Re: Razotkrivanje Biblije!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
teodati
Posts: 671
Joined: 07/09/2017 20:25

#551 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Dozer wrote: 23/04/2024 11:39
teodati wrote: 19/04/2024 22:07 Kada već govorimo o Bibliji, ona je tisućama godina PRIJE nego je nauka to shvatila govorila o tome da je Zemlja okrugla (krug zemaljski se opisuje iz svemira puno puta), da je u zrakopraznom prostoru, dakle da nigdje ne stoji ili se nalazi u nečemu (Zemlja je obješena o ništa), čak tvrdi da je sve nastalo iz NIŠTA (Bog je iz ničega sve stvorio), nauka je blizu toga da je upravo iz ničega sve nastalo, i tak dalje.

Zanimljivo je i to da iako pjesnički opisuje postanak života na Zemlji, da su prva bića u vodi nastala, a tek onda na kopnu, a da je tek na kraju čovjek nastao.

KAKO je pisac Biblije to sve to mogao znati daleko PRIJE nego je to današnja nauka saznala, pitanje je sad, e da? :?
Jednostavno. Fino u Bibliji pise da je bog sisao s nebesa, jel' tako? Jeste. Samim tim bog je = vanzemaljac.

A o tim silascima vanzemaljaca postoje zapisi puno stariji od Biblija i Kur'ana, pa cak i od pisanja. Imas petroglife i geoglife za koje je dokazano da su stariji od 12-13.000 godina. A na njima su prikazi upravo silaska bica s neba, koja nisu ljudi, i kako ljude uce ovome i onome.
Imas indijske zapise i slike o letecim masinama (Vimane) stare preko 5.000 godina. Lijepo opisano i nacrtano.
Imas u svim vjerskim knjigama opise upravo tih "silazaka" nekih ili nekog bica s neba, kao i tvrdnje da su ljude (poslanike) vodili na nebo (otmice? Ili mozda edukacija?).
Hajde, mogu razumjeti ljude prije 300+ godina da to nisu mogli razumjeti onako kako bismo mi to razumjeli i razumijevamo danas, ali mi je nevjerovatno da i danas postoje milijarde ljudi koji ovo ne kontaju, cak i pored ocitih dokaza i najprostije logike.

Kako vec X puta rekoh, vrijeme ce pokazati sve. Mozda neki od nas ne dozive, mozda neki dozive, ali neko ce sigurno i to dozivjeti. I shvatiti da nasi religijski "bogovi" zapravo nisu nikakvi bogovi, nego samo dosta naprednija bica od nas, a koja smo mi radi te ogromne tehnoloske razlike smatrali bogovima.
Biblijski Bog je Vansvemirac, dakle nije sa Zemlje ali ni iz našega svemira, e da!
Post Reply