reis"nam"turcin,patrijah"nam"srbin,bisku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
kuripesic

reis"nam"turcin,patrijah"nam"srbin,bisku

Post by kuripesic » 05/09/2006 13:08

reis "nam" turcin , patrijah "nam" srbin , biskup "nam" hrvat ,

:shock:

jesmo li mi Bosanci , :zzzz:
normalni ? :?
ja bih reko vako , :sad:
tesko da smo . :x

Goran_35

Post by Goran_35 » 05/09/2006 13:22

Toliko puta smo culi od bosanskih katolika i pravoslavnih da je Bosna i Hrvatska i Srpska ? :roll: Evo sada i da je cak i Turska :oops:

A ako cemo pravo,najduze je bila u sastavu Otomanske (Turske) drzave :oops:

Misli, :oops: , nisam turchin gluho bilo :x ali ako ce je svojatati Srbija,pa zatim i Hrvatska onda moze i Turska :oops: Hebiga najduze su nas od svih drzali pod okupacijom...

:lol:

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 05/09/2006 13:33

sto je najtuznije, nas niko od njih ne svojata, vec njih trojica svoja stada vuku prema..maticama... :sad: bilo bi super da sam recimo madjarica i da sve to pratim na TV...ko kakva spanska serija...mi bi da se privucemo nekome, a ti nas nonsalantno odguruju... :D

kuripesic

Post by kuripesic » 05/09/2006 14:07

pa jesmo li onda ? ? ? ? ?

mala-i

Post by mala-i » 05/09/2006 14:15

ja sam ateista,pa ih srećom ne moram slušati...

latinalover

Post by latinalover » 05/09/2006 14:20

najbolje od svega bi bilo da bosna bude BOSANSKA!!!!!!!!!!!

kao sto je Albanija ALBANSKA!!!!!!!!

ZATO SU ONI TAKO JAKI , JER SU SLOZNI
Last edited by latinalover on 05/09/2006 14:27, edited 1 time in total.

Goran_35

Post by Goran_35 » 05/09/2006 14:25

kuripesic wrote:pa jesmo li onda ? ? ? ? ?

Ja nisam :oops: Mislim jesam iz sazvjezdja Orion ali dalje se nicega vise ne sjecam :oops: Mislim na "teoriju pada" i bune oko Tokija :oops: :D

kuripesic

Post by kuripesic » 05/09/2006 14:40

Goran_35 wrote:

Ja nisam :oops: Mislim jesam iz sazvjezdja Orion ali dalje se nicega vise ne sjecam :oops: Mislim na "teoriju pada" i bune oko Tokija :oops: :D

nisi me razumio ,
ja se pitam ,
jesmo li mi bosanci budale zbog toga sto olako
dopustamo da nas prave takvima !

Goran_35

Post by Goran_35 » 05/09/2006 14:46

Nismo mi budale :oops: samo nam pamet sporo dolazi :oops: :D

Latina
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

Post by Latina » 05/09/2006 14:57

reis "nam" turcin , patrijah "nam" srbin , biskup "nam" hrvat ,

A mi gledamo.

Uglavnom cutimo.

A oni znaju.

I to ih plasi.

Ne mozes ( "meres"...heheh... :razz: ) Bosnu slomit', tek tako.

Zeznuto je srce bosansko.

( Evo im svima po jedan sipak...onako iskreno... :P :P :P )

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 05/09/2006 14:59

Goran_35 wrote:Nismo mi budale :oops: samo nam pamet sporo dolazi :oops: :D

Ili što bi rekao Meša
Pametni su ovo ljudi. Primaju nerad od Istoka, ugodan život od Zapada; nikuda ne žure, jer sam život žuri, ne zanima ih da vide šta je iza sutrašnjeg dana, doci ce što je odredeno, a od njih malo šta zavisi; zajedno su samo u nevoljama, zato i ne vole da cesto budu zajedno; malo kome vjeruju, a najlakše ih je prevariti lijepom rijeci; ne lice na junake, a najteže ih je uplaštiti prijetnjom; dugo se ne osvrcu ni na što, svejedno im je što se oko njih dešava, a onda odjednom sve pocne da ih se tice, sve isprevrcu i okrenu na glavu, pa opet postanu spavaci, i ne vole da se sjecaju niceg što se desilo; boje se promjena jer su im cesto donosile zlo, a lako im dosadi jedan covjek makar im cinio i dobro. Cudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela a pamti ih kroz mnoge pasove, živi i nadom i sevapom i ne znaš šta nadjaca i kada. Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve izmedu toga. A povrh svega moji su i ja njihov, kao rijeka i kaplja, i sve ovo što govorim kao o sebi da govorim.

A mi nismo niciji, uvijek smo na nekoj medi, uvijek neciji miraz. Zar je onda cudno što smo siromašni? Stoljecima mi se tražimo i prepoznajemo, uskoro necemo znati ni tko smo, zaboravljamo vec da nešto i hocemo, drugi nam cine cast da idemo pod njihovom zastavom jer svoje nemamo, mame nas kad smo potrebni a odbacuju kad odslužimo, najtužniji vilajet na svijetu, najnesretniji ljudi na svijetu, gubimo svoje lice a tude ne možemo da primimo, otkinuti a ne prihvaceni, strani svakome i onima ciji smo rod, i onima koji nas u rod ne primaju. Živimo na razmedi svjetova, na granici naroda, svakome na udaru, uvijek krivi nekome. Na nama se lome talasi istorije, kao na grebenu. Sila nam je dosadila, i od nevolje smo stvorili vrlinu: postali smo pametni iz prkosa. Šta smo onda mi? Lude? Nesrecnici? Najzamršeniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Do jucer smo bili ono što želimo danas da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaceni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više toka ni ušca, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjecanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kamo da gledamo unaprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rješenja. Preziru nas i braca i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom. Htjeli smo da se sacuvamo, a tako smo se izgubili, da više ne znamo ni šta smo. Nesreca je što smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje. A sve se placa, pa i ova ljubav. Zar smo mi slucajno ovako pretjerano mekani i pretjerano surovi, raznježeni i tvrdi, veseli i tužni, spremni uvijek da iznenadimo svakoga, pa i sebe? Zar se slucajno zaklanjamo za ljubav, jedinu izvjesnost u ovoj neodredenosti? Zar bez razloga puštamo da život prelazi preko nas, zar se bez razloga uništavamo, drukcije nego Ðemail, ali isto tako sigurno. A zašto to cinimo? Zato što nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znaci da smo pošteni. A kad smo pošteni, svaka nam cast našoj ludosti!

Latina
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

Post by Latina » 05/09/2006 15:17

Seljak_cojek,

Trebao si boldirati ovo : :)

A zašto to cinimo? Zato što nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znaci da smo pošteni. A kad smo pošteni, svaka nam cast našoj ludosti!

:wink:

pozz

kuripesic

Post by kuripesic » 05/09/2006 15:44

na kraju krajeva i profesor, doktor , gos.reis mustafa efendija ceric se trebao i morao dogoditi i dogodio se
u sred i nasred drzave bosne i hercegovina .
dogodio se ni po babi ni po stricevima vec onako
istorijski tacno i ljudski iskreno pa mu zbog toga drzava bih jedino moze biti vrlo , vrlo zahvalna .
od danas je svak na svojoj strani,
srbi na srpskoj
hrvati na hrvatskoj
turci na turskoj i
bosanci na bosanskoj
na znanje i ravnanje svim izmanipulisanim, prevarenim i obmanjenim bosancima
vrijeme lazi , prevara i manipulisanja istorijskim cinjenicama je proslost
a vrijeme istine je tu pred nama i od nje niko nemoze pobjeci .
a istina silom nam nametnuta trazi i nas drugaciji pristup pa stoga
30.septembra svi bosanci trebaju upaliti svijece svojim glupostima kad su izlazili na izbore i glasali za srbe , hrvate i turke .

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 05/09/2006 20:17

Latinica wrote:Seljak_cojek,

Trebao si boldirati ovo : :)

A zašto to cinimo? Zato što nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znaci da smo pošteni. A kad smo pošteni, svaka nam cast našoj ludosti!

:wink:

pozz

Prifaćam išaret. :-) :D

BECHO

Post by BECHO » 05/09/2006 20:50

A ko predstavlja Marsovce? Cujem da ih ima na forumu! :D

Pearl

Post by Pearl » 06/09/2006 00:34

BECHO wrote:A ko predstavlja Marsovce? Cujem da ih ima na forumu! :D

stranka penzionera.. oni lafo penzije cekaju i umiru od gladi, ali to je samo maska.. oni spremaju invaziju.. be avare..

kuripesic

Post by kuripesic » 06/09/2006 13:46

u jedno sam siguran ,
nije profesor , doktor , gospodin reis mustafa efendija ceric
dao ovu izjavu od oka i u nevrijeme .
moje je misljenje da su bosnjaci procjenili da je doslo vrijeme da kazu
da su oni turci .
preduslovi za uspjeh te turske misije su dugo i detaljno stvarani
pa je infrastruktura koju su stvrili zapanjujuce debela .
turci odnosno bosnjaci kako sejos vole predstavljati su dejtonskim ustavom postali treci nebosanski konstitutivni faktor u bih ,
taj uspjeh potkrijepili su i svojim medijima ,
izdavackom kucom avaz i tv hayet .
uspjeh koji su turci odnosmo bosnjaci polucili u bih ,htjeli mi priznatzi ili ne , daje za pravo profesoru,doktoru , gospodinu reisu mustafi efendiji cericu da jasno i glasno svima u bih i njenom komsiluku poruci da su oni , bosnjaci , u stvari turci .
nije doktor reis ni budala ni naivan , dapace ,
gospodin je vrlo inteligentan i odmjere i njegova izjava je dio medijske i druge kamanje koja ima za cilj da i treci turski faktor dobije , kao i srpski i hrvatski , legetimitet na dio bih , ako se o nekom legitimitetu u vezi toga moze govoriti .
vjerovali ili ne ali dolazak turaka na bh scenu ima strahovito veliku potporu u krugovima medjunarodne zajednice jer se njenom dijelu koji je podupirao podjelu u periodu 1992-1995 . vrlo zuri da najzad stavi tacku na problem zvani bih .
znaju i ti medjunarodni krugovi da su bosanci jedino trajno,pravo i legitimno rijesenje ali znaju oni i da je to rijesenje najteze izvodljivo a i tom krugu iz medjunarodne zajednice potpuno strano .
kad bi se stavila danasnja situacija u i oko bih kantar bi pokazao nesto ovako,
bosanci imaju podrsku od demokratskog djela medjunarodne javnosti a srbi , hrvati i turci od djela medjunarodne javnosti koji nebastini demokratske vrijednosti pa je odnos nekako ovakav,
ovi prvi podupiru bosance
a ovi drugi idu stezom da su i oni za bosance ali
da bosanaca nema
pa su onda kao prisiljeni da budu za srbe , hrvate i turke pa i po cjenu da je konacno rijesenje podjela bosne i hercegovine .
rijesenje se mora naci ,
a , kako god to nama bosancima izgledalo prljavo i podlo , rijesenje je i podjela .
turci su , ma kako to izgledalo iz nase bosanske perspektive , super procjenili situaciju , pa zboga svakog dana u svakom pogledu , sve zesce nastupaju u medijima .
i ovaj forum je slika i prilika sadasnje trenutka u bih ,
bosnjaci u stvari turci vise se nelibe da javno velicaju i slave osmanlijsku okupaciju
a bosanci koji su podlegli bosnjackim podvalama poduprtim tonama napisanog materijala , pa se pobosnjacili , pokusavaju da svu krivicu prebace na profesora doktora gospodina reisa mustafu efendiju cerica koji im je skresao u lice da su bosnjaci u stvari turci , da bi se bezbolnije suocili sami sa sobom jer patriotizam je kod njih neupitan ali je i njihova naivnost korozija koja nagriza nesto sto im je najsvetije .
ljudski je grijesiti ali je i ljudski priznati svoje greske .
postoji i ona sahovska,
nije zlo povuci los potez vec je zlo ispravljati taj los potez sa jos losijim potezima .

cartman

Post by cartman » 10/09/2006 00:07

Goran_35 wrote:

Kasiopejac ili Plejadijac ? :D

Post Reply