- Registracija vozila - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5076 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by Optimist »

mk ultra wrote: 22/02/2024 21:12 Agent
Fkt brzo uvijek zavrsavao
Danas na tehnickom sutra sve gotovo najdalje

Mup NG Sarajevo
I kod mene isto. Ujutro poranim na tehnicki, poslije do agenta. Popodne oko 2-3 zove da mi vrati saobracajnu.

Ako je promjena vlasnistva i ako se mijenja saobracajna, ona mi treba 2 dana. Prvi dan odjava, drugi vrati dokumente sa novim podacima, narocito ako nije ista opcina.
Fkt ne znam zasto ljudi dopustaju da ih neko maltretira za njihov novac.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#5077 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by kabal1337 »

kuli1961 wrote: 22/02/2024 21:05 Pratim ovu temu i ne razumijem: žalite se na predugačak rok čekanja registracije auta kod nadleznog MUP, a preko agenta?
Nakon obavljenog teh. pregleda, zasto sami ne odete u banku/poštu i platite sta treba i onda lično u MUP?
Moj primjer, od danas: autokuca mi juce popodne javila da je naruceni auto stigao, danas mi poslali predracun, odem u autokucu da pregledam auto, zatim u banci sam za 10-tak min uplatio ostatak cijene, u medjuvremenu autokuca uradila teh. pregled, uzmem obrazac teh. pregleda, pa do osiguranja po polisu+ uplatnice (prethodno im viberom poslao sliku dijela predracuna sa bitnim podacima za auto), platio u pošti i pravac MUP-za cca 40 minuta sam zavrsio posao, izisao sa tablicama, stikerom i obe potvrde- o reg i o vlasnistvu.
Nema agenta, nema -pare njemu pa kad i ako uplati i kad i ako preda papire u MUP.. jednom sam se oslonio na agenta, prije par godina, cekao sam 5 dana i rekao-nikad vise, nisam se pokajao.
Šta je uzrok vašim problemima? Nenormalna guzva u MUP?
U Sarajevu uzrok kasnjenja su Agenti ( vise sam imao pozitivnih iskustava, nego ovih negativnih).

tacno ovako se covjeku ogadi auto, od peglanja sa majstorima, guzvi pa do i usranje registracije.
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#5078 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by kuli1961 »

kabal1337 wrote: 22/02/2024 21:47
kuli1961 wrote: 22/02/2024 21:05 Pratim ovu temu i ne razumijem: žalite se na predugačak rok čekanja registracije auta kod nadleznog MUP, a preko agenta?
Nakon obavljenog teh. pregleda, zasto sami ne odete u banku/poštu i platite sta treba i onda lično u MUP?
Moj primjer, od danas: autokuca mi juce popodne javila da je naruceni auto stigao, danas mi poslali predracun, odem u autokucu da pregledam auto, zatim u banci sam za 10-tak min uplatio ostatak cijene, u medjuvremenu autokuca uradila teh. pregled, uzmem obrazac teh. pregleda, pa do osiguranja po polisu+ uplatnice (prethodno im viberom poslao sliku dijela predracuna sa bitnim podacima za auto), platio u pošti i pravac MUP-za cca 40 minuta sam zavrsio posao, izisao sa tablicama, stikerom i obe potvrde- o reg i o vlasnistvu.
Nema agenta, nema -pare njemu pa kad i ako uplati i kad i ako preda papire u MUP.. jednom sam se oslonio na agenta, prije par godina, cekao sam 5 dana i rekao-nikad vise, nisam se pokajao.
Šta je uzrok vašim problemima? Nenormalna guzva u MUP?
U Sarajevu uzrok kasnjenja su Agenti ( vise sam imao pozitivnih iskustava, nego ovih negativnih).

tacno ovako se covjeku ogadi auto, od peglanja sa majstorima, guzvi pa do i usranje registracije.
OK, ali suština mog nerazumijevanja i pitanja je-zašto agenti, a ne "sam svoj majstor"- gužva? nadležni MUP mrcinja? nešto treće? Nije li bolje potrošiti, ako se mora, jedan dan i riješiti registraciju a ne čekati dane i dane na agenta?
Ukoliko se nova reg. radi prije isteka važeće, po prirodi stvari, uradi se kopija povrde o registraciji ("saobraćajna dozvola"), ovjeri se i auto se vozi do isteka reg/dobijanja nove reg. Neke policijske patrole, prilikom kontrole, ne traže ovjerenu kopiju, neke traže... dakle moguće dvostruko peglanje, čemu?
Je li do propisa- ne bi trebalo- na snazi je novi BiH Pravilnik iz 2022 sa izmjenom iz 23-će, ili je do entiteta/prakse nadležnih MUP-ova?
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#5079 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by Naslovnica »

mk ultra wrote: 22/02/2024 21:12 Agent
Fkt brzo uvijek zavrsavao
Danas na tehnickom sutra sve gotovo najdalje

Mup NG Sarajevo
Potpis
oXavier
Posts: 211
Joined: 14/03/2022 22:12

#5080 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by oXavier »

kuli1961 wrote: 22/02/2024 22:07
kabal1337 wrote: 22/02/2024 21:47
kuli1961 wrote: 22/02/2024 21:05 Pratim ovu temu i ne razumijem: žalite se na predugačak rok čekanja registracije auta kod nadleznog MUP, a preko agenta?
Nakon obavljenog teh. pregleda, zasto sami ne odete u banku/poštu i platite sta treba i onda lično u MUP?
Moj primjer, od danas: autokuca mi juce popodne javila da je naruceni auto stigao, danas mi poslali predracun, odem u autokucu da pregledam auto, zatim u banci sam za 10-tak min uplatio ostatak cijene, u medjuvremenu autokuca uradila teh. pregled, uzmem obrazac teh. pregleda, pa do osiguranja po polisu+ uplatnice (prethodno im viberom poslao sliku dijela predracuna sa bitnim podacima za auto), platio u pošti i pravac MUP-za cca 40 minuta sam zavrsio posao, izisao sa tablicama, stikerom i obe potvrde- o reg i o vlasnistvu.
Nema agenta, nema -pare njemu pa kad i ako uplati i kad i ako preda papire u MUP.. jednom sam se oslonio na agenta, prije par godina, cekao sam 5 dana i rekao-nikad vise, nisam se pokajao.
Šta je uzrok vašim problemima? Nenormalna guzva u MUP?
U Sarajevu uzrok kasnjenja su Agenti ( vise sam imao pozitivnih iskustava, nego ovih negativnih).

tacno ovako se covjeku ogadi auto, od peglanja sa majstorima, guzvi pa do i usranje registracije.
OK, ali suština mog nerazumijevanja i pitanja je-zašto agenti, a ne "sam svoj majstor"- gužva? nadležni MUP mrcinja? nešto treće? Nije li bolje potrošiti, ako se mora, jedan dan i riješiti registraciju a ne čekati dane i dane na agenta?
Ukoliko se nova reg. radi prije isteka važeće, po prirodi stvari, uradi se kopija povrde o registraciji ("saobraćajna dozvola"), ovjeri se i auto se vozi do isteka reg/dobijanja nove reg. Neke policijske patrole, prilikom kontrole, ne traže ovjerenu kopiju, neke traže... dakle moguće dvostruko peglanje, čemu?
Je li do propisa- ne bi trebalo- na snazi je novi BiH Pravilnik iz 2022 sa izmjenom iz 23-će, ili je do entiteta/prakse nadležnih MUP-ova?
Ima više razloga, neko ne poznaje procedure, neko neće da se troši svoje vrijeme, neko plaća na rate pa mu agent svojim novcem poplaća šta treba, i onda čeka da mu plati u ratama, nekome agenti voze auto na tehnički i vraćaju itd.
noviclan
Posts: 10987
Joined: 31/10/2013 06:48

#5081 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by noviclan »

Optimist wrote: 22/02/2024 21:28
mk ultra wrote: 22/02/2024 21:12 Agent
Fkt brzo uvijek zavrsavao
Danas na tehnickom sutra sve gotovo najdalje

Mup NG Sarajevo
I kod mene isto. Ujutro poranim na tehnicki, poslije do agenta. Popodne oko 2-3 zove da mi vrati saobracajnu.

Ako je promjena vlasnistva i ako se mijenja saobracajna, ona mi treba 2 dana. Prvi dan odjava, drugi vrati dokumente sa novim podacima, narocito ako nije ista opcina.
Fkt ne znam zasto ljudi dopustaju da ih neko maltretira za njihov novac.
Mozda neki daju jednu ratu i hoce odmah-sutradan da bude gotovo, valja agentu namotati ostatak za gospodina
noviclan
Posts: 10987
Joined: 31/10/2013 06:48

#5082 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by noviclan »

kuli1961 wrote: 22/02/2024 21:05 Pratim ovu temu i ne razumijem: žalite se na predugačak rok čekanja registracije auta kod nadleznog MUP, a preko agenta?
Nakon obavljenog teh. pregleda, zasto sami ne odete u banku/poštu i platite sta treba i onda lično u MUP?
Moj primjer, od danas: autokuca mi juce popodne javila da je naruceni auto stigao, danas mi poslali predracun, odem u autokucu da pregledam auto, zatim u banci sam za 10-tak min uplatio ostatak cijene, u medjuvremenu autokuca uradila teh. pregled, uzmem obrazac teh. pregleda, pa do osiguranja po polisu+ uplatnice (prethodno im viberom poslao sliku dijela predracuna sa bitnim podacima za auto), platio u pošti i pravac MUP-za cca 40 minuta sam zavrsio posao, izisao sa tablicama, stikerom i obe potvrde- o reg i o vlasnistvu.
Nema agenta, nema -pare njemu pa kad i ako uplati i kad i ako preda papire u MUP.. jednom sam se oslonio na agenta, prije par godina, cekao sam 5 dana i rekao-nikad vise, nisam se pokajao.
Šta je uzrok vašim problemima? Nenormalna guzva u MUP?
Koji je MUP u pitanju
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5083 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by Ateista »

Neki imaju lose agente ocito. Ja kod istog registrujem auto jos od prvog koji sam sebi kupio, a tome ima preko 15 godina. Ne sjecam se da sam ikad dugo cekao, odem jednom i sjednem sa covjekom, malo se ispricam i sve sa pricom gotovo za 20 minuta. Uglavnom iduci dan pokupim saobracajnu.
Nema potrebe da se peglam i uzimam godisnji ili izlaz da bih to uradio, vise mi kosta dnevnica na poslu nego sto on uzme sebi, a pri tome covjek poznaje dovro procedure i sve, zna ljude pa mi moze ubrzati neke stvari ako bude problema, recimo kad sam uzeo novi auto bilo je nesto zbog stare polise osiguranja i on je to brzo rijesio. Par puta se desila kazna u sistemu, on plati i dam mu pare kad dodje.
Pomogao mi je i oko jos nekih stvari, dao mi kontakt dobrog mehanicara, pomogao kad sam izgubio tablicu i slicno, ne bih ga mijenjao ni za sta niti bih se peglao sam sa tim svim.
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5084 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by Optimist »

Tako je.
Isto kad nadjes dobrog frizera ili mehanicara. Takav covjek se ne mijenja.

Obzirom da se znamo skoro 20 god te da mi skoro pa 20god isti covjek vrsi registraciju, zadnji put ga zovem i pitam kako cemo.
Kaze otidji na taj i taj tehnicki i tamo ostavi saobracajnu.
Popodne me zove da mi vrati dokumente i tek tada sam mu i platio.
Dakle, prvo mi je produzio registraciju i vratio dokumente, platio mu poslije.
Takav odnos imamo.
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#5085 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by artur morgan »

Meni agentica :-D sve uradi, a ja joj platim, odradim tehnički i odnesem u MUP jer mi je usput.

Završim sve za nekih sat do dva.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#5086 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by Laplace »

Ja sam prvih nekoliko registracija (početak dvijehiljaditih) uradio sve sam. U MUP-u dobijem spisak za uplate sa brojevima računa, poslije tehničkog pregleda idem da sve uplatim pa predam na šalter. Tad nije bilo agenata (ili ja nisam znao da ih ima). Kasnije su to preuzeli agenti.

Jeste peglanje kad sve sam radiš i ako je agent dobar bolja je opcija prepustiti to njemu. Ali, ako te zavlači onda se isplati malo se peglati.

Btw, danas je lako platiti na rate ako imaš šoping karticu: agentu sav iznos legne na račun kad provučeš karticu a tebi se odbijeju rate.
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#5087 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by artur morgan »

Osiguravate li bonus na polici osiguranja ?

Ta mogucnost postoji i nije losa, pa ako to ne radite razmislite. Malo je polica skuplja a moze biti od koristi jer se sacuva bonus ako bi napravili neku stetu za koju bi bili odgovorni.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#5088 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by kabal1337 »

Prethodni agent mi je bio tip top.
Prijatelj odnedavno postane agent, i da ga "poguram" odem preko njega. Dobijem krajnje neodgovorno ponasanje.
Prosli agent, i druga Osiguravajuca kuca dobijem uvijek za dzabe zeleni karton, ovako dobih kurku.
Ko me sisa, sam sam se zezno.

Znam da za dosta zemalja ne treba, al volim imat ako zatreba.
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5089 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by Ateista »

artur morgan wrote: 23/02/2024 10:22 Osiguravate li bonus na polici osiguranja ?

Ta mogucnost postoji i nije losa, pa ako to ne radite razmislite. Malo je polica skuplja a moze biti od koristi jer se sacuva bonus ako bi napravili neku stetu za koju bi bili odgovorni.
Skoro sam cuo za to i sa proslom registracijom sam dodao za to. Nadam se da nece zatrebati, ali ako zatreba korisno je. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5090 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by Ateista »

kabal1337 wrote: 23/02/2024 12:27 Prethodni agent mi je bio tip top.
Prijatelj odnedavno postane agent, i da ga "poguram" odem preko njega. Dobijem krajnje neodgovorno ponasanje.
Prosli agent, i druga Osiguravajuca kuca dobijem uvijek za dzabe zeleni karton, ovako dobih kurku.
Ko me sisa, sam sam se zezno.

Znam da za dosta zemalja ne treba, al volim imat ako zatreba.
Uh, to je najgore kad se tako kombinuje posao sa prijateljstvom, cesto zna ispasti naopako.
Sjecam se kad je stari pricao, kum mu automehanicar i cesto njemu vozio auto, ne naplati mu ruke ali zato on uvijek donese pive, meze, izadje tu negdje ili vise a ovaj mu cesto sfuseri i onda mu bude nezgodno reklamirati.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#5091 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by kabal1337 »

Ateista wrote: 23/02/2024 12:33
kabal1337 wrote: 23/02/2024 12:27 Prethodni agent mi je bio tip top.
Prijatelj odnedavno postane agent, i da ga "poguram" odem preko njega. Dobijem krajnje neodgovorno ponasanje.
Prosli agent, i druga Osiguravajuca kuca dobijem uvijek za dzabe zeleni karton, ovako dobih kurku.
Ko me sisa, sam sam se zezno.

Znam da za dosta zemalja ne treba, al volim imat ako zatreba.
Uh, to je najgore kad se tako kombinuje posao sa prijateljstvom, cesto zna ispasti naopako.
Sjecam se kad je stari pricao, kum mu automehanicar i cesto njemu vozio auto, ne naplati mu ruke ali zato on uvijek donese pive, meze, izadje tu negdje ili vise a ovaj mu cesto sfuseri i onda mu bude nezgodno reklamirati.
sa prijateljima i rodbinom ne treba poslovat. tako kad sta .... ne mozes mu ni opsovat
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5092 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by Qler »

Vala ja imam jarana jos iz srednje, i radi mi registraciju.. Nikad problema. Ali on je bas profesionalan. Nije da je pocetnik...
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#5093 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by kuli1961 »

noviclan wrote: 22/02/2024 23:49
kuli1961 wrote: 22/02/2024 21:05 Pratim ovu temu i ne razumijem: žalite se na predugačak rok čekanja registracije auta kod nadleznog MUP, a preko agenta?
Nakon obavljenog teh. pregleda, zasto sami ne odete u banku/poštu i platite sta treba i onda lično u MUP?
Moj primjer, od danas: autokuca mi juce popodne javila da je naruceni auto stigao, danas mi poslali predracun, odem u autokucu da pregledam auto, zatim u banci sam za 10-tak min uplatio ostatak cijene, u medjuvremenu autokuca uradila teh. pregled, uzmem obrazac teh. pregleda, pa do osiguranja po polisu+ uplatnice (prethodno im viberom poslao sliku dijela predracuna sa bitnim podacima za auto), platio u pošti i pravac MUP-za cca 40 minuta sam zavrsio posao, izisao sa tablicama, stikerom i obe potvrde- o reg i o vlasnistvu.
Nema agenta, nema -pare njemu pa kad i ako uplati i kad i ako preda papire u MUP.. jednom sam se oslonio na agenta, prije par godina, cekao sam 5 dana i rekao-nikad vise, nisam se pokajao.
Šta je uzrok vašim problemima? Nenormalna guzva u MUP?
Koji je MUP u pitanju
MUP RS, Banja Luka
oXavier
Posts: 211
Joined: 14/03/2022 22:12

#5094 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by oXavier »

artur morgan wrote: 23/02/2024 10:22 Osiguravate li bonus na polici osiguranja ?

Ta mogucnost postoji i nije losa, pa ako to ne radite razmislite. Malo je polica skuplja a moze biti od koristi jer se sacuva bonus ako bi napravili neku stetu za koju bi bili odgovorni.
Dobra stvar, imam je ugovorenu, samo mala ispravka da budemo precizni ne čuva bonus nego novčanik kada se bonus smanji :D , a i osiguranjima je dobro jer te vežu za sebe u slučaju štete.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#5095 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by tramvajtrojka »

oXavier wrote: 23/02/2024 23:48
artur morgan wrote: 23/02/2024 10:22 Osiguravate li bonus na polici osiguranja ?

Ta mogucnost postoji i nije losa, pa ako to ne radite razmislite. Malo je polica skuplja a moze biti od koristi jer se sacuva bonus ako bi napravili neku stetu za koju bi bili odgovorni.
Dobra stvar, imam je ugovorenu, samo mala ispravka da budemo precizni ne čuva bonus nego novčanik kada se bonus smanji :D , a i osiguranjima je dobro jer te vežu za sebe u slučaju štete.
zastita bonusa 7.50
autonezgoda 11
lom stakla 12
kasko sudar 50

sve ovo platiš halalis se i mirna Bosna :lol: :lol: , i places u naredna dva mjeseca jer te kaci registracija, mali servis, i nove ljetne gume :cry:
noviclan
Posts: 10987
Joined: 31/10/2013 06:48

#5096 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by noviclan »

kuli1961 wrote: 23/02/2024 22:30
noviclan wrote: 22/02/2024 23:49
kuli1961 wrote: 22/02/2024 21:05 Pratim ovu temu i ne razumijem: žalite se na predugačak rok čekanja registracije auta kod nadleznog MUP, a preko agenta?
Nakon obavljenog teh. pregleda, zasto sami ne odete u banku/poštu i platite sta treba i onda lično u MUP?
Moj primjer, od danas: autokuca mi juce popodne javila da je naruceni auto stigao, danas mi poslali predracun, odem u autokucu da pregledam auto, zatim u banci sam za 10-tak min uplatio ostatak cijene, u medjuvremenu autokuca uradila teh. pregled, uzmem obrazac teh. pregleda, pa do osiguranja po polisu+ uplatnice (prethodno im viberom poslao sliku dijela predracuna sa bitnim podacima za auto), platio u pošti i pravac MUP-za cca 40 minuta sam zavrsio posao, izisao sa tablicama, stikerom i obe potvrde- o reg i o vlasnistvu.
Nema agenta, nema -pare njemu pa kad i ako uplati i kad i ako preda papire u MUP.. jednom sam se oslonio na agenta, prije par godina, cekao sam 5 dana i rekao-nikad vise, nisam se pokajao.
Šta je uzrok vašim problemima? Nenormalna guzva u MUP?
Koji je MUP u pitanju
MUP RS, Banja Luka
Ih braco koliko sam cuo vasi salteri rade do 18, u federaciji a ne daj Boze da si u tuzlanskom kantonu ne bi zavrsio(li) za pet dana
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#5097 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by kuli1961 »

Svi salteri rade od 7,00 -20,00 sati- registracija fizicka lica, pravna lica, vozacke dozvole, l.k., pasosi, prebivalista i svi drugi poslovi iz domena IDDEA.
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#5098 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by Free Spirit »

Sljedeci mjesec treba da produzim registraciju, uzmem usput da provjerim slucajno da nema koja kazna. Kad tamo stoji kao neplacena jedna kazna za parking od prosle godine, uplacena je 100% ali iz nekog razloga nije u sistemu.
Pojma nemam gdje je uplatnica, ne da mi se ganjat s tim (uplatio sam preko poste), samo me interesuje moze li se sad platiti mobilnim bankarstvom uz ove podatke sa iddea.ba?

Najtuznije od svega je sto su te kazne pisali 2-3 mjeseca dok nisu na tom dijelu ulice iscrtali parking (Pejton, Josipa Slavenskog kod buregdzinice Edina)... :-)
preludezalude
Posts: 5634
Joined: 07/03/2012 00:09

#5099 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by preludezalude »

Free Spirit wrote: 06/03/2024 21:10 Sljedeci mjesec treba da produzim registraciju, uzmem usput da provjerim slucajno da nema koja kazna. Kad tamo stoji kao neplacena jedna kazna za parking od prosle godine, uplacena je 100% ali iz nekog razloga nije u sistemu.
Pojma nemam gdje je uplatnica, ne da mi se ganjat s tim (uplatio sam preko poste), samo me interesuje moze li se sad platiti mobilnim bankarstvom uz ove podatke sa iddea.ba?

Najtuznije od svega je sto su te kazne pisali 2-3 mjeseca dok nisu na tom dijelu ulice iscrtali parking (Pejton, Josipa Slavenskog kod buregdzinice Edina)... :-)
Sta ti ovo znaci "uzmes usput da provjerim"? Gdje si provjerio?
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#5100 Re: - Registracija vozila - sve o tome

Post by kuli1961 »

Free Spirit wrote: 06/03/2024 21:10 moze li se sad platiti mobilnim bankarstvom
ne vidim razloga da ne moze, ako app ima sva potrebna polja
ono sto ti se vrlo vjerovatno moze desiti je da ti na registracionom salteru kazu, ok, ali daj mi papirni ovjereni izvod da je placeno preko banke, a to znaci- idi u banku, trazi da ti ovjere papirnu verziju uplate, ako tvoja m-bank app dozvoljava screenshot uplate...
nije li lakse i brze- opšta uplatnica, pa banka/posta i onda na salter?
Post Reply