Reinkarnacija u islamu

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#26 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by sadie_forever »

Ramzess Veliki wrote:U Islamu nema reinkarnacije, i Islam nema odgovore na ono sto se svakom od nas desi i ako znamo posmatrati to cemo i vidjeti a to su dejavu i nesvjesne reakcije na neki triger.
Po Vedama, dejavu efekat je prisjecanje onoga sto se vec desilo u ovom zivotu jer mozemo i ovaj zivot zivjeti vise puta, ponavljati ga dok ne nastavimo putovanje, a ove reakcije koje spominjem se desavaju kad je ispred nas neki novi izazov za koji nemamo ovozivotno iskustvo kako se ponasati, ali mi uradimo upravo najbolje sto mozemo a da nam nije jasno kako smo znali da bas to trebamo uciniti. To je u Vedama objasnjeno stecenim iskustvima i vjestinama kroz prethodne zivote.

Zbog toga nije ni cudo da neke, ne samo islamske grupe uce i ovakva pojasnjenja jer Vede su vanreligiozne i moze ih svako proucavati i primjenjivati.

znaci dijete koje oboli,ono je to zasluzilo zbog proslog zivota? to je jako human pogled na zivot i ljude oko sebe,nema sta

inace,Koenrad Eeest je poznati orijetalist i indologist,upoznat s hinduizmom,tamo u indiji i zivio ,i po njemu prvi put se reinkarnacija spominje u Upanishadama.

U hinduizmu je veda glavna,najstarija i osnova,,kao Kuran u islamu ,a upanishade su kao hadisi

znaci u Vedi NEMA reinkarnacije,cak ima abrahamski koncept zivot nakon smrti.reinkarnacije nema,ima nekih stihova koji se nazor mogu tumacit kao rebirth ali nistya konkretno
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#27 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Bloo »

Bolje je u islamu.
Beba koja oboli odmah dobije kartu za najvisi steoen dzenneta.
Ha ja.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#28 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by sadie_forever »

Bloo wrote:Bolje je u islamu.
Beba koja oboli odmah dobije kartu za najvisi steoen dzenneta.
Ha ja.

Pa sta? ta beba nije od ovog svijeta,on je cistija od meleka.nedao Bog nikome jer to je najteze dunjalucko iskusenje,ali mi na ovom svijetu ne mozemo skontati koliko je ovaj zivot nebitan 'tamo

nama je ovaj zivot drag,i s pravom,ali mi i priznamo da su neke stvari vise od nas,bole ali ovaj zivot nikad nije obecan da ce biti bez bola.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Bloo »

sadie_forever wrote:
Bloo wrote:Bolje je u islamu.
Beba koja oboli odmah dobije kartu za najvisi steoen dzenneta.
Ha ja.

Pa sta? ta beba nije od ovog svijeta,on je cistija od meleka.nedao Bog nikome jer to je najteze dunjalucko iskusenje,ali mi na ovom svijetu ne mozemo skontati koliko je ovaj zivot nebitan 'tamo

nama je ovaj zivot drag,i s pravom,ali mi i priznamo da su neke stvari vise od nas,bole ali ovaj zivot nikad nije obecan da ce biti bez bola.
Pa tako i tebi neki hinuds na tvoju tvrdnju maloprije moze reci..pa sta i da ti na ovom svijetu ne mozes skontati koliko je ovaj zivot bitan i ciklusu samsare.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#30 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by sadie_forever »

Bloo wrote:
sadie_forever wrote:
Bloo wrote:Bolje je u islamu.
Beba koja oboli odmah dobije kartu za najvisi steoen dzenneta.
Ha ja.

Pa sta? ta beba nije od ovog svijeta,on je cistija od meleka.nedao Bog nikome jer to je najteze dunjalucko iskusenje,ali mi na ovom svijetu ne mozemo skontati koliko je ovaj zivot nebitan 'tamo

nama je ovaj zivot drag,i s pravom,ali mi i priznamo da su neke stvari vise od nas,bole ali ovaj zivot nikad nije obecan da ce biti bez bola.
Pa tako i tebi neki hinuds na tvoju tvrdnju maloprije moze reci..pa sta i da ti na ovom svijetu ne mozes skontati koliko je ovaj zivot bitan i ciklusu samsare.
mogu iz njihove perspektive vidim zasto bi ovo bilo nebitno,i da se izdignes iznad svega ovog ,i neutralno sagledas sve bez nekog sjecanja ko si sta si

ali to je depresivno meni,cak i da nisam muslimanka nebi voljela da je reinkarnacija tacna,sve sto znas o sebi nije,tvoja majka je niko i nista i tvoje dijete ti moze biti neprijatelj u sljedecem zivotu

jezivo :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#31 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Bloo »

sadie_forever wrote: mogu iz njihove perspektive vidim zasto bi ovo bilo nebitno,i da se izdignes iznad svega ovog ,i neutralno sagledas sve bez nekog sjecanja ko si sta si

ali to je depresivno meni,cak i da nisam muslimanka nebi voljela da je reinkarnacija tacna,sve sto znas o sebi nije,tvoja majka je niko i nista i tvoje dijete ti moze biti neprijatelj u sljedecem zivotu

jezivo :D
Razumijem te.
Tako meni bude kad citam pisanije vjernika. :|
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#32 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote:
Deja vu nije nikakav prosli zivot nego jendostacno slicne situacije u proslosti i nesto sto smo sanjali pa nam se to ostvari, i dobijemo Deja vu osjecaj, a nikakav prosli zivot tu nije u pitanju.
E sad ti objasni meni kako to da sam sanjao dogadjaje po tri mjeseca prije nego ce se desiti a desili su se upravo kako sam sanjao.

A i ne moras, ti ces gurat svoju verziju makar ti sve drugo oko tebe govorilo drugacije.
Za ovo ima objasnjenje u islamu, po islamu covjek moze da dobije informacije o buducnosti.

Da se nesto sanja i da se to obistini, tako je poslaniku muhammedu bilo u pocetku objave , san koji covjek dobije od Boga pa se to obistini to je jedan mali djelic poslanstva.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#33 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote:

a je li ovaj Indijac lazovcina Irfan Rasid Jangharia

Procitaj Bhagavad Gidu.

Opet si iskopao tumaca placenog da iskrivi Vede i tako ih omalovazi u korist troreligijske dominacije.
Eto svi smo se mi urotili protiv Veda

Znaci ti vjerujes da ima ciklicna reinkarnacija, je li tako??
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#34 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

MarlboroGold wrote:
Ramzess Veliki wrote: E sad ti objasni meni kako to da sam sanjao dogadjaje po tri mjeseca prije nego ce se desiti a desili su se upravo kako sam sanjao.

A i ne moras, ti ces gurat svoju verziju makar ti sve drugo oko tebe govorilo drugacije.
Meni se nešto tako jednom dogodilo, ali samo jednom i nikad više. Sanjao rodicu iz amerike kako se udaje, a sa kojom i nemam neki kontakt niti imaju roditelji sa njenim nešto pretjerano - čuju se 1-2 godišnje. Nisam je imao ni na društvenim mrežama. To sam ispričao roditeljima ujutru i otišao na ispit. Kad sam došao kući počeli su me čudno gledati. Kad sam pitao šta je problem stara je rekla da su se javili oni iz amerike da kažu kako su se rodica i njen momak (nisam ni znao da ga je imala) vjerili.

Smrle će ovo garant povezati sa šejtanom.
Ne, to je od Boga san.

San se dijeli na 3 dijela, od boga, od sejtana i snovi koji se kreiraju od nas samih zbog punog razmisljanja o necemu ili iskustva tokom dana itd
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#35 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

Bloo wrote:Bolje je u islamu.
Beba koja oboli odmah dobije kartu za najvisi steoen dzenneta.
Ha ja.
Dijete koje oboli i umre, tj. Otvori vrata i predje iz jefne prostorije u drugu, jer smrt je vrata na koja se ulazi u vjecnu kucu, smrt je prebacivanje iz ovog prolaznog svijets u vjecni.

Drugo, preko te bebe su roditelji iskusani pa cak , nacin da lakse udju u raj.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#36 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Bloo »

Smrcak15 wrote:
Bloo wrote:Bolje je u islamu.
Beba koja oboli odmah dobije kartu za najvisi steoen dzenneta.
Ha ja.
Dijete koje oboli i umre, tj. Otvori vrata i predje iz jefne prostorije u drugu, jer smrt je vrata na koja se ulazi u vjecnu kucu, smrt je prebacivanje iz ovog prolaznog svijets u vjecni.

Drugo, preko te bebe su roditelji iskusani pa cak , nacin da lakse udju u raj.
S tim da je meni i ovo tvoje i ovo hindusko nonsens. Tak da ste mi jednaki.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#37 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by insomnia78 »

Dok je u katolicanstvu stvar potpuno suprotna
Ma hajte molim vas
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#38 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

Bloo wrote:
Smrcak15 wrote:
Bloo wrote:Bolje je u islamu.
Beba koja oboli odmah dobije kartu za najvisi steoen dzenneta.
Ha ja.
Dijete koje oboli i umre, tj. Otvori vrata i predje iz jefne prostorije u drugu, jer smrt je vrata na koja se ulazi u vjecnu kucu, smrt je prebacivanje iz ovog prolaznog svijets u vjecni.

Drugo, preko te bebe su roditelji iskusani pa cak , nacin da lakse udju u raj.
S tim da je meni i ovo tvoje i ovo hindusko nonsens. Tak da ste mi jednaki.

Nonsens da smo na testu na ovom svijetu, a nije nonsens da evolucija koja je slijepa i slucajna stvara kompleksne strukture i jos ih programira njihove radnje kroz DNK:a kodove
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#39 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Bloo »

Smrcak15 wrote:
Nonsens da smo na testu na ovom svijetu, a nije nonsens da evolucija koja je slijepa i slucajna stvara kompleksne strukture i jos ih programira njihove radnje kroz DNK:a kodove
Kakve veze ima evolucija sa ovom temom?
Lijepo procitaj sta sam napisala.
Da, test i reinkarnacija su nonsens.
Barem ste jednaki :|
S tim da je hinduizam dosta dosta stariji od islama, pa bi covjek pomislio da ce oni koji smisljaju dogme malo poraditi na greskama prethodnika i manje nebuloza nabacati. Ali sta je tu je.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#40 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

Bloo wrote:
Smrcak15 wrote:
Nonsens da smo na testu na ovom svijetu, a nije nonsens da evolucija koja je slijepa i slucajna stvara kompleksne strukture i jos ih programira njihove radnje kroz DNK:a kodove
Kakve veze ima evolucija sa ovom temom?
Lijepo procitaj sta sam napisala.
Da, test i reinkarnacija su nonsens.
Barem ste jednaki :|
S tim da je hinduizam dosta dosta stariji od islama, pa bi covjek pomislio da ce oni koji smisljaju dogme malo poraditi na greskama prethodnika i manje nebuloza nabacati. Ali sta je tu je.
Objasni zasto testiranje covjecanstva od strane Boga je nonsens?

Da se pokaze ko kako djeluje u raznim situacijama i okolnostima
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by MarlboroGold »

Nonsens je zbog selektivnog pristupa. Takav Bog nije pravedan.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#42 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

MarlboroGold wrote:Nonsens je zbog selektivnog pristupa. Takav Bog nije pravedan.
Svi smo mi testirani na ovaj ili onaj nacin
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#43 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by MarlboroGold »

Smrcak15 wrote:
MarlboroGold wrote:Nonsens je zbog selektivnog pristupa. Takav Bog nije pravedan.
Svi smo mi testirani na ovaj ili onaj nacin
To je logika hamala.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#44 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

MarlboroGold wrote:
Smrcak15 wrote:
MarlboroGold wrote:Nonsens je zbog selektivnog pristupa. Takav Bog nije pravedan.
Svi smo mi testirani na ovaj ili onaj nacin
To je logika hamala.
ma ja :pusi2:

INteresanta stvar, niko da stane muski, i kaze, Smrleeee, grijesis zbog toga i toga, greska je tu i tu, dokaz je to i to...pa da vas smrle uzme u obzir malo vise...a ovako ad hominem pokusati ubijediti nekoga u nesto je taktika gubitnika :maca:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#45 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by MarlboroGold »

Ti samo uzimaš u obzir šta Zakir i slični šarlatani baljezgaju. Meni je to dovoljno da s tobom više ne ulazim u obziljnu raspravu... možda nekad kad mi je baš dosadno.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#46 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

MarlboroGold wrote:Ti samo uzimaš u obzir šta Zakir i slični šarlatani baljezgaju. Meni je to dovoljno da s tobom više ne ulazim u obziljnu raspravu... možda nekad kad mi je baš dosadno.
ma dodjes ti cesce nego sto mislis, ne mozes ti bez mene druze...cak i kad si me na foe stavio pokusavao si da dokucis sta sam napisao :kiss:

mudrije ces djelovati kada budes gledao sta ti se kaze a ne ko ti kaze....
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#47 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Irsar »

U Islamu nema reinkarnacije, to je valjda jasno. No koliko mi je poznato čitajući od raznih ljudi upućenijih od mene u religije Hinduizma (Hinduizam je zapravo više religija, usput rečeno) i Budizma... i tu postoje razilaženja oko toga šta i kako. Ne smatraju svi da se "reinkarniramo" x broj puta, već neki smatraju npr. da dobiješ šansu za spasenje jednom u milion godina i slično, ili da se možeš opetovano "reinkarnirati" kao najobičnija muha i td.

Što je naravno problem, ne? Kao muha nisi svjestan više dimenzije i Boga, a ti zbog nekih nedjela trebaš provesti milion godina tako. Poprilično žalosno postojanje.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#48 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

Irsar wrote:U Islamu nema reinkarnacije, to je valjda jasno. No koliko mi je poznato čitajući od raznih ljudi upućenijih od mene u religije Hinduizma (Hinduizam je zapravo više religija, usput rečeno) i Budizma... i tu postoje razilaženja oko toga šta i kako. Ne smatraju svi da se "reinkarniramo" x broj puta, već neki smatraju npr. da dobiješ šansu za spasenje jednom u milion godina i slično, ili da se možeš opetovano "reinkarnirati" kao najobičnija muha i td.

Što je naravno problem, ne? Kao muha nisi svjestan više dimenzije i Boga, a ti zbog nekih nedjela trebaš provesti milion godina tako. Poprilično žalosno postojanje.

Ciklicna inkarnacija nema smisla, ko je uopste uspostavio u univerzumu po hinduistima?? Bogovi??? Samo od sebe nekako???
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#49 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by sadie_forever »

Irsar wrote:U Islamu nema reinkarnacije, to je valjda jasno. No koliko mi je poznato čitajući od raznih ljudi upućenijih od mene u religije Hinduizma (Hinduizam je zapravo više religija, usput rečeno) i Budizma... i tu postoje razilaženja oko toga šta i kako. Ne smatraju svi da se "reinkarniramo" x broj puta, već neki smatraju npr. da dobiješ šansu za spasenje jednom u milion godina i slično, ili da se možeš opetovano "reinkarnirati" kao najobičnija muha i td.

Što je naravno problem, ne? Kao muha nisi svjestan više dimenzije i Boga, a ti zbog nekih nedjela trebaš provesti milion godina tako. Poprilično žalosno postojanje.
Da ima toga dosta.zapravo buddisti vise forsiraju drugi svijet od nas...kinezi japanci se cak mole svojim precima.sto je skroz nebudisticki sta ces se molit nekom ko se ponovo rodio negdje.reinkarnacija Nije prihvacena u Tim drustvima skroz jer jednostavno prirodnije ljudski je vjerovat da poslije smrti dusa ide negdje na bolje mjesto.Recimo imas Obon praznik ,to ti je najveci praznik u Japanu..i tad japanci vjeruju da duse mrtvih dolaze na ovaj svijet u posjetu,tad vidis groblja puna ruza hrane pica cak i pare bacaju

Jedini narod koji je istinski prihvatio reinkarnaciju i u umu i u tradiciji su tibetanci,zbog toga kod njih nema nikakvih ceremonija ni obicaja nakon smrti,samo bacis tijelo da ga spale ili pojedu lesinari :shock:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#50 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by sadie_forever »

Smrcak15 wrote:
Irsar wrote:U Islamu nema reinkarnacije, to je valjda jasno. No koliko mi je poznato čitajući od raznih ljudi upućenijih od mene u religije Hinduizma (Hinduizam je zapravo više religija, usput rečeno) i Budizma... i tu postoje razilaženja oko toga šta i kako. Ne smatraju svi da se "reinkarniramo" x broj puta, već neki smatraju npr. da dobiješ šansu za spasenje jednom u milion godina i slično, ili da se možeš opetovano "reinkarnirati" kao najobičnija muha i td.

Što je naravno problem, ne? Kao muha nisi svjestan više dimenzije i Boga, a ti zbog nekih nedjela trebaš provesti milion godina tako. Poprilično žalosno postojanje.

Ciklicna inkarnacija nema smisla, ko je uopste uspostavio u univerzumu po hinduistima?? Bogovi??? Samo od sebe nekako???
Po njihovom i zemlja je reinkarnirana,bila je prije,unistena,pa se ponovo uspostavila,i univerzum isto tako.sve zivo sto postoji je dio te samsare ili kako se vec zove

ali to je u knjigama tako,obicni covjek se nada raju nakon smrti,neki dan gledam emisiju o njima,kaze njihov svestenik taj ganges ko se tu spali izbjegava reinkarncaciju i ide odmah u raj ,zbog toga je to inace i najprljavija rijeka svijeta :mrgreen:
Post Reply