Rehabilitovan Draža Mihailović

Post Reply
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#1051 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam »

Duka Dizel wrote:
ronnie wrote:
nasa wrote: Sta je muftija pricao?
A Bozanic se itekako bavio politikom ali nije tema ....
Nisam bio tamo, gledao sam prijenos na prvom programu HTV.
Nisam uočio nikakvo politiziranje, ni kod kardinala ni kod muftije.
Poanta je u tome da nije došao nitko iz pravoslavne crkve, što je šteta, jer Bleiburg bi trebao biti mjesto pomirenja i oprosta.
.
Interesantno. A zašto nikog od njih nema u Jasenovcu?
Zar ne bi to trebalo biti takodje mesto pomirenja i oprosta?
Pa bio je onaj prosli predsjednik u Jasenovcu nekoliko puta. Sad malo ovi. Svima njima, bas kao i srpskom Gandiju, Drazi, presudjeno je bez fer i sportskog sudjenja. Nevine zrtve, bas kao i Chicha.
Kat
Posts: 660
Joined: 19/12/2009 16:45

#1052 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Kat »

Miša Janketić: Četnik mi je ubio majku, molio sam da mi ne kažu gde žive njegovi potomci
"Sećam se dobro tog dаnа četrdesettreće godine.Kolonа nаših je izlаzilа iz Pljevаljа. Kolonаpаrtizаnа. Išli smo zа njom. Isprаćаli je. A kаd smo žurili uz brdo, kа kući Đenisijevićа, u kojoj smo stаnovаli, nаdrugoj strаni, u Pljevljа je ulаzilа kolonа Nemаcа.I dаnаs ih vidim nа motociklimа. Vidim njihove šlemove. I mаšinke. I čizme. Moj otаc, Rаdomir, bio je u pаrtizаnimа. Bio je komаndаnt bаtаljonа.

Mаjku su bili uhvаtili četnici. I u Kolаšinu osudili je nа dvаdeset i jednu godinu robije. Milenu (sestru) i mene čuvаlа je strinа. Pа nаs je jednog dаnа uhvаtilа zа ruke i odvelа u Kolаšin.Prаvo pred čuvenog Pаvlа Đurišićа.

I reklа: "Evo ti, vojvodo, ovo dvoje dece Rаdomirovo. Ti si ih ostаvio bez mаjke, pа ih ti čuvаj!"

Posle su mаjku pustili iz zаtvorа. Odvelа nаs je u Pljevljа. Rаdilа je nа pošti. I tog dаnа kаd smo isprаćаli kolonupаrtizаnа i dočekivаli kolonu Nemаcа, mаjkа je od nаših dobilа zаdаtаk dа ostаne. Dа i dаlje rаdi nа pošti.Iаko zа Nemce... jer će nаši opet doći. Jednogа dаnа isprаtili smo i kolonu Nemаcа. Sа druge strаne u grаd je ušlа kolonа četnikа.

Mojа mаjkа Milicа rаdilа je i dаlje nа pošti. Sаdа zа četnike. Ubrzo su počeli dа je pozivаju u komаndu.

Prepoznаo juje četnički glаvаr, pop Mаcа. Nekаdа su zаjedno išli u gimnаziju. Pop Mаcа je u Pljevljimа pronаšаo još nekoliko pаrtizаnskih ženа.I one su morаle dа odlаze u komаndu.Jednom kаdа se spremаlа dа ide nа sаslušаnje, mаjkа mi reče:­ Cile, mene će dа ubiju. Milenu ostаvljаm tebi u аmаnet. Ti dа je čuvаš i štitiš. Ti si muškа glаvа. Nedаj je nikome, nemoj neko zlo dа joj učini.

Nije se više vrаtilа mojа mаjkа Milicа. Zаludu smo Milenа i jа išli u komаndu i molili dа ne ubiju nаšu mаjku.

Jedne noći, u Ševаrimа, ubio ju je pop Mаcа. Sа drugim pаrtizаnskim ženаmа. Njih devet.

Dugo posle tog dogаđаjа, ovde u Beogrаdu, u gimnаziji, reče nаm rаzrednа dа uzmemo po list hаrtije. Izdiktirаlа nаmje poziv zа roditeljski sаstаnаk. Trebаlo je sutrаdаn dа gа vrаtimo sа potpisom roditeljа.Jа sаm odmаh potpisаo poziv i pružio gа rаzrednoj."Ne ti, nego otаc dа potpiše" ­ podviknulа mi je rаzrednа."Jа nemаm ocа" ­ rekаo sаm."Pа, nek ti potpiše mаjkа" ­ reklа je nešto mirnije."Jа nemаm ni mаjku" ­ odgovorio sаm.

A jа je nisаm ni zа štа ni krivio.Tаdа je i sаznаlа čije sаm jа dete.Tаdа sаm jа sаznаo dа je onа školskа drugаricа moje mаjke.

"Ti znаš ko ti je ubio mаjku?" ­ upitаlа me u jednom trenutku.

"Znаm" ­ odgovorio sаm.

"Ti znаš dа su živi njegovi sinovi?!"

"Dа."

"Znаš dа žive ovde u Beogrаdu?"

I to sаm znаo."Oni stаnuju u mojoj ulici, u... "

"Ne!" ­ vrisnuo sаm i pružio ruku dа rаzrednoj zаpušim ustа. ­ "Ne, nemojte to dа mi kаžete. Neću dа znаm gde stаnuju!"
i jedna njegova koje bi svi Bosnjaci trebali da se utuve u glavu.
" JER AKO NE ZABORAVIM , JA NE MOGU NI DA OPROSTIM ! -A AKO ZABORAVIM , ONDA NEMAM ŠTA NI DA PRAŠTAM ! "
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1053 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Duka Dizel »

Crna Gora je i danas mala država u kojoj se "svi znaju".
Kad su dešavanja tokom WWII u pitanju, ova priča poznatog glumca je izuzetna samo zato što je u pitanju poznati glumac.
Crnogorci jesu uz Srbe i Dalmatince bili okosnica partizanskog pokreta i procentualno su dali daleko najviše narodnih heroja.

Ali takozvana "lijeva skretanja" su bila najekstemnija u Crnoj Gori.Crnogorski komunisti su bili pravi fanatici i ludaci. Teško je i utvrditi broj nevinih ljudi koji su komunisti pobili u Crnoj Gori početkom rata i bacili u zloglasne jame, po sistemu "mrko me pogledao" ili "loše je pričao o partiji". Zato se tamo i jeste razvio specifičan četnički pokret čija svrha nije bila borba protiv italijanskog okupatora, već isključivo osveta komunistima.

Čak su i obračuni medju samim komunistima u Crnoj Gori bili neobično krvavi i surovi.
Tipičan primer je likvidacija i streljanje Tadića, koje je valjda preživeo samo Ljuba Tadić (otac Borisa Tadića).
Kasnije je u javnost isplivala njegova prepiska sa Milovanom Djilasom u kojoj traži odgovore.

http://www.nedeljnik.co.rs/sr/2013/12/2 ... ana-Đilasa

Tako da priča Miše Janketića jeste tragična, ali ne baš atipična i naročito relevantna za temu.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#1055 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Putnik ali stvarno »

Svasta se da procitati

I da su I Draza I Tito zlikovci

I da su nadbiskup Bozanic I Muftija Hasanovic sluzili pomen nevinim zrvtama, zenama I deci u Blajburgu

I da je rehabilitovana cela JVuO sa svim usputnim nepocinstvima

cast izuzecima koji su pokusali da ponude nesto vezano za ono sto se zaista desilo, a to je ponistenje sudjenja iz 1946te.

Vreme je za

Image

A sve raspolozene za diskusiju o delovanju Dragoslava Mihajlovica u ww2 treba usmeriti na podforum istorija, otvoriti im temu I pritom im skrenuti

paznju da Dragoljub Mihajlovic nije delovao na Havajima ili u Monaco u, masakrirajuci zatecene turiste, vec u fasistickoj NDH, okupiranoj Srbiji I u

uslovima uvezene komunisticke revolucije.

Ovo treba imati u vidu ne da se Pravda sta se pravdati ne moze, vec da se konacno usvoji I istina da je I BiH bila deo

fasiticke, marionetske NDH. Samo tako se moze shvatiti realnost svih uzasa ww2 u BiH. Ostalo je bla, bla, bla. Bla
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#1056 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam »

Ovaj gospodin cetnik iznad je potpuno u pravu. Nije slucajno to sto komunisticke bande predvodjene hrvatom zlog pogleda, nisu revnosno klali muslimanski zivalj po NDH, kao sto su to masovno praktikovali vrijedni sljedbenici dobrocudnog Chiche. Tito je svi to vec znamo radio po nalogu Vatikana na ocuvanju NDH.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#1057 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Martinez_ »

Sezam wrote:Ovaj gospodin cetnik iznad je potpuno u pravu. Nije slucajno to sto komunisticke bande predvodjene hrvatom zlog pogleda, nisu revnosno klali muslimanski zivalj po NDH, kao sto su to masovno praktikovali vrijedni sljedbenici dobrocudnog Chiche. Tito je svi to vec znamo radio po nalogu Vatikana na ocuvanju NDH.
Nisu ni snage NDH klale muslimanski živalj u NDH.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#1058 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Sezam »

Martinez_ wrote:
Sezam wrote:Ovaj gospodin cetnik iznad je potpuno u pravu. Nije slucajno to sto komunisticke bande predvodjene hrvatom zlog pogleda, nisu revnosno klali muslimanski zivalj po NDH, kao sto su to masovno praktikovali vrijedni sljedbenici dobrocudnog Chiche. Tito je svi to vec znamo radio po nalogu Vatikana na ocuvanju NDH.
Nisu ni snage NDH klale muslimanski živalj u NDH.
Jakako da nisu, iz Vatikana je stigla depesa o nenapadanju. Zato su cetnici morali raditi prekovremeno, jer se znalo da sugavim partizanima nije bilo do istrebljenja nekrsta. Zato je dobri Chicha uvek govorio da su partizani i ustase lice i nalicje iste medalje.
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#1059 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Haman »

Rehabilitacija Draze odraz svijesti naroda u Srbiji. To se moglo i ocekivati kad za predsjednika drzave biraju vojvodu, a za predsjednika Vlade covjeka koji kaze " da za 1 Srbina treba ubiti 100 muslimana." Dakle, logican slijed.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#1060 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Putnik ali stvarno »

Sezam wrote:Ovaj gospodin cetnik iznad je potpuno u pravu. Nije slucajno to sto komunisticke bande predvodjene hrvatom zlog pogleda, nisu revnosno klali muslimanski zivalj po NDH, kao sto su to masovno praktikovali vrijedni sljedbenici dobrocudnog Chiche. Tito je svi to vec znamo radio po nalogu Vatikana na ocuvanju NDH.
Opet bla, bla, bla, diskusija ide u ovom pravcu, kolka je riba bila, ses srajavskih ?! e

Image

kada se istorija diskutuje na politici uz primenu lokalnih sarkazama i losih emocija, argumentacija ispada ovako nekako

Image

bez obzira ciji je "auto"

ajde uzdravlje
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1061 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Drinski »

Kat wrote:
Miša Janketić: Četnik mi je ubio majku, molio sam da mi ne kažu gde žive njegovi potomci ...
i jedna njegova koje bi svi Bosnjaci trebali da se utuve u glavu.
" JER AKO NE ZABORAVIM , JA NE MOGU NI DA OPROSTIM ! -A AKO ZABORAVIM , ONDA NEMAM ŠTA NI DA PRAŠTAM ! "
Pa da Bošnjake proglase teroristima...
User avatar
sinuhe
Posts: 11527
Joined: 03/06/2011 11:33

#1062 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by sinuhe »

Malo mi je cudno da neko zaboravi takve stvari a u istocnooj Bosni je i bilo najmanje Jugoslovena poslije zapadne Hercegovine pa nece biti da tu ima neke istine.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#1063 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Putnik ali stvarno »

nasa wrote:
ronnie wrote:
Putnik ali stvarno wrote:
Muftija Aziz Hasanovic danas 2015te godine sluzi pomen fastima iz te NDH, zajedno sa nadbiskupom Bozanicem. Ako on to danas radi

predpostavljam da se radi o znacajnom broju pastve koja je postradala na kriznom putu. Taj znacajni broj tada stanovnika NDH mogao je biti

uzrokom odnosa Dragoljuba Mihajlovica prema muslimanskom (tada) stanovnstvu NDH. Ne I opravdanje za nedela.

Nema opravdaja nikome, svi su oni nasi pretci I nase tesko nasledje. No to su bili oni u ono vreme. Danas smo mi I drugo je vreme, pa valja

prestati za pocetak sa vulgarnim progonom neistomisljenika.

PS Iza pomena u Blajburgu stoji pokrovitelj predsednica Hrvatske, dakle hrvatska drzava.
Iza procesa Dragoljubu Mihajlovicu stoji Sud I niko vise. Opusti se I ne napuhavaj bez potrebe pogotovo kada si u krivu.
Zašto je problem odati pijetet ubijenim žtvama? Nisu svi bili fašisti, bilo je i žena i djece i mnoštvo naroda koji nije htio komunističku vlast. Trebao je biti i pravoslavni vladika, zašto nije?
Jer bilo je u Blajburgu i ubijenih Srba, doduše malo, ali nisu samo Hrvati i Bošnjaci tamo ubijani.

Inače za tvoju informaciju predsjednica je pokrovitelj samo zato jer je sabor (s SDP-ovom većinm) prestao biti pokrovotelj 2012.
godine. Sramotna odluka, nečista savjest, što ćeš.

A muftiji i nadbiskupu svaka čast, održali su dobre govore a politikom se nisu bavili :thumbup:
Sta je muftija pricao?
A Bozanic se itekako bavio politikom ali nije tema ....
Thats what I was talking about :

Poslije predstavnika BiH Vinka Zorića govorio je i glavni zagrebački imam Aziz Hasanović, koji je naglasio da se u Bleiburgu dogodila zajednička žrtva na razini istinskog bratstva katolika i muslimana.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/bleibur ... nja-735433

Znaci kontekst delovanja u fasistickoj NDH pred sebe, bez magle, a onda se tu vide svi, pa i Dragoljub Mihajlovic...

Kao sto rekoh uloga Dragoljuba Mihajlovica je istorijska tema.
Sudski proces u Bgd, ukidanje vaznosti sudjenja iz 1946 u jeste aktuelna tema.
Blajburg je i istorijska ali ocigledno i aktuelna tema.
User avatar
madner
Posts: 56807
Joined: 09/08/2004 16:35

#1064 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by madner »

Sljam razumije sljam.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1065 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Banksy »

Tako je.
User avatar
Adriatic
Posts: 3396
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#1066 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Adriatic »

E moj Tito i partizani.
Džaba ste krečili.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#1067 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by seldzuk »

Duka Dizel wrote:
VCorp wrote:

Taj komunistički zlotvor je učestvovao u bitkama na Neretvi i Sutjesci, u Igmanskom maršu spašavajući ovu zemlju od fašista, isto tako je rastjerao četnike iz Crne Gore. Smirivao je situaciju sa Staljinom. Osnovao je Goli Otok koji je zatvarao najveći šljam južnoslavenskih naroda koji je uništavao, iako meni nešto dragu, ali jedinu funkcionalnu i prosperitetnu državu koju je naše podneblje ikad imalo. Također je uspio uhvatiti zločinca Mihailovića a zna se i šta je rekao o tom srpskom ološu.

Jovo Kapa je bio i ostat će Narodni heroj, antifašista koji je u doba devedesetih dok je gorila naša Bosna a i Hrvatska bio na strani pravde i sukobljavao se sa Miloševićem i kompanijom. Lik je samo lijepe riječi imao o nama i Bosni i zaslužuje da se o njemu uči kod nas i u osnovnim i srednjim školama kao o gospodinu i velikom lafu sa mudima promjera Balkana.

Neka mu je laka zemlja.
Vi možete slobodno slaviti Jovu Kapičića do mile volje. Niko vam ne brani.
To neće promeniti činjenicu da su njemu ruke krvave do ramena.
Ja sam i napisao da on u Srbiji može biti samo posmatran kao zlikovac, koji je odgovoran za streljanje 37000 ljudi u Srbiji putem prekih sudova pred kraj rata i posle rata.
Svoje saborce s kojima se borio na Neretvi i Sutjesci i s kojima je prešao Igman, posle je slao na Goli Otok...

Mene njegovi stavovi 90-ih uopšte ne interesuju. Tu je već bio izlapeli starac koji je ulazio u koalicije i sa Vukom Draškovićem (čudi me da na Ravnu Goru nisu išli zajedno).

Ne znam kakvo vi u Bosni imate mišljenje o recimo Osmanu Karabegoviću, narodnom heroju koji je bio jedan najžešćih pristalica Slobodana Miloševića.
Što se Bošnjaka tiče, ovo može izgovoriti samo ishlapjeli starac ili izdajnik:
Osman Karabegović was a strong supporter of policies of Slobodan Milošević in 1980s and 1990s.[5] He opposed Alija Izetbegović claiming that there was more "order and lawfulness" in the times of the Ottoman Empire, Austria-Hungary and the Kingdom of Yugoslavia than during the "dictatorship of the enraged Izetbegović's fundamentalist bandits".
http://en.wikipedia.org/wiki/Osman_Karabegovi%C4%87
a on je već '91. imao 80 godina
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#1068 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Haman »

Srpska posla. :izet: :izet:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18885
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1069 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by SmokingMan »

"Paščad" u potrazi za "voljenim paščetom"...

Image
User avatar
Truba
Posts: 82302
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1070 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Truba »

Citam nesto o cica drazi :roll: tek sam na novembru 1941.
Lik je jednostavno frustrirajuc odbijanjem izabiranja strane, protivnika, borbe, cilja....

Znaci nula...mrtvo puhalo :mrgreen: slina...

Osnovni motiv....CEKANJE lik je samo cekao :-)
Post Reply