Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#1 Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

Kruze razne informacije, sto od ljudi iz saveza, sto "po mahali", da od naredne godine vecina stadiona u BiH nece ispunjavati uslove za odigravanje evropskih utakmica. Interesuje me zna li neko podatak koliko bi okvirno trebalo para i vremena, te koje radove treba zavrsiti da odradimo rekonstrukciju Grbavice, bar onaj minimum koji ce zadovoljavati UEFA-ine propise?
Vjerujem da ovo interesuje svakog navijaca FKŽ, a uprava kluba informacije i planove krije ko zmija noge :-)

Ovo je zadnje sto je izaslo u javnost, a proslo je skoro pola godine od ove informacije :-?

Ovo se moze prebaciti negdje ako neko smatra da nema potrebe za novom temom :!:

http://sportsport.ba/tekst/pocinje-reko ... vica/74240
BHPL
Posts: 32
Joined: 04/07/2012 19:04

#2 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by BHPL »

Da bi mogli igrati kvalifikacije LP i EL potrebno nam kao prioritet, odmah da se nanovo gradi Zapad. Zapad je ono bas u losem stanju, nista ne ispunjava te kriterije UEFE te bi se trebala od temelja izgraditi i napraviti na nivo sjevera s tim da bi ta tribina trebala imati sve ono sto uefa trazi tj. press sobe, svlacionice, sobe za sudije, novinarska ona mjesta i jos toga ima ne mogu da se sjetim toga. Uglavnom kada ako Bog da dođe vrijeme da se lijepa naša Grbavica rekonstruise prvo ce se raditi Zapad i kada se to zavrsi do kraja, malo se usminka sjever i jug (WC-ovi i sl), malo se to sve sredi... postave se nove klupe za igrace... ma stadion bi i bez istoka bio kao bombona...,a onda u dogledno vrijeme bi i istok digli i imali bi stadion vjerujem za grupne faze... s tim nisam bas siguran u kakvom je stanju travnjak... sad preko zime je bio katastroga bukvalno i vjerujem da bi se i on trebao raditi... drenaza, grijanje i to.

Uglavnom, molim Boga da se sa tim konacno krene... :-) Pozdrav
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#3 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by BlueBlood »

...svi molimo Boga da konacno krene :)
User avatar
Šibicar
Posts: 7116
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#4 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Šibicar »

:?:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#5 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-august ... /120730058

"To je priča koja traje tri-četiri godine i zbog koje smo mi izgubili znatna sredstva u tim utakmicama. Jednostavno je izračunati koliko je to uz cijenu ulaznice od 10 KM, čak i ako bi bilo popunjeno samo pola zapadne tribine, a naravno to je imalo utjecaja i na podršku koju smo imali u tim utakmicama. Problem je u tome što mi plaćamo zakup cijelog stadiona, a koristimo samo njegovu polovinu“, kaže direktor FK Željezničar Dželaludin Muharemović.

Željo će osposobljavati stadion Grbavica

On je dodao kako će u ovom klubu pokušati poduzeti određene aktivnosti na osposobljavanju stadiona Grbavica za evropske utakmice. "Mi imamo svoj stadion i uprava će ovih dana odlučiti na koji način da radimo na tome da osposobimo svoj stadion u tom smislu, tako da će naše eventualne inicijative prema Kantonu i Gradu ići u smjeru osposobljavanja našeg stadiona, a ne Koševa, za narednu sezonu", dodao je Muharemović.



Jos da kaze sta je minimum koji se treba odraditi i koliko para to kosta okvirno :-) :-)
User avatar
ljevoruki
Posts: 4747
Joined: 20/05/2011 22:49

#6 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ljevoruki »

Ne treba ti Dzelo reci koliko bi to kostalo, dalo bi se to izracunati, onako "pjeske". :dance:
Sirbegovic je, prije nekih 3-4 god., dao ponudu za istocnu tribinu, kao nastavak sjevera, na 900.000km.
Mislim da je to bilo bez stolica i ostalih sadrzaja (WC, znakovi, ozvucenje....)
Znaci, jedno 1.5M KM za istok, jos 500.000KM za zapad, racunajuci i svlacionice i to je to za sada.
Za 2M KM imas uslovan stadion, doduse zakrpljen, za igranje domacih i europskih utakmica.
Ovo pod uslovom da niko sebe ne "ugradi" u troskove :x i da sve bude transparentno.
Prodali smo Sehu i Viscu za haman te pare, moglo se od tih para popraviti stadion.
Jedino ako Zujo i co. cekaju na jos jedan Dzekin transfer da pocnu popravljati stadion. :(
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#7 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ganjeta »

Nije to uslovna tribina za evropske utakmice. Na takvoj tribini nemaš prostorije za sudije, prostorije za doping-kontrolu, sala za press, mjesta za novinare na tribini, loza i jos masa bitnih stvari...

Informacije radi Ljudski vrt je koštao 15. miliona.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#8 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Dead Man Walking »

Odakle ova info da je Sirbegovic dao tu ponudu? O tome se prica ima 7-8 godina, kao da je bila ponuda neka za koncesiju, al ja cisto sumnjam da je to iko dao osim u sali. Supljak klasican, pogotovo za te pare.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#9 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ganjeta »

Pa možda za te pare može se uraditi betonska konstrukcija, i ništa više...
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#10 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by blue033 »

vryzas wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-august ... /120730058

Željo će osposobljavati stadion Grbavica

On je dodao kako će u ovom klubu pokušati poduzeti određene aktivnosti na osposobljavanju stadiona Grbavica za evropske utakmice. "Mi imamo svoj stadion i uprava će ovih dana odlučiti na koji način da radimo na tome da osposobimo svoj stadion u tom smislu, tako da će naše eventualne inicijative prema Kantonu i Gradu ići u smjeru osposobljavanja našeg stadiona, a ne Koševa, za narednu sezonu", dodao je Muharemović.



Jos da kaze sta je minimum koji se treba odraditi i koliko para to kosta okvirno :-) :-)
Pa oni nisu bili u stanju da očiste snijeg dok im nisu došli navijači. O čemu ovaj priča???? Ne znam jeste li ikad silazili unutar zapadne tribine, da vidite na šta liči taj jad dole.
Ova garnitura od kako je došla u klub nije uradila nijednu jedinu stvar za klub. Da nije Amara i rezultatskog uspjeha njihova vladavina je katastrofa. Izgradnja stadiona će ostati utopija kao i sve izgradnje koje su se spominjale. U izgradnju vjerujem samo kad vidim bagere na Grbavici, i to puno bagera.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#11 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by mrtva kokoš »

hajmo novinari, koji mail sirbegovicu da vidimo koliko bi to doslo onako ugrubo :lol:

a nemojte me vise zajebavati, pojavi se dzelo ili zujo folirant u medijima, bace par supljaka i odmah nova tema na forumu o rekonstrukciji, koja je ovo po redu ?! :?
stvarno nije potrebno kopati po zivcima sa ovim, bas mi nesto tesko pada prica o stadionu, odmah me neka tuga obuzme jer znam da dok je ovakvo stanje kakvo je sada (rukovodstvo), od stadiona nema nista.. :roll:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#12 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

šime.sparina wrote:hajmo novinari, koji mail sirbegovicu da vidimo koliko bi to doslo onako ugrubo :lol:

a nemojte me vise zajebavati, pojavi se dzelo ili zujo folirant u medijima, bace par supljaka i odmah nova tema na forumu o rekonstrukciji, koja je ovo po redu ?! :?
stvarno nije potrebno kopati po zivcima sa ovim, bas mi nesto tesko pada prica o stadionu, odmah me neka tuga obuzme jer znam da dok je ovakvo stanje kakvo je sada (rukovodstvo), od stadiona nema nista.. :roll:

Jarane ne kontam sto si nervozan...ako ti ova tema "kopa po zivcima", zaobidji je :wink: . Fino sam napisao da nisam nasao slicnu temu, te ako ova tema treba da se brise ili pridruzi, da moderator donese odluku.

Za mene je ovo vazna stvar i spreman sam da mi neko "kopa po zivcima" zbog stadiona Grbavica. Zelim da vidim novu Grbavicu, uslovnu za igranje evropskih utakmica, ispunjenu do zadnjeg mjesta, novu Grbavicu koja ce, kao i stara, biti ponos svih navijaca, igraca, uprave, grada, drzave! Mislim da se postigao odredjeni napredak u vaznim stvarima nas klub. Jedino na cemu se nije nikako radilo, ili se uradilo jako malo, je rekonstrukcija stadiona. Vjerujem da je finansijska situacija dosta bolja u odnosu na prije 4-5 godina, a obzirom kako brko tusi igrace, ceka nas stabilan period, bar kada su finansije u pitanju.
Goruci problem ostaje stadion...svi zele novi stadion! Dosta nam je potucanja po gradskim stadionima kada igramo evropske utakmice. Obzirom da Amar nece stati sa osvajanjem trofeja, uprava mora podici guzicu i uraditi nesto po pitanju rekonstrukcije stadiona Grbavica!
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#13 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by LSD »

Ne ložite se bezveze sa Dželine ublehe ;-) kakav crni kanton i grad :shock: , jeli on normalan ili nas svjesno zayebava.
Tuga brate vidjeti oronuli Zapad, onaj jedan dio tribine bez krova :sad: o istoku da ne pricam :( ja mislim da je raja i zaboravila da je tamo nekad bila tribina :-? istok je totalno propao....tolike godine prošle, a niko da makne nekom stvari....i ono šminkanje Juga su iskljucivo manijaci od sebe odvajali i odradili....samo kragujevke nam valjaju svako malo vremena ,bez imalo stida :oops:
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#14 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by BlueBlood »

Koldžo je obećao pred 10 000 svjedoka rekonstrukciju stadiona do kraja godine! Treba ga svaki dan napominjati i pritiskati šta je obećao!
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#15 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

BlueBlood wrote:Koldžo je obećao pred 10 000 svjedoka rekonstrukciju stadiona do kraja godine! Treba ga svaki dan napominjati i pritiskati šta je obećao!
Ne bi bio ni prvi ni posljednji politicar koji je nesto obecao pred tolikim brojem ljudi a da to nije ispunio. Cudo bi bilo da ispuni obecanje.
User avatar
Krvotok
Posts: 111
Joined: 14/06/2009 01:42

#16 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Krvotok »

Ovu temu možeš slobodno zatvoriti, za početak na jedno 10 god. a onda je otvoriti i napisati "ima nekih problema sa papirima, općinom, itd" i opet zatvoriti dok se ne promijeni društveno ekonomski sistem, uređenje, itd.
Od stadiona na duže staze nema ništa, iako je trenutno najzapušteniji stadion u BiH...
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#17 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ganjeta »

Znaš nešto što mi ne znamo, ili se služiš Džazirinim metodama? :-D
User avatar
ellaxaz
Posts: 2189
Joined: 31/01/2012 09:40

#18 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ellaxaz »

Image
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#19 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by racionalista »

zar ono nisu slovenci htjeli praviti nekakve trzne i sportske centre na grbavici???
User avatar
ellaxaz
Posts: 2189
Joined: 31/01/2012 09:40

#20 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ellaxaz »

nisu
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#21 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

ellaxaz wrote:Image

Pored insistiranja na zalaganju i pozrtvovanju svih igraca na terenu u svakoj utakmici, tema stadion Grbavica takodjer treba biti glavni fokus svih navijaca u narednom periodu.
Vremena je sve manje za aBd nove evropske utakmice, a vecina navijaca ne zna ni koje su osnovne stvari koje klub treba napraviti da se ispune uslovi za igranje evropskih utakmica na Grbavici.
Iz kluba se niko ne oglasava vec mjesecima po ovom pitanju, samo muk i tisina...cuo sam da su trava i grijanje u Zenici kostali oko 1,5 mil KM. U slucaju da treba da se sredi samo zapadna tribina na Grbavici, cifra bi mogla biti oko 6-7 KM sa novim terenom.
Pitanje je kako sanaciju/rekonstrukciju/izgradnju vide celni ljudi kluba? Vrijeme je da se stvari pokrenu sa mrtve tacke kakav god izbor bio!



MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ
KIMBO
Posts: 122
Joined: 02/07/2012 14:06
Location: niđe

#22 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by KIMBO »

pošto sam radio nešto za firmu koja radi na izgradnji sjeverne tribine u Tuzli, mogu vam reći da je bolje da ne počinjemo bez 8-10. miliona. ako neko ima negdje sliku neka pogleda koliko je sada urađeno te tribine i to bez stolica i ičeg a koštalo je 4.758.624,22 KM, znači brate skupo do jaja
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#23 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

KIMBO wrote:pošto sam radio nešto za firmu koja radi na izgradnji sjeverne tribine u Tuzli, mogu vam reći da je bolje da ne počinjemo bez 8-10. miliona. ako neko ima negdje sliku neka pogleda koliko je sada urađeno te tribine i to bez stolica i ičeg a koštalo je 4.758.624,22 KM, znači brate skupo do jaja

Znas li koliko je mjesta predvidjeno na toj tribini? Pitam iz razloga jer bi zapad trebao biti "manji" u odnosu na JUG i sjever.
KIMBO
Posts: 122
Joined: 02/07/2012 14:06
Location: niđe

#24 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by KIMBO »

4800. ako se sjećam dobro i to ono samo goli beton bez stolica, tako da je to moguće ovo što spominju širbegovićevu ponudu, stim ako je to istina za ove 4 godine čekanja, kalkuliši 1,8 tu cijenu.hoću reči bolje računaj duplo.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#25 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by vryzas »

KIMBO wrote:4800. ako se sjećam dobro i to ono samo goli beton bez stolica, tako da je to moguće ovo što spominju širbegovićevu ponudu, stim ako je to istina za ove 4 godine čekanja, kalkuliši 1,8 tu cijenu.hoću reči bolje računaj duplo.

OK, onda nisam puno fulio u racunici. Nama ne treba "toliki" zapad. Vjerovatno bi i 2000 sjedecih mjesta bilo dovoljno. Problem je sto bi to bile "bacene pare" u ocima mnogih jer je sjever jedna cjelina, istoka nema tj. morali bi ga "poravnati", jug takodjer neuslovan zbog WC-a i prilaza valjda, ali bar bi se utakmice igrale na stadionu Grbavica. Igrali bi na nasem stadionu pa makar i pred manjim brojem navijaca! OK, nemamo 30-40 miliona za novi stadion. Daj bar nek srede jednu tribinu da se igraju utakmice na Grbavici. Znam da je 6-7 mil. ogromna cifra za nase uslove ali FK Željeznicar vise nije u finansijskoj gabuli kao sto je bio prije 5-6 godina. Ima nacina da se napravi zapad, pa cak i da se napravi komplet stadion, samo je fora "skontati strategiju"!

Btw. FK Željeznicar ima armiju navijaca i jos vecu armiju simpatizera, a medju njima ima dosta "jakih" ljudi koji mogu zavrsiti neke stvari. Problem je samo sto treba nekoga malo povuci za rukav, prezentovati ideju, lijepo zamoliti itd.
Neke stvari se ne mogu zavrsavati "mahalskim" pristupom!


Manijaci su poslali poruku iza koje stoje svi navijaci FK Željeznicar! Zelimo da igramo evropske utakmice na stadionu Grbavica! Kraj price!
Post Reply