Recepti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#1776 Re: Recepti

Post by NeenaSa »

Kako bi dosli do recepta da nisi. :lol: :-D

Hvala, probat cu. :thumbup:
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#1777 Re: Recepti

Post by pukepuke »

Francuska otkrivena pita s jabukama

Sastojci
lisnato tijesto
1,5 kg jabuka
100 g šećera
40 g maslaca
sladoled

Jedan komad lisnatog tijesta razvaljati na oko pola cm debljine. Na njega izvrnuti okrugli sud u kojem će se kolač peći tako da gornji rub suda leži na tijestu, a dno je gore. Iskružiti tijesto prema obliku suda. Sud maknuti, tijesto nabockati vilicom.
Jabuke izrezati na četvrtine, oguliti i očistiti. Poredati ih u krugove u sud u istom smjeru da vidite koliko ih je potrebno.
U većoj tavi ili šerpi karamelizirati šećer i kad bude moje meda, dodati maslac. Na to istresti jabuke i kratko prodinstati, miješati jabuke stalno da sa svih strana budu obložene karamelom.
Potom jabuke ponovno složiti u krugove u sud i zaliti preostalim karamelom. Na vrh staviti lisnato tijesto i rubove tijesta malo uvući.
Peći na 190 Celzija 45 minuta.
Kad se kolač malo prohladi, preokrenuti ga na tanjur. Služiti ga toplog s kuglom sladoleda.

Napomene: Ja jabuke nisam vagala, kako sam ih gulila, tako sam ih odmah redala u sud da vidim koliko će mi ih biti potrebno (moj sud je promjera 28 cm). Nisam odoljela i u preostali karamel kojim sam trebala zaliti jabuke dodala sam malo cimeta ali moglo je i bez njega, jer je karamel vrlo bogatog okusa. Pekla sam ga malo manje od 45 minuta, bojala sam se da će tijesto izgorjeti. Kolač se služi s kuglom sladoleda, nije mi se dalo ići kupiti ga.
Tu je i video za pomoć:
https://www.facebook.com/buzzfeedproper ... 954510009/
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#1778 Re: Recepti

Post by pukepuke »

THE BEST CHEWY CHOCOLATE CHIP COOKIES

INGREDIENTS
½ cup sugar
¾ cup brown sugar, packed
1 teaspoon salt
½ cup butter, melted
1 egg
1 teaspoon vanilla extract
1¼ cups all-purpose flour
½ teaspoon baking soda
4 ounces (113 g) milk or semisweet chocolate chunks
4 ounces dark chocolate chunks (or your preference)
(total 226 g chocolate)

PREPARATION
1. Preheat oven to 350°F/180°C.
2. In a large bowl, whisk together the sugars, salt, and butter until a paste has formed with no lumps.
3. Whisk in the egg and vanilla, beating until light ribbons fall off the whisk.
4. Sift in the flour and baking soda, then fold the mixture with a spatula, being careful not to overmix. This will cause the gluten in the flour to toughen, which will result in cakier cookies.
5. Fold in the chocolate chunks evenly, then chill the dough for at least 30 minutes. For a more intense toffee-like flavor and deeper color, chill the dough overnight. The longer the dough rests, the more complex its flavor will be.
6. Scoop the dough with an ice cream scoop onto a parchment-paper-lined baking sheet, leaving at least 4 inches of space between cookies and 2 inches of space from the edges of the pan so that the cookies can spread evenly.
7. Bake for 12-15 minutes, or until the edges have started to barely brown.
8. Cool completely, and enjoy!
Ja sam ih pekla 10 minuta, isključila pećnicu i ostavila ih unutra još 2 minute. Kako se hlade tako se stvrdnjavaju, pa poslije opet postanu mekši, najbolji su sljedeći dan. Ne volim mliječnu čokoladu, pa sam stavila samo tamnu (čokoladu za kuhanje).
Last edited by pukepuke on 03/07/2017 13:22, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1779 Re: Recepti

Post by wewa »

i ja sam pekla ove, savrseni su. znaci, savrseni!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1780 Re: Recepti

Post by moonca »

A Digi wrote:Tjestenina i piletina u bijelom umaku Sastojci (za 3-4 osobe): 300 g piletine 1 luk 2 režnja češnjaka biber, sol 1 kašika gustina 300-400 ml Dukat vrhnja za kuhanje 400 g tjestenine (Tagliatelle) Priprema: Očistiti luk i češnjak pa ih sitno nasjeckati i staviti pržiti na malo ulja. Za vrijeme dok se prži luk, staviti kuhati vodu za tjesteninu. Odrezati piletinu na trakice. Na gotov luk pržiti piletinu. Dok se kuha tjestenina, miješati piletinu da se poprži sa svih strana (5-6 minuta). Zatim u piletinu dodati malo soli i bibera. Pržiti minutu, pa dodati Dukat vrhnje za kuhanje u kojem je razmućen gustin, kuhati još minutu - taman dok procijedimo tjesteninu koja bi sad već trebala biti kuhana :) Kuhanu tjesteninu promiješati sa umakom pa zatim podijeliti na tanjire
Ja ne bih dodavala gustin, vec kuvaj malo duze, dok vrhnje ne uvri i tek onda dobijes savsen cream teksturu,Nije zelatinska.
Mislim da je dobro dodati i par Image
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#1781 Re: Recepti

Post by groove »

zna li ko kakvu dobru marinadu za tofu?
i bilo bi dobro da su sastojci halal :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1782 Re: Recepti

Post by moonca »

Nesto sa sojom -sojino ulje- Kao sto dobijes kada jedes sushi.
Inace mi je zbilja tesko jesti.
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#1783 Re: Recepti

Post by pukepuke »

Mamin kolač s jabukama

3 jaja
15 žlica brašna
12 žlica: šećera, ulja, mlijeka
1 prašak za pecivo
1 vanilin šećer
1 kg jabuka
cimet

Umutiti šećer i jaja i dodavati redom brašno (pomiješano s praškom za pecivo), mlijeko i ulje.
Jabuke izrendati i kratko prodinstati. Dodati cimet, vanilin šećer.
Lim podmazati i posuti brašnom. Izliti pola tijesta i peći 10ak minuta na 180 stupnjeva. Izvaditi, po tijestu rasporediti jabuke i preliti ostatkom tijesta. Peći dok kolač ne porumeni, još 20ak minuta. Kad se ohladi, posuti šećerom u prahu.
User avatar
vazi
Posts: 8811
Joined: 07/04/2010 15:31

#1784 Re: Recepti

Post by vazi »

pukepuke wrote:Mamin kolač s jabukama

3 jaja
15 žlica brašna
12 žlica: šećera, ulja, mlijeka
1 prašak za pecivo
1 vanilin šećer
1 kg jabuka
cimet

Umutiti šećer i jaja i dodavati redom brašno (pomiješano s praškom za pecivo), mlijeko i ulje.
Jabuke izrendati i kratko prodinstati. Dodati cimet, vanilin šećer.
Lim podmazati i posuti brašnom. Izliti pola tijesta i peći 10ak minuta na 180 stupnjeva. Izvaditi, po tijestu rasporediti jabuke i preliti ostatkom tijesta. Peći dok kolač ne porumeni, još 20ak minuta. Kad se ohladi, posuti šećerom u prahu.
:thumbup:
Ovaj i ja redovno pravim i odlican je, cak mi je ovo tijesto ukusnije od onog naseg klasicnog za torte tako da ga pravim i za torte samo smanjim brasno i dodam orahe
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1785 Re: Recepti

Post by Euridika »

pukepuke wrote:Mamin kolač s jabukama

3 jaja
15 žlica brašna
12 žlica: šećera, ulja, mlijeka
1 prašak za pecivo
1 vanilin šećer
1 kg jabuka
cimet

Umutiti šećer i jaja i dodavati redom brašno (pomiješano s praškom za pecivo), mlijeko i ulje.
Jabuke izrendati i kratko prodinstati. Dodati cimet, vanilin šećer.
Lim podmazati i posuti brašnom. Izliti pola tijesta i peći 10ak minuta na 180 stupnjeva. Izvaditi, po tijestu rasporediti jabuke i preliti ostatkom tijesta. Peći dok kolač ne porumeni, još 20ak minuta. Kad se ohladi, posuti šećerom u prahu.
:D
Izgleda sve imamo slične recepte za biskvit, a voće dodajemo i oduzimamo po želji. :-D :thumbup:
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#1786 Re: Recepti

Post by pukepuke »

LUDO TIJESTO

1/2 l mlijeka
1/2 l jogurta
3 jaja
1 prašak za pecivo
1-2 vrećice suhog kvasca
1 mala šalica ulja
1 velika žlica soli
1 velika žlica šećera
oko 1,6 kg brašna
Zamijesiti tijesto i staviti u hladnjak na najmanje 4 sata. Od tijesta praviti peksimete, a može poslužiti i za pizzu. Može stajati u hladnjaku više dana.

PS Ja sam pravila s pola mjere i peksimeta je ispalo i Husi i Hasi. Dva doručka, gosti i dala malo prijateljici.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1787 Re: Recepti

Post by hadzinicasa »

ovako slicno i ja pravim, samo ne stavljam ulje u tijesto, a koristim ga za lokume, pizzu i kiflice sa sirom.
jos je bolje kad prenoci u frizideru, budu lokumi predobri ujutro.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#1788 Re: Recepti

Post by tovarish »

Ima li iko kakav recept za domaće kobasice i sudžukice.

Na internetu su samo recepti za kobasice sa svinjetinom.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#1789 Re: Recepti

Post by Dori »

Zoya, evo ovdje da ne zacitavam tamo....

Slani rolati. super stvar. Odlican ukus, a i vizuelno ostavljaju pravo dobar utisak na goste:

https://www.coolinarika.com/recept/sareni-slani-rolati/

Slane kuglice sa piletinom

Sastojci:

200gr pilecih prsa
1 crvena paprika
1 zelena paprika
2 kas kikiriki putera
prezla
pavlaka
parmezan
so, biber...

Priprema
1.Pileca prsa skuhati sa zacinima kao za supu
2.Samljeti ih u mikseri i dodati sitno nasjeckane paprike i ostale sastojke.
Miksati jedno 5min.
3.Od dobijene smjese praviti kuglice. Ako su premekane dodati prezle. Ako su pretvrde dodati malo kajmaka.
Dobijene kuglice valjati u parmezan i stavljati u papirne korpice.

Image

Piletina pohana u susamu

Sastojci:
1kg pilecih prsa
1 limun
3 jaja
brasno
100gr prezle
100gr susama
so, brasno, vegeta, ulje


Priprema
1.Pileca prsa izrezati na trakice debljine 2 prsta i sloziti u zdjelu. Na 1kg piletine iscjediti 1 limun i dodati 3-4 kasike vegete i ulja.
Sve to izmjesati i staviti u frizider 2-4h da odstoji.
2.Piletinu pohati tako sto se valja u brasno, zatim u jaje, a onda u prezlu pomijesanu sa susamom (omjer je 2:1)
Przititi na laganoj vatri da susam ne izgori.

Image
Anno Domini
Posts: 209
Joined: 19/05/2019 17:01

#1790 Re: Recepti

Post by Anno Domini »

Ćabata :D

Image

ImageImage

ImageImage
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#1791 Re: Recepti

Post by Evelinda »

Da li se od ludog tijesta moze praviti hljeb i koliko bude svjez?
Usput jos da pitam svaki put hljeb bude savrsen prvi dan sutradan se uzasno drobi(stavljam vecinom bijelo brasno s tim da dodam malo heljde i jecmenog).Znate li vi caku kako mogu napraviti da u sutradan ostane svjez?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1792 Re: Recepti

Post by zlo zlo »

malo maslinovog ulja pomaže :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1793 Re: Recepti

Post by moonca »

.mislim da je dobra supa:
Garlic – Ginger Soup Made With 52 Cloves of Garlic Can Defeat Colds, Flu and Even Norovirus
Modified Garlic Soup Recipe

Ingredients:

26 garlic cloves (unpeeled)
1/2 cup fresh ginger
2 1/4 cups sliced onions
2 tablespoons olive oil
2 tablespoons (1/4 stick) organic butter (grass-fed)
3 1/2 cups organic vegetable broth
1/2 teaspoon cayenne powder
26 garlic cloves, peeled
1/2 cup coconut milk
1 1/2 teaspoons chopped fresh thyme
4 lemon wedges

Instructions:

Preheat the oven to 350F, and in a small glass baking dish, mix the 26 garlic cloves, 2 tablespoons olive oil and some sea salt. Cover with foil and bake for about 45 minutes, until garlic softens and becomes golden brown. Then, cool, and squeeze it between fingertips to release cloves. Transfer the cloves to a smaller bowl.

In a large saucepan, melt the butter over medium-high heat, and add the ginger, onions, thyme, and cayenne powder. Cook for about 5 minutes, until the onions become translucent.

Add the roasted garlic and 26 raw garlic cloves. Cook for 3 minutes, pour the vegetable broth, cover, and simmer for 20 minutes. Next, pour the coup in the blender and blend until it becomes smooth.

Then, return it to the saucepan, add the coconut milk, bring to simmer, and season with sea salt and pepper. Before you serve it, squeeze the juice of 1 lemon wedge into each bowl. Enjoy!
konami666
Posts: 2424
Joined: 11/05/2015 21:57

#1794 Re: Recepti

Post by konami666 »

Pozdrav!

Budući da neću biti u mogućnosti posjetiti Bosnu još neko vrijeme zbog trenutne situacije želio bih da napravim pljeskavice ko s čaršije :-D

Ima li neko recept sličan onome iz petice, hodžića, mrkve i sl? Kupio sam milion začina i mesa još samo da napravim :-D
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#1795 Re: Recepti

Post by Euphoria »

konami666 wrote: 05/04/2020 19:15 Pozdrav!

Budući da neću biti u mogućnosti posjetiti Bosnu još neko vrijeme zbog trenutne situacije želio bih da napravim pljeskavice ko s čaršije :-D

Ima li neko recept sličan onome iz petice, hodžića, mrkve i sl? Kupio sam milion začina i mesa još samo da napravim :-D
Ja pravim ovako: u mljeveno meso (0,5 kg) dodam jedno jaje, kašikicu ajvara, toliko sos paradaiza iz tube (gusti), glavicu crvenog luka sitno isjeckanu, nekad skroz sitno sjeckane mrkve i peršuna, vegeta, biber, so, prezla, dobro izmješam i pržim. Nekad i iscjedim 2 čehna bijelog luka ili dodam bijeli luk u prahu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1796 Re: Recepti

Post by moonca »

:-D
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#1797 Re: Recepti

Post by Euphoria »

Ima li neko ideju za upotrebu soja sosa? Kupih nekad davno, još nikad ga nisam upotrijebila, isteći će mu rok :lol:
immuno
Posts: 2017
Joined: 07/04/2010 11:05

#1798 Re: Recepti

Post by immuno »

Halo soja sos mozes u sve stavljati od marinade, supe, carica, pecenja, salate, Sosa.... Moras samo paziti da nebude previse jer je prilicno aromatican dominantan... Pile a krila, batake marinirati sa medom, soja sosom, limunom ostaviti da stoji na hladnom i onda peci budu super i imaju super boju.
User avatar
vazi
Posts: 8811
Joined: 07/04/2010 15:31

#1799 Re: Recepti

Post by vazi »

konami666 wrote: 05/04/2020 19:15 Pozdrav!

Budući da neću biti u mogućnosti posjetiti Bosnu još neko vrijeme zbog trenutne situacije želio bih da napravim pljeskavice ko s čaršije :-D

Ima li neko recept sličan onome iz petice, hodžića, mrkve i sl? Kupio sam milion začina i mesa još samo da napravim :-D
Mi neki dan pravili cevape po ovom receptu i bili su super. Mislim da je isti recept za pljeskavice i cevape.

User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#1800 Re: Recepti

Post by Euphoria »

immuno wrote: 25/04/2020 21:20 Halo soja sos mozes u sve stavljati od marinade, supe, carica, pecenja, salate, Sosa.... Moras samo paziti da nebude previse jer je prilicno aromatican dominantan... Pile a krila, batake marinirati sa medom, soja sosom, limunom ostaviti da stoji na hladnom i onda peci budu super i imaju super boju.
Hvala, ovo sa batacima bi se moglo probati.
Gledala sam jedno vrijeme super recepte sa piletinom i puretinom na facebooku, pa svugdje ide soja sos i kupim. Al od tada više da mi iskoči takav recept ni za lijeka :lol:
Post Reply