Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#76 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

Dželaludin Muharemović uručio pismo Michelu Platiniju

http://fkzeljeznicar.ba/dzelaludin-muha ... platiniju/

Skupljaju se poeni ... 8-)
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#77 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

Plavih_11 wrote:Dželaludin Muharemović uručio pismo Michelu Platiniju

http://fkzeljeznicar.ba/dzelaludin-muha ... platiniju/

Skupljaju se poeni ... 8-)


Tacno je da skuplja poene ali...

U jednom postu sam spomenuo da je ovakav scenarij najrealniji ukoliko dodje do realizacije projekta. Osim&co imaju odredjeni ugled u svijetu fudbala i normalno je da pokusavaju na sve nacine "iskamciti" pare od UEFA! Ta ista UEFA ima "para na bacanje" i ucestvuje u slicnim projektima. Dzelo je u ovom slucaju samo kurir, tj. neko ko je ispred kluba urucio molbu, a sve to vjerovatno nakon miga I.O.

Fudbalski klub Željeznicar ima dvije opcije...
1. Dobiti pare od grada, kantona, federacije ili ih "prisiliti" da oni povuku novac iz evropskih fondova za izgradnju novog stadiona
2. Preko FSBiH (Komiteta za normalizaciju) kukanjem i molbama dobiti novac za rekonstrukciju od UEFA

E da...treca opcija je da klub podigne kredit i sam pokrene projekat ali bi tada vjerovatno ostali i bez stadiona, bez zemlje i bez kluba :(

Posto si ti pesimista po ovom pitanju, ja cu da ti kontiram i bicu optimista :D ... ocekujem "novu Grbavicu" u narednih 5 godina :D 8)
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#78 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by LunaLati »

Jel' danas definitivno prezentacija idejnog rješenja novog stadiona ?
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#79 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

LunaLati wrote:Jel' danas definitivno prezentacija idejnog rješenja novog stadiona ?


Imaju vaznijeg posla danas, a kod nas ce i kisa tako da :D :zzzz:


Bice neki drugi dan garant :skoljka:
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#81 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Ras Al Ghul »

Daj Bože da vidim više bagere ispred Grbavice!
Almond
Posts: 150
Joined: 11/08/2012 22:34

#82 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Almond »

Koja je svrha da se tribine rade na dva nivoa,umjesto da se radi samo jedan nivo poput sadašnje sjeverne tribine ?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#83 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

To moras vidjeti sa autorom idejnog projekta ... 8-)
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#84 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

Nigdje se ne spominju cifre ili mi je nesto promaklo :?
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#85 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ganjeta »

15 miliona :wink:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4753
Joined: 20/05/2011 22:49

#86 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ljevoruki »

ganjeta wrote:15 miliona :wink:
Eurica ili markica?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#87 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

ljevoruki wrote:
ganjeta wrote:15 miliona :wink:
Eurica ili markica?
KM
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#88 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

Trenutno stadion Grbavica ne zadovoljava ni najmanje kriterija, a nijedna međunarodna utakmica ne može se igrati na tom stadionu. Stadion četvrte kategorije prema najvišim standardima, s gotovo 20.500 klupa, za dvije godine mogao bi postati stvarnost. Ukoliko je novac na raspolaganju, radovi idu veoma brzo, a za obnovu će prema sadašnjim procjenama, trebati 15 miliona KM.

"Jučer je Platini glasno i jasno rekao ovo što stalno govorimo: UEFA ne pravi stadione, Nogometni savez ne pravi stadion, to gradi država od lokalne zajednice do najviših nivoa vlasti, jer je to objekat od javnog inetresa", kaže Nihad Hodžić, koordinator za infrastrukturu stadiona i sigurnost Nogometnog saveza BiH.

Ivica Osim s nostalgijom se sjeća koliko je stadion značio za raju s Grbavice i Malte. Nostalgija je, kaže, opasna stvar, a ovaj projekt je iznad toga. U šali kaže da bi čak nekog i prevario samo da dobije sredstva.

" Volio bih da vidim jednu pravu utakmicu reprezentacije na Grbavici da se upale nova svjetla, ljudi i ne znaju šta to znači. Ja sam uvijek govorio da stadion dođe kao neki hram, Grbavica je hram jer nisi mogao proći pored Grbavice onako, bez veze", sjeća se Ivica Osim.

Bez stadiona nema ni kvalitetnog sporta. Možda se navijačima san pretvoriti u stvarnost da i u Sarajevu, u BiH, pogledaju pravu utakmicu koju sada mogu gledati samo na malom ekranu.
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#89 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

Almond wrote:Koja je svrha da se tribine rade na dva nivoa,umjesto da se radi samo jedan nivo poput sadašnje sjeverne tribine ?
Cisto prakticna jer dobijas mogucnost zatvaranja odredjenih dijelova tribina kada za takvo nesto imas potrebu, vise prostora za eventualne prodajne prostire, vise reklamnog prostora, manja ukupna povrsina je potrebna za veci broj gledalaca...
Last edited by ODVRATAN_i_GADAN on 06/10/2012 15:47, edited 1 time in total.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#90 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by zipoo »

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... tadion.jpg
Ako sam dobro skontao bilo bi onda ovako nesto
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#91 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

Plavih_11 wrote:
ljevoruki wrote:
ganjeta wrote:15 miliona :wink:
Eurica ili markica?
KM

Ovo se treba progurati hitno ako je ova cifra tacna! Kopati rukama i nogama da se konacno pokrenu bageri!
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#92 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

vryzas wrote:Ovo se treba progurati hitno ako je ova cifra tacna! Kopati rukama i nogama da se konacno pokrenu bageri!
Stari nacelnik opstine nam je javno obecao na proslavi titule da ce do kraja godine zavrsiti finansijsku konstrukciju za stadion i da ce se pojaviti bageri. Novi nacelnik se nece drzati obecanja koje je dao stari nacelnik tako da na njih ne treba racunati ...
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#93 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

Plavih_11 wrote:
vryzas wrote:Ovo se treba progurati hitno ako je ova cifra tacna! Kopati rukama i nogama da se konacno pokrenu bageri!
Stari nacelnik opstine nam je javno obecao na proslavi titule da ce do kraja godine zavrsiti finansijsku konstrukciju za stadion i da ce se pojaviti bageri. Novi nacelnik se nece drzati obecanja koje je dao stari nacelnik tako da na njih ne treba racunati ...

Slazes se da ovo nisu "velike pare" :?:

Meni se uvijek po glavi motala cifra oko 40-50-60 mil., a glavni razlog je bila prica koju su "gurali slovenci" :wink:

Stvarno 15 mil. "nije pljacka" ako se u projekat ukljuce drzava BiH, FBiH, KS, FSBiH, UEFA i FCŽ...pa Maribor je napravio stadion koji je finansiran sa vise strana.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#94 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

Sigurno je da 15 miliona KM nije puno za stadion koji ce, ako ce, ispunjavati sve ono sto UEFA trazi. Mislim, za nas, jeste puno jer smo mi kokuzi. Moglo bi se to organizovati ali izbori su prosli pa vise "nema interesa", ako me razumijes ..
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#95 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

Plavih_11 wrote:Sigurno je da 15 miliona KM nije puno za stadion koji ce, ako ce, ispunjavati sve ono sto UEFA trazi. Mislim, za nas, jeste puno jer smo mi kokuzi. Moglo bi se to organizovati ali izbori su prosli pa vise "nema interesa", ako me razumijes ..

Ma kontam te...znam dobro gdje zivim i kako stvari funkcionisu ali...ovo je cifra koja se moze prikupiti, pa makar Dzelo slao pisma Platiniju svaki dan :D

Jbg. ova cifra nije ni 2% budzeta KS ako sam dobro izracunao :-)
User avatar
bachje
Posts: 856
Joined: 21/05/2012 13:03

#96 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by bachje »

da je dzelo izabran za nacelnika stadion bi bio gotov do pocetka naredne sezone :oops:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24261
Joined: 26/08/2007 17:10

#97 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

bachje wrote:da je dzelo izabran za nacelnika stadion bi bio gotov do pocetka naredne sezone :oops:
Dobar, dobar ... :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#98 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by BlueBlood »

NISMO ZABORAVILI!

Pismo jednog Manijaka, upućeno načelniku općine Novo Sarajevo ([email protected]).

Obraćam vam se sa namjerom da vas podsjetim na vaše obećanje koje ste dali 20.05.2012. godine, na poluvremenu utakmice FK Željezničar Sarajevo – FK Kozara Bosanska Gradiška, a u kojoj je Željezničar proslavljao titulu šampiona Premijer Lige Bosne i Hercegovine. Tom prilikom ste pred oko 10000 gledalaca obećali izgradnju stadiona Grbavica. Stadiona koji je ruglo općine koju vodite.

Danas, par mjeseci poslije toga, taj stadion niko i ne pominje osim navijača koji ga redovno posjećuju.

Ovaj projekat je i Vama životna prilika da stanovnike općine Novo Sarajevo, kao i čitav grad Sarajevo, učinite ponosnima na činjenicu da se u njihovoj općini tj. gradu nalazi stadion na kojem će gledati mnoge svjetske fudbalske velesile kako u klupskim tako i u reprezentativnim kategorijama. Ne znam dali je ovaj mandat vaš posljednji kao Načelniku, ali imate priliku ostati upamćeni kao inicijator projekta koji je u sportskom smislu preporodio općinu Novo Sarajevo kao i čitav grad za koji je bruka da nema objekat koji ispunjava kriterije za odigravanje međunarodnih fudbalskih utakmica.

Iskreno se nadam da tu priliku nećete propustiti i da ćete nas učiniti sretnim i ponosnim.

Srdačan pozdrav.

Image
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#99 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

BlueBlood wrote:NISMO ZABORAVILI!

Pismo jednog Manijaka, upućeno načelniku općine Novo Sarajevo ([email protected]).

Obraćam vam se sa namjerom da vas podsjetim na vaše obećanje koje ste dali 20.05.2012. godine, na poluvremenu utakmice FK Željezničar Sarajevo – FK Kozara Bosanska Gradiška, a u kojoj je Željezničar proslavljao titulu šampiona Premijer Lige Bosne i Hercegovine. Tom prilikom ste pred oko 10000 gledalaca obećali izgradnju stadiona Grbavica. Stadiona koji je ruglo općine koju vodite.

Danas, par mjeseci poslije toga, taj stadion niko i ne pominje osim navijača koji ga redovno posjećuju.

Ovaj projekat je i Vama životna prilika da stanovnike općine Novo Sarajevo, kao i čitav grad Sarajevo, učinite ponosnima na činjenicu da se u njihovoj općini tj. gradu nalazi stadion na kojem će gledati mnoge svjetske fudbalske velesile kako u klupskim tako i u reprezentativnim kategorijama. Ne znam dali je ovaj mandat vaš posljednji kao Načelniku, ali imate priliku ostati upamćeni kao inicijator projekta koji je u sportskom smislu preporodio općinu Novo Sarajevo kao i čitav grad za koji je bruka da nema objekat koji ispunjava kriterije za odigravanje međunarodnih fudbalskih utakmica.

Iskreno se nadam da tu priliku nećete propustiti i da ćete nas učiniti sretnim i ponosnim.

Srdačan pozdrav.

Image

:thumbup:

Ima li odgovora? Sta kazu u stranKi? :D
User avatar
dimenzija12
Posts: 112
Joined: 05/10/2012 21:59

#100 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by dimenzija12 »

vryzas wrote:

:thumbup:

Ima li odgovora? Sta kazu u stranKi? :D
kazu paaaara neeemaa Image
Post Reply