Reinkarnacija u islamu

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1 Reinkarnacija u islamu

Post by sadie_forever »

Do danas nisam znala da toga ima u islamu,ali sam eto slucajno saznala da Alawiti iz Sirije(Bashae al Assadova vjera :D) jako vjeruju u reinaraciju,takodjer i Nusajirije,i ismailije?

bas me zanima vise,na osnovu cega oni ovo zakljucuju? :shock: :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

sadie_forever wrote:Do danas nisam znala da toga ima u islamu,ali sam eto slucajno saznala da Alawiti iz Sirije(Bashae al Assadova vjera :D) jako vjeruju u reinaraciju,takodjer i Nusajirije,i ismailije?

bas me zanima vise,na osnovu cega oni ovo zakljucuju? :shock: :D
Ako neko misli da ima reinkarnacija tipa da se ljudi stvore ponovo kao zivotinje ili biljke onda ne, ali ako je inkarnacija da se stvoris kao covjek u drugoj formi onda da.

Ali to stvaranju je na sudnjem danu
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by sadie_forever »

Smrcak15 wrote:
sadie_forever wrote:Do danas nisam znala da toga ima u islamu,ali sam eto slucajno saznala da Alawiti iz Sirije(Bashae al Assadova vjera :D) jako vjeruju u reinaraciju,takodjer i Nusajirije,i ismailije?

bas me zanima vise,na osnovu cega oni ovo zakljucuju? :shock: :D
Ako neko misli da ima reinkarnacija tipa da se ljudi stvore ponovo kao zivotinje ili biljke onda ne, ali ako je inkarnacija da se stvoris kao covjek u drugoj formi onda da.

Ali to stvaranju je na sudnjem danu
recimo ti umres i rodis se ponovo negdje kao beba u novoj porodici,ili kao tele kod neke krave ako to zasluzis :D

to u islamu koliko znam nema,a ove sekte to vjeruju,ono sto ti spominjes to je ponovno ozivljavanje na kijametskom danu,ali to si onda ti i dalje,isti identitet i isti smrcak,,,a ne neki tamo kinez ili hindu
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by MarlboroGold »

Koja je razlika između vaše reinkarnacije i one u hinduizmu? Je li u "cycle of birth-death-rebirth"?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

sadie_forever wrote:
Smrcak15 wrote:
sadie_forever wrote:Do danas nisam znala da toga ima u islamu,ali sam eto slucajno saznala da Alawiti iz Sirije(Bashae al Assadova vjera :D) jako vjeruju u reinaraciju,takodjer i Nusajirije,i ismailije?

bas me zanima vise,na osnovu cega oni ovo zakljucuju? :shock: :D
Ako neko misli da ima reinkarnacija tipa da se ljudi stvore ponovo kao zivotinje ili biljke onda ne, ali ako je inkarnacija da se stvoris kao covjek u drugoj formi onda da.

Ali to stvaranju je na sudnjem danu
recimo ti umres i rodis se ponovo negdje kao beba u novoj porodici,ili kao tele kod neke krave ako to zasluzis :D

to u islamu koliko znam nema,a ove sekte to vjeruju,ono sto ti spominjes to je ponovno ozivljavanje na kijametskom danu,ali to si onda ti i dalje,isti identitet i isti smrcak,,,a ne neki tamo kinez ili hindu
recimo ti umres i rodis se ponovo negdje kao beba u novoj porodici,ili kao tele kod neke krave ako to zasluzis :D

to u islamu koliko znam nema,
toga nema u islamu
,a ove sekte to vjeruju,
ako vjeruju to onda im se uvuklo iz hinduizma, mada i hinduizam u orginalu ne promovise reinkarnaciju, nego slicno nesto kao ozivljenje (novi zivot) pa su hinduisti na osnovu toga zakljucili da je reinkarnacija u pitanju, iako koliko mi je poznato nemaju dokaz u hinduizmu za reinkarnaciju.

evo indijac Zakir naik to objasnja oko inkarnacije u Hinduizmu i da to nema uporista u hinduistickim svetim knjigama, tj, Veda.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#6 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:evo indijac Zakir naik to objasnja oko inkarnacije u Hinduizmu i da to nema uporista u hinduistickim svetim knjigama, tj, Veda.
Zakir je lazovcina, ja sam citao Vede i ima. Svakakve ti supljikate pratis ...
Jasno je pojasnjena reinkarnacija kao ciklicno radjanje sa istom dusom ali sa nedostatkom sjecanja na prosle zivote, mada sa sobom nosimo naucene vjestine i karakterne osobine. Nedostatak sjecanja pojasnjava se materijalnim svojstvom sjecanja, jer se ono zapisuje u mozgu, a mozak kao materijalan propada kao i sva materija (gle Cuda, kako su ljudi kad su pisane Vede znali da se sjecanje snima u mozgu ??? :shock: ), dok je dusa opisana kao energija koja potjece od Stvaraoca. Po Vedama nase su duse stvorene i mi zivimo zivote u ciklusima kako bi kolektovali iskustva i postali na kraju toliko svjesni da cemo prevazici to materijalno postojanje i vratiti se Stvoritelju kao prociscene duse. Zbog toga se prvo radjamo kao sicusni organizmi, i vremenom se kroz proces ucenja nase duse sele u komplikovanije organizme, ali u toku ucenja mozemo i da se okrenemo raznim porocima koji nas ometaju u ucenju, pa se nase duse mogu vratiti kao ponavljaci u prethodnu tjelesnu verziju, malo nazadniju.

Ovo je ukratko sustina recenog. Zakiru kazi da je supalj ko truhli zub kad ga sretnes i da sam mu ja to kaz'o. :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#7 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Ramzess Veliki »

U Islamu nema reinkarnacije, i Islam nema odgovore na ono sto se svakom od nas desi i ako znamo posmatrati to cemo i vidjeti a to su dejavu i nesvjesne reakcije na neki triger.
Po Vedama, dejavu efekat je prisjecanje onoga sto se vec desilo u ovom zivotu jer mozemo i ovaj zivot zivjeti vise puta, ponavljati ga dok ne nastavimo putovanje, a ove reakcije koje spominjem se desavaju kad je ispred nas neki novi izazov za koji nemamo ovozivotno iskustvo kako se ponasati, ali mi uradimo upravo najbolje sto mozemo a da nam nije jasno kako smo znali da bas to trebamo uciniti. To je u Vedama objasnjeno stecenim iskustvima i vjestinama kroz prethodne zivote.

Zbog toga nije ni cudo da neke, ne samo islamske grupe uce i ovakva pojasnjenja jer Vede su vanreligiozne i moze ih svako proucavati i primjenjivati.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#8 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote:evo indijac Zakir naik to objasnja oko inkarnacije u Hinduizmu i da to nema uporista u hinduistickim svetim knjigama, tj, Veda.
Zakir je lazovcina, ja sam citao Vede i ima. Svakakve ti supljikate pratis ...
Jasno je pojasnjena reinkarnacija kao ciklicno radjanje sa istom dusom ali sa nedostatkom sjecanja na prosle zivote, mada sa sobom nosimo naucene vjestine i karakterne osobine. Nedostatak sjecanja pojasnjava se materijalnim svojstvom sjecanja, jer se ono zapisuje u mozgu, a mozak kao materijalan propada kao i sva materija (gle Cuda, kako su ljudi kad su pisane Vede znali da se sjecanje snima u mozgu ??? :shock: ), dok je dusa opisana kao energija koja potjece od Stvaraoca. Po Vedama nase su duse stvorene i mi zivimo zivote u ciklusima kako bi kolektovali iskustva i postali na kraju toliko svjesni da cemo prevazici to materijalno postojanje i vratiti se Stvoritelju kao prociscene duse. Zbog toga se prvo radjamo kao sicusni organizmi, i vremenom se kroz proces ucenja nase duse sele u komplikovanije organizme, ali u toku ucenja mozemo i da se okrenemo raznim porocima koji nas ometaju u ucenju, pa se nase duse mogu vratiti kao ponavljaci u prethodnu tjelesnu verziju, malo nazadniju.

Ovo je ukratko sustina recenog. Zakiru kazi da je supalj ko truhli zub kad ga sretnes i da sam mu ja to kaz'o. :D
mozes li ovdje postirati tekst iz Vede za ovaj podvuceni dio, da vidim
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#9 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote: mozes li ovdje postirati tekst iz Vede za ovaj podvuceni dio, da vidim
Trazi kao sto sam i ja trazio i citao knjige iz biblioteke kad nije bilo elektronskih verzija. Put do spoznaje nema kratice u PDF formatu sa podvucenim detaljima. 8-)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#10 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote: Zakir je lazovcina, ja sam citao Vede i ima. Svakakve ti supljikate pratis ...
Jasno je pojasnjena reinkarnacija kao ciklicno radjanje sa istom dusom ali sa nedostatkom sjecanja na prosle zivote, mada sa sobom nosimo naucene vjestine i karakterne osobine.
....
Ovo je ukratko sustina recenog. Zakiru kazi da je supalj ko truhli zub kad ga sretnes i da sam mu ja to kaz'o. :D

a je li ovaj Indijac lazovcina Irfan Rasid Jangharia
Image
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#11 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote:U Islamu nema reinkarnacije, i Islam nema odgovore na ono sto se svakom od nas desi i ako znamo posmatrati to cemo i vidjeti a to su dejavu i nesvjesne reakcije na neki triger.
Po Vedama, dejavu efekat je prisjecanje onoga sto se vec desilo u ovom zivotu jer mozemo i ovaj zivot zivjeti vise puta, ponavljati ga dok ne nastavimo putovanje, a ove reakcije koje spominjem se desavaju kad je ispred nas neki novi izazov za koji nemamo ovozivotno iskustvo kako se ponasati, ali mi uradimo upravo najbolje sto mozemo a da nam nije jasno kako smo znali da bas to trebamo uciniti. To je u Vedama objasnjeno stecenim iskustvima i vjestinama kroz prethodne zivote.

Zbog toga nije ni cudo da neke, ne samo islamske grupe uce i ovakva pojasnjenja jer Vede su vanreligiozne i moze ih svako proucavati i primjenjivati.
Deja vu nije nikakav prosli zivot nego jendostacno slicne situacije u proslosti i nesto sto smo sanjali pa nam se to ostvari, i dobijemo Deja vu osjecaj, a nikakav prosli zivot tu nije u pitanju.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#12 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
Deja vu nije nikakav prosli zivot nego jendostacno slicne situacije u proslosti i nesto sto smo sanjali pa nam se to ostvari, i dobijemo Deja vu osjecaj, a nikakav prosli zivot tu nije u pitanju.
E sad ti objasni meni kako to da sam sanjao dogadjaje po tri mjeseca prije nego ce se desiti a desili su se upravo kako sam sanjao.

A i ne moras, ti ces gurat svoju verziju makar ti sve drugo oko tebe govorilo drugacije.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#13 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by insomnia78 »

Jos kad bi nabrojani bili muslimani
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#14 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Ramzess Veliki »

[quote="Smrcak15"]


a je li ovaj Indijac lazovcina Irfan Rasid Jangharia

Procitaj Bhagavad Gidu.

Opet si iskopao tumaca placenog da iskrivi Vede i tako ih omalovazi u korist troreligijske dominacije.
parameter345
Posts: 62
Joined: 09/10/2018 16:30

#15 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by parameter345 »

Danas religiju svako tumaci na svoj nacin
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by MarlboroGold »

Ramzess Veliki wrote: E sad ti objasni meni kako to da sam sanjao dogadjaje po tri mjeseca prije nego ce se desiti a desili su se upravo kako sam sanjao.

A i ne moras, ti ces gurat svoju verziju makar ti sve drugo oko tebe govorilo drugacije.
Meni se nešto tako jednom dogodilo, ali samo jednom i nikad više. Sanjao rodicu iz amerike kako se udaje, a sa kojom i nemam neki kontakt niti imaju roditelji sa njenim nešto pretjerano - čuju se 1-2 godišnje. Nisam je imao ni na društvenim mrežama. To sam ispričao roditeljima ujutru i otišao na ispit. Kad sam došao kući počeli su me čudno gledati. Kad sam pitao šta je problem stara je rekla da su se javili oni iz amerike da kažu kako su se rodica i njen momak (nisam ni znao da ga je imala) vjerili.

Smrle će ovo garant povezati sa šejtanom.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#17 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by irac300 »

Deja vu je samo neka promjena u Matrixu, update. :D
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#18 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by Milenkov buraz »

Smrcak15 wrote:
Ramzess Veliki wrote: Zakir je lazovcina, ja sam citao Vede i ima. Svakakve ti supljikate pratis ...
Jasno je pojasnjena reinkarnacija kao ciklicno radjanje sa istom dusom ali sa nedostatkom sjecanja na prosle zivote, mada sa sobom nosimo naucene vjestine i karakterne osobine.
....
Ovo je ukratko sustina recenog. Zakiru kazi da je supalj ko truhli zub kad ga sretnes i da sam mu ja to kaz'o. :D

a je li ovaj Indijac lazovcina Irfan Rasid Jangharia
Image
Ja koliko znam imperativ svakog gurua je da se otrgne iz Samsare, tj. iz tog ciklusa materijalnog svijeta. Kada bolje skontaš pa i jes tako...živiš de fakto u paklu.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#19 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by King Theoden »

irac300 wrote:Deja vu je samo neka promjena u Matrixu, update. :D
Ja jbt :-?
Samo što nas ne drže u onim epruvetama, neg ovako na svijetu i crpe našu energiju.
Recimo dok trčimo ili se seksamo jer se tad oslobađa najviše energije.
Inače, uzimaju je uvijek. Jer kako inače objasnit moj hronicni umor iako se zna potrefit da po tri dana ne podignem teže od olovke :cry:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by insomnia78 »

Od forumasa se nece nauzimati. Ovdje slabo ko trci jos slabije jebe
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#21 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by King Theoden »

:lol: :lol:
Što jes jes.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#22 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by sadie_forever »

insomnia78 wrote:Jos kad bi nabrojani bili muslimani
To da veda ne spominje reinkarnacijucsam prvi put procitala od jednog zapadnjackog autora.napali SU GA hindusi jer zivot bez reinkarnacije im nema smisla...Ali covjek je iznosio cinjenice,cak veda promovise zivot poslje smrti na nacin kako to abrahamske vjere cine.recimo u jednom pasusu se spominje nebo zvijezde i pita jel tamo nas mrtvi i cuje Li nas?

Kasnije hinduska sveta spisa ukljucuje reinkarnaciju
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by muha_sa »

zašto ja ne bi bio buba mara :?
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#24 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by HardcoreMX »

muha_sa wrote:zašto ja ne bi bio buba mara :?
:mrgreen: ok...
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#25 Re: Reinkarnacija u islamu

Post by sadie_forever »

Ramzess Veliki wrote:
Smrcak15 wrote:
Deja vu nije nikakav prosli zivot nego jendostacno slicne situacije u proslosti i nesto sto smo sanjali pa nam se to ostvari, i dobijemo Deja vu osjecaj, a nikakav prosli zivot tu nije u pitanju.
E sad ti objasni meni kako to da sam sanjao dogadjaje po tri mjeseca prije nego ce se desiti a desili su se upravo kako sam sanjao.

A i ne moras, ti ces gurat svoju verziju makar ti sve drugo oko tebe govorilo drugacije.
Mozda ti neki dzin dosaptavao? Nije to dokaz reinkarnacije
Post Reply