Registracija auta iz BiH u Njemackoj

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
JammieAlg
Posts: 7
Joined: 08/06/2022 12:39

#1 Registracija auta iz BiH u Njemackoj

Post by JammieAlg »

Da li je iko radio registraciju automobila sa BiH tablama u njemackoj. Kakva je procedura i da li ima vecih troskova.
Ja imam info da skoro nista ne kosta ako je u vlasnistvu najmanje godinu dana... samo TÜF i osiguranje. :?
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#2 Re: Registracija auta iz BiH u Njemackoj

Post by belfy »

JammieAlg wrote: 14/06/2022 14:53 Da li je iko radio registraciju automobila sa BiH tablama u njemackoj. Kakva je procedura i da li ima vecih troskova.
Ja imam info da skoro nista ne kosta ako je u vlasnistvu najmanje godinu dana... samo TÜF i osiguranje. :?
to je vise manje to, osim sto moras auto prijaviti u De sto je (bilo) nekih 30-40 eura i platiti izradu novih tablica. jedina stvar nakon toga je prevodjenje vozacke na De, jer sa BH vozackom ti je dozvoljena voznja auta sa De tablama do 6 mjeseci i u tom roku bi trebao promijeniti i vozacku dozvolu za De. promjena takodjer kosta oko 30-40 eura i traje nekih 3-4 sedmice, a u manjim sredinama zan sve biti gotovo i prije.
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#3 Re: Registracija auta iz BiH u Njemackoj

Post by Registarska oznaka »

Sad nzm tacno kako ide prijava auta, al u BiH ti je procedura da prvo odes na carinu, moras prijaviti auto da je za izvoz, dobijes izvoznu fakturu,, sa tim papirima ides u Mup da rezervises privrememe tablice, vracas dokumente, odjavljujea auto.. privrememe table su mislim 50 km plus osiguranje od 30 dana. Dakle, table vrijede 30 dana.

Kada to dobijes, ti izvozis auto vani.
E sad, sta u Njemackoj traze od prijave auta, to je druga stvar.
JammieAlg
Posts: 7
Joined: 08/06/2022 12:39

#4 Re: Registracija auta iz BiH u Njemackoj

Post by JammieAlg »

E Hvala vam puno, informacije su mi od velike pomoci. :D
Post Reply