Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#76 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by Yapi Yapo »

Cherry-Cherry wrote:Iskreno, reinkarnacija mi je logičnija od vjerovanja u raj i pakao poslije smrti.
i meni vala
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#77 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by sheilak »

Ramzess Veliki wrote: To će ti oni iz Hare Krishne isto reći.
I još će te isprepadati da ćeš se u sljedećem životu reinkarnirati kao puž, međed i kakva im već živina padne na pamet. :lol:
pa u ovom sam vec zivotinja. :D

walter kurtz wrote: I ja se iskupljujem u ovome zivotu dajem svima ko me god pita :mrgreen:
pa i ja nekako ne znam reci ne. :D


ok, dosta za*ebavanja na moj racun. s moje strane. :D dajte se saberite.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#78 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by walter kurtz »

sheilak wrote:
walter kurtz wrote: I ja se iskupljujem u ovome zivotu dajem svima ko me god pita :mrgreen:
pa i ja nekako ne znam reci ne. :D


ok, dosta za*ebavanja na moj racun. s moje strane. :D dajte se saberite.
That's my girl :thumbup: :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#79 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by Ramzess Veliki »

Ja se prošlih života ne sjećam, ali sam veoma često sanjao bitne događaje koji su se uvijek dešavali u periodu od dvadeset do mjesec dana.
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#80 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by arslanbey »

Ramzess Veliki wrote:Ja se prošlih života ne sjećam, ali sam veoma često sanjao bitne događaje koji su se uvijek dešavali u periodu od dvadeset do mjesec dana.
:skoljka: :run:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#81 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by Ramzess Veliki »

arslanbey wrote:
Ramzess Veliki wrote:Ja se prošlih života ne sjećam, ali sam veoma često sanjao bitne događaje koji su se uvijek dešavali u periodu od dvadeset do mjesec dana.
:skoljka: :run:
Pa to ti je sasvim normalno za mesaje, evlije, proroke ... :lol:
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#82 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by arslanbey »

Ja ne vjerujem u reinkarnaciju,sta to znaci ? sta ona predstavlja?

vjerujem u neku vrstu nastavka,recimo crnci vjeruju (neki) da covjek se sastoji od vise djelova,eh sad taj jedan dio(tvoje ja) ide dalje na onaj svijet..a drugi dio(tvoje andjeo vodilja najispravnije receno) ostaje i pridruzuje se drugoj dusi....zbog toga nekada neko zna neke stvari o umrloj osobi


To je meni prihvatljivo,ali sada ono da ja umirem oi ponovo se radjam to mi nije drago rjesenje.To znaci da moji najdrazi,mama,otac,zena ,djeca ..ne znace mi nista,imam ih hiljade kojih se i ne sjecam :( tuzno pomalo....plus pomisao da sam na ovoj zemlji vjecno i da me nista ne moze izvaditi je jos gora :D
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#83 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by arslanbey »

Cherry-Cherry wrote:Iskreno, reinkarnacija mi je logičnija od vjerovanja u raj i pakao poslije smrti.
arslanbey wrote:glupost
Zašto?
Jer mi je tuzno to,ako je to istina

Volis svog muza,djecu,mamu,sestru...i kontas oni su meni niko i nista i prije njih sam voljela druge osobe isto,a sad su mi mozda neprijatelji u ovom zivotu? ;-)
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#84 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by fatamorgana »

Sjećam se reinkarnacije, k'o da je jučer bilo .... :wink:
User avatar
fortaleza
Posts: 5553
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#85 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by fortaleza »

arslanbey wrote:Ja ne vjerujem u reinkarnaciju,sta to znaci ? sta ona predstavlja?

vjerujem u neku vrstu nastavka,recimo crnci vjeruju (neki) da covjek se sastoji od vise djelova,eh sad taj jedan dio(tvoje ja) ide dalje na onaj svijet..a drugi dio(tvoje andjeo vodilja najispravnije receno) ostaje i pridruzuje se drugoj dusi....zbog toga nekada neko zna neke stvari o umrloj osobi


To je meni prihvatljivo,ali sada ono da ja umirem oi ponovo se radjam to mi nije drago rjesenje.To znaci da moji najdrazi,mama,otac,zena ,djeca ..ne znace mi nista,imam ih hiljade kojih se i ne sjecam :( tuzno pomalo....plus pomisao da sam na ovoj zemlji vjecno i da me nista ne moze izvaditi je jos gora :D
Da, jeste iz trenutne ljudske perspektive, ali upravo zato što smo ograničeni sve tako pojmimo. Ako bi uvažili koncept reinkarnacije i ponovnog vraćanja u tjelesni oblik to znači da sve to ima neku svrhu i da trenutna emocionalna i fizička veza nisu toliko bitne u konceptu više stvarnosti i da su tu drugi ljudi da nam pomognu/odmognu u putu kao neka lekcija u savladavanju ponovne fizičke stvarnosti jer po konceptu istočnjačkih religija cilj je dostići Nirvanu, vječni apsolut i prekinuti proces ponovnog rađanja.
Android Knego
Posts: 1553
Joined: 13/03/2012 08:11

#86 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by Android Knego »

arslanbey wrote: To je meni prihvatljivo,ali sada ono da ja umirem oi ponovo se radjam to mi nije drago rjesenje.To znaci da moji najdrazi,mama,otac,zena ,djeca ..ne znace mi nista,imam ih hiljade kojih se i ne sjecam :( tuzno pomalo....plus pomisao da sam na ovoj zemlji vjecno i da me nista ne moze izvaditi je jos gora :D
pa ni iz Bosne te niko ne moze izvaditi pa se opet nekako dura...
zato, suti i trpi... :D
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#87 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by cenecimoveocino »

Baljda sam negdje tamo nekada bio sin nekog multimilijardera i imao Ferrari FF :autic: 8)
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#88 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by Butmiran »

Previše pitanja, premalo pravih odgovora.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#89 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by sadie_forever »

Butmiran wrote:Previše pitanja, premalo pravih odgovora.
ako volis dokaze,znam par ljudi koji su tvrdili da ih kontaktiraju duse onih koji su mrtvi,,znam cak i ljude koji su lafo vidjeli duhove


ali niko od tih mrtvih nije rekao da ce biti reinkarniran ikada :D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6744
Joined: 20/02/2013 14:14

#90 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by Cherry-Cherry »

arslanbey wrote:
Cherry-Cherry wrote:Iskreno, reinkarnacija mi je logičnija od vjerovanja u raj i pakao poslije smrti.
arslanbey wrote:glupost
Zašto?
Jer mi je tuzno to,ako je to istina

Volis svog muza,djecu,mamu,sestru...i kontas oni su meni niko i nista i prije njih sam voljela druge osobe isto,a sad su mi mozda neprijatelji u ovom zivotu? ;-)
Mislim da se osobe, kojima smo okruženi, ponavljaju. :zoka: Npr: Ako smo nekome nešto loše učinili, vratit će nam se tako, što će ta osoba nama nešto loše učiniti u jednom od sljedećih života. Zato su nam neke osobe simpatične, odnosno antipatične na prvi pogled. Zato postoji ljubav na prvi pogled. :) Svakome se desilo da osjeti odbojnost prema nekome, koga prvi put vidi, a isto tako neko nam je postao drag čim smo ga vidjeli, kao da se znamo cijeli život, kao da se znamo sto godina... ;)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#91 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by sheilak »

Cherry-Cherry wrote: Mislim da se osobe, kojima smo okruženi, ponavljaju. :zoka: Npr: Ako smo nekome nešto loše učinili, vratit će nam se tako, što će ta osoba nama nešto loše učiniti u jednom od sljedećih života. Zato su nam neke osobe simpatične, odnosno antipatične na prvi pogled. Zato postoji ljubav na prvi pogled. :) Svakome se desilo da osjeti odbojnost prema nekome, koga prvi put vidi, a isto tako neko nam je postao drag čim smo ga vidjeli, kao da se znamo cijeli život, kao da se znamo sto godina... ;)
i ja sam ovog misljenja. mislim da se duse reinkarniraju u grupama i da se samo konstelacija mijenja. takodjer i za averziju i za simpatije i za neku cudnu bliskost s ljudima koje tek upoznas. ja sam vec gore spomenula sta je meni receno :D . vjerujem ili mi barem bliska izgleda mogucnost rjesavanja "racuna" ili vracanja dugova od ranije, to bi objasnilo neke ljude u mom zivotu, zasto recimo osjecam instinktivnu odbojnost prema njima, a za neke osjecam da sam im duzna...nesto. a ni jedne ni druge recimo ne znam tako dobro.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#92 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by fatamorgana »

Vidim niko pojma nema! :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#93 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by muha_sa »

sjecam se ko juce da je bilo da sam u prošlom životu bubamara biJo--naka me crnomanjasta idiotkinja zgnjecila :(
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#94 Re: Reinkarnacija - sjećanje prošlih života

Post by fatamorgana »

muha_sa wrote:sjecam se ko juce da je bilo da sam u prošlom životu bubamara biJo--naka me crnomanjasta idiotkinja zgnjecila :(
Muha, vrijeme je da pređeš sa bukvara na slovar, :wink:
Post Reply