Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2601 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by wewa »

UnKnownBA wrote:Bilo mi je malo smiješno kada su u najavama govorili da će biti najbolji teren u regionu, kontam pa nismo mi jedini radili rekonstrukciju terena. Sad mi je jasnije, fakat će Željo imati najmoderniji teren u regionu. Ne znam ima li ijedan ovu hibridnu travu? Dok nema negativnih komentara ispod članka na klix-u onda znaš koliko je ovo veliko. Klixovci ostali bez teksta. :lol: Svaka čast svima koji su zaslužni za ovo.
Maksimir ima hibrid, koliko znam.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2602 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by mali_milojica »

wewa wrote:
UnKnownBA wrote:Bilo mi je malo smiješno kada su u najavama govorili da će biti najbolji teren u regionu, kontam pa nismo mi jedini radili rekonstrukciju terena. Sad mi je jasnije, fakat će Željo imati najmoderniji teren u regionu. Ne znam ima li ijedan ovu hibridnu travu? Dok nema negativnih komentara ispod članka na klix-u onda znaš koliko je ovo veliko. Klixovci ostali bez teksta. :lol: Svaka čast svima koji su zaslužni za ovo.
Maksimir ima hibrid, koliko znam.
Ima i Rujevica.
Jos 5 stadiona je ljetos dobilo potpuno istu rekonstrukciju terena kao Grbavica, bez hibrida.
SSemir
Posts: 4560
Joined: 26/02/2009 08:42

#2603 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by SSemir »

nosara wrote:
salle_eh1986 wrote:e čuj sačuvali :lol:

kako, čekajući da sve propadne kako bi počeli iznova
Ne, nego sacuvali da ne uzmu banke i povjerioci. Dokle je prodaja pomocnog terena, ima li iko muda da odgovori? Ako pokusaju da prodaju, mislim da ce biti malih problema u realizaciji, prica se svasta...
Imati u centru grada jedan pomocni teren je mnogo gluplje nego imati izvan grada 3 pomocna terena. A isto te kosta oboje. Mnogo gluplje. Kontas li ti to?
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#2604 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by zipoo »

Prodati lokaciju za kikiriki od koje mozes ubirati plodove sljedecis 10-50-100 godina od kojih bi mogao napraviti 5-10-110 terena van grada, je toliko glupo da takav scenarij ne bi mogao napisati ni zmaj od sipova. Kontas li ti to?
User avatar
thekupus
Posts: 6791
Joined: 25/06/2011 22:38

#2605 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by thekupus »

Koliko god da taj prostor vrijedi danas, za 10 godina ce vrijediti duplo.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2606 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by nosara »

Kone napravise Butmir, a ne prodase nista. Ne dirajte u grunt, nije vam babovina!
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20419
Joined: 12/08/2013 12:51

#2607 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by insaneinthebrain »

nosara wrote:Kone napravise Butmir, a ne prodase nista. Ne dirajte u grunt, nije vam babovina!
qrc bi moj napravili da im nije amidza dosao :zzzz:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#2608 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by avetinja »

Prodajite svoju kuću, manite se tuđeg.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#2609 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Grean »

Zasto prodavati kad se moze od sadake praviti. Komsijski dobronamjerni savjet.

Realno ova vasa uprava je veliku stvar napravila sta god pricaju navijaci, preko 5 miliona ulaganja a vecinu su ulagali drugi, opstine, kanton, savez, firme u akciji izgradnje istoka itd.

Eh sad, namjera da se izgradi jug od 5,5 milona i izgura kamp za koji treba sigurno 2 miliona na isti fazon ce ici malo teze. O zapadu da i ne pricamo.

Meni je realno da se ide na prodaju, prodao je i Real Madrid svoj da bi se isfinansirali ali se mozda konta, hajde kad su davali neki drugi do sad dat ce i za jug peticu. Nikad se ne zna, dok je ovaca bit ce i vune ali je po meni nerealno.
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#2610 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by salle_eh1986 »

insaneinthebrain wrote:
nosara wrote:Kone napravise Butmir, a ne prodase nista. Ne dirajte u grunt, nije vam babovina!
qrc bi moj napravili da im nije amidza dosao :zzzz:
ja nekad kontam da likovi namjerno trolaju
ne možeš biti toliko kratkovidan da ga jeb-eš
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2611 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by nosara »

Sve postujem, ali grunt je zjenica oka! Ako ne mozete da ga prosirite, nemojte ga ni smanjivati!
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2612 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by golfiista »

nosara wrote:Sve postujem, ali grunt je zjenica oka! Ako ne mozete da ga prosirite, nemojte ga ni smanjivati!
Da otvorimo temu o restituciji zemljišta, prije donošenja Zakona o nacionalizaciji najamnih zgrada i građevinskog zemljišta? Moglo bi biti interesantno oko grunta i prava na isti ;)
DonieBrasco
Posts: 15263
Joined: 31/08/2016 16:09

#2613 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by DonieBrasco »

salle_eh1986 wrote:
insaneinthebrain wrote:
nosara wrote:Kone napravise Butmir, a ne prodase nista. Ne dirajte u grunt, nije vam babovina!
qrc bi moj napravili da im nije amidza dosao :zzzz:
ja nekad kontam da likovi namjerno trolaju
ne možeš biti toliko kratkovidan da ga jeb-eš
EDIT: Nebitno za temu!

Ova prica oko grunta se povalaci radi onog poslovnog prijedloga (dugorocno gledano) o mogucoj prodaji (koncesiji) zemljista tj. pomocnog terena, gdje bi klub zajedno sa tim nekim partnerom (nazovimo ga tako) gradio zgradu (hotel, trzni centar, stambena) nebitno sta. Uglavnom od toga bi klub direktno imao koristi kao sto ce imati od poslovnih prostora istoka i postojecih sjevera. To bi bile ogrome pare kad bi se taj vidi saradnje (biznis) ostvario.

Samo sto neki to ne mogu da skontaju, nego samo vide povrsno "kako Misimovic i ekipa prodaju klub" jos samo da kazu da to rade iz licnih razloga.
ambition
Posts: 469
Joined: 17/02/2013 18:58

#2614 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ambition »

Evo nešto dugo me kopka inače ne pišem na forumu nikako, ali jedna ideja mi ušla u glavu pa ne izlazi
s obzirom da se ovaj zapad neće raditi zasigurno dugo, dugo, a izgledom dosta se ne uklapa u samu kompoziciju stadiona, mislim da bi jedan ovakav zahvat na zapadu sad dobro došao, da se produži koliko fali da bude u ravni sa istokom, nekih 20ak metara možda. mislim da nije velika investicija, a da bi se dosta dobilo, prije svega nekih cca 80-100tinjak mjesta više (vjerovatno), ljepši izgled stadiona, za poslije neke veće kategorije ako bi ganjali onda tih stotinjak mjesta može dobro doći da bi se uvećala ono gdje treba tipa vip sad treba 30 mjesta za cat 2, za cat 3 ili 4 npr treba 100 mjesta. (samo primjer) i još jedan interesantan dobitak bi bio da bi se raja sa jugo-zapada preselila direkt na jug. takođe i oni kontejneri/wc-i na jugu se ne bi vidjeli.

u ovaj plan ja da se nešto pitam tražio bi sve sponzorski. krivaja metali - krov da urade ovih 20 metara krova i konstrukciju, takođe konstrukciju za stolice nešto u parama i dio sponzorski ili čak probati sve sponzorski, dati ljudima dobru reklamu na stadionu. betonski i građevinski materijal, ne znam ko nam je sponzor od tih firmi, možda adazal. stolica 100tinjak imamo garant u zalihama. asfalt radovi ispod zapada, opet kjkp rad ili neko.

nije strašna investicija, a dosta bi uobličila stadion i plus uz novi jug, imali bi jednu finu kutiju od stadiona ko bombonica.

(ovo ja sve nešto u sebi razmišljao, pa rekoh da podjelim s vama)
trenutno stanje: :arrow:
Image
poslije nadogradnje: :arrow:
Image
User avatar
thekupus
Posts: 6791
Joined: 25/06/2011 22:38

#2615 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by thekupus »

Super ideja! Pogotovo jer se zapad neće raditi sigurno sljedećih 4,5 godina, osim ako ne bude nekog iznenadnog dotoka sredstava, poput multimilionskog transfera
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#2616 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by salle_eh1986 »

i ja bih to isto uradio
a ono za ubuduće, da li je recimo moguće da se iza trenutnog zapada napravi zgrada gdje bi ova trenutna cesta iza (prolaz do juga) ostala kao u prizemlju, a ostatak insfastrukture se pravio iznad te se nastavio preko trentnog zapada a da se on uopšte ne dira ???
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#2617 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by JavierBosnia »

Image
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#2618 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ado_sar »

Zna li neko zasto reflektori rade 24 sata
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2619 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by mali_milojica »

Nema Dine Pekica da ih ugasi. Samo on ima ključ.
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#2620 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Company85 »

ado_sar wrote:Zna li neko zasto reflektori rade 24 sata
Ovi sto vam hibrid rade su 24 sata na terenu
User avatar
thekupus
Posts: 6791
Joined: 25/06/2011 22:38

#2621 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by thekupus »

Company85 wrote:
ado_sar wrote:Zna li neko zasto reflektori rade 24 sata
Ovi sto vam hibrid rade su 24 sata na terenu
Tako je, a vjerovatno je skuplje i pogubnije po reflektore svaku večer ih paliti, a svako jutro gasiti
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#2622 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ado_sar »

thekupus wrote:
Company85 wrote:
ado_sar wrote:Zna li neko zasto reflektori rade 24 sata
Ovi sto vam hibrid rade su 24 sata na terenu
Tako je, a vjerovatno je skuplje i pogubnije po reflektore svaku večer ih paliti, a svako jutro gasiti
Hvala. Ima smisla.
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#2623 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by BlueBlood »

Ispunjeni osnovni uvjeti da se i Liga prvaka igra na Grbavici!

https://sportavaz.ba/domaci-nogomet/419 ... a-grbavici

:thumbup:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#2624 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

Gotov je projekt nove južne tribine, ali i idejni projekt zapadne. To je nešto što bi se trebalo realizirati u narednom periodu.
8) :thumbup:
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#2625 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by BlueBlood »

Post Reply