Registar medija u BiH

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1 Registar medija u BiH

Post by high_volume »

Da li u BiH postoji registar medija?

Registar svih javnih medija - štampanih, elektronskih, TV, radio, u kojem su unesene informacije o osnivaču, odgovornoj osobi, odgovornom uredniku, listi novinara, itd. i kroz koji postoji određena linija odgovornosti za objavljene informacije?
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#2 Re: Registar medija u BiH

Post by fusion_ba »

Bas sam to trazio prije par dana jer sam naletio na registar medija u Srbiji gdje je sve objasnjeno u detalje. Naravno za BiH to nisam nasao jer vjerovatno i ne postoji.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#3 Re: Registar medija u BiH

Post by navedeni »

Nisu problem novine i TV mediji, to je regulisano zakonom. Najgore je što online mediji nisu regulisani, ne mislim naravno na top portale u državi, to je lako naći i zna se, nego na ove novopečene "portale" i blogove koji odrade malo SEO malo marketinga i onda izmišljaju i pljuju po kome stignu.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#4 Re: Registar medija u BiH

Post by fusion_ba »

Iza vecine takvih "fantomskih" portala bez adrese i kontakta cesto stoje poznati mediji, a sve to zbog izbjegavanja direktne odgovornosti za sirenje dezinformacija.

Recimo neki poznati portal prenese laznu vijest i klevetu pozivajuci se na taj fantomski portal. Dodje to neke prijetnje tuzbom, oni se ograde da nisu oni to napisali nego da su samo prenijeli vijest sa drugog portala.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#5 Re: Registar medija u BiH

Post by navedeni »

fusion_ba wrote: 19/07/2020 00:04 Iza vecine takvih "fantomskih" portala bez adrese i kontakta cesto stoje poznati mediji, a sve to zbog izbjegavanja direktne odgovornosti za sirenje dezinformacija.

Recimo neki poznati portal prenese laznu vijest i klevetu pozivajuci se na taj fantomski portal. Dodje to neke prijetnje tuzbom, oni se ograde da nisu oni to napisali nego da su samo prenijeli vijest sa drugog portala.
Istina..
Post Reply