Recept za spas BH fudbala

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#26 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by The BEN10 »

E&E wrote:Ko da privatizuje jedno malo sarajevo i kakvu uopste bilo ko moze imati korist od istog? Pokretna, nepokretna imovina? Presmijesno u najmanju ruku. Zeljo na tom polju ima koliko toliko sanse u nekoj buducnosti, mada ja da se pitam "prepisao" bih klub Amaru za 0 (nula) KM.
Kako bolan neće imati: samo od prodaje talenata, kojima ovi prostori obiluju, može se fino zaraditi. A onda, tu su i svi ostali prihodi kluba: ulaznice, sponzori i tome slično. Uloži u bilo koji od naših klubova 30-40 miliona, dovedi profesionalnu upravu, pa ćeš vidjeti dobiti. Znaš li koliko klub dobije samo ulaskom u grupnu fazu Lige prvaka, da ne spominjem ostalo.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#27 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Arteta »

Da li su na Kipru klubovi privatni?
BHF80
Posts: 202
Joined: 21/02/2012 16:33

#28 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by BHF80 »

Ma najbolje bi bilo kad bi arap neki ulozio u zeljeznicar i sarajevo po 5 miliona.onda bi bio primamljiv mladim igracima..
A sta je za nekog naftasa 5-10 milona
User avatar
johnny_blazze
Posts: 888
Joined: 29/09/2009 00:27

#29 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by johnny_blazze »

BHF80 wrote:Ma najbolje bi bilo kad bi arap neki ulozio u zeljeznicar i sarajevo po 5 miliona.onda bi bio primamljiv mladim igracima..
A sta je za nekog naftasa 5-10 milona
ma to zaboavi niko nece da ulaze u fildzan lige, mozda ta regionalna liga, realno sve bivse republike su danas banana drzave gdje nijedna nema ni 10 milona stanovnika ko god ulaze u klub radi to radi profita na kraju a ulagat u trziste od par miliona postrosaca je glupo, danas na prostoru bivse juge zivi preko 20 milona stanovnika to je vec nesto, sve bivse drzave su jako talnetovane fudbalske nacije,eh sad dolazi druga strana medalje evo ove diskusije pred derbi su dokaz da se ljudi iz istog grada ne podnose a ne iz razlicitih drzava nako svega sto se desilo, tako da regionalna liga je moguca mozda za 20 godina ali ne u skorijoj buducnosti...
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#30 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Romanista 101% »

Mnogi misle da bi samim osnivanjem regionalne lige nivo fudbala postao automatski bolji. To je sasvim pogresno. Ovo nisu 70-te ili 80-te kada su klubovi iz bivse drzave redovno igrali evrokupove i nosili se sa najacim evropskim klubovima. U ono vrijeme nije samo "velika cetvorka" bila jaka. Bilo je tu dosta dobrih i jakih klubova kojih danas nema ni na mapi. Neki neigraju ni u prvoj ligi novih drzava. Godine i godine su potrebne da se vrati ono stanje a prije osnivanja jedne takve zajednicke lige potrebno je dosta rada i ozbiljne organizacije u svim drzavama i klubovima. Stadioni su u katastrofalnom stanju, a pogledajte malo kakvi su nam fudbalski savezi. U BiH to je vec nesto bolje nego ranije jer su kriminalci otjerani dok u Hrvatskoj i Srbiji vlada pravi haos. Svako mora barem malo da normalizuje stanje u "svojoj avliji" prije nego dodje do eventualne regionalne lige.
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#31 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Johnny_x »

Velike novcane nagrade od strane saveza, tipa osvajanje lige milion km, osvajanje kupa po miliona, timovi se bore za to, vise ulazu, kvvalitetniji nogomet veca posjecenost. Ovo je tesko realizovati jer je Munja ukopo savez i oni su duzni velike pare.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#32 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Romanista 101% wrote:Godine i godine su potrebne da se vrati ono stanje a prije osnivanja jedne takve zajednicke lige potrebno je dosta rada i ozbiljne organizacije u svim drzavama i klubovima. Stadioni su u katastrofalnom stanju, a pogledajte malo kakvi su nam fudbalski savezi. U BiH to je vec nesto bolje nego ranije jer su kriminalci otjerani dok u Hrvatskoj i Srbiji vlada pravi haos. Svako mora barem malo da normalizuje stanje u "svojoj avliji" prije nego dodje do eventualne regionalne lige.
Sve OK, ali KO će uložiti novac u rekonstrukciju i izgradnju novih kampova, plaćanje kvalitetnih trenera i dovođenje igrača koji će educirati mlađe ? Država po meni nema tih para...
El_comadante
Posts: 7947
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by El_comadante »

nije niko lud da ulaze pare ovde jer recimo da uzme Sarajevo treba mu 5 miliona da vrati dugove plus koliko mu treba za stadion pa igraci itd. nakupi se tu mnogo milion. napomena ni kupovinom Zelje nije nista bolja situacija.
Hadzoglu
Posts: 47
Joined: 29/03/2012 21:33

#34 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Hadzoglu »

Recept za spas BH Fudbala.

Jaka privreda u BiH
Hadzoglu
Posts: 47
Joined: 29/03/2012 21:33

#35 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Hadzoglu »

novi.dan.nova.nafaka wrote: Sve OK, ali KO će uložiti novac u rekonstrukciju i izgradnju novih kampova, plaćanje kvalitetnih trenera i dovođenje igrača koji će educirati mlađe ? Država po meni nema tih para...
Siroki Brijeg
User avatar
Donau
Posts: 112
Joined: 09/05/2012 23:24

#36 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Donau »

Imam ja jedan učinkovit recept.

Ali nije legalan.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#37 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by cyprus »

Obuca9 wrote:Kakvom skoro istom nivou? Pa prije 8 godina, bili su na manjem nivou nego mi. Željezničar onda izbaci Anorthosis, bez pola muke, a samo par godina kasnije, isti taj Anorthosis zamalo da prođe dalje u Ligi prvaka i to u grupi sa jednim Interom i Werderom.
Moram intervenisat :D I tad kad je Željezničar izbacio Anorthosisa, Kiprani su bili favoriti, tj. Željo je izbacio JAČEG protivnika... BiH liga u svojoj historiji nikada nije bila jača od kiparske... Ali eto prije nekih 10-tak godina su se mogle poredit, tj. bile tu negdje... Nakon toga naša liga je počela stagnirat, a kiparska je imala jedan priličan uzlet...

A recept za spas... ma pare brate, ništa drugo... Mo'š ti reorganizovat ligu kako hoćeš, ako nema para, džaba... Odoše talenti prvom prilikom u Azerbejdžan... Tako da je glavno pitanje: kako namaći pare? :-D
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#38 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by novi.dan.nova.nafaka »

cyprus wrote:
Obuca9 wrote:Kakvom skoro istom nivou? Pa prije 8 godina, bili su na manjem nivou nego mi. Željezničar onda izbaci Anorthosis, bez pola muke, a samo par godina kasnije, isti taj Anorthosis zamalo da prođe dalje u Ligi prvaka i to u grupi sa jednim Interom i Werderom.
Moram intervenisat :D I tad kad je Željezničar izbacio Anorthosisa, Kiprani su bili favoriti, tj. Željo je izbacio JAČEG protivnika... BiH liga u svojoj historiji nikada nije bila jača od kiparske... Ali eto prije nekih 10-tak godina su se mogle poredit, tj. bile tu negdje... Nakon toga naša liga je počela stagnirat, a kiparska je imala jedan priličan uzlet...
A recept za spas... ma pare brate, ništa drugo... Mo'š ti reorganizovat ligu kako hoćeš, ako nema para, džaba... Odoše talenti prvom prilikom u Azerbejdžan... Tako da je glavno pitanje: kako namaći pare? :-D
Mrsko mi prćkat sad po bazi, ali evo, trenutno smo na 40. mjestu:
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... f2012.html Ispred nas su Luxemburg i Azerbejdžan, svjetkse velesile...
User avatar
Obuca9
Posts: 9630
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#39 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Obuca9 »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
cyprus wrote:
Obuca9 wrote:Kakvom skoro istom nivou? Pa prije 8 godina, bili su na manjem nivou nego mi. Željezničar onda izbaci Anorthosis, bez pola muke, a samo par godina kasnije, isti taj Anorthosis zamalo da prođe dalje u Ligi prvaka i to u grupi sa jednim Interom i Werderom.
Moram intervenisat :D I tad kad je Željezničar izbacio Anorthosisa, Kiprani su bili favoriti, tj. Željo je izbacio JAČEG protivnika... BiH liga u svojoj historiji nikada nije bila jača od kiparske... Ali eto prije nekih 10-tak godina su se mogle poredit, tj. bile tu negdje... Nakon toga naša liga je počela stagnirat, a kiparska je imala jedan priličan uzlet...
A recept za spas... ma pare brate, ništa drugo... Mo'š ti reorganizovat ligu kako hoćeš, ako nema para, džaba... Odoše talenti prvom prilikom u Azerbejdžan... Tako da je glavno pitanje: kako namaći pare? :-D
Mrsko mi prćkat sad po bazi, ali evo, trenutno smo na 40. mjestu:
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... f2012.html Ispred nas su Luxemburg i Azerbejdžan, svjetkse velesile...
Nigdje veze kralju.

Ovo nije nikakvo mjerilo. Ovo je prosjek osvojenih bodova u prošloj sezoni, a Luksemburzani ih imaju, samo zato sto je njihov Dudelange igrao prvo pretkolo "LP" u kojem učestvuju ekipe iz Andore, San Marina, Luksemburga i Lihtenštajna, pa ostvario te dvije pobjede.

Ne mogu se te dvije pobjede porediti sa pobjedama Sarajeva protiv Orebra, Željezničara protiv Sherrifa i Borca protiv Maccabija.

Ovo je ustvari rekning liga, a na njemu je situacija slijedeća: http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... k2012.html

BiH je na 32. mjestu.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#40 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by cyprus »

@ndnn, to je koeficijent za ovu sezonu, al s obzirom da se računa 5 posljednjih sezona, naše stvarno mjesto je 32. i to je realno. Naša liga je rang Finske, Gruzije, Irske i recimo Slovenije... Ali skora budućnost će vjerovatno i lige Azerbejdžana i Kazahstana progurat ispred nas, jer se tamo ulaže u fudbal (samo ih jebe geografski položaj)...
El_comadante
Posts: 7947
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#41 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by El_comadante »

cyprus wrote:@ndnn, to je koeficijent za ovu sezonu, al s obzirom da se računa 5 posljednjih sezona, naše stvarno mjesto je 32. i to je realno. Naša liga je rang Finske, Gruzije, Irske i recimo Slovenije... Ali skora budućnost će vjerovatno i lige Azerbejdžana i Kazahstana progurat ispred nas, jer se tamo ulaže u fudbal (samo ih jebe geografski položaj)...
jesmo mi 32. u ovoj tekučoj sezoni medjutim za slijedču mi smo 29.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#42 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by cyprus »

El_comadante wrote:
cyprus wrote:@ndnn, to je koeficijent za ovu sezonu, al s obzirom da se računa 5 posljednjih sezona, naše stvarno mjesto je 32. i to je realno. Naša liga je rang Finske, Gruzije, Irske i recimo Slovenije... Ali skora budućnost će vjerovatno i lige Azerbejdžana i Kazahstana progurat ispred nas, jer se tamo ulaže u fudbal (samo ih jebe geografski položaj)...
jesmo mi 32. u ovoj tekučoj sezoni medjutim za slijedču mi smo 29.
Nismo... 29. smo bili, više nismo... to je inače i naš plafon... Bez drastičnog unaprijeđenja, u najjačih 28 ne možemo uć.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#43 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Ja se izvinjavam onda ljudi, što napravih toliku grešku - 32. sa 40. mjestom zamijenio, neće se više ponoviti, stvarno. Znao sam ja da ima neka kvaka u tome da Luxemburg nema šanse biti ispred nas - oni su imali sreće da tamo neki Dunderland im popravi prosjek, a naš superjaki predstavnik je opet, kao i svih proteklih 10-15 godina imao tu nesreću da igra sa superjakim predstavnikom Gruzije/Moldavije/Tadžikistana...
User avatar
Obuca9
Posts: 9630
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#44 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Obuca9 »

novi.dan.nova.nafaka wrote:Ja se izvinjavam onda ljudi, što napravih toliku grešku - 32. sa 40. mjestom zamijenio, neće se više ponoviti, stvarno. Znao sam ja da ima neka kvaka u tome da Luxemburg nema šanse biti ispred nas - oni su imali sreće da tamo neki Dunderland im popravi prosjek, a naš superjaki predstavnik je opet, kao i svih proteklih 10-15 godina imao tu nesreću da igra sa superjakim predstavnikom Gruzije/Moldavije/Tadžikistana...
Jel' samo onako lupaš, da bi lupio nešto ili pokušavaš ispasti duhovit?

Istina je da nismo u rangu istočnih i zapadnih komšija (a kad smo to u ovih 100 godina koliko se lopta šuta na ovim prostorima uopšte bili s njima u rangu?), ali je smiješno tvrditi da naše ekipe ispadaju od nekakvi htadžikistana, gruzija i sličnih kuraca.

Evo uzecu primjer FK Sarajevo, koje je u posljednjih pet godina pored jednog predstavnika Malte (Marsašlok), još izbacilo i jednog belgijskog (Genk), dva švedska (Helsinborg, Orebro) i jednog slovačkog predstavnika (Spartak), a istovremeno, niti jednom u tih pet godina nije eliminisano od neke divlje ekipe, nego svaki put isključivo od ekipa koje su redovni učesnici grupnih faza EL/LŠ, to jeste kijevskog Dinama, Bazela, Kluža i Sparte. Ako ti je to u rangu Luksemburžana, onda se baci sa zgrade.

Slična je stvar i sa Željezničarom, koji nikad nije ispao od neke lijeve ekipe, nego isključivo od timova koji dolkaze iz jačih Liga od naše (Newcastle, Malaga, Litex, Maccabi, Hapoel).

Jedini koji su nas po tom pitanju brukali po Evropi, pa ispadali od predstavnika Slovenije, Azerbejdžana, Lihtenštajna i slične buranije, jesu lištica, Zrinjski i Orašje.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#45 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Obuca9 wrote:Jel' samo onako lupaš, da bi lupio nešto ili pokušavaš ispasti duhovit?
Šta se bolan ne bio ložiš odmah? Inače, to što ja radim se zove sarkazam a ne "ispasti duhovit", ako te neko bude pitao.
A gledaj care, svi se mi žalimo na stanje u državi, kako ništa ne valja itd itd. E onda se ovamo nas dvojica za vratove hvatamo jer me ti ubjeđuješ da je sa našim fudbalom sve u redu. Dok hrvatski i srpski klubovi imaju kakve-takve rezultate u Evropi, i plus svake godine prilično zarade na prodaji igrača, za nas je krajnji domet časno ispasti u 2-3 pretkolu LP-a.
Ono što mene posebno iritira jeste da oni najzagriženiji navijači ne vide šumu od drveta, i u tako lošoj situaciji u odnosu na okolne zemlje, nimalo ne zamjeraju političarima i inim. Slavi se titula naše Šaban-lige ko' da ne znam ti ni ja što, da nije žalosno, bilo bi smiješno. I ne možeš ljude ubijediti u to da iz perspektive nekog normalnog svijeta (van BiH) titula prvaka Papazjanije se može mačku o rep okačiti...
El_comadante
Posts: 7947
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#46 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by El_comadante »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
Obuca9 wrote:Jel' samo onako lupaš, da bi lupio nešto ili pokušavaš ispasti duhovit?
Šta se bolan ne bio ložiš odmah? Inače, to što ja radim se zove sarkazam a ne "ispasti duhovit", ako te neko bude pitao.
A gledaj care, svi se mi žalimo na stanje u državi, kako ništa ne valja itd itd. E onda se ovamo nas dvojica za vratove hvatamo jer me ti ubjeđuješ da je sa našim fudbalom sve u redu. Dok hrvatski i srpski klubovi imaju kakve-takve rezultate u Evropi, i plus svake godine prilično zarade na prodaji igrača, za nas je krajnji domet časno ispasti u 2-3 pretkolu LP-a.
Ono što mene posebno iritira jeste da oni najzagriženiji navijači ne vide šumu od drveta, i u tako lošoj situaciji u odnosu na okolne zemlje, nimalo ne zamjeraju političarima i inim. Slavi se titula naše Šaban-lige ko' da ne znam ti ni ja što, da nije žalosno, bilo bi smiješno. I ne možeš ljude ubijediti u to da iz perspektive nekog normalnog svijeta (van BiH) titula prvaka Papazjanije se može mačku o rep okačiti...
Hrvati imaju samo Dinamo ostali su tarabe ponekad nešto Hajduk uradi. Srbija ima Partizan koji ima dobre rezultate i nikoga više. CZ povremeno napravi rezultat. tako da nemožemo reći da oni imaju bolju ligu od naš. naš je problem što nemamo nijedan klub da igra bar u EL.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#47 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by novi.dan.nova.nafaka »

El_comadante wrote:Hrvati imaju samo Dinamo ostali su tarabe ponekad nešto Hajduk uradi. Srbija ima Partizan koji ima dobre rezultate i nikoga više. CZ povremeno napravi rezultat. tako da nemožemo reći da oni imaju bolju ligu od naš. naš je problem što nemamo nijedan klub da igra bar u EL.
Kakve su kvalitete Dinamo i Hajduk bili govori činjenica da je svaki bosanac koji je igrao u bilo koja ova dva tima bio naš reprezentativac. Ili barem većina, zar ne ?
I gledaj još nešto - koliko je Dinamo (pa i Hajduk) zgrnuo love na prodaji svojih igrača i to direktno u klubove koji nešta valjaju (a ne da kao naši igrači tek u petoj ruci odu negdje), to isto moraš uzeti u obzir. Razlika je brale, i to velika.
A za takvu situaciju je neko kriv, samo što ga velika većina ne prepoznaje. Zaslijepljeni su oni slavljem oko novog prvaka zemlje čija liga ne vrijedi ni pišljive bobe, trenutno...
Last edited by novi.dan.nova.nafaka on 11/05/2012 14:50, edited 1 time in total.
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#48 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by p206 »

H2O + SO4 = H2SO5
am2804
Posts: 655
Joined: 22/04/2012 09:49

#49 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by am2804 »

Ma znamo to......Nije ni zaočekivati da imaju po par timova, ni Hrvati niti Srbi, jer su to ipak male države kao i naša nam draga BiH. Činjenica je da mi stagniramo, gledamo Hrvate, Srbe, Slovence kako u klupskom tako i reprezentativnom takmičenju.
Valjda je vrijeme došlo da se to promijeni. Ako Željo bude imao samo malo sreće u žrijebu za II pretkolo, očekivati je da se gleda par europskih utakmica.
User avatar
Obuca9
Posts: 9630
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#50 Re: Recept za spas BH fudbala

Post by Obuca9 »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
Obuca9 wrote:Jel' samo onako lupaš, da bi lupio nešto ili pokušavaš ispasti duhovit?
Šta se bolan ne bio ložiš odmah? Inače, to što ja radim se zove sarkazam a ne "ispasti duhovit", ako te neko bude pitao.
A gledaj care, svi se mi žalimo na stanje u državi, kako ništa ne valja itd itd. E onda se ovamo nas dvojica za vratove hvatamo jer me ti ubjeđuješ da je sa našim fudbalom sve u redu. Dok hrvatski i srpski klubovi imaju kakve-takve rezultate u Evropi, i plus svake godine prilično zarade na prodaji igrača, za nas je krajnji domet časno ispasti u 2-3 pretkolu LP-a.
Ono što mene posebno iritira jeste da oni najzagriženiji navijači ne vide šumu od drveta, i u tako lošoj situaciji u odnosu na okolne zemlje, nimalo ne zamjeraju političarima i inim. Slavi se titula naše Šaban-lige ko' da ne znam ti ni ja što, da nije žalosno, bilo bi smiješno. I ne možeš ljude ubijediti u to da iz perspektive nekog normalnog svijeta (van BiH) titula prvaka Papazjanije se može mačku o rep okačiti...
Ja ti samo pokušavam reći da obzirom na to kakvo je stanje u državi, rezultati naših klubova u Evropi su i više nego dobri.
Post Reply