Redovan student zaposlen?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
nokia1
Posts: 5
Joined: 21/04/2012 23:59

#1 Redovan student zaposlen?

Post by nokia1 »

e ovako poz svima na forumu :D interesuje me jedna stvar,,da li je moguce tj.da li je legalno ako si prijavljen na fakultet kao RSF student.ali neides na njega,mislim napustio si ga,ali nisi digao papire..a u medjuvremenu nadjes neki posao,i gazda ti trazi radnu knjizicu,i odes i ovjeris je u opstinu ,odneses njima diplomu i oni ti ispune je,i odes na biro da ti udare pecat,ali ti oni to neurade jer kazu da se vodis kao student,,,da li je ta knjizica vazeca bez pecata BIROa,a ovjerena je u knjizici ,i da li je legalno u isto vrijeme biti redovan student, i imati neko zaposljenje(kao da si prijavljen sa radnom knjizicom=:poz svimaa
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#2 Re: Redovan student zaposlen?

Post by _ado_ »

nokia1 wrote:e ovako poz svima na forumu :D interesuje me jedna stvar,,da li je moguce tj.da li je legalno ako si prijavljen na fakultet kao RSF student.ali neides na njega,mislim napustio si ga,ali nisi digao papire..a u medjuvremenu nadjes neki posao,i gazda ti trazi radnu knjizicu,i odes i ovjeris je u opstinu ,odneses njima diplomu i oni ti ispune je,i odes na biro da ti udare pecat,ali ti oni to neurade jer kazu da se vodis kao student,,,da li je ta knjizica vazeca bez pecata BIROa,a ovjerena je u knjizici ,i da li je legalno u isto vrijeme biti redovan student, i imati neko zaposljenje(kao da si prijavljen sa radnom knjizicom=:poz svimaa
ja sam se zaposlio na puno radno vrijeme, iako mi je bilo ostalo jos nekoliko mjeseci predavanja posljednje godine. pokazao diplomu srednje skole u birou, oni mi stavili pecate na radnu knjizicu i knjizicu odnio u firmu, a diplomu vratio na fax. nakon toga su mi zavrsila predavanja, pa istekao apsolventski staz, i onda be se svakako morao prijaviti na biro.

PS Neznam da li je laegalno, al meni je proslo. MOzda su poslije uvezali sisteme, pa sad imaju mogucnost provjere da li si student.
nokia1
Posts: 5
Joined: 21/04/2012 23:59

#3 Re: Redovan student zaposlen?

Post by nokia1 »

_ado_ wrote:
nokia1 wrote:e ovako poz svima na forumu :D interesuje me jedna stvar,,da li je moguce tj.da li je legalno ako si prijavljen na fakultet kao RSF student.ali neides na njega,mislim napustio si ga,ali nisi digao papire..a u medjuvremenu nadjes neki posao,i gazda ti trazi radnu knjizicu,i odes i ovjeris je u opstinu ,odneses njima diplomu i oni ti ispune je,i odes na biro da ti udare pecat,ali ti oni to neurade jer kazu da se vodis kao student,,,da li je ta knjizica vazeca bez pecata BIROa,a ovjerena je u knjizici ,i da li je legalno u isto vrijeme biti redovan student, i imati neko zaposljenje(kao da si prijavljen sa radnom knjizicom=:poz svimaa
ja sam se zaposlio na puno radno vrijeme, iako mi je bilo ostalo jos nekoliko mjeseci predavanja posljednje godine. pokazao diplomu srednje skole u birou, oni mi stavili pecate na radnu knjizicu i knjizicu odnio u firmu, a diplomu vratio na fax. nakon toga su mi zavrsila predavanja, pa istekao apsolventski staz, i onda be se svakako morao prijaviti na biro.
aha,ali ja danas otisao kupio knjizicu,ponio diplomu(kopija,ovjerena), i popunio zahtjev i dao knjizicu,ona u opstini mi ispunila knjizicu i ovjerila ,i kaze idi na biro.ja otiso na BIRO,, pocela ona meni nesto pricat,gdje ti je karton neki,pojma neam.haha..ja kazem njoj da sam student,ona meni odgovori da se nemoze ovjeriti knjizica ako si student redovan,,uslov je da se odjavim s fakxa.sto se meni neradi,jer imam neke privilegije tako ,ako sam student..ali mi kaze da ja normalno mogu odjnjeti tu knjizicu poslodavcu,i da s njom mogu legalno radit,,sad cu vidit sta ce mi sef reci,,,mislim nebi me valjda lagala da se moze tako bez pecaata radit kao normalna radna knjizica,,pozz drug
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#4 Re: Redovan student zaposlen?

Post by DanteX »

Zaledi godinu. Tako možeš raditi godinu dana, sakupiti novac, biti prijavljen (ja mislim) i kasnije je odlediš i nastaviš tamo gdje si stao.
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#5 Re: Redovan student zaposlen?

Post by Karen »

Može se sve, sa mnom su redovno studirali zaposleni. Kako - ne znam, ali se može. Ili se bar moglo tada. S tim da je bilo prvo posao a onda faks u tim situacijama, a ne kao kod tebe.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#6 Re: Redovan student zaposlen?

Post by mrtva kokoš »

nokia1 wrote:e ovako poz svima na forumu :D interesuje me jedna stvar,,da li je moguce tj.da li je legalno ako si prijavljen na fakultet kao RSF student.ali neides na njega,mislim napustio si ga,ali nisi digao papire..a u medjuvremenu nadjes neki posao,i gazda ti trazi radnu knjizicu,i odes i ovjeris je u opstinu ,odneses njima diplomu i oni ti ispune je,i odes na biro da ti udare pecat,ali ti oni to neurade jer kazu da se vodis kao student,,,da li je ta knjizica vazeca bez pecata BIROa,a ovjerena je u knjizici ,i da li je legalno u isto vrijeme biti redovan student, i imati neko zaposljenje(kao da si prijavljen sa radnom knjizicom=:poz svimaa
druze, govnima nije cilj da se ti zaposlis vec da te skinu sa biro-a odnosno da te ne prijavljuju na isti. prije odredjenog vremena me je na slican nacin seljacka birokratija osakatila tako da mi je propao jedan dobar angazman zbog ove seljacke politike, cini mi se politike sdp-a, prethodnih godina mislim da je ZZZKS bio u rukama sda dok je sada u rukama sdp-a , mislim...

tako da, jedini nacin na koji se ti mozes legalno zaposliti cini mi se jeste preko studentskog servisa :-)

naravno ovo sve ako si redovan student...

ja sam bio zavrsio 3 godine faxa i nakon tri godine se prijavio na biro, u medjuvremenu skontam dok nesto ne izleti bolje mi je nastaviti skolovanje tako da sam upisao +2, ali se nisam odjavljivao sa biroa iako sam se opet upisao kao redovan. konto sam ako sta izleti dobro i jest ako ne izleti, zavrsavat cu laganini fakultet. ali unazad nesto manje od godinu, neka revizija je bila i sranje tako da su poskidali sa biro-a sve one koji su bili redovni na fakultetima, bez obzira sto bi vecnina njih prihvatila objerucke bilo kakav posao...
nokia1
Posts: 5
Joined: 21/04/2012 23:59

#7 Re: Redovan student zaposlen?

Post by nokia1 »

šime.sparina wrote:
nokia1 wrote:e ovako poz svima na forumu :D interesuje me jedna stvar,,da li je moguce tj.da li je legalno ako si prijavljen na fakultet kao RSF student.ali neides na njega,mislim napustio si ga,ali nisi digao papire..a u medjuvremenu nadjes neki posao,i gazda ti trazi radnu knjizicu,i odes i ovjeris je u opstinu ,odneses njima diplomu i oni ti ispune je,i odes na biro da ti udare pecat,ali ti oni to neurade jer kazu da se vodis kao student,,,da li je ta knjizica vazeca bez pecata BIROa,a ovjerena je u knjizici ,i da li je legalno u isto vrijeme biti redovan student, i imati neko zaposljenje(kao da si prijavljen sa radnom knjizicom=:poz svimaa
druze, govnima nije cilj da se ti zaposlis vec da te skinu sa biro-a odnosno da te ne prijavljuju na isti. prije odredjenog vremena me je na slican nacin seljacka birokratija osakatila tako da mi je propao jedan dobar angazman zbog ove seljacke politike, cini mi se politike sdp-a, prethodnih godina mislim da je ZZZKS bio u rukama sda dok je sada u rukama sdp-a , mislim...

tako da, jedini nacin na koji se ti mozes legalno zaposliti cini mi se jeste preko studentskog servisa :-)

naravno ovo sve ako si redovan student...

ja sam bio zavrsio 3 godine faxa i nakon tri godine se prijavio na biro, u medjuvremenu skontam dok nesto ne izleti bolje mi je nastaviti skolovanje tako da sam upisao +2, ali se nisam odjavljivao sa biroa iako sam se opet upisao kao redovan. konto sam ako sta izleti dobro i jest ako ne izleti, zavrsavat cu laganini fakultet. ali unazad nesto manje od godinu, neka revizija je bila i sranje tako da su poskidali sa biro-a sve one koji su bili redovni na fakultetima, bez obzira sto bi vecnina njih prihvatila objerucke bilo kakav posao...
aha,,ma razumijem ja sve to,al mene interesuje samo,dal je ta knjizica mjerodavna ako ima samo potpis i pecat od opstine,,a nema pecata od biroa,,tj ja nisam prijavljen na biro...a da mogu radit posao.kako sam cuo gazda nece me osigurati tako da.ja mislim da on ima knjizicu samo radi inspekcija,,i tako to..da li je to moguce
AmoK
Posts: 443
Joined: 16/02/2006 22:38

#8 Re: Redovan student zaposlen?

Post by AmoK »

Dobro se skontaj oko tog rada ma crno i nemoj se puno zavlaciti u taj posao. Jer dok se okrenes prodjose 3-4 nepovratne godine i ode staz.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#9 Re: Redovan student zaposlen?

Post by Melami »

Ne mogu da vjerujem, zar i to postoji?!?!?! ne mozes studirati redovno i raditi. hahahha
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#10 Re: Redovan student zaposlen?

Post by FrozenCastle »

Možeš.

Jer radna knjižica ovjerena od strane općine je samostalan dokument. Poenta biroa je kad si nezaposlen da te oni osiguravaju za zdravstveno kroz redovna javljanja dok se ne zaposliš. A kad si zaposlen, onda te poslodavac osigurava za zdravstveno ili kad studiraš onda te faks osigurava.

Biro neće da te registruje jer ne možeš imati dvije osnove za zdravstveno osiguranje.

Zakon te ne ograničava u tome da radiš i studiraš ukoliko ti se ne poklapa sa radnim vremenom pa ne možeš da ispuniš obaveze jednog redovnog studenta. Ako možeš faks i posao uklopiti da ne zakineš nijednu stranu po obavezama, nema brige.
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#11 Re: Redovan student zaposlen?

Post by blesava »

nokia1 wrote:e ovako poz svima na forumu :D interesuje me jedna stvar,,da li je moguce tj.da li je legalno ako si prijavljen na fakultet kao RSF student.ali neides na njega,mislim napustio si ga,ali nisi digao papire..a u medjuvremenu nadjes neki posao,i gazda ti trazi radnu knjizicu,i odes i ovjeris je u opstinu ,odneses njima diplomu i oni ti ispune je,i odes na biro da ti udare pecat,ali ti oni to neurade jer kazu da se vodis kao student,,,da li je ta knjizica vazeca bez pecata BIROa,a ovjerena je u knjizici ,i da li je legalno u isto vrijeme biti redovan student, i imati neko zaposljenje(kao da si prijavljen sa radnom knjizicom=:poz svimaa
kakve privilegije imas kao redovan studenta pa ne zelis da se ispises sa faksa?
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#12 Re: Redovan student zaposlen?

Post by Melami »

blesava wrote:
nokia1 wrote:e ovako poz svima na forumu :D interesuje me jedna stvar,,da li je moguce tj.da li je legalno ako si prijavljen na fakultet kao RSF student.ali neides na njega,mislim napustio si ga,ali nisi digao papire..a u medjuvremenu nadjes neki posao,i gazda ti trazi radnu knjizicu,i odes i ovjeris je u opstinu ,odneses njima diplomu i oni ti ispune je,i odes na biro da ti udare pecat,ali ti oni to neurade jer kazu da se vodis kao student,,,da li je ta knjizica vazeca bez pecata BIROa,a ovjerena je u knjizici ,i da li je legalno u isto vrijeme biti redovan student, i imati neko zaposljenje(kao da si prijavljen sa radnom knjizicom=:poz svimaa
kakve privilegije imas kao redovan studenta pa ne zelis da se ispises sa faksa?
To je sad privatno pitanje i ne bi u to ulazio, neka ti on sam odgovori, al nevjerujem da nisi nikad cuo do sad da neko ima privilegije ako je redovan student?
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#13 Re: Redovan student zaposlen?

Post by blesava »

pitam sa razlogom, ako npr. pod privilegijom podrazumjeva npr. da prima porodicnu penziju dok redovno studira, onda po zakonu nema pravo da istovremeno radi, bude redovan student i pripa penziju, ili recimo neke druge novcane naknade.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#14 Re: Redovan student zaposlen?

Post by Melami »

blesava wrote:pitam sa razlogom, ako npr. pod privilegijom podrazumjeva npr. da prima porodicnu penziju dok redovno studira, onda po zakonu nema pravo da istovremeno radi, bude redovan student i pripa penziju, ili recimo neke druge novcane naknade.
eh to ne znam al ako je tako onda je fkt glupo, pa njegova stvar ako moze studirati i raditi, zar treba on sad mamu izdrzavati zbog toga sto radi?
A i njeg ne kontam, pola Bosne na crno radi, a on bi da se prrijavi, jos ce i platu prvog traziti.:D
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#15 Re: Redovan student zaposlen?

Post by perfect_guy »

sa mnom su studirali ljudi koji su istovremeno normalno radili u državnom sektoru (samofinansirajući studenti)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45462
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#16 Re: Redovan student zaposlen?

Post by Chmoljo »

šime.sparina wrote:
druze, govnima nije cilj da se ti zaposlis vec da te skinu sa biro-a odnosno da te ne prijavljuju na isti. prije odredjenog vremena me je na slican nacin seljacka birokratija osakatila tako da mi je propao jedan dobar angazman zbog ove seljacke politike, cini mi se politike sdp-a, prethodnih godina mislim da je ZZZKS bio u rukama sda dok je sada u rukama sdp-a , mislim...
loše misliš, još nije primopredaja izvršena :D :D :D
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#17 Re: Redovan student zaposlen?

Post by purgatorio »

Može li se upisati master redovno i biti na birou? Isključivo zbog zdravstvenog osiguranja, jer ga ne mogu ostvariti ni po jednom drugom osnovu?
Post Reply