Regionalna fudbalska liga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Da li ste za regionalnu fudbalsku ligu?

Da, to je sjajna ideja.
19
39%
Ne, ne trebaju nam drugi, imamo svoju ligu.
17
35%
Ne zanima me regionalna liga.
13
27%
 
Total votes: 49

User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#1 Regionalna fudbalska liga

Post by medjutim »

Danas procitah da je navodno UEFA odobrila formiranje regionalne fudbalske lige, u kojoj bi ucestvovali klubovi iz BiH, Hrvatske, Srbije, Makedonije, Crne Gore i Slovenije. Prvak bi obezbjedio direktno ucesce u Ligi Sampiona, a UEFA bi to takmicenje podrzala sa 3 miliona eura. Sta vi licno mislite o toj ideji? Sta sa navijacima? Da li bi to funkcionisalo? Da li bi se poboljsao kvalitet fudbala u regiji? Da li bi to privuklo sponzore i da li bi igraci duze igrali u svojim maticnim klubovima, a samim tim i klubovi profitirali puno vise nakon prodaje igraca u jace strane klubove? Da li bi vi kao navijaci, voljeli gledati takvu ligu?
Mozemo i glasati :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by Nadzorna_ploca »

Ne treba nam ta liga. To bi bila mucnina pratiti i gledati i organizovati. Ne znam po kojim kriterijima su ti iz uefe dozvolili ali ne iznenenadjuje me od tih likova nista.
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#3 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by decko_sa_kovaca »

Apsolutno ne podrzavam
Prvak regiona ide direktno, a prvak recimo nase zemlje kvalifikacije moze se desit da nasa dva kluba izbore evropu u regionalnoj a u nasem prvenstvu ne izbore tako da bi pola lige otislo u evropu :-) da ne pricam u srb i hr gdje bi imali 3 kluba u regionalnoj. Ima tu jos dosta toga tako da je totalna glupost kako god okrenes bar po meni
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#4 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by medjutim »

Navodno bi nasa liga imala dva predstavnika, vjerovatno dva prvoplasirana. Ne znam, jedino kontam da bi se publika kod nas vratila na stadione, jer i nase domace prvenstvo bi bilo zanimljivije, vise bi se ulagalo u infrastrukturu i u same igracke kadrove. Na pamet mi pada KK Bosna i utakmice regionalne lige, puna zetra, raja nalozena na basket tada bila... Ne znam kako su kontali to za kvalifikacije kroz domaca prvenstva, ali bilo bi super npr. jedan nas klub direktno u LP, a prvoplasirani iz prvenstva krece npr. od drugog kola...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#5 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by jeza u ledja »

Do sad je bilo milion ovakvih prijedloga i vijesti. Cisto sumnjam da je ova tacna.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by omar little »

ja nigdje na stranim medijima to nisam vidjela. faktor.ba & blic jedini vrte tu pricu. :-)
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#7 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by medjutim »

omar little wrote:ja nigdje na stranim medijima to nisam vidjela. faktor.ba & blic jedini vrte tu pricu. :-)
Da, na faktoru sam i ja vidio, a evo vidim sad i taj blic pise. Svejedno, sama ideja se moze komentarisati, a ja licno vjerujem da se nesto kuha tu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by muha_sa »

izgleda jedini sam ja ZA :)

nek sam vala bas
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by insomnia78 »

Glupost cista k tome jos poprilicno neizvodiva

Al najjaca je podrska UEFE od tri mEleona. Citava tri?
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


S moje sokoćalo
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#10 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by jeza u ledja »

Mislim ono. :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by Edin H. »

muha_sa wrote:izgleda jedini sam ja ZA :)

nek sam vala bas
+1
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#12 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by studeni76 »

I ko bi onda iz BiH igrao tu ligu? Je li po plasmanu Ili po onome sto sarajlije zele!
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#13 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by Jack Be Nimble »

To je ono iz nadrealista, zadnji koji ostane ziv od "jugoslovena" na terenu taj ide dalje.

Definitivno da samo bez gledalaca ili sto su Turci uraidli samo zenama i djeci prodavati karte.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#14 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by Šveđanin »

Apsolutno da.

Razloga je bezbroj. Za pocetak, gostujucim navijacima zabranjen dolazak.
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#15 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by medjutim »

insomnia78 wrote:Glupost cista k tome jos poprilicno neizvodiva

Al najjaca je podrska UEFE od tri mEleona. Citava tri?
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


S moje sokoćalo
Pa dobro jbg, 3 miliona nije malo, neka to bude nagradni fond, 2 miliona za prvoplasiranog, milion za drugoplasiranog. Sta mislis da li bi Slobodi znacilo milion eVra? :D
Siguran sam, da bi svaki put stadion bio pun, nebitno ko igra. Sada zamisljam Kosevo, Sarajevo protiv Hajduka ili Zvezde (a i protiv drugih sigurno) npr. pa bilo bi sigurno 20-25 milja ljudi, puta petak prosjecna cijena karte to je 100-125 milja markica, puta 11 utakmica kuci to je milion maraka samo od karata, a gdje su sponzori, tv prava, siguran sam da bi se klubovi mogli sami izdrzavati bez straha kako ce za sljedecu sezonu. Cijene igraca na trzistu bi bile 50% vise, sigurno. P.s. Neko pomenu kako bi se doslo do plasmana u tu ligu, pa vjerovatno osvajanjem prvog ili drugog mjesta u ligi. Ne znam zasto se pominju Sarajevski klubovi, kada vec par godina Zrinjski i Siroki su konstantniji sa rezultatima.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#16 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by cyprus »

Još jednom - to je ogromno sranje od ideje... A ova "vijest" je očito provala...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by Kikibombona »

decko_sa_kovaca wrote:Apsolutno ne podrzavam
Prvak regiona ide direktno, a prvak recimo nase zemlje kvalifikacije moze se desit da nasa dva kluba izbore evropu u regionalnoj a u nasem prvenstvu ne izbore tako da bi pola lige otislo u evropu :-) da ne pricam u srb i hr gdje bi imali 3 kluba u regionalnoj. Ima tu jos dosta toga tako da je totalna glupost kako god okrenes bar po meni
Sada imamo dva smece ekipa. Cisti odron, amaterizam. Nasa liga nije ustanju napraviti nijednog kvalitetnog igraca. Hrvatska i Srbija jesu. Dinamo je napravio Modrica, Kranjcara, Simica, Balabana, Biscana, Eduarda, Mandzukica itd itd. I sada imaju nekakvu djecu koju traze najbolji evropski klubovi. I tako svake godine. Prave igrace za reprezentaciju. U Evropi su prilicno ozbiljna ekipa.

Igrace za BiH reprezentaciju pravi DIJASPORA. I Dzeku nije napravio Zeljo. Da je ostao, mozda bi sad u Vitezu igrao, Zeljo od njega 100% ne bi napravio igraca. Maksimalan domet bi mu bio Rusija ili Turska.

Dakle, mi nemamo sta izgubiti. Je l' bolje imati dvije kvalitetne ekipe, profitabilne, koje prave kvalitetne igrace i u koje se koncentrise kvalitet... ili 12 smece ekipa, koje nicemu ne vrijede u fudbalskoj Evropi i koje samo mogu gledati zagrizeni navijaci!??
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#18 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by medjutim »

decko_sa_kovaca wrote:Apsolutno ne podrzavam
Prvak regiona ide direktno, a prvak recimo nase zemlje kvalifikacije moze se desit da nasa dva kluba izbore evropu u regionalnoj a u nasem prvenstvu ne izbore tako da bi pola lige otislo u evropu :-) da ne pricam u srb i hr gdje bi imali 3 kluba u regionalnoj. Ima tu jos dosta toga tako da je totalna glupost kako god okrenes bar po meni
Pa zar nije to pozitivno? Da sto vise nasih klubova gledamo u europskim takmicenjima? :D
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#19 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by medjutim »

cyprus wrote:Još jednom - to je ogromno sranje od ideje... A ova "vijest" je očito provala...
Ajde, zanemarimo da li je vijest provala ili ne, ja procitao, pa me to nesto zainteresovalo, koliko je realno i sta donosi ili odnosi stvaranje jedne takve lige. Zasto mislis da je sranje od ideje?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#20 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by Tomahawk11 »

Nije realno uopste.
Ta liga bi bila vise stete nego koristi.
Igralo bi se pod takvim tenzijama da to ne bi bilo normalno. Obezbjedjenje vecine utakmica bi moralo biti ko da je ratno stanje (ili zabrana dolaska gostujucih navijaca - ali to je onda jos jedan apsurd).
Gubitak euro mjesta za pojedine lige. BiH, CG, Makedonija bi vise izgubile nego dobile tom ligom. A prica da bi se islo i iz nacionalnih i ove lige u euro takmicenja...nema sanse, to bi se reduciralo.
Na kraju krajeva, valjda se pitaju nesto i nacionalni savezi, a ne samo UEFA. Ne vidim kako moze doci do dogovora o nekoj regionalnoj ligi.
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#21 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by decko_sa_kovaca »

Jedino da se ne ide u evropu iz nacionalnih takmicenja vec da ona sluze za kvalifikovanje u regionalnu ligu. To nece nijedna ekipa prihvatit , sem mozda partizana ,dinama i zvezde. Sve i da prihvate liga nije moguca zbog nacionalne netrpeljivosti. Pa dosla bi ti citava republika srpska da bodri zvezdu i partizana
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#22 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by mousstapha »

Kakva crna regionalna liga. 20 godina slušam ovu priču.

I onda kaže zabrana gostujućim navijačima, pa kome je organizuješ? Bila bi interesantna par godina da ljudi dođu na stadion radi izljeva mržnje na nacionalnoj osnovi.

Bh klubovi u toj ligi ne bi bili nikakav faktor, domaće prvenstvo bi svi zaboravili.
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#23 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by Point. »

Ko bi garantovao da bi u toj ligi igrali Sarajevo i Zeljo a ne recimo Zrinjski i Listica?
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#24 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by omega369 »

insomnia78 wrote:Glupost cista k tome jos poprilicno neizvodiva

Al najjaca je podrska UEFE od tri mEleona. Citava tri?
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


S moje sokoćalo
pa ta 3 miliona ce dobiti zagovaraci, da se rastale i pouvaljuju u fotelje. sta ce biti sa ligom kasnije... ko ga to briga

inace, ja sam i za i protiv. :D nekako, ima dosta argumenata za, kao i protiv
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#25 Re: Regionalna fudbalska liga

Post by medjutim »

Point. wrote:Ko bi garantovao da bi u toj ligi igrali Sarajevo i Zeljo a ne recimo Zrinjski i Listica?
Pa to i ja kontam, ne znam sad tacno statistiku, od kako se igra Premijer Liga BiH, mislim da je u pitanju 15-16 sezona, nisam siguran ali mislim da su sarajevski klubovi osvajali 6 ili 7 puta, znaci racunam zajedno Sarajevo i Zelju.
mousstapha wrote:Kakva crna regionalna liga. 20 godina slušam ovu priču.

I onda kaže zabrana gostujućim navijačima, pa kome je organizuješ? Bila bi interesantna par godina da ljudi dođu na stadion radi izljeva mržnje na nacionalnoj osnovi.

Bh klubovi u toj ligi ne bi bili nikakav faktor, domaće prvenstvo bi svi zaboravili.
Kolega mousstapha, obzirom da te licno poznajem, znam da si ti uvijek za takmicenje i vrhunski sport, nebitno koja je disciplina u pitanju :D , ali mislim i da bi ti izljevi mrznje bili kratkog daha, nista veci, ni gori nego kada igraju recimo Sarajevo - Zrinjski ili protiv Borca i BL. Gostujucim navijacima sigurno ne bi bilo dozvoljeno da dolaze na utakmice, vjerovatno bi se karte kupovale samo uz licnu kartu, skontali bi oni metod, a iskreno cisto sumnjam da bi igraci imali neke probleme.
Iskreno, ako bi to ne bi stetilo nasem nacionalnom prvenstvu, apsolutno nemam nista protiv takve lige, cisto iz razloga, jer sam siguran da bi nasi klubovi bili jaci, konkurencija bi bila bolja u domacem prvenstvu, ulog veliki, a vjerujem da bi nasi klubovi proizvodili i prodavali dobre, kvalitetne fudbalere i time sebi stvarili bolje uslove za mlade i djecu koja pocinju da se bave fudbalom. Opet cu pomenuti primjer KK Bosna (koji su btw nasi klocevi unistili i srozali na najnize grane), bilo je sjajno vidjeti punu skenderiju, raju koja prate utakmice, mlade kod kojih se probudio interes za kosarkom, zatim nekoliko sjajnih igraca koje su se pojavili u tim godinama igranja regionalne lige. Jednostavno konkurencija i kvalitet takmicenja ih je ucinio boljima.
Post Reply