Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#3226 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Haris.ba »

nepass1 wrote: 21/05/2022 07:20
tramvajtrojka wrote: 21/05/2022 00:05

ode hranjen na skoro 300 miliona bez prilaznih cesta nit nista mogla se uraditi za te pare kompletna rekonstrukcija sa-tz puta al jok mi dadosmo pare u fadilovu fabriku šampinjona :lol: :lol:
Vise miliona nego BPK stanovnika. Da su svakom podjelili kes, iselili narod i zakljucali kanton isplativije bi bilo :D
Pa referenca za Prenj kosta.ko je kriv Tuzli sto nema na trasi dugog tunela.

Da je samo 300 miliona. Projekat ce otici na pola milijardice. Ako stane na tome - bice dobro.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17262
Joined: 31/03/2019 14:56

#3227 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

tramvajtrojka wrote: 21/05/2022 00:05
sime_cipol wrote: 20/05/2022 23:34 Sutra da pocnu, Prenj ce busiti narednih 20 godina.
ode hranjen na skoro 300 miliona bez prilaznih cesta nit nista mogla se uraditi za te pare kompletna rekonstrukcija sa-tz puta al jok mi dadosmo pare u fadilovu fabriku šampinjona :lol: :lol:
Problem je Hranjena sto su nadri inzenjeri i nadri majmuni odlucili da se pomaknu ulijevo umjesto udesno i udarili u vodu pod planinom. Tu se zna da je veliko izvoriste vode, i da stvar bude gora onda su ga okrenuli kontra pa voda stalno plavi. Mogu oni pricati o tunelu, al do tunela imas +50km preko Pala razvaljenog puta od prije rata kojeg niko ne pominje ni u supku kad je u pitanju rekonstrukcija. Frkljanje para i kradja.
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#3228 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by elk »

Napravice novu crnaju. Samo ljepsu i stariju.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3229 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by bitanga_sa_otesa »

elk wrote: 21/05/2022 09:37 Napravice novu crnaju. Samo ljepsu i stariju.
takoe :D
taman kad naprave pristupne ceste doci ce na red rekonstrukcija tunela :bih: :thumbup:
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#3230 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Black swan wrote: 20/05/2022 17:55 https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/744056 ... nije-jasno

Nwma me 12 saticu gradu i odmah kaos
Sta je ovo crkla baterija :mrgreen:
Ne da se usranom do potoka
Baš ŠTETA
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#3232 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by made_in_sarajevo »

Ono kad si glup kao sda (raja sa biroa i svi glupani slicni njima i sda)
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3233 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by laserShow »

Samo da postavim botovima uputstvo
costacurta wrote: 21/05/2022 19:59 21.05.22.
Najveći most na Koridoru 5C kod Počitelja pred početkom povezivanja gigantskih stubova
24.05.21.
Most Počitelj se nalazi u okviru poddionice Počitelj - Zvirovići na Koridoru 5C. Radovi su uveliko u toku, a plan je da bude završeno do kraja 2021. godine.
https://www.klix.ba/biznis/pogledajte-k ... /210524100

:lol:
Neam snage komentirati
Samo nas karajte Fadile i ne vadite ga iz utičnice :izet:

NA PORTESTE, probijen rok!
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#3234 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

laserShow wrote: 21/05/2022 21:30 Samo da postavim botovima uputstvo
costacurta wrote: 21/05/2022 19:59 21.05.22.


24.05.21.


https://www.klix.ba/biznis/pogledajte-k ... /210524100

:lol:
Neam snage komentirati
Samo nas karajte Fadile i ne vadite ga iz utičnice :izet:

NA PORTESTE, probijen rok!
Jok. SDA ne valja, krade, laže, korumpirani, njima je rok nepoznanica. On je dno dna. Protesti tu ne pomažu, samo uništenje.

Trojka je poštenje, istina, svjetlo na kraju tunela, nova paradigma, put u raj... I rokovi su obećanje, a obećanje je svetinja :lol:
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#3235 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by made_in_sarajevo »

Koliko smo mi glup narod govori cinjenica da su se mnogi obradovali i jedva docekali da prozivaju stetu i pljuju nove kupljene trolejbuse. Da je merhaba donacija ne bi se A reklo. Bilo bi jos i treba da se pokvari da znamo da radi.

Ustvari ni trola se nije pokvarila ali jebiga ako se prizna istina onda se ne moze biti glup i pljuvati.

Jebe Stete cijelu sda, sve njihove ljubitelje i to jebe i ne vadi
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#3236 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

made_in_sarajevo wrote: 21/05/2022 22:52 Koliko smo mi glup narod govori cinjenica da su se mnogi obradovali i jedva docekali da prozivaju stetu i pljuju nove kupljene trolejbuse. Da je merhaba donacija ne bi se A reklo. Bilo bi jos i treba da se pokvari da znamo da radi.

Ustvari ni trola se nije pokvarila ali jebiga ako se prizna istina onda se ne moze biti glup i pljuvati.

Jebe Stete cijelu sda, sve njihove ljubitelje i to jebe i ne vadi
Da li je organizovano sijelo sa igranjem kola u narodnim nošnjama povodom zaustavljenog trolejbusa (pretpostavljam da se vozač zeznuo i ispraznio bateriju prije nego što je stigao do naponske mreže)?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17262
Joined: 31/03/2019 14:56

#3237 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

Juce sam vidjela na Moymilu na autonomiji prazan novi trolejbus beli je to taj sto je zastopo, na nekoj probi. Uvijek se dese neke nepredvidjene situacije, ali velika je razlika kad se nesto uslovno receno sjebe na novom i na onome sto je SDA dobila kao donaciju a raubovano je par milioncica kilometara pod nogom objesnog turskog vozaca :mrgreen:
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3238 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by laserShow »

Hakiz wrote: 21/05/2022 22:11 Trojka je poštenje, istina, svjetlo na kraju tunela, nova paradigma, put u raj... I rokovi su obećanje, a obećanje je svetinja
Nisam rekao da je trojka nesto posebno, vec sam rekao da ste licemjeri. Dok je sda krčmila, glas se nije dizao, a drugima se stavlja na teret i što treba i ne treba.

Licemjerii, jedna od najgorih osobina vijernika.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17262
Joined: 31/03/2019 14:56

#3239 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 21/05/2022 22:11
Trojka je poštenje, istina, svjetlo na kraju tunela, nova paradigma, put u raj... I rokovi su obećanje, a obećanje je svetinja :lol:
Obecanje je farz, ali SDA je godinama obecavala da ce rijesiti problem Grasa, pa nije. Nije rjesavanje problema donacija otpisanih vozila preko TIKAe vec reforma prevoza i prestanak pljacke. I sta bi od farza?
User avatar
Login77777
Posts: 8689
Joined: 18/05/2021 09:11

#3240 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Login77777 »

laserShow wrote: 22/05/2022 11:22
Hakiz wrote: 21/05/2022 22:11 Trojka je poštenje, istina, svjetlo na kraju tunela, nova paradigma, put u raj... I rokovi su obećanje, a obećanje je svetinja
Nisam rekao da je trojka nesto posebno, vec sam rekao da ste licemjeri. Dok je sda krčmila, glas se nije dizao, a drugima se stavlja na teret i što treba i ne treba.

Licemjerii, jedna od najgorih osobina vijernika.
Pa nece sdaovci dici glas protiv sda. A i vjeru ne treba spominjati uz sda. Ne ide zajedno. :bih:
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#3241 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 22/05/2022 12:15
Hakiz wrote: 21/05/2022 22:11
Trojka je poštenje, istina, svjetlo na kraju tunela, nova paradigma, put u raj... I rokovi su obećanje, a obećanje je svetinja :lol:
Obecanje je farz, ali SDA je godinama obecavala da ce rijesiti problem Grasa, pa nije. Nije rjesavanje problema donacija otpisanih vozila preko TIKAe vec reforma prevoza i prestanak pljacke. I sta bi od farza?
To kao kad smo mi dobili donaciju računara. Prvo prašinu iz njih treba izbacivati lopatom, pa brezovom metlom pa običnom metlom pa tek onda možeš na čišćenje kompresorom. Tek onda možeš da vidiš šta je unutra (računari bez RAM-a, bez HDD-a i bez napojne jedinice). Pa ti od toga napravi nešto.
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#3242 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

laserShow wrote: 22/05/2022 11:22
Hakiz wrote: 21/05/2022 22:11 Trojka je poštenje, istina, svjetlo na kraju tunela, nova paradigma, put u raj... I rokovi su obećanje, a obećanje je svetinja
Nisam rekao da je trojka nesto posebno, vec sam rekao da ste licemjeri. Dok je sda krčmila, glas se nije dizao, a drugima se stavlja na teret i što treba i ne treba.

Licemjerii, jedna od najgorih osobina vijernika.
Licemjerje je danas veoma rašireno. Prema trojci jedni kriteriji a prema SDA drugi. Prema Zapadu jedni kriteriji a prema Rusiji drugi. Prema farmaceutskoj industriji jedni kriteriji a prema "alternativnoj medicini" drugi (nedavna rasprava na temi "SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5" je pokazala koliko se lako prihvataju zmijski preparati a ne prihvata djelovanje ispitanog lijeka). Prema naučnim dokazima jedni kriteriji a prema "rekla mi frizerkine komšinice pa njenog automehaničara ženine pedikerke" argumentima. Dvostruka mjerila u svim porama života.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#3243 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by shandrprcSA »

Laplace wrote: 22/05/2022 12:26
laserShow wrote: 22/05/2022 11:22

Nisam rekao da je trojka nesto posebno, vec sam rekao da ste licemjeri. Dok je sda krčmila, glas se nije dizao, a drugima se stavlja na teret i što treba i ne treba.

Licemjerii, jedna od najgorih osobina vijernika.
Licemjerje je danas veoma rašireno. Prema trojci jedni kriteriji a prema SDA drugi. Prema Zapadu jedni kriteriji a prema Rusiji drugi. Prema farmaceutskoj industriji jedni kriteriji a prema "alternativnoj medicini" drugi (nedavna rasprava na temi "SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5" je pokazala koliko se lako prihvataju zmijski preparati a ne prihvata djelovanje ispitanog lijeka). Prema naučnim dokazima jedni kriteriji a prema "rekla mi frizerkine komšinice pa njenog automehaničara ženine pedikerke" argumentima. Dvostruka mjerila u svim porama života.
https://www.youtube.com/watch?v=-OPG0fIRn9A
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3244 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Qler »

Kaže Dilfaš ko da je bit o 5 ili 6 godina da se završi dionica, čiji je rok probijen bar 10 godina, ali mjesec tramvaja ja haos...

I odoh na proteste sa transparentom ko će objasniti gazdi hotela što ja kasnim na check in!!
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#3245 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 22/05/2022 12:15
Hakiz wrote: 21/05/2022 22:11
Trojka je poštenje, istina, svjetlo na kraju tunela, nova paradigma, put u raj... I rokovi su obećanje, a obećanje je svetinja :lol:
Obecanje je farz, ali SDA je godinama obecavala da ce rijesiti problem Grasa, pa nije. Nije rjesavanje problema donacija otpisanih vozila preko TIKAe vec reforma prevoza i prestanak pljacke. I sta bi od farza?
Opet isto...

SDA laže. To je davno utvrđeno. Kada jednom utvrdiš da je neko loš, stalno ponavljanje te činjenice neće je promijeniti.

Ali, dobro služi kao izgovor.

A i jadno je. Jadno se upoređivati, a naročito pravdati, gorim od sebe. Nikoga neće boljim učiniti činjenica da je neko gori. Štaviše, čini te gorim, stavlja te u društvo, na nivo, tog goreg kada ga uzmeš kao referencu da sebe ocijeniš. Kako ono kažu, ako si najpametnija odoba u društvu, trenutak je da se zabrineš.

Tako da na svaku kritiku trojke, onaj koji kaže "A šta drugi rade" ne čini im uslugu. Naprotiv.

Bolje je kritičaru reći da laže ako laže ili priznati grešku ako je ima, nego se vaditi "A šta drugi".
izvrsni direktor
Posts: 9349
Joined: 20/12/2018 16:11

#3246 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by izvrsni direktor »

Hakiz wrote: 22/05/2022 17:58
vjeshalica wrote: 22/05/2022 12:15

Obecanje je farz, ali SDA je godinama obecavala da ce rijesiti problem Grasa, pa nije. Nije rjesavanje problema donacija otpisanih vozila preko TIKAe vec reforma prevoza i prestanak pljacke. I sta bi od farza?
Opet isto...

SDA laže. To je davno utvrđeno. Kada jednom utvrdiš da je neko loš, stalno ponavljanje te činjenice neće je promijeniti.

Ali, dobro služi kao izgovor.

A i jadno je. Jadno se upoređivati, a naročito pravdati, gorim od sebe. Nikoga neće boljim učiniti činjenica da je neko gori. Štaviše, čini te gorim, stavlja te u društvo, na nivo, tog goreg kada ga uzmeš kao referencu da sebe ocijeni. Kako ono kažu, ako si najpametnija odoba u društvu, trenutak je da se zabrineš.

Tako da na svaku kritiku trojke, onaj koji kaže "A šta drugi rade" ne čini im uslugu. Naprotiv.
Ili u prevodu, nemoj da pricamo kako je los sda, daj da pricamo kako su i drugi losi. Nemojte da trazimo mane u sda, dajte da isticemo mane njihove konkurencije. Ne mozemo da hvalimo sda, ali zato mozemo da pljujemo druge. Ne mozemo reci kako smo göasaci sda, ali moze reci kako smo razocarani göasaci onoh drugih. Ne mozemo reci da je sda bolja ali dajte da pisemo kako su svi isti.
Neutralni hakizmi
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#3247 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

izvrsni direktor wrote: 22/05/2022 18:01
Hakiz wrote: 22/05/2022 17:58

Opet isto...

SDA laže. To je davno utvrđeno. Kada jednom utvrdiš da je neko loš, stalno ponavljanje te činjenice neće je promijeniti.

Ali, dobro služi kao izgovor.

A i jadno je. Jadno se upoređivati, a naročito pravdati, gorim od sebe. Nikoga neće boljim učiniti činjenica da je neko gori. Štaviše, čini te gorim, stavlja te u društvo, na nivo, tog goreg kada ga uzmeš kao referencu da sebe ocijeni. Kako ono kažu, ako si najpametnija odoba u društvu, trenutak je da se zabrineš.

Tako da na svaku kritiku trojke, onaj koji kaže "A šta drugi rade" ne čini im uslugu. Naprotiv.
Ili u prevodu, nemoj da pricamo kako je los sda, daj da pricamo kako su i drugi losi. Nemojte da trazimo mane u sda, dajte da isticemo mane njihove konkurencije. Ne mozemo da hvalimo sda, ali zato mozemo da pljujemo druge. Ne mozemo reci kako smo göasaci sda, ali moze reci kako smo razocarani göasaci onoh drugih. Ne mozemo reci da je sda bolja ali dajte da pisemo kako su svi isti.
Neutralni hakizmi
U prevodu, da si ti sportista, tebi bi imponovalo da te porede sa nekim ko i pored uzimanja dopinga nije sposoban postići dobre rezultate, i kada bi te kritikovali ti bi se pravdao time što je taj nesposobnjaković takav kakav je.

Ja se nadam da i trojka i njeni glasači koji gledaju malo dublje i dalje, ipak, imaju više kriterije.

I da, neko do koga mi je više stalo, prema njemu sam stroži nego prema nekime drugom. Jer želim ta taj do koga mi je stalo bude najbolji, za ovog drugog me zaboli.

Ali, vidim da ti to ne razumiješ.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3169
Joined: 22/07/2017 18:36

#3248 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Leopard_SA »

Novi dan, u Centrotrans autobusima i dalje sauna. Zivim za dan kada ce se oformiti novo oreduzece gradskog saobracaja i izbaciti ove idiote iz istog
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3249 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

sva sreća ide zahladjenje
:thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#3250 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

Leopard_SA wrote: 23/05/2022 10:04 Novi dan, u Centrotrans autobusima i dalje sauna. Zivim za dan kada ce se oformiti novo oreduzece gradskog saobracaja i izbaciti ove idiote iz istog
Klima Toshiba ne radi?
Post Reply