- Registracija vozila - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#3026 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by noviclan »

Zna li ko koja osig. kuca - posrednik u KS radi registraciju vozila na osnovu potvrde o bonusu i potvrde o ststusu prodanog vozila bez da traze kopiju kupoprodajnog moze pp ako neko raspolaze informacijom
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#3027 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

noviclan wrote:Zna li ko koja osig. kuca - posrednik u KS radi registraciju vozila na osnovu potvrde o bonusu i potvrde o ststusu prodanog vozila bez da traze kopiju kupoprodajnog moze pp ako neko raspolaze informacijom
To ti u mup-u ne prolazi bez ugovora i vlasnicke knjizice.
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#3028 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by isx »

noviclan wrote:Zna li ko koja osig. kuca - posrednik u KS radi registraciju vozila na osnovu potvrde o bonusu i potvrde o ststusu prodanog vozila bez da traze kopiju kupoprodajnog moze pp ako neko raspolaze informacijom
Nema toga bez ugovora ...
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#3029 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by noviclan »

Ne jeve mene mupnego nego osiguravajuca kuca zaprenos bnusa mi traze potvrdu o bonitetu potvrdu o statusu tog vozila po tom bonietu da nije u mom vlasnistu i taj jeveni kupoprodajni e ovo zadnje mene jeve ko to ne ztrazi za peenos bonusa
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3030 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

Jarane sta napisa :-)

Za osiguravajucu kucu moras imati potvrdu o bonusu od proslog osiguranja i kopiju odjave tog auta. Ako nemas kopiju odjave, moze se u mupu potvrda izvaditi .

Koliko ja znam, to ti samo treba. Doduse, mogu traziti originalnu polisu sa koje ide bonus. Ako nemas, moze i izjava o gubljenju.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#3031 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Koshpa »

Zna li iko koliko kosta polica na 2 mjeseca, Auto je registovano do februara i treba platiti tu razliku police osiguranja do kraja registracije?
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#3032 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Throttle »

Podijelis ukupnu visinu polise na 12 i mnozis sa brojem mjeseci. Kod tebe 2
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#3033 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Koshpa »

Throttle wrote:Podijelis ukupnu visinu polise na 12 i mnozis sa brojem mjeseci. Kod tebe 2
Hvala :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3034 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

Koshpa wrote:
Throttle wrote:Podijelis ukupnu visinu polise na 12 i mnozis sa brojem mjeseci. Kod tebe 2
Hvala :thumbup:
I dodas 6 do 8km za osiguranje putnika
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#3035 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by noviclan »

skafiskafsnjak wrote:Jarane sta napisa :-)

Za osiguravajucu kucu moras imati potvrdu o bonusu od proslog osiguranja i kopiju odjave tog auta. Ako nemas kopiju odjave, moze se u mupu potvrda izvaditi .

Koliko ja znam, to ti samo treba. Doduse, mogu traziti originalnu polisu sa koje ide bonus. Ako nemas, moze i izjava o gubljenju.
Ma imamja i potvrdu o bonusu i potvdu iz mupa da se vozilo ne vodi vise na mom imenu nego strucnjaci iz troglava traze mi jos taj jeveni kupoprodajni
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3036 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

noviclan wrote:
skafiskafsnjak wrote:Jarane sta napisa :-)

Za osiguravajucu kucu moras imati potvrdu o bonusu od proslog osiguranja i kopiju odjave tog auta. Ako nemas kopiju odjave, moze se u mupu potvrda izvaditi .

Koliko ja znam, to ti samo treba. Doduse, mogu traziti originalnu polisu sa koje ide bonus. Ako nemas, moze i izjava o gubljenju.
Ma imamja i potvrdu o bonusu i potvdu iz mupa da se vozilo ne vodi vise na mom imenu nego strucnjaci iz troglava traze mi jos taj jeveni kupoprodajni

Pp
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3037 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by holowey »

noviclan wrote:
skafiskafsnjak wrote:Jarane sta napisa :-)

Za osiguravajucu kucu moras imati potvrdu o bonusu od proslog osiguranja i kopiju odjave tog auta. Ako nemas kopiju odjave, moze se u mupu potvrda izvaditi .

Koliko ja znam, to ti samo treba. Doduse, mogu traziti originalnu polisu sa koje ide bonus. Ako nemas, moze i izjava o gubljenju.
Ma imamja i potvrdu o bonusu i potvdu iz mupa da se vozilo ne vodi vise na mom imenu nego strucnjaci iz troglava traze mi jos taj jeveni kupoprodajni
idioti... sta sad, odjavis auto, vratis tablice, stoji ti u avliji i prodajes ga u dijelovima... kupio si novo auto i ne mozes ga registrovati sa bonusom od starog auta jer nemas kupoprodajni ugovor?

da li ti je pod moranje raditi sa triglavom?
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#3038 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

noviclan wrote:
skafiskafsnjak wrote:Jarane sta napisa :-)

Za osiguravajucu kucu moras imati potvrdu o bonusu od proslog osiguranja i kopiju odjave tog auta. Ako nemas kopiju odjave, moze se u mupu potvrda izvaditi .

Koliko ja znam, to ti samo treba. Doduse, mogu traziti originalnu polisu sa koje ide bonus. Ako nemas, moze i izjava o gubljenju.
Ma imamja i potvrdu o bonusu i potvdu iz mupa da se vozilo ne vodi vise na mom imenu nego strucnjaci iz troglava traze mi jos taj jeveni kupoprodajni
Nema sta osiguranje traziti kupoprodajni ugovor. Trebas imati staru polisu ili odjavu stare polise. Promjeni osiguravajucu kucu.
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#3039 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by noviclan »

holowey wrote:
noviclan wrote:
skafiskafsnjak wrote:Jarane sta napisa :-)

Za osiguravajucu kucu moras imati potvrdu o bonusu od proslog osiguranja i kopiju odjave tog auta. Ako nemas kopiju odjave, moze se u mupu potvrda izvaditi .

Koliko ja znam, to ti samo treba. Doduse, mogu traziti originalnu polisu sa koje ide bonus. Ako nemas, moze i izjava o gubljenju.
Ma imamja i potvrdu o bonusu i potvdu iz mupa da se vozilo ne vodi vise na mom imenu nego strucnjaci iz troglava traze mi jos taj jeveni kupoprodajni
idioti... sta sad, odjavis auto, vratis tablice, stoji ti u avliji i prodajes ga u dijelovima... kupio si novo auto i ne mozes ga registrovati sa bonusom od starog auta jer nemas kupoprodajni ugovor?

da li ti je pod moranje raditi sa triglavom?
Ne moram obzirom da sam do sada dobrovoljno poslovao sa njima nego se idioti pozivaju na tu neku agenciju za nadzor osiguranja gdje im je striktno napisao da traze to dvoje i kopiju kupoprodajnog preporuka zA drugo osiguranje koje ne davi moze
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3040 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by un1ted »

Pa tebi, kao osiguraniku je apsolutno nebitno koje osiguranje koristis. Moze biti neko koje se juce otvorilo. Bitno je nekome ko bi trebao naplatiti štetu :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3041 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

un1ted wrote:Pa tebi, kao osiguraniku je apsolutno nebitno koje osiguranje koristis. Moze biti neko koje se juce otvorilo. Bitno je nekome ko bi trebao naplatiti štetu :D
Upravo to...to je u biti mana naseg zakona.

Ako tebe neko udari, tebi treba tvoje osig platiti pa onda da ganjanju drugo za naplatu...ali jok...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3042 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by un1ted »

Jep, upravo :) Zato mi je svejedno koje je moje osiguranje, jer mi oni samo uzmu keš, a u slučaju frke, ja se moram zezati sa osiguranjem s kojim nemam apsolutno nikakve veze.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3043 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Bakir1 »

A sta kada hipotetički dosegne to osiguranje kriticnu masu takvih beskurac osiguranika?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#3044 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Romeo 80 »

I meni bi u pon. registracija infarkt, ali na malo drugaciji nacin. :-) Dodje mi iz jedinice za saobracaj Mup-a obavjestenje da me je na datum 20.03. uhvatila kamera kod aerodroma da sam vozio navodno neregistrovan auto. I sve bi to bilo ok, da auto nisam registrovao na datum 13.03.
Odem u Mup da to rijese, a oni zapeli da sam napravio prekrsaj i tacka. Svaljuju odgovornost na moje osiguranje :-) Odem do njih. Ljudi mi objasne da je s njihive strane sve u redu.

Na kraju odem u Mup Centar jer sam tu prijavljen da oni provjere kad je auto registrovano. Kod njih sve u redu i potvrdjuju da je auto registrovano na 13.03. i kazu mi da ovi u jedinici za saobracaj nisu dobre glave.

Elem, sad cekam kaznu, pa cu ici na sudsko odlucivanje. Nema mi druge.

Ipak je ovo ozbiljna drzava jelte :roll:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#3045 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Haris.ba »

Bakir1 wrote:A sta kada hipotetički dosegne to osiguranje kriticnu masu takvih beskurac osiguranika?
Ima reosiguranje. :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3046 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Bakir1 »

Haris.ba wrote:
Bakir1 wrote:A sta kada hipotetički dosegne to osiguranje kriticnu masu takvih beskurac osiguranika?
Ima reosiguranje. :D
Nema za AO.
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#3047 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by basicm »

Romeo 80 wrote:I meni bi u pon. registracija infarkt, ali na malo drugaciji nacin. :-) Dodje mi iz jedinice za saobracaj Mup-a obavjestenje da me je na datum 20.03. uhvatila kamera kod aerodroma da sam vozio navodno neregistrovan auto. I sve bi to bilo ok, da auto nisam registrovao na datum 13.03.
Odem u Mup da to rijese, a oni zapeli da sam napravio prekrsaj i tacka. Svaljuju odgovornost na moje osiguranje :-) Odem do njih. Ljudi mi objasne da je s njihive strane sve u redu.

Na kraju odem u Mup Centar jer sam tu prijavljen da oni provjere kad je auto registrovano. Kod njih sve u redu i potvrdjuju da je auto registrovano na 13.03. i kazu mi da ovi u jedinici za saobracaj nisu dobre glave.

Elem, sad cekam kaznu, pa cu ici na sudsko odlucivanje. Nema mi druge.

Ipak je ovo ozbiljna drzava jelte :roll:
Nisi jedini :)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#3048 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Sodom1 »

Salteruse nisu krive vi ste krivi :lol:
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#3049 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Throttle »

Pa na koji datum je pecat u saobraćajnoj? Kako ce bit do osiguranja, ne kontam :lol:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#3050 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Romeo 80 »

Throttle wrote:Pa na koji datum je pecat u saobraćajnoj? Kako ce bit do osiguranja, ne kontam :lol:
Datum je na 13.03. Na isti datum je i polisa osiguranja i zeleni karton. Ali po njima moj je auto bio neregistrovan 20.03. i tacka :lol:
Jos mi kaze ubleha kao nigdje vam ne pise kad ste registrovali auto, vec samo do kad vazi registracija! Pa reko, valjda se podrazumijeva da registracija traje godinu dana pobogu. Kaze mi ta policajka, da sam mogao registrovati auto i mjesec prije isteka registracije. Ja reko i zar to ne znaci da mi onda nikako auto nije mogao biti neregistrovan 20.03?! Tada stade ona onako u cudu. Izgubi argumente i samo svali sve na osiguravajuci kucu.

Majke mi kao da je jedan od uslova da radis u drzavnoj sluzbi da budes sto gluplji :-)
Post Reply