Referendum(i) u RS-u

Locked
LionKing
Posts: 101
Joined: 14/07/2016 21:16

#11401 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by LionKing »

Budjav_lebac wrote:
Velkoski wrote:
yoyo13 wrote:
svaka ti cast kad bi tako lako mogo to presjec, mada je to prica za pjetlice.... zaduzio bi ti garonju medju prvima :lol: :lol: :lol:
Nije me vala život nešto pazio s emotivne strane, tako da bih mog'o lahko presjeć' :mrgreen:
Budjav_lebac wrote: Da nekome tek tako ostavimo ono sto nam je vec jednom sruseno i teskom mukom poslije rata obnovljeno ? Jednom se vala moze poginuti, pa on ili ja. Ako meni ne bude sudjeno da zivim u normalnoj drzavi barem se nadam da ce to moje dijete dozivjeti. To je isto govorio i moj otac dok je radio i gradio da bih ja imao i sad da se ja poserem na sve to, ne pada mi na pamet. Ako i dodje do rata ratovao bih samo zbog toga, ne dam nikome nista dzaba !
A šta to imamo danas? Svom starom najviše zamjeram što je skak'o po Žuči umjesto da nas je kolektivno odveo u Burundi - jer i tamo je bolje.
A sta ti fali iskreno ? Drzava jeste realno u onoj stvari, ali sta to meni i tebi fali ? Dok imamo internet, mobitel/laptop i prostoriju iz koje mozemo seruckati znaci da nam nije lose, nismo sirotinja hvala Bogu. Ono sto nam je duznost jeste da branimo i cuvamo ovu drzavu, da pomognemo onima koji nisu u situaciji kao mi i omogucimo im da kao i mi imaju normalan zivot.

Nije rjesenje pobjeci, citav zivot je borba. Eto pocne rat, ti pobjegnes u Njemacku i sta onda ? Odes tamo i vodis drugi vid borbe, onaj za ravnopravnost, za dobar posao/polozaj, za egzistenciju svoje porodice. I to je jedan vid borbe tako da mozes pobjeci od jedne, ali ces naletjeti na drugu.
Kad dobijes temperaturu pa budes morao doktoru, vidjet ces sta ti fali, kad otvoris kafanu pa ti dodju biznismeni da te stite, vidjet ces sta ti fali, kad krenes na more pa odvalis tocak na nekoj rupcagi, vidjet ces sta ti fali, kad budes htio negdje da letis odavde vidjet ces sta ti fali, kad budes htio vozom odvavde, vidjet ces sta ti fali, kad budes najkfalifikovaniji na konkursu za posao a dobijes odbijenicu, vidjet ces sta ti fali, kad te napadne na ulici covjek da ti ukrade da bi prehranio djecu, vidjet ces sta ti fali, kad udjes u kladionicu, vidjet ces sta ti fali, kad ti ukradu auto, vidjet ces sta ti fali, kad ti bude trebala murija da ti ga vrate, vidjet ces sta ti fali, kad ti budu trebali lijekovi, vidjet ces sta ti fali, kad ne bude vode da se plaknes iza 12, vidjet ces sta ti fali..
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10965
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#11402 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Prpa.ba »

Dobro jutro, dragi moji Federalni sugradjani. Kakvo je vrijeme danas, kakvo je stanje na granicnim prelazima prema Republikama Hrvatskoj, Srpskoj, Srbiji i Crnoj Gori? Placate li jos uvijek poreze takozvanoj BiH? :mrgreen:

EDIT:
Federacija je jedina drzava u kojoj gradjani placaju strane drzavljane poput Mektica da izvode show u nepostojecim institucijama paradrzave BiH kojim se kao hapsi legalne vlasti druge drzave. Samo kod nas. :lol:
Last edited by Prpa.ba on 27/09/2016 08:59, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#11403 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by palermo »

Gojeni H wrote:
hornet wrote:Čovjek vam samo otvara oči al vi ne kontate. Dejton jest zajeb svih zajeba, uzrok svih političkih problema i nestabilnosti, začarani krug. Naravno da je kapitulacija i poniženje kad prihvatiš rezultate genocida i etničkog čisćenja. Te priče 'moralo se' i slično su opravdanje za budale. Ovaj referendum jeste bio probni balon i reakcija naših političara na to je da su uperili prstom u MZ, prvenstveno SAD. Dobro, možda sad bude nekih reakcija, konkretnih kazni (blago će to biti) al to govori da smo mi nemoćni i da nam budućnost zemlje zavisi od stava SAD-a. Tako je danas, a šta sutra? Desničari sigurno preuzimaju Europu (opravdano), Trump vrlo izvjesno pobjeđuje u Americi, gdje je naš Plan B? Jel kome možda palo na pamet da i mi lobiramo tu, jer nismo ništa manje europski narod nego što su Srbi i Hrvati ili bar ne bi trebali biti al to je sve stvar usmjerenja i politike u kom pravcu vodiš zemlju i narod. Dodik je već izlobirao Mari Le Pen, koja vodi u anketama za francusku predsjednicu, i ona baš danas izjavi kako će priznati aneksiju Krima. Znači skroz suprotno od stava EU. Šta čeka nas? Naši stalno ponavljaju ko papagaji kako EU nema alternativu, a šta ako se EU raspadne. Dalje, oko referenduma. Sad je kao država na potezu, uhapsiti će Dodika i ostale, a jel vi mislite da će to tako lako proći? Ukoliko operaciju ne budu vodile strane snage, to vam je sasvim sigurno rat na pomolu. Sad dolazimo do te priče o drugom poluvremenu i slično, a mene zanima čemu toliki optimizam? Jel imate imalo sumnje da će Hrvatska i Hrvati opet igrati dvostruku ulogu, možda opet napraviti neki deal sa Srbima da malo podebljaju kiflu a gore na Savi će se nekako razgraničiti, ne sekirajte se. Vidim, Turska šuti. Ništa. Dvadeset godina je od rata, kako smo mi demografski prošli i kako je stanje danas. Na 49% nas skoro nema nikako, nikakav faktor, većina u samo jednoj opštini a i to je pitanje. Izgubili većinu u Stocu i Mostaru. Gotova stvar. Danas svaki šupak otvoreno govori o razlazu i referendumu o otcjepljenju a sama priča da je RS nastala na zločinu koji je presuđen je u javnom životu tabu temu. Dodik u ime Srba sa presudom za genocid već deset godina otvoreno 'drma' BiH a mi nismo imali m**da uopšte i pokušamo politički kapitalisati tu presudu a za to smo imali jako dobre argumente. Hrvati sa pričom o ugroženosti došli i do Europskog parlamenta, mada su prihvatili i Dejtonski i Vašingtonski sporazum a mi sa objektivno gorom pozicijom na nivou države, jer smo izbrisani sa pola teritorije, ništa. Šutnja i zdravo. Loša politika.
Iako je popularnije u ovom trenutku kreveljiti se i bacati pregrst smajlija na ovakve postove, ja cu ipak rizikovati sa prst gore :thumbup:
oBzirom na veliki respekt koji imam prema tvojim postovima,tri puta sam pročitao gore pomenuti post. I opet, nije mi baš jasno čemu je podignut prst gore.

Treba nam alternativa, pa imamo je, ona se zove radikalni islamizam, ISIL, IDil i da ne nabrajam dalje. Mislim, ako se ovdje ozbiljno piše o Mari Le Pen kao alternativi, onda se sasvim slobodno može pisati i o radikalnom islamizmu kao alternativi.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11404 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by cyprus »

Ja ću ipak bacit pregršt smajlija:

:lol: :lol: :lol: :roll: :shock: :D :zjev: :lol: :lol: :P :zzzz: :zzzz:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#11405 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by prljavi Hare »

emmir1 wrote:Eno Cvijanovicke

Napad na Dodika napad na RS

Hoce da unište RS

Dodik je Srpska
Guardian brani sve nas,ne samo šumsku! :izet:

Dodik: U Sarajevu je razgovarano da Arapi budu konstitutivni narod
Image

SRNA
prije 9 min
30 23
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da u Federaciji BiH ima 44.000 Arapa i da je na jednom skupu u Sarajevu nedavno
razgovarano o tome da dobiju status četvrtog konstitutivnog naroda u BiH, kao Srbi, Bošnjaci i Hrvati.

Dodik je naveo da, prema podacima iz FBiH, 44.000 ljudi iz arapskog svijeta ima neki oblik imovine u FBiH, na čemu pribavljaju pravo prebivališta.

"Njihovi predstavnici su prije nekoliko sedmica u Sarajevu, vjerovatno u saradnji sa lokalnim muslimanima u Sarajevu Bakira Izetbegovića
i ostalima, držali jedan panel na kojem se razgovaralo o tome da Arapi dobiju karakter konstitutivnog naroda u BiH i da se uvedu u politički
sistem odlučivanja", rekao je sinoć Dodik za beogradsku Televiziju "Happy".

On je naglasio da izbjeglice iz Libije i Sirije nisu dio te priče, nego dolaze "neki drugi koji imaju nešto para", te dodao da Arapi kupuju svuda
gdje postoji džamija, a njih je u BiH od kraja rata izgrađeno 1.500.

Kao primjer Dodik je naveo da su Srbi, koji imaju kuće oko džamije u Trnovu u centru grada, spremni da ih prodaju.

"Scenario je identičan, dolazi neko ko daje novac, vi se iseljavate, a oni nameću svoja pravila života. Uspjeli su da nametnu pravila života u
jednom Parizu, da neće u jednom malom Trnovu", kaže Dodik.

On je spomenuo i krizu Deutsche banke, koja je u bezizlaznoj situaciji i ne dozvoljava povlačenje depozita te upozorio da se u toj banci nalazi deponovano šest milijardi eura deviznih rezervi Centralne banke BiH.

Prema njegovim riječima, neko je u Sarajevu, pod uticajem zapadnjaka, sve devizne rezerve Centralne banke BiH, deponovao u Deutsche banku.


"Ako se taj novac izgubi, onda smo u problemu. Onda će opet naći način da pričaju priču da je Dodik kriv. Što sam ja kriv što je poropala
Deutsche banka i nestao novac koji je neko drugi tamo deponovao kao osnovu za naše funkcionisanje. BiH je karikatura", rekao je Dodik.
:lol: :lol: :lol:

Govoreći o premještanju sjedišta nekih kompanija iz Beograda iz Republike Srpske u Federaciju BiH, Dodik je rekao da nijedna nije prosperirala u Sarajevu, jer muslimani u FBiH neće da kupuju robu iz Srbije.

"Zbog nekog nerazumljivog razloga, sjedište kompanija su iz Republike Srpske prenijeli u Sarajevo. Sve jedna je tamo 'pala', nijedna nije
prosperirala. Zaposle domaće ljude u Sarajevu, a onda više od 90 posto robe prodaju u Republici Srpskoj. Neće muslimani u Federaciji da
kupuju išta što ima na sebi 'Made in Serbia'", rekao je Dodik.

On je naveo da nijedno preduzeće izvan hrvatskih prostora nema predstavništvo za BiH, a samo iz Srbije prave predstavništva zbog
"neke egzotike",
te da su samo u Beogradu ostale ulice Sarajevska, Mostarska, dok u Sarajevu više nema nijedne adrese i ničega što liči na Srbiju i srpski narod.
Ispod sve ove buke oko nedužne ankete koju je Guardian organizovao,Arapi potiho postaju konstitutivni narod što i jeste pakleni plan Bakira
Izetbegovića i poturica okupljenih oko izdajnika Bosnića.A kad Arapi postanu konstitutivni,neće se više sunetiti samo po bibliotekama,već gdje
god stignu.Odeš na pijacu,oni te osunete,odeš na temu,fik-ode čuna....Neće te ni pitati jesi li već sunećen,već samo režu. :mrgreen:

Guardian je zaustavio onih 500 000 Arapa i Turaka iz najnižih slojeva koji su nagrnuli u prvom naletu,a ko će nas sada braniti kada Guardiana
ganjaju tamo neki neustavni sudovi? :sad:

I koji je budalaš odlučio da devizne rezerve drži u Deutche banci i kad pare propadnu,optužiće Guardiana? :-) Umjesto da su se pare držale u
nekoj dokazano stabilnoj domaćoj banci,recimo Bobar banka,Banka Srpske... 8-)

I nek se jebu ovi iz Srbije što otvaraju predstavništva firmi u Teheranu zbog tamo "neke egzotike"! :lol: :lol: :lol:
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#11406 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by emmir1 »

Opet State Department se oglasio

Podržava institucije da traži odgovorne za nelegalni referendum

E sada su stvari jasne
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#11407 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Chmoljo »

Locked