Reci NE vizama!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#1 Reci NE vizama!

Post by nebojeplavo »

Evo sad dobih ovo na mail, pa ako nekog interesuje..

Schengen Viza – zid koji dijeli Evropu danas!

Say NO to VISAS!



Deveti novembar se u Evropi obiljezava kao dan kada je pao Berlinski zid. Na taj dan ce se sirom Evrope organizovati razne aktivnosti kao protest protiv viznog rezima koji sputava mlade sirom Evrope. JEF sekcije u 20 gradova Evrope organizuju razne aktivnosti koje kazu NE VIZAMA!

Mladi u BiH su kao jedan od cetiri prioritetna problema naveli i problem VIZA. Svako od nas se bar jednom nasao u redu pred ambasadama moleci za vize, placajuci velike sume, i uvjeravajuci ih da idete samo u posjetu prijatelju i da cete se sigurno vratiti u BiH...

Vrijeme je da uradimo nesto, i da zajedno sa mladima sirom Evrope na taj dan, deveti novembar, kazemo da to nije uredu.

MEF BiH, nevladina organizacija koja se u svom radu vodi evropskim vrijednostima, organizuje u cetvrtak, devetog novembra ispred Katedrale u Sarajevu okupljanje gdje ce svako moci izraziti svoje stavove vezano za vizni rezim i BiH. Okupljanje ce poceti u 15h. Ovim putem pozivamo sve nevladine organizacije i pojedice da dodju i podrze nas kako bi se culo nase NE VIZAMA! Takodjer pozivamo sve koji nam se pridruze da ponesu boje, sprejeve... kako bi ispisali svoje poruke na ''ne-viznom zidu'' koji cemo praviti od platna.

MEF, zajedno sa JEF EUROPE, je pripremio i deklaraciju koja se nalazi u prilogu, i ovim putem pozivamo sve organizacije da nam se pridruze i potpisu deklaraciju. Kada skupimo dovoljno potpisa deklaraciju cemo poslati organima vlasti kao i Evropskoj komisiji i drugim medjunarodnim institucijama.

Katedrala, 13h, cetvrtak 9.11.2006. godine, dodjite i recite NE VIZAMA!!!

Za sve informacije mozete nas kontaktirati na mef.bih@gmail. com
Vise o akcijama sirom Evrope na http://www.jef- europe.net/
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#2

Post by debela »

rekla sam :oops: niti gdje idem niti od koga trazim vizu.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3

Post by PipiDugaDevetka »

debela wrote:rekla sam :oops: niti gdje idem niti od koga trazim vizu.
Imaš li potvrdu da si se razdužila u biblioteci? Ne može to tako, moraš imati tu potvrdu za Neprestani CIPS.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#4

Post by Celicna_saka »

NE.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#5

Post by debela »

PipiDugaDevetka wrote:
debela wrote:rekla sam :oops: niti gdje idem niti od koga trazim vizu.
Imaš li potvrdu da si se razdužila u biblioteci? Ne može to tako, moraš imati tu potvrdu za Neprestani CIPS.

Image
nemaveze
Posts: 78
Joined: 29/08/2006 15:34

#6

Post by nemaveze »

davaše mi vizu, ja rekoh NE, posao završen

treba li još nešto?
Post Reply