Referendumi - All about

Post Reply
BiHBiHBiH
Posts: 3
Joined: 01/02/2010 15:06

#1 Referendumi - All about

Post by BiHBiHBiH »

ok, RS radi na referendumu za otcjepljenje...zaiskali ste - evo vam ga..
Vrijeme je da stranka(e) Federacije konačno pokrenu referendum za ukidanje genocidne tvorevine RS-a!
Otvoren poziv!

Nemojte samo nebuloze kako je to neustavno, neosnovano, nelegalno, anti-dejtonski, nemoguće, neizvodivo, provokativno, rizično itd itd....takodjer je referendum o otcjepljivanju RS-a. Ako se zele otcijepiti - treba ih ukunuti. Ono što ne postoji se ne može ni otcjepiti ...
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#2 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by Socijalista »

BiHBiHBiH wrote:ok, RS radi na referendumu za otcjepljenje...zaiskali ste - evo vam ga..
Vrijeme je da stranka(e) Federacije konačno pokrenu referendum za ukidanje genocidne tvorevine RS-a!
Otvoren poziv!

Nemojte samo nebuloze kako je to neustavno, neosnovano, nelegalno, anti-dejtonski, nemoguće, neizvodivo, provokativno, rizično itd itd....takodjer je referendum o otcjepljivanju RS-a. Ako se zele otcijepiti - treba ih ukunuti. Ono što ne postoji se ne može ni otcjepiti ...
To ovo?

http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/100201069
BiHBiHBiH
Posts: 3
Joined: 01/02/2010 15:06

#3 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by BiHBiHBiH »

nope...nedovoljno explicitno...dosta je više onoga "ne znamo ko nas granatira" i čitanja između linija...pokrenuti referendum za ukidanje RS-a je jedini odgovor na RS nebulozu..
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#4 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by Risto Kuglarić »

BiHBiHBiH wrote:
Nemojte samo nebuloze kako je to neustavno, neosnovano, nelegalno, anti-dejtonski, nemoguće, neizvodivo, provokativno, rizično itd itd....takodjer je referendum o otcjepljivanju RS-a.
a stani, što su to nebuloze?
BiHBiHBiH wrote:Ako se zele otcijepiti - treba ih ukunuti. Ono što ne postoji se ne može ni otcjepiti ...
a ovo kao nije (nebuloza)?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#5 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by cyprus »

Samo nam je još priče o otcjepljivanju i pricjepljivanju trebalo!!! Juhuuuuuuu :bih:

Naprosto se vidi da se stanje u zemlji poboljšava iz dana u dan :oops:
Hasanagic S
Posts: 58
Joined: 09/01/2010 01:31

#6 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by Hasanagic S »

Ja sam za ukidanje , prvo referendum a onda svim dozvoljenim sredstvima :D ukinuti genocidnu tvorevinu
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#7 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by bogoljub »

Mislim da bi to bio sasvim logičan i pravedan odgovor na referendum o odcjepljenju.

To bi bilo recimo ovako:
Država BiH raspisuje referendum sa referndumskim pitanjem: ''Jeste li za ukidanje entitetskih i kantonalnih granica u BiH_?''
:bih:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#8 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by Bosanac sa dna kace »

i kako bi vi izveli taj referendum?
CiroK
Posts: 159
Joined: 16/12/2009 22:06

#9 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by CiroK »

Referendum na nivou RBiH je bio 92. To sto izdajnici na vlasti nece da koriste volju vecine gradjana izrazenu tim referndumom je sramotno, ali i glavni uzrok svih nevolja, jada, bijede i besperspektivnosti. No i narod ima bonske ovlasti, ali nece da ih koristi, sto znaci da mu to takvo stanje itekako odgavara.
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#10 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by un flic »

Hipoteticka situacija. Februar 1992, Slovenija i Hrvatska priznate, SFRJ ima oko 16.5 miliona stanovnika, Srbi i Crnogorci nesto preko 50%. Referendumsko pitanje: "Da li ste za jedinstvenu Jugoslaviju bez medjurepublickih granica?"

Zvuci retardirano, kao i neki od postova iznad, zar ne?
un flic
Posts: 101
Joined: 16/12/2009 10:01

#11 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by un flic »

...

dupli
Last edited by un flic on 01/02/2010 22:41, edited 1 time in total.
hawkeye
Posts: 39
Joined: 01/02/2010 18:48

#12 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by hawkeye »

Rusija je sve jača što znači da će RS biti sve teže ukinuti. Nažalost.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#13 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by dallton »

hawkeye wrote:Rusija je sve jača što znači da će RS biti sve teže ukinuti. Nažalost.
nema potrebe ni za ukidanjem ni referendumima - prvo, ekonomska je propast u pcu, a kao drugo niko nece srbe sebi jer niko nije zagorio po glavi...referendum bi znacio samo stvaranje stvaranje odsjecenih srpskih enklava i nista drugo...
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#14 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by osa »

bogoljub wrote:Mislim da bi to bio sasvim logičan i pravedan odgovor na referendum o odcjepljenju.

To bi bilo recimo ovako:
Država BiH raspisuje referendum sa referndumskim pitanjem: ''Jeste li za ukidanje entitetskih i kantonalnih granica u BiH_?''
:bih:

država ništa ne može bez konsenzusa, i tu već propade referendum.
King_1
Posts: 96
Joined: 31/01/2010 18:53

#15 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by King_1 »

Republika Srpska ne raspisuje referendum o otcjepljenju nego o odlukama visokog predstavnika i Dejtonskom sporazumu.
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#16 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by nokia6170 »

osa wrote:
bogoljub wrote:Mislim da bi to bio sasvim logičan i pravedan odgovor na referendum o odcjepljenju.

To bi bilo recimo ovako:
Država BiH raspisuje referendum sa referndumskim pitanjem: ''Jeste li za ukidanje entitetskih i kantonalnih granica u BiH_?''
:bih:

država ništa ne može bez konsenzusa, i tu već propade referendum.
Drzavi ne treba koncenzus vec pravni osnov....a pravni osnov je zakon koji je i dalje na snazi iz Republike BiH.
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#17 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by brdo »

ukinuti i to pod hitno ,da se vise onaj pijetao dodik ne sepuri po svojim laktasima :bih: :bih: :bih:
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by pici »

ukinuti aparthejde pederaciju i kokošnitet.....referendum na čitavoj teritoriji BiH pa da vidimo čija majka crnu vunu prede :bih: :bih: :bih: :bih: :sax:
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#19 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by 1gorstak »

King_1 wrote:Republika Srpska ne raspisuje referendum o otcjepljenju nego o odlukama visokog predstavnika i Dejtonskom sporazumu.
O odlukama Visokog predstavnika ili o Dejtonskom sporazumu ili i o jednom i o drugom ? Dodik je prije par sedmice otvoreno rekao da ce se nekad u buducnosti sigurno organizovati i referendum o otcjepljenju manjeg entiteta. Zato ovakve reakcije na sam pomen bilo kakvog referenduma pod Dodikovom dirigentskom palicom.

Ali evo, ti pojasni o cemu se tacno radi, o nametanju odluka, o Dejtonskom sporazumu ili necem trecem ? Zna li se to referendumsko pitanje ?
User avatar
zvornicanin
Posts: 147
Joined: 08/10/2008 07:12

#20 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by zvornicanin »

un flic wrote:Hipoteticka situacija. Februar 1992, Slovenija i Hrvatska priznate, SFRJ ima oko 16.5 miliona stanovnika, Srbi i Crnogorci nesto preko 50%. Referendumsko pitanje: "Da li ste za jedinstvenu Jugoslaviju bez medjurepublickih granica?"

Zvuci retardirano, kao i neki od postova iznad, zar ne?
Naravno,u tvojoj glavi sve sto dira RS je retardirano.Medjutim ovaj tvoj post mi je nekako kao najludji snovi pod dejstvom alkohola Stevena Spilberga,nekako jako dobar scenario za filma-naucne fantastike.
Pa SFRJ je bila Federativna drzava znaci skup drzava koje su zajednicki donosili odluke,dok BiH ma kako ti suludno zvucalo je ipak drzava bez federativnih jedinica.Razlika????drasticna!!!
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#21 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by KENJAC »

Ljudi! Rat je bio. Nastala je ta Republika Srpska! Kako je nastala svak od nas ima svoju viziju! ...... Skoro dva'jes godina poslije citajuci razne forume (Sa-X nije izuzetak) , u opisu drugog naroda koristi se retorika Riste Djoge i raznih Rista raznih nacionalnosti. Najnormalnije je nazvat ih Cetnicima, sumnjacima, genocidasima oni tamo opet imaju svoj repertoar... Hrvati fol glasali ZA BiH na referendumu a cinjenicno stanje je ... ( vidi izvjestaj sa utakmice Siroki- Sarajevo) Ellem neise , sad se opet prica o referendumima sto ZA sto PROTIV.
Ima li iko ko mi moze odgovorit, uzimajuci sve ove cinjenice u obzir, na jedno logicno pitanje! Sta federacija nudi Srbima iz RS da ovi bez referenduma, bez prisiljavanja odustanu od RS i jednostavno postanu dio BiH ? Jer... ne moze se nekog zvat svakakvim imenima, te vaki je te naki je , prijetit silom i ratom svaka dva dana i onda fol nekim referendumom ga tjerat u Federaciju. Ja razmisljam logicki, da mi neko ponudi par dobrih uslova da idem u Angolu bez razmisljanja bih pristao. Otic u Angolu da me zajebava ko stigne, ... e to ne! Ne mislim samo na ekonomske uslove (neko gore rece RS je u kurcu ekonomski.... A u federaciji se jede zlatnim kasikakama???)
Da se razumijemo ima mjesta i razmisljanje "Ko ih jebe , oduzeli su nesto sto je moje silom i ja cu sad silom da to vratim" Ali , sta ako ta ista sila proizvede rezultate koje je proizvela u periodu 92-95 pa i Hrvati kazu "ma jeb'te se svi" Rat i sila nika ne donose dobro narodu , vodjama donosi i te kako, pa bih volio da neko pokusa miroljubljivo ubijedi Aksentija iz Gacka da je zajednicka BiH zajednicko dobro za sve nas!
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#22 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by cyprus »

KENJAC wrote:Ljudi! Rat je bio. Nastala je ta Republika Srpska! Kako je nastala svak od nas ima svoju viziju! ...... Skoro dva'jes godina poslije citajuci razne forume (Sa-X nije izuzetak) , u opisu drugog naroda koristi se retorika Riste Djoge i raznih Rista raznih nacionalnosti. Najnormalnije je nazvat ih Cetnicima, sumnjacima, genocidasima oni tamo opet imaju svoj repertoar... Hrvati fol glasali ZA BiH na referendumu a cinjenicno stanje je ... ( vidi izvjestaj sa utakmice Siroki- Sarajevo) Ellem neise , sad se opet prica o referendumima sto ZA sto PROTIV.
Ima li iko ko mi moze odgovorit, uzimajuci sve ove cinjenice u obzir, na jedno logicno pitanje! Sta federacija nudi Srbima iz RS da ovi bez referenduma, bez prisiljavanja odustanu od RS i jednostavno postanu dio BiH ? Jer... ne moze se nekog zvat svakakvim imenima, te vaki je te naki je , prijetit silom i ratom svaka dva dana i onda fol nekim referendumom ga tjerat u Federaciju. Ja razmisljam logicki, da mi neko ponudi par dobrih uslova da idem u Angolu bez razmisljanja bih pristao. Otic u Angolu da me zajebava ko stigne, ... e to ne! Ne mislim samo na ekonomske uslove (neko gore rece RS je u kurcu ekonomski.... A u federaciji se jede zlatnim kasikakama???)
Da se razumijemo ima mjesta i razmisljanje "Ko ih jebe , oduzeli su nesto sto je moje silom i ja cu sad silom da to vratim" Ali , sta ako ta ista sila proizvede rezultate koje je proizvela u periodu 92-95 pa i Hrvati kazu "ma jeb'te se svi" Rat i sila nika ne donose dobro narodu , vodjama donosi i te kako, pa bih volio da neko pokusa miroljubljivo ubijedi Aksentija iz Gacka da je zajednicka BiH zajednicko dobro za sve nas!
Što bi rekli zavrzlama, dallton, Abacija i slični: tipično salonsko razmišljanje :D :D
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#23 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by nokia6170 »

KENJAC wrote:Ljudi! Rat je bio. Nastala je ta Republika Srpska! Kako je nastala svak od nas ima svoju viziju! ...... Skoro dva'jes godina poslije citajuci razne forume (Sa-X nije izuzetak) , u opisu drugog naroda koristi se retorika Riste Djoge i raznih Rista raznih nacionalnosti. Najnormalnije je nazvat ih Cetnicima, sumnjacima, genocidasima oni tamo opet imaju svoj repertoar... Hrvati fol glasali ZA BiH na referendumu a cinjenicno stanje je ... ( vidi izvjestaj sa utakmice Siroki- Sarajevo) Ellem neise , sad se opet prica o referendumima sto ZA sto PROTIV.
Ima li iko ko mi moze odgovorit, uzimajuci sve ove cinjenice u obzir, na jedno logicno pitanje! Sta federacija nudi Srbima iz RS da ovi bez referenduma, bez prisiljavanja odustanu od RS i jednostavno postanu dio BiH ? Jer... ne moze se nekog zvat svakakvim imenima, te vaki je te naki je , prijetit silom i ratom svaka dva dana i onda fol nekim referendumom ga tjerat u Federaciju. Ja razmisljam logicki, da mi neko ponudi par dobrih uslova da idem u Angolu bez razmisljanja bih pristao. Otic u Angolu da me zajebava ko stigne, ... e to ne! Ne mislim samo na ekonomske uslove (neko gore rece RS je u kurcu ekonomski.... A u federaciji se jede zlatnim kasikakama???)
Da se razumijemo ima mjesta i razmisljanje "Ko ih jebe , oduzeli su nesto sto je moje silom i ja cu sad silom da to vratim" Ali , sta ako ta ista sila proizvede rezultate koje je proizvela u periodu 92-95 pa i Hrvati kazu "ma jeb'te se svi" Rat i sila nika ne donose dobro narodu , vodjama donosi i te kako, pa bih volio da neko pokusa miroljubljivo ubijedi Aksentija iz Gacka da je zajednicka BiH zajednicko dobro za sve nas!
Pogresno ovo boldirano...nece niko silom da vrati silom oduzeto, vec fino pravnim sredstvima....presudama, zakonima, tuzbama, medjunarodnim pravom....sta je lose u tome? ili mozda da sve zaboravimo i okrenemo se ka "buducnosti"?
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#24 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by KENJAC »

cyprus wrote:
KENJAC wrote:Ljudi! Rat je bio. Nastala je ta Republika Srpska! Kako je nastala svak od nas ima svoju viziju! ...... Skoro dva'jes godina poslije citajuci razne forume (Sa-X nije izuzetak) , u opisu drugog naroda koristi se retorika Riste Djoge i raznih Rista raznih nacionalnosti. Najnormalnije je nazvat ih Cetnicima, sumnjacima, genocidasima oni tamo opet imaju svoj repertoar... Hrvati fol glasali ZA BiH na referendumu a cinjenicno stanje je ... ( vidi izvjestaj sa utakmice Siroki- Sarajevo) Ellem neise , sad se opet prica o referendumima sto ZA sto PROTIV.
Ima li iko ko mi moze odgovorit, uzimajuci sve ove cinjenice u obzir, na jedno logicno pitanje! Sta federacija nudi Srbima iz RS da ovi bez referenduma, bez prisiljavanja odustanu od RS i jednostavno postanu dio BiH ? Jer... ne moze se nekog zvat svakakvim imenima, te vaki je te naki je , prijetit silom i ratom svaka dva dana i onda fol nekim referendumom ga tjerat u Federaciju. Ja razmisljam logicki, da mi neko ponudi par dobrih uslova da idem u Angolu bez razmisljanja bih pristao. Otic u Angolu da me zajebava ko stigne, ... e to ne! Ne mislim samo na ekonomske uslove (neko gore rece RS je u kurcu ekonomski.... A u federaciji se jede zlatnim kasikakama???)
Da se razumijemo ima mjesta i razmisljanje "Ko ih jebe , oduzeli su nesto sto je moje silom i ja cu sad silom da to vratim" Ali , sta ako ta ista sila proizvede rezultate koje je proizvela u periodu 92-95 pa i Hrvati kazu "ma jeb'te se svi" Rat i sila nika ne donose dobro narodu , vodjama donosi i te kako, pa bih volio da neko pokusa miroljubljivo ubijedi Aksentija iz Gacka da je zajednicka BiH zajednicko dobro za sve nas!


Što bi rekli zavrzlama, dallton, Abacija i slični: tipično salonsko razmišljanje :D :D
Evo Aksentija si vec ubijedio, parkiro je krave i sa suzama radosnicama u ocima hrli k Federaciji! Ja sam pito ima li ko kakav prijedlog, ne mora se osjecat prozvanim svak ko procita moj post. Mozes ga jednostavno precutat kad nemas pomenuti!
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#25 Re: Referendum za ukidanje RS

Post by zemomak »

evo ljudi referduma na kilo... :lol: evo posla za SIPU, pokazite momci, kao u danasnjem svijetlom primjeru kod maoce da nema zajebavanja sa ustavno-pravno-teritorajilnim poretkom BiX...

Pločkinić o hrvatskom referendumu
2. februar 2010. | 16:30 | Izvor: Tanjug


Mostar -- Predsednik nevladine organizacije "Kroacija libertas" Leo Pločkinić, kaže da hrvatske partije spremaju referendum za razduživanje od Bošnjaka u Federaciji BiH.

"Do referenduma neće doći samo ukoliko Bošnjaci prihvate mirnu podelu Federacije BiH na dva entiteta", rekao je Pločkinić. On je dodao da je dokument o mirnom razduživanju Hrvata sa Bošnjacima spreman i da će biti objavljen krajem marta na hrvatskom saboru, koji će se održati u Mostaru.
Post Reply