarina ili prevoz znaci biti i veci rob i obveze; a dress to impress lifestyle

u biti glupost!

uvijek kazem, samo im povuci kreditni report, sve ce ti se samo kazati :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45535
Joined: 29/12/2005 01:20

#170 Re: Relikti kokuzluka

Post by jeza u ledja »

Jedan relikt kokuzluka, eli neke traume iz rata, mi je skupljanje hrane ko hrcak. Mislim, hrana koja dugo traje, zamrznuta, suha...volim otvoriti zamrzivac ili spajz i ono SVEGA.

:-?

Zena mi kaze ovo je neka posljedica neimastine tokom rata. Sjecam se kraja 92-e, pocetka 93-e, zadnja kila brasna. Nigdje nista u kuci. Taman tad je pocela negdje humanitarna pomoc. Onda sam svaku konvervu, kilu brasna, rize, lece, pazljivo mjerio i cuvao, tacno znao gdje je sta.

Danas koristim aplikacije u kojim znam tacno koliko cega ima, u istoj aplikaciji recepti i spisak za supermarket sta treba uzeti. :-) :-)
(Posto je bila ranije prica, ja uglavnom u kuci kuham, pogotovo komplikovanije recepte. Komandujem kuhinjom, znam tacno gdje sta ide, koliko cega ima i sve je pod konac. Zena se brine o ostatku kuce :D , al dobro, i ona voli kuhat.)
mali_balon
Posts: 11457
Joined: 12/09/2012 09:57

#171 Re: Relikti kokuzluka

Post by mali_balon »

Otvoris ovu temu svi stipse, stednja na svemu i svacemu, sve se broji racuna, nema se....otvoris drugu temu svi se hadzijaju, to auta godisnji kurci palci, otvoris trecu temu svi naucnici.....i to sve jedni te isti nikovi.....love ovak forum tita mi :lol:
mali_balon
Posts: 11457
Joined: 12/09/2012 09:57

#172 Re: Relikti kokuzluka

Post by mali_balon »

jeza u ledja wrote: 03/05/2024 05:33 Jedan relikt kokuzluka, eli neke traume iz rata, mi je skupljanje hrane ko hrcak. Mislim, hrana koja dugo traje, zamrznuta, suha...volim otvoriti zamrzivac ili spajz i ono SVEGA.

:-?

Zena mi kaze ovo je neka posljedica neimastine tokom rata. Sjecam se kraja 92-e, pocetka 93-e, zadnja kila brasna. Nigdje nista u kuci. Taman tad je pocela negdje humanitarna pomoc. Onda sam svaku konvervu, kilu brasna, rize, lece, pazljivo mjerio i cuvao, tacno znao gdje je sta.

Danas koristim aplikacije u kojim znam tacno koliko cega ima, u istoj aplikaciji recepti i spisak za supermarket sta treba uzeti. :-) :-)
(Posto je bila ranije prica, ja uglavnom u kuci kuham, pogotovo komplikovanije recepte. Komandujem kuhinjom, znam tacno gdje sta ide, koliko cega ima i sve je pod konac. Zena se brine o ostatku kuce :D , al dobro, i ona voli kuhat.)
I nestane struje i onda djelis po komsiluku....ali nemas na cemu skuhat nema plina a struje svavko vise nema......sta ona.....nalozis koju tenu i sandalicu i kuhaj....dakle pouka price je bolje ce proci ako ima vise obuce imat ces cime kuhat to sve.....skupljaj obucu
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#173 Re: Relikti kokuzluka

Post by dr_Evil »

moimoi wrote: 02/05/2024 18:15 A zasto vi ne pravite?
Jest da je ovo pitanje za neke druge teme.. al primjetih da vecina bosanaca/bosnjaka uopste ne kuha?? Zasto?
U mojoj famEliji svi muski kuhaju.. vole kuhati. Dakle ne samo rostilj, nego pite, sarme, dzemovi, riba… sve zivo.
Moj suprug pravi dzemove, kiseli povrce, ajvar, susi meso..etc.. jer voli to. Ja sam “mala od kuzine” tj gulim, cistim, perem :D

Otac mi kuha, dida i deda su kuhali, brat kuha, muz kuha…I kuhaju bolje od svih zena dzuture.
Sve do pite sam ti povjerovao. Naravno da kuham, i to "sve zivo", osim pite. Zimnicu ne znam, vise sam za paprike ogulit i napravit rupu u kupusu da se ubaci kukuruz i biber.

Ovaj feministicki napad je najbolja odbrana stil nazalost ne prolazi. Eto te ko wanna be tuzlak :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#174 Re: Relikti kokuzluka

Post by dr_Evil »

jeza u ledja wrote: 03/05/2024 04:27
corolla02 wrote: 03/05/2024 04:16 kod nas u Americi su dva najveca troska: nekretnina/renta i auto, i tu gledam svoj rezon :mrgreen:

dok na sve ostalo ne gledamo cijenu, ako nam se nesto svidja, jede il putuje upravo radimo to!
Tako nekako.

Doduse nasa oba auta se doslovce raspadaju. :run: (tako mi stedimo :lol: )


Sto se tice nekretnine, imaju neka pravila lafo koliko mozes najvise trosit, ne sjecam se vise koji postotak od plate “smije” biti. Znam samo da mi se taj postotak uvijek cinio prevelikim, tacno da navlace ljude da se zaduzuju.

Znam ljude koji su kupovali kuce daleko iznad svojih mogucnosti. Ja ne kontam zasto. Al eto. Zato im je godisnji odmor vrhunac 5 dana negdje tu na americkom moru.

Isto znam ljude koji stedili i zivjeli u jeftinim garsonjerama, a sa visokim zaradama, a zaradjivali pofino odmah nakon fakulteta. Stedjeli tako 10+ godina. Kupili onda 2 nekretnine za kes (jednu pa onda drugu nakon prodaje prve za drastican dobitak). Sad zive u milionskim kucama.
Na neki nacin mi glupo zivjeti s tako drasticnim razlikama. Imam osjecaj nit su sad komotni nit su onda u garsonjeri bili naravno komotni.
Ili hoce zivjeti u NYC pa trositi pola plate na rezije.

Al opet se vracamo na to ko sam ja da sudim.
Pokusao stediti na racun raspadnih auta, na kraju me izlazilo svake godine skuplje nego da sam dobra vozio :D Ebi ga, nemam gdje sam popravit, a i ne znam mnogo tog sam na autu popravit. Zamijenit kocnice, diskove, ulje, filtere, koji senzor i tu vecinom stajem.

Zato sam sad presao na novo, ali u nizoj klasi, nisam radionice posjetio ne pamtim.

Probao i na crno majstore, ali Bosnjo uvijek isti, dusa prevarit i slagat :D

To je recim ljepota Bosne, imam starije auto redovno odrzavam i tu se moze ustediti. Na mrskom zapadu to ne ide.
broj dva
Posts: 4585
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#175 Re: Relikti kokuzluka

Post by broj dva »

Naslovnica wrote: 02/05/2024 22:38
Bosanac sa dna kace wrote: 02/05/2024 22:37
Naslovnica wrote: 02/05/2024 22:34 Kupujem Durex extra safe kurtone pa ih nakon upotrebe properem i opet iskoristim.
:? :shock: :shock: :shock: to ljudi fakat rade? :shock:
Pa evo kada čitam šta se sve radi, pranje kurtona je mala maca..
:lol:
Post Reply