Relikti kokuzluka

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 82257
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#126 Re: Relikti kokuzluka

Post by Truba »

detroit-mercy wrote: 02/05/2024 15:41
Truba wrote: 02/05/2024 13:46
cyprus wrote: 02/05/2024 13:45 E, a znam i ove što vode piju samo s česme... Ne bi stipsa kupila Janu, ma jok...
ja kupujem vodu sebi
5 litara traje nekoliko dana a možda i tjedana
To pijes vodu na kasicicu :mrgreen:.
E ovo je whole different level :roll:
Pijem i jogurt i mlijeko i sok i jedem supu
Pa se valjda i to racuna a i nema me pola dana kuci
1.35 km za 5 litara je super
moimoi
Posts: 4913
Joined: 01/07/2006 12:59

#127 Re: Relikti kokuzluka

Post by moimoi »

ShnjaZZZ wrote: 02/05/2024 18:59 A košenje trave, krečenje, sitni bravarski poslovi, loženje vatre svaki dan, unošenje uglja, štiljanje bašte i sadnja krompira, luka, paradajza itd ja sam vidio da to isključivo rade muškarci mimo svog posla.
Mimo sto najveci broj koji komentarise nista od navedenog ne radi…Kada krenes na selo.. vidis i zene kako kopaju, sade, unose drva etc.
no_sikiriki
Posts: 17749
Joined: 11/12/2012 13:21

#128 Re: Relikti kokuzluka

Post by no_sikiriki »

moimoi wrote: 02/05/2024 18:51 Ma ja
Mos mislit.. ni dzem ne zna napraviti :D
A. Ni dzoint smotati :lol:
Stvarno, nije im lako s ovim (današnjim) nesposobnim ženama. "Ti nikad nećeš biti kao moja mati..." :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 9886
Joined: 06/07/2017 07:35

#129 Re: Relikti kokuzluka

Post by nepass1 »

korisnicki wrote: 02/05/2024 07:29 Kakva su vam iskustva sa likovima koji vole posuđivati novac? Primjetim kada dobiju pozajmicu postaju ozareni kao da su na lutriji veliki dobitak ostvarili.
Rijetko kada da će uredno vratiti kao što obećaju.

Nezgodno je davati novac na pozajmicu čak i bližnjima. Nije to stvar samo dobre namjere jer mnogi jednostavno nemaju zdrav i odgovoran odnos prema novcu.
Toliko sam asocijalan da mi niko i ne trazi :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128743
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#130 Re: Relikti kokuzluka

Post by muha_sa »

nepass1 wrote: 02/05/2024 19:16
korisnicki wrote: 02/05/2024 07:29 Kakva su vam iskustva sa likovima koji vole posuđivati novac? Primjetim kada dobiju pozajmicu postaju ozareni kao da su na lutriji veliki dobitak ostvarili.
Rijetko kada da će uredno vratiti kao što obećaju.

Nezgodno je davati novac na pozajmicu čak i bližnjima. Nije to stvar samo dobre namjere jer mnogi jednostavno nemaju zdrav i odgovoran odnos prema novcu.
Toliko sam asocijalan da mi niko i ne trazi :mrgreen:
:lol: :thumbup:

Il ono--jebi ga :-) da sam znao da ceš tražit ne bih prije pola sata Mehi posudio, dadoh mu sve što sam imo :D
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 850
Joined: 29/11/2022 19:46

#131 Re: Relikti kokuzluka

Post by ShnjaZZZ »

moimoi wrote: 02/05/2024 19:03
ShnjaZZZ wrote: 02/05/2024 18:59 A košenje trave, krečenje, sitni bravarski poslovi, loženje vatre svaki dan, unošenje uglja, štiljanje bašte i sadnja krompira, luka, paradajza itd ja sam vidio da to isključivo rade muškarci mimo svog posla.
Mimo sto najveci broj koji komentarise nista od navedenog ne radi…Kada krenes na selo.. vidis i zene kako kopaju, sade, unose drva etc.
Samo ukoliko su nezaposlene, a procenat takvih je danas zanemariv. Ja sve ovo pa i više radim kod kuće, plus plastenik plus redovno pranje tepiha, pa čak i džemove neke pravim bez da se žena umiješa osim savjetom. Po kući redovno sklanjam, usisavam, perem suđe...ako je njoj teško uključit mašinu, ispeglat jednom sedmično košulju i 2-3 majice, skuhat ručak za 2-3 dana onda stvarno...
User avatar
muha_sa
Posts: 128743
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#132 Re: Relikti kokuzluka

Post by muha_sa »

Moja je zadnja--samo sjedi i uživaj :D

Image
moimoi
Posts: 4913
Joined: 01/07/2006 12:59

#133 Re: Relikti kokuzluka

Post by moimoi »

ShnjaZZZ wrote: 02/05/2024 19:33
moimoi wrote: 02/05/2024 19:03
ShnjaZZZ wrote: 02/05/2024 18:59 A košenje trave, krečenje, sitni bravarski poslovi, loženje vatre svaki dan, unošenje uglja, štiljanje bašte i sadnja krompira, luka, paradajza itd ja sam vidio da to isključivo rade muškarci mimo svog posla.
Mimo sto najveci broj koji komentarise nista od navedenog ne radi…Kada krenes na selo.. vidis i zene kako kopaju, sade, unose drva etc.
Samo ukoliko su nezaposlene, a procenat takvih je danas zanemariv. Ja sve ovo pa i više radim kod kuće, plus plastenik plus redovno pranje tepiha, pa čak i džemove neke pravim bez da se žena umiješa osim savjetom. Po kući redovno sklanjam, usisavam, perem suđe...ako je njoj teško uključit mašinu, ispeglat jednom sedmično košulju i 2-3 majice, skuhat ručak za 2-3 dana onda stvarno...
Ako mislis da si rob.. razvedi se. :D
Ne kontam cemu kukanje.. isto kao i zene koje kukaju.
Problem nastaje kada se ljudi na pocetku veze (prije djece pogotovo) forsiraju, pa onda kada skontaju da ne mogu toliki teret sami podnjeti.. nastaje problem… “ne vidi”, “ne razumije”.. a prije toga mu je MATER izigravala. Bukvalno mu brisala salvetom usta.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 850
Joined: 29/11/2022 19:46

#134 Re: Relikti kokuzluka

Post by ShnjaZZZ »

Ne kukam, samo sam se nadovezao na onaj post da one jadnice sve rade, a mi eto samo jednom godišnje iscijepamo drva. Jest aha
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41182
Joined: 29/06/2011 23:39

#135 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

Kuhanje je zadovoljstvo, ko ga voli, ko ne voli taj se ozeni samo da ima kuharicu :D

U zivotu nisam platio krecenje, uvijek sam, ko sebi. Kopam bastu, iz gusta, drugi siju istina mislim rodica ali ja uskopam i dobijem domaceg povrca svako ljeto.
Gdje god se moze ustediti po kuci, sto da ne, a ti mali poslici po kuci su i zabavni. Struju ne diram jer se plasim iste, ostalo sve sto ja mogu, uradim i zbog interesovanja i zbog ustede. Merak je sam postaviti parket, zamijeniti cesmu, nabudziti racunar, prckati oko motora automobila, zamijeniti gume i slicno. Sta mi tesko.

Na kraju krajeva, hebes muskarca koji nista ne zna :D
moimoi
Posts: 4913
Joined: 01/07/2006 12:59

#136 Re: Relikti kokuzluka

Post by moimoi »

muha_sa wrote: 02/05/2024 19:37 Moja je zadnja--samo sjedi i uživaj :D

Image
Tako i treba :thumbup:
… muskarca koji ne zna skuhati, opeglati, dugme zasiti.

Mene je otac naucio da znam smirglati, farbati, sastavljati i rastavljati.. znam svaki alat kako se zove za razliku od sminke.
Nije se jednom desilo da moj suprug kuha,a ja sastavljam namjestaj :D
On nema zivaca da prati uputstva, a ja nisam sklona eksperimentisanju sa zacinima sto je u kuhanju pozeljno. Tj ja pratim recept ko pijan plota isto kao da se radi o eksperimentu kakvom… ono u gram.
no_sikiriki
Posts: 17749
Joined: 11/12/2012 13:21

#137 Re: Relikti kokuzluka

Post by no_sikiriki »

ShnjaZZZ wrote: 02/05/2024 19:44 Ne kukam, samo sam se nadovezao na onaj post da one jadnice sve rade, a mi eto samo jednom godišnje iscijepamo drva. Jest aha
Ne znam zašto se osjećaš prozvanim, ako radiš sve što si naveo i imaš partnericu koja radi koliko i ti.
Ja nisam pričala o svim muškarcima, niti svim ženama.
Pričala sam o onim, kojih nažalost ima dosta u ovoj zemlji, koji misle da su kućni poslovi ženski poslovi i kojima je izgovor za nerad u kući to što cijepaju drva kad dođe zima ili nešto "majstorišu" oko kuće 1-2put godišnje.
Što se mene tiče, žene takvih jesu jadnice, a takvi su jadnici. Jer cilj veze/braka je da jedni drugim olakšamo/uljepšamo život, a ne da pravimo sluge od partnera. Ali svakom njegovo. :)
detroit-mercy
Posts: 16170
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#138 Re: Relikti kokuzluka

Post by detroit-mercy »

ShnjaZZZ wrote: 02/05/2024 19:44 Ne kukam, samo sam se nadovezao na onaj post da one jadnice sve rade, a mi eto samo jednom godišnje iscijepamo drva. Jest aha
Kolega, ima nas koji cijepamo svaki dan :mrgreen: to sto ti cijepas jednom godisnje pa se onda stvori problem je drugi par cipela.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7793
Joined: 03/06/2016 16:31

#139 Re: Relikti kokuzluka

Post by Dope_Man »

ShnjaZZZ wrote: 02/05/2024 19:33
moimoi wrote: 02/05/2024 19:03
ShnjaZZZ wrote: 02/05/2024 18:59 A košenje trave, krečenje, sitni bravarski poslovi, loženje vatre svaki dan, unošenje uglja, štiljanje bašte i sadnja krompira, luka, paradajza itd ja sam vidio da to isključivo rade muškarci mimo svog posla.
Mimo sto najveci broj koji komentarise nista od navedenog ne radi…Kada krenes na selo.. vidis i zene kako kopaju, sade, unose drva etc.
Samo ukoliko su nezaposlene, a procenat takvih je danas zanemariv. Ja sve ovo pa i više radim kod kuće, plus plastenik plus redovno pranje tepiha, pa čak i džemove neke pravim bez da se žena umiješa osim savjetom. Po kući redovno sklanjam, usisavam, perem suđe...ako je njoj teško uključit mašinu, ispeglat jednom sedmično košulju i 2-3 majice, skuhat ručak za 2-3 dana onda stvarno...
To je mozda tako kod tebe, moja mama, tetka i ostale zene u komsiluku su sve radile (i jos rade), i opet mimo toga su one bile te koje su odrzavale vrt, pravile dzemove i sve to.
User avatar
mayab
Posts: 27328
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#140 Re: Relikti kokuzluka

Post by mayab »

:mrgreen:
Kupim one Airvawes žvake u kutiji, pa u kutijici od kinder jajeta nosim po desetak komada i trošim, jbga , jeftinije nego ona štanga sa 10 žvaki koja je izašla na 1.5 KM , i više...
:mrgreen:
moimoi
Posts: 4913
Joined: 01/07/2006 12:59

#141 Re: Relikti kokuzluka

Post by moimoi »

detroit-mercy wrote: 02/05/2024 20:07
ShnjaZZZ wrote: 02/05/2024 19:44 Ne kukam, samo sam se nadovezao na onaj post da one jadnice sve rade, a mi eto samo jednom godišnje iscijepamo drva. Jest aha
Kolega, ima nas koji cijepamo svaki dan :mrgreen: to sto ti cijepas jednom godisnje pa se onda stvori problem je drugi par cipela.
Zar se jeftinije grijati na drva, nego na pelet?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5695
Joined: 12/10/2014 01:12

#142 Re: Relikti kokuzluka

Post by skupljac_zeljeza »

Pa jeste ako je žena dobila šumu u miraz. :mrgreen:
bumerangss
Posts: 4519
Joined: 12/01/2015 16:47

#143 Re: Relikti kokuzluka

Post by bumerangss »

Truba wrote: 01/05/2024 19:52 sto se struje tice meni je sve upaljeno
ali ne volim da tv radi ako se ne gleda
mada nema veze sa stednjom
Meni obratno. Tv mi stalno radi iako ga skoro pa ne gledam ali eto da nije tuhafluk
Slijalice sve LED i to zadnja tipa filament i to u stare mesingane lustere grlo e27 i 2700K tj toplo žuta boja. Imam svije od 300K i idu mi na bijelkastu pa sam ih stavio u wc i špajz gdje se najmanje zadržavam
Svi uređaji su mi energetski A pa i A++
Bojler nikad ne pregrijavam nego samo da se umlači za kupanja a tako se nanje stvara kamenac
Ringle ma sporetu smanjim na 2 (1-6) i poklopom da bi polagano kuhalo
Ne pokipi jer na poklopcu ima rupica

Hranu nikad nisam bacao i to mrzim kad pored kontejnera vidim hljeb :oops:

Kupim i skuham koliko mogu pojesti
Samo gran kuham za 3 dana i nikad se ne baci

Vodu na šahtu malo smanjio :D

Jos samo kao u HR da uvedu reciklažu i flaše bih sakupljao :lol:

Imao sam period od dvije godine kada nisam imao nikakva primanja ali imao sam štek koji se topio... i kad sam skoro dno dotakao onda sam se zaposlio
Sad imam solidnu platu ali poucen skolom da je fino imati štek za "ne daj Bože" i dalje nastojim svaki mjesec makar stoju čušnuti sa strane

I da i meni je teško halaliti za taxi i to smatram luksuzom izuzev kad je nesta hitno ili eto putujem avionom pa da ne bi sa koferima se vozao tramvajem e tad platim taxi

Smatram da stednja nije škrtost nego racionalno trošenje. Živim skromno i volim minimalizam pa ne kupujem sto mi nije potrebno

Npr ne pratim modu kao neki da uzimam npr bijele komode koje su sad kod svakog
Kod mene i dalje birvaktile komode boje drveta na kojima su mi LCD tv i ne kacim ih na zid kao sto je trend
bumerangss
Posts: 4519
Joined: 12/01/2015 16:47

#144 Re: Relikti kokuzluka

Post by bumerangss »

korisnicki wrote: 02/05/2024 07:29 Kakva su vam iskustva sa likovima koji vole posuđivati novac? Primjetim kada dobiju pozajmicu postaju ozareni kao da su na lutriji veliki dobitak ostvarili.
Rijetko kada da će uredno vratiti kao što obećaju.

Nezgodno je davati novac na pozajmicu čak i bližnjima. Nije to stvar samo dobre namjere jer mnogi jednostavno nemaju zdrav i odgovoran odnos prema novcu.
Imam losa iskustva sa posuđivanjem

Jednom posudio jos u koroni 300 km da plati kaznu da mu ne bi uzeli vozacku
Vracao mi po 50 km 3x i to svako 2 3 mjeseca i tako vratio 150 a za ostalih 150 se ušutio... šutim i ja ali nece više nikad
Kolegici posudio 30 km za neku šminku da kupi na poslu kod onih torbara sto nosaju prospekte i vratila mi tek za 2 mjeseca i odmah me blokirala na fb i bila ljuta pola godine :lol: a nikad joj nista nisam progovorio za dug nego eto dala kad je mogla ali kad dužnici vracaju isto kao da daju svoje a ne da vracaju tvoje :D

Jos mi jedna kolegica ima dužna 50 km vec pola godine i svaki put kad bude plata ona mi kaže da je napomenem da digne na bankomatu i da mi vrati a ja to ne mogu ja nemam obraza tražiti svoje pare :roll:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5719
Joined: 04/08/2020 19:22

#145 Re: Relikti kokuzluka

Post by -Chesterfield- »

Ja mogu potvrditi da smo mi u Bosni i Hercegovini smeće od ljudi.
Ja sam zaboravio koliko i ko mi sve duguje.

Od deset ljudi nećete naći dva poštena čovjeka.
Ako bih ovo primijenio na komplet BiH moglo bi se reći da je 80% odraslih osoba đubrad.
moimoi
Posts: 4913
Joined: 01/07/2006 12:59

#146 Re: Relikti kokuzluka

Post by moimoi »

Sto se tice posudjivanja… prije cu prijateljima posuditi nego vecini clanova porodice. I sto neko rece.. posudjijem sumu koju mogu otpisati.Vrlo dobro pamtim ko mi je uljetao u zivotu kada mi je trebalo (ne mora biti materijalno, a bilo je i toga)a ko se pravio englez.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4410
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#147 Re: Relikti kokuzluka

Post by Romeo 80 »

-Chesterfield- wrote: 02/05/2024 22:21 Ja mogu potvrditi da smo mi u Bosni i Hercegovini smeće od ljudi.
Ja sam zaboravio koliko i ko mi sve duguje.

Od deset ljudi nećete naći dva poštena čovjeka.
Ako bih ovo primijenio na komplet BiH moglo bi se reći da je 80% odraslih osoba đubrad.
Slažem se, a jako smo slatkorječivi kad sami sebe trebamo hvaliti. Stoka od naroda ukratko...
Naslovnica
Posts: 28131
Joined: 20/03/2013 15:38

#148 Re: Relikti kokuzluka

Post by Naslovnica »

Kupujem Durex extra safe kurtone pa ih nakon upotrebe properem i opet iskoristim.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9942
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#149 Re: Relikti kokuzluka

Post by Bosanac sa dna kace »

Hljeb ne mou da bacim! Nasekiram sam se kad pomaci i moram ga bacit...teško mi... mislim krivo mi i zbog ostale hrane bude, ali kad je hljeb u pitanju mislim da ću ne znam šta doživit...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9942
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#150 Re: Relikti kokuzluka

Post by Bosanac sa dna kace »

Naslovnica wrote: 02/05/2024 22:34 Kupujem Durex extra safe kurtone pa ih nakon upotrebe properem i opet iskoristim.
:? :shock: :shock: :shock: to ljudi fakat rade? :shock:
Post Reply