Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1 Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by bach »

Da li se primjetili da, iako zarađujete isto kao recimo 2010. da vam nešto fali u životu i da sve rjeđe kupujute nove stvari. Pričao sam danas sa prijateljima i zaključili smo da u posljednje dvije godine nismo, svako od nas, kupili niti jedan komad odjeće.

Zadnji džemper sam kupio 2009. kaput i zimske cipele i jaknu početkom 2010., košulje u ljeto 2010. Iste godine kupio sam i mobitel koji i sad koristim. CRT monitor koji sam tada kupio za 50 maraka preko oglasa, kao privremeno rješenje dok ne kupim dell LCD iz snova, koristim i danas. Televizor NEO, kupljen sredinom 2009. u Tecnomarketu, takođe kao privremeno rješenje dok ne kupim plazmu, u dnevnom boravku stoji i danas.


Iako poguzija, rijetko kupujem suho meso i rijetko palim roštilj sa prijateljima, prestao sam kupovati knjige i časopise, u kinu sam bio zadnji put prije godinu dana, na koncertu nekad ljetos...


Sve rečeno važi za većinu ljudi koji poznajem. Obrazovani ljudi, sa fakultetskom diplomom, prosjek godina 30. Dakle zarađujemo isto, a živimo lošije...

Čega ste vi odrekli (izlazaka, putovanja, poguzlooka) tokom recesije...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Alfons Kauders »

smanjio alkohol i izlaske, vise radi zdravlja nego radi ekonomije... ostalo manje-vise isto, nikad i nisam bio pretjerano rastrosan... jedan izuzetak... selio sam se, pa sam prije toga ustedio nesto love i nabavio dosta novih stvari, ali mimo toga slabo...

uzeo sam nesto krpica prosle godine, ali to je par stoja, patike, sako i neke bezze majice... mobitel... i to je haman to...

po prici ugostitelja i trgovaca koje poznajem, raja definitivno trosi osjetno manje nego prije nekoliko godina... licno poznajem dosta ljudi koji su u zadnje tri godine ili ostali bez posla, ili su im skresana primanja (pik ja)
Last edited by Alfons Kauders on 04/03/2012 21:02, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by drndalo »

Zasad jos nicega, cak i malo vise putujem za svoj ceif, ali iako sam uvijek pazio da mi ne "cure" pare "onako", sad pazim jos vise...
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#4 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by hurmasica »

odakle da pocnem??

I ako imam mnogo vise novca nego prije dvije godine, ipak sam se morala odreci nekih stvari, npr. vise ne idem u dm, cm i slicne kozmeticke radnje po dva puta mjesecno, vec samo onda kada mi se bocice sa kozmetikom totalno isprazne i kupujem iskljucivo ono bez cega bas ne mogu.

U kino isto tako nisam otisla sigurno godinu dana. Na poslu vise ne narucujem hranu iz fast food-ova, picerija, pitara i sl. nego cesto ponesem od kuce sendvic (ovako ustedim poprilicno).

Kod kuce se od hrane vise nista ne baca. Stid me je reci, ali znalo mi je telece meso istruhnut u frizideru, a sad ga rijetko ikako i kupujem. Na meniju od mesa je uglavnom piletina, fasirano i puretina, a i zdravije je. COcaole, razne sokove i grickalice kupujem iskljucivo ako mi se najave gosti...opet kazem zdravije je :D

Ono sto mi je najvise zao je to sto vise ne idem na fitnes, jer ne mogu si to proustiti :((

Sto se tice gardarobe, tu ipka je situacija nesto bolja. nekako jos uvijek uspijem sebi kupiti poneku krpicu,al da nije azelfrenca i zare, ne bih ni to mogla.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#5 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Better Man »

Obzirom da se nikad nisam pretjerano rasipao novcem, tako se nisam ničeg odrekao. Nikad nisam bio u minusu i nikad nisam trošio preko svojih mogučnosti.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#6 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Ridjobrki »

Samo da pratim temu i psujem državu i svijet.
User avatar
Ricken
Posts: 6028
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#7 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Ricken »

Sve što danas neradim a radio sam prije nije plod ekonomije već promjena druge prirode. Što se tiče ekonomskih odluka nisam ušao u neke rizičnije ne egzistencijalne investicije u koje bih, da su generalno očekivanja bolja. To je neko odricanje. Za neke nove nabavke skupljih stvari možda i ima potrebe al mi nekako mrsko, više se može reći da nemam živaca i vremena, pa opet nemogu reći da je stvar recesije. Doduše mobitel volim promjeniti svakih 6-7 mjeseci, to mi je neki hir. Na odjeću nikad nisam trošio posebno, operisan sam od markirane odjeće, izuzev na ono što se mora radi posla. Tu ne štedim jer vjerujem da kod nas i u poslu ima dosta tog snobizma pa se stvari gledaju i kroz to. Ne mogu reći da manje trošim u zadnje 2 godine, već otprilike isto, što bi rekao jedan moj drug, bez obzira na poskupljenje goriva, ja uvijek tankam za cenera. Ipak da budem pošten prihodi mi se povečavaju prilično zadnjih par godina, pa je to glavni razlog da nisam osjetio neke promjene po tom pitanju. Putujem normalno kao i do sada, možda sam malo izbirljiviji što se destinacija tiče, ali to i nije prouzrkovalo neke veće troškove. Ono što sam svakako probao u nekoj svakodnevnoj potrošnji je da kupujem koliko je god moguće više domaće proizvode, što je proizvelo super pozitivan efekat da me supruga nevodi u nabavku.
User avatar
dinoo1898
Posts: 381
Joined: 02/10/2011 16:35
Location: Mostar

#8 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by dinoo1898 »

hmm, pa mislim da 98% stanovnista manje trosi u odnosu na 2010.

sto se mene tice imam vise prihoda mjesecnih nego 2010. ali manje priustim nekih luxuznih stvari jer su cijene porasle puno vise nego sto su porasli moji prihodi.

u odnosu na 2010. vise putujem i to je definitivno najznacajnija stavka na koju trosim svoj novac. jedan je razlog kao sto rekoh jer imam vise mogucnosti a drugi je sto sada konacno imam sa kim da idem (da se pohvalim divnom djevojkom koju imam) i u prosloj godini sam bio na vise putovanja, a ove godine imam u planu 4 "veca" (5-7 dana odemo u neku evropsku prijestolnicu, spavamo u hostelu i sl - nije neki luxuz veliki al meni super :D ) pored onih odlazaka na more. Medjutim to je sve isplanirano mjesecima prije i rezervisano po najnizim mogucim cijenama, i onda i to izadje dosta jeftino.

sto se hrane tice, na njoj nikada ne stedim i molim boga da se to nikada ne desi, jer kada dodje do te situacije onda je to konacni znak da treba seliti iz ove drzave.

malo manje trosim na odjecu nego prije, znalo se tu prije naci jako dobrih markiranih stvari, sada bude svasta, a to dobar dio kupim po snizenjima. obavezno barem dva para tena godisnje (po jedne na jesen i proljece) i dva para leviski :D

sto se tehnike tice i nisam nesto lud za njom, mada kako izbacuju ove nove modele aparata to niko ne moze pratiti.

najvise se osjeti na gorivu, tu mi je najveci problem, i cak mislim skroz da prestanem koristiti automobil osim ako bas ne moram a ove dnevne potrebe da koristim javni prevoz :-)

fitnesi i to ne dolaze u obzir jer vise volim za 70 maraka potrositi negdje drugo, a vils mi je pred nosom :D
parfemi su malo manje u modi nazalost...

sve u svemu, nije lose s obzirom kakvih situacija ima i u kakvoj drzavi zivimo mislim dazivim dosta dobro, medjutim da se osjeti, osjeti se.... :)
bice bolje valjda... :bih:
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#9 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Tvrdokorna mrlja »

pa tad je gorivo bilo marka,sad dvije i po..
otprilike su sve cijene u ovih 10-12 godina otisle 150 posto.

jucer kupujem vispakovu esspreso kafu od kilu i po,bila 18 maraka te godine,sada 45,50 :x
secer bio ispod marke,ulje marka,sad secer 2,ulje 2,7 najjeftinije.

puter nauka,haman 4 marke 250 grama :-) ko da ga od rode prave jbt :x

suho meso bilo u visokom po 14 i po 16 najbolje,sad haman 30 maraka kila :-)

sve sto se jede je skupo,usluge isto tako..sisanje bilo 5km,neki dan mi riba uze 20 km za musko sisanje :-)

jebena drina bila 0,80 maraka,sad x3 :-)

tehnika,odjeca,na nekom istom levelu..al prije mijenjao telefone svake po godine,sad ne znam jel stigla poruka na ovoj kanti,zao mi dat pet stoja za telefon :D

jos samo da nam ove cijene u eure pretvore,pa da ko grizli adams odem u planinu zivjeti.il da ko evropljani pocnem govoriti da je crveno meso nezdravo,i krenem da jedem samo piletinu...a ono kila 40 eura..staaaaa ima nezdravo,sve fol vegetarijanci :D :D
bucik
Posts: 95
Joined: 29/05/2011 19:59

#10 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by bucik »

Godine 2009. radio dva posla, jedan radnim danima, drugi vikendom, lijepo zarađivao ali nisam imao vremena da zarađeno potrošim, konstantno umoran i nervozan, na kraju jedan posao napustio. Sad imam puno više slobodnog vremena ali ne i dovoljno novca da bih ga trošio, na putovanja recimo (jedina stvar o kojoj sam ovisan).
Primjetio sam da sam se odrekao nekih stvari, npr. autom više ne idem na one kraće lokacije gdje se može i pješke, rjeđe kupujem odjeću a odlazak na ljetovanje je znatno skromniji (2010-Turska, 2011- Neum).
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#11 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Dr.Mr.Fr. »

auto se manje voza i ne klopam toliko cesto van kuce...a ovo izlasci i to isto urijetko :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Tomahawk11 »

Tvrdokorna mrlja wrote:pa tad je gorivo bilo marka,sad dvije i po..
otprilike su sve cijene u ovih 10-12 godina otisle 150 posto.

jucer kupujem vispakovu esspreso kafu od kilu i po,bila 18 maraka te godine,sada 45,50 :x
secer bio ispod marke,ulje marka,sad secer 2,ulje 2,7 najjeftinije.

puter nauka,haman 4 marke 250 grama :-) ko da ga od rode prave jbt :x

suho meso bilo u visokom po 14 i po 16 najbolje,sad haman 30 maraka kila :-)

sve sto se jede je skupo,usluge isto tako..sisanje bilo 5km,neki dan mi riba uze 20 km za musko sisanje :-)

jebena drina bila 0,80 maraka,sad x3 :-)

tehnika,odjeca,na nekom istom levelu..al prije mijenjao telefone svake po godine,sad ne znam jel stigla poruka na ovoj kanti,zao mi dat pet stoja za telefon :D

jos samo da nam ove cijene u eure pretvore,pa da ko grizli adams odem u planinu zivjeti.il da ko evropljani pocnem govoriti da je crveno meso nezdravo,i krenem da jedem samo piletinu...a ono kila 40 eura..staaaaa ima nezdravo,sve fol vegetarijanci :D :D
E jbg, cuj 20 KM sisanje, ja se kod jednog te istog frizera sisam vise od 10 godina i uvijek 8 KM. Da ti nisi prekuhav'o? :mrgreen:

A za cijene se slazem, otislo sve u pm, platu kad dobijes, ni ne okrenes se, vec si sve potrosio, a treba jos :-)
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#13 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by madner »

Nisam kupio stan. Cekam da cijene jos padnu.
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#14 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Tvrdokorna mrlja »

Tomahawk11 wrote:
E jbg, cuj 20 KM sisanje, ja se kod jednog te istog frizera sisam vise od 10 godina i uvijek 8 KM. Da ti nisi prekuhav'o? :mrgreen:

A za cijene se slazem, otislo sve u pm, platu kad dobijes, ni ne okrenes se, vec si sve potrosio, a treba jos :-)
ma i ja se iznenadio,otiso moj frizer u svedsku,kod neke cure :D ,a kod njega je cener,i zatvorio radnju 3 mjeseca.

odem na carsiju,neka nova radnja,extra cura sisa,a ja perem kosu i prije i poslije sisanja,normala..
i to valjda dva puta naplati,sisanje 10,pranje po 5...vjerovatno da rastjera muske,da ne zauzimaju mjesto u radnji,jer je puno zena koje se feniraju,farbaju i to..a tu je kajmak,pa je zato valjda za muske pojaka cijena,da i ne pomisljaju da dolaze :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#15 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Tomahawk11 »

Tvrdokorna mrlja wrote:
Tomahawk11 wrote:
E jbg, cuj 20 KM sisanje, ja se kod jednog te istog frizera sisam vise od 10 godina i uvijek 8 KM. Da ti nisi prekuhav'o? :mrgreen:

A za cijene se slazem, otislo sve u pm, platu kad dobijes, ni ne okrenes se, vec si sve potrosio, a treba jos :-)
ma i ja se iznenadio,otiso moj frizer u svedsku,kod neke cure :D ,a kod njega je cener,i zatvorio radnju 3 mjeseca.

odem na carsiju,neka nova radnja,extra cura sisa,a ja perem kosu i prije i poslije sisanja,normala..
i to valjda dva puta naplati,sisanje 10,pranje po 5...vjerovatno da rastjera muske,da ne zauzimaju mjesto u radnji,jer je puno zena koje se feniraju,farbaju i to..a tu je kajmak,pa je zato valjda za muske pojaka cijena,da i ne pomisljaju da dolaze :D
Za zenske prilike, nije ti puno naplatila :D kod njih je od 20 pa navise. Tako da sisanje nije (jos uvijek) deriona. Cekaj frizera iz Svedske :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#16 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by drndalo »

Jadna ti Svedska kad se frizer vrati iz Svecke, nakon sto je tamo cijene vidio.... Ima da te odere bar 20 EUR...
User avatar
jedan_dobar_dan
Posts: 300
Joined: 17/08/2011 10:57
Location: u svijetu maca i kuca

#17 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by jedan_dobar_dan »

20 km musko sisanje? gdje to ?

farbanje i sisanje, plus ono sto ostavim,
sve zajedno manje od 20 km.

doduse, nije neki sad extra poznat salon, ali rade korektno,
zadovoljna sam.


ne mogu otici na putovanja na koja bih zeljela.
i odricem se, pa svega pomalo, sve vise i vise vrtim paru/karticu,
prije nego se odlucim da nesto kupim.

:roll:
User avatar
jedan_dobar_dan
Posts: 300
Joined: 17/08/2011 10:57
Location: u svijetu maca i kuca

#18 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by jedan_dobar_dan »

madner wrote:Nisam kupio stan. Cekam da cijene jos padnu.
to sa cekanjem bas i ne znam da ce dati vise neke rezultate,
i ja cekam, ali npr. u dijelu grada gdje bih ja htjela da se smjestim (grbavica)
kao da su se cijene zaledile, ne padaju vise. opcenito, nema nekog daljeg
smanjenja cijena.
samo sam primjetila da ima mnogo vise izdavanja stanova,
mora da su se mnogi prekontali da im se vise isplati to,
nego prodavati jer prodaja ne ide, a nece ispod cijene.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#19 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Bimmer_ »

Tvrdokorna mrlja wrote:
Tomahawk11 wrote:
E jbg, cuj 20 KM sisanje, ja se kod jednog te istog frizera sisam vise od 10 godina i uvijek 8 KM. Da ti nisi prekuhav'o? :mrgreen:

A za cijene se slazem, otislo sve u pm, platu kad dobijes, ni ne okrenes se, vec si sve potrosio, a treba jos :-)
ma i ja se iznenadio,otiso moj frizer u svedsku,kod neke cure :D ,a kod njega je cener,i zatvorio radnju 3 mjeseca.

odem na carsiju,neka nova radnja,extra cura sisa,a ja perem kosu i prije i poslije sisanja,normala..
i to valjda dva puta naplati,sisanje 10,pranje po 5...vjerovatno da rastjera muske,da ne zauzimaju mjesto u radnji,jer je puno zena koje se feniraju,farbaju i to..a tu je kajmak,pa je zato valjda za muske pojaka cijena,da i ne pomisljaju da dolaze :D
hahahahaha i ja sam naletio na njih, moj frizer bio na godisnjem i odem kod njih (Madona frizerski salon) kad rece 20KM ja mislio fura me :run:
A sto se tice potrosnje jos se niceg nisam odrekao, jedino se stednja smanjila, sto nas narod kaze "ne dam gu... zora" :lol:
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#20 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by talić »

Na hrani i komunalijama ne štedim kao ni prije recesije. Uglavnom štedim na odjeći i obući ali ne svojoj ( ja nisam ni prije mnogo trošio) nego na odjeći žene i kćerki. Uveo sam jedan pametan sistem, dam kćerkama na početku mjeseca po 100 KM za odjeću a onda im je žao trošiti tu "svoju" lovu. Uz to već dvije godine zapisujem sve mjesečne troškove i uz malo samokontrole značajno sam ih smanjio.
Last edited by talić on 07/03/2012 21:21, edited 1 time in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#21 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Better Man »

Ricken wrote:Sve što danas neradim a radio sam prije nije plod ekonomije već promjena druge prirode. Što se tiče ekonomskih odluka nisam ušao u neke rizičnije ne egzistencijalne investicije u koje bih, da su generalno očekivanja bolja. To je neko odricanje. Za neke nove nabavke skupljih stvari možda i ima potrebe al mi nekako mrsko, više se može reći da nemam živaca i vremena, pa opet nemogu reći da je stvar recesije. Doduše mobitel volim promjeniti svakih 6-7 mjeseci, to mi je neki hir. Na odjeću nikad nisam trošio posebno, operisan sam od markirane odjeće, izuzev na ono što se mora radi posla. Tu ne štedim jer vjerujem da kod nas i u poslu ima dosta tog snobizma pa se stvari gledaju i kroz to. Ne mogu reći da manje trošim u zadnje 2 godine, već otprilike isto, što bi rekao jedan moj drug, bez obzira na poskupljenje goriva, ja uvijek tankam za cenera. Ipak da budem pošten prihodi mi se povečavaju prilično zadnjih par godina, pa je to glavni razlog da nisam osjetio neke promjene po tom pitanju. Putujem normalno kao i do sada, možda sam malo izbirljiviji što se destinacija tiče, ali to i nije prouzrkovalo neke veće troškove. Ono što sam svakako probao u nekoj svakodnevnoj potrošnji je da kupujem koliko je god moguće više domaće proizvode, što je proizvelo super pozitivan efekat da me supruga nevodi u nabavku.
Izvini, ali meni je ovo za mobitel obična glupost! Evo moj mobitel je star 3 i pol godine i dan danas je savršen i jedan od boljih mobitela, a nije bio jeftin kad sam ga kupio. Vezano za šišanje da kažem da ga plaćam 8 KM. Ova cijena od 20 KM je čista pljačka, osim ako nije riječ o pravo dugoj kosi.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#22 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Bimmer_ »

Better Man wrote:
Ricken wrote:Sve što danas neradim a radio sam prije nije plod ekonomije već promjena druge prirode. Što se tiče ekonomskih odluka nisam ušao u neke rizičnije ne egzistencijalne investicije u koje bih, da su generalno očekivanja bolja. To je neko odricanje. Za neke nove nabavke skupljih stvari možda i ima potrebe al mi nekako mrsko, više se može reći da nemam živaca i vremena, pa opet nemogu reći da je stvar recesije. Doduše mobitel volim promjeniti svakih 6-7 mjeseci, to mi je neki hir. Na odjeću nikad nisam trošio posebno, operisan sam od markirane odjeće, izuzev na ono što se mora radi posla. Tu ne štedim jer vjerujem da kod nas i u poslu ima dosta tog snobizma pa se stvari gledaju i kroz to. Ne mogu reći da manje trošim u zadnje 2 godine, već otprilike isto, što bi rekao jedan moj drug, bez obzira na poskupljenje goriva, ja uvijek tankam za cenera. Ipak da budem pošten prihodi mi se povečavaju prilično zadnjih par godina, pa je to glavni razlog da nisam osjetio neke promjene po tom pitanju. Putujem normalno kao i do sada, možda sam malo izbirljiviji što se destinacija tiče, ali to i nije prouzrkovalo neke veće troškove. Ono što sam svakako probao u nekoj svakodnevnoj potrošnji je da kupujem koliko je god moguće više domaće proizvode, što je proizvelo super pozitivan efekat da me supruga nevodi u nabavku.
Izvini, ali meni je ovo za mobitel obična glupost! Evo moj mobitel je star 3 i pol godine i dan danas je savršen i jedan od boljih mobitela, a nije bio jeftin kad sam ga kupio. Vezano za šišanje da kažem da ga plaćam 8 KM. Ova cijena od 20 KM je čista pljačka, osim ako nije riječ o pravo dugoj kosi.
Naprotiv imam poprilicno kratku kosu i nije neka frizura, klasicna muska frizura "na stranu" :lol:
Doduse placam 10KM kod svog frizera ali 20KM je puno,pogotovo za klasicnu frizuru, a ni malo bolje ne sisa nego ovaj za 10KM
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#23 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Not My Idea »

aman, šišanje 20 maraka :-)
i 10 je bezobrazno puno za musko šišanje. bas bezobrazluk.

u Zenici je šišanje 7 maraka, i za zene i muskarce. iako nema logike da je cijena ista, tako je.
imam poprilicno dugu kosu i izvlacenje pramenova, šišanje, feniranje i pranje kose me kosta 50 maraka.

ontopic-
nisam se niceg posebnog odrekla.
na odjecu ne trosim puno i nikad nisam ni trosila.
mobitel mi je star 3 godine. i inace koristim mobitel dok ne crkne.
poprilicno trosim na izlaske.
i parfeme, ali to nije tako cesto tako da se njih ne zelim odrec. :)
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#24 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by madner »

jedan_dobar_dan wrote:
madner wrote:Nisam kupio stan. Cekam da cijene jos padnu.
to sa cekanjem bas i ne znam da ce dati vise neke rezultate,
i ja cekam, ali npr. u dijelu grada gdje bih ja htjela da se smjestim (grbavica)
kao da su se cijene zaledile, ne padaju vise. opcenito, nema nekog daljeg
smanjenja cijena.
samo sam primjetila da ima mnogo vise izdavanja stanova,
mora da su se mnogi prekontali da im se vise isplati to,
nego prodavati jer prodaja ne ide, a nece ispod cijene.
Uf Grbavica, ja se iskreno najezim kada vidim one zgrade iz ranih sesdesetih i kada ti pocnu iste hvaliti kao vrh gradjevinsko arhitektonske znanosti. Nazovi ljude i vidjet ces da ima itekako potencijala, pogotovo ko ima kes.

Ko bude predugo ceko ispast ce magarac, kao i onaj koji nije htio da ceka nikako :D
User avatar
jedan_dobar_dan
Posts: 300
Joined: 17/08/2011 10:57
Location: u svijetu maca i kuca

#25 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by jedan_dobar_dan »

madner wrote:
jedan_dobar_dan wrote:
madner wrote:Nisam kupio stan. Cekam da cijene jos padnu.


Uf Grbavica, ja se iskreno najezim kada vidim one zgrade iz ranih sesdesetih i kada ti pocnu iste hvaliti kao vrh gradjevinsko arhitektonske znanosti. Nazovi ljudi i vidjet ces da ima itekako potencijala, pogotovo ko ima kes.

Ko bude predugo ceko ispast ce magarac, kao i onaj koji nije htio da ceka nikako :D

upravu si sto se tice stanova, i zgrada opcenito,
ali meni odgovara lokacija.
nazovem ali nisam bas imala srece, bas su bili neki zadrti sto se tice cijene,
jer sve je to krs od stanova, treba puno ulagati, pa ne znam, bude valjda.

ti mislis da ce cijene ici jos dolje ?
Post Reply