Re: Razotkrivanje Biblije!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#276 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by John Cleese »

teodati wrote: 19/03/2023 13:28
John Cleese wrote: 18/03/2023 22:51

Vec sam par puta danas pitao konkretno i ti si odgovorom sasvim lijepo i potpuno ilustrirao budalastinu o kojoj sam te pitao - sto se mene tice, izlisno je dalje o tome diskutirati :D

I nemoj strahovati da ce ti bog zamjeriti, naprotiv - uvjeren sam da, ako zaista postoji i sam prezire onu abrahamsku karikaturu :D
Ako ne misliš konkretno pitati, onda ništa, nemam vremena čitati postove unazad, i objasnio sam ti i da ljudi nisu nastali od jednoga para i da nije bilo potopa cijele planete, gdje ti tu vidiš besmislice, besmislice su upravo to što neki tvrde da je iz Biblije tako rečeno, NIJE, eto, pitaj konkretno nešto i idemo do kraja s tim pitanjem dok se ne složimo, nema drugog puta do istine, sve ostalo je mlaćenje prazne slame, garant.

Dakle odgovorio sam ti, ak nisi sve shvatio, nisam ja kriv, dapače.

Nema nikakvih besmislica u cijeloj Bibliji, SVE se može i razumno i logički objasniti, tko to zna, seveda, e da! 8)
Jos jednom: vec sam pitao i ti si odgovorio i takvim odgovorom sasvim lijepo i potpuno ilustrirao budalastinu o kojoj sam te pitao - stoga je izlisno o toj budalastini dalje pitati ili barem nema svrhe o tome pitati tebe :D

I ako zaista nisi u stanju procitati i shvatiti slozenu recenicu na (valjda) maternjem jeziku, iskreno mi je zao, ali nisam ti ja kriv, dapače, da gušče, a i da svako drugo ptiče :D
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#277 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

John Cleese wrote: 19/03/2023 14:11
teodati wrote: 19/03/2023 13:28

Ako ne misliš konkretno pitati, onda ništa, nemam vremena čitati postove unazad, i objasnio sam ti i da ljudi nisu nastali od jednoga para i da nije bilo potopa cijele planete, gdje ti tu vidiš besmislice, besmislice su upravo to što neki tvrde da je iz Biblije tako rečeno, NIJE, eto, pitaj konkretno nešto i idemo do kraja s tim pitanjem dok se ne složimo, nema drugog puta do istine, sve ostalo je mlaćenje prazne slame, garant.

Dakle odgovorio sam ti, ak nisi sve shvatio, nisam ja kriv, dapače.

Nema nikakvih besmislica u cijeloj Bibliji, SVE se može i razumno i logički objasniti, tko to zna, seveda, e da! 8)
Jos jednom: vec sam pitao i ti si odgovorio i takvim odgovorom sasvim lijepo i potpuno ilustrirao budalastinu o kojoj sam te pitao - stoga je izlisno o toj budalastini dalje pitati ili barem nema svrhe o tome pitati tebe :D

I ako zaista nisi u stanju procitati i shvatiti slozenu recenicu na (valjda) maternjem jeziku, iskreno mi je zao, ali nisam ti ja kriv, dapače, da gušče, a i da svako drugo ptiče :D
Daj se dogovori sam sa sobom što je tebi budalaština jer ništa nisi dokazao, dapače, dakle jel je to što drugi tvrde o Bibliji glede ova dva pitanja o kojima smo govorili, ili što sam ja napisao.

Da te podsjetim, velika većina vjernika (ako ne i svi), tvrdi da su ljudi po Bibliji nastali od jednoga para ljudi, ja tvrdim da nisu, da je bilo više prvih ljudi različitih rasa kada su nastali Adam i Eva, dao sam i citate iz Biblije o tome KAMO je Kain otišao poslije ubojstva Abela, a gdje su već postojali i drugi ljudi osim Adama i Eve, znači što je za tebe budalaština, što većina vjernika tvrdi ili moja tvrdnja, odluči se konačno o tome.

Isto tako većina vjernika tvrdi da je bio opći potop cijele Zemlje, i da su u Noinoj arci bile SVE vrste životinja po jedan par iz cijele naše planete Zemlje, ja tvrdim da nije bilo općeg potopa, već samo jednog velikog dijela Zemlje gdje je Noa živio, i da je samo mali dio životinja bio u Arci, koje su tamo i živjele, dakle,što je za tebe tu budalaština, što većina vjernika tvrdi ili moja tvrdnja, i o tome se konačno odluči.

Ti bi trebao naučiti što znači nešto dokazati, tvoje mišljenje nije dokaz ni o čemu, malo prouči kako se dokazuje nešto, pa se čujemo, a prije se dogovori sam sa sobom koje su budalaštine za tebe oko ta dva pitanja, ne mogu biti obje koje sam napisao za oba pitanja, jer su skroz suprotne, a što se rečenice tiče, jasno mi je što si napisao, ali NISI dokazao da je bilo što budalaština što sam ja napisao, ali očito ti logika nije jača strana, samo kažem, e da! 8-)
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#278 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

"Euharistijsko čudo u Francuskoj u vrijeme progona Euharistije

Grad Avignon na jugu Francuske, nalazi se na lijevoj obali rijeke Rhone, oko 650 km jugoistočno od Pariza. Nekoliko godina ovaj je grad bio sjedište papa Katoličke crkve. Ali ovaj grad nije poznat samo po tome, nego i zato što se u njemu dogodio nadnaravni događaj; euharistijsko čudo iz 1443. nazvano Čudo u Avignonu.

Čudo podsjeća na ono kada je Bog podjelio Crveno more da bi židovski narod mogao pobjeći iz ropstva Egipta (Izl 14,21).

Kako?

Sorgue je rijeka koja prolazi kroz grad Avignon. Rijeka se izlijevala svakih nekoliko godina. Kada se to dogodilo, voda je poplavila okolne kuće i farme.
Krajem studenog 1443., nakon jakih kiša, dogodila se velika poplava. Voda je prodrla više nego prethodnih godina. Bila je to jedna od najgorih poznatih poplava. U noćima 29. i 30. studenog vodostaj je porastao do velike visine.

Sivi pokornici Franjevačkog reda bili su sigurni da je crkvica Svetog Križa poplavljena i odlučili su otići tamo kako bi spasili Euharistiju i iznijeli je na suho. Dvojica nadređenih franjevaca ušla su u čamac i odveslala se do crkve.

Kad su stigli, voda je bila do pola ulaznih vrata crkve. Međutim, kada su otvorili vrata, na svoje iznenađenje, ustanovili su da je hodnik, od vrata do oltara, potpuno suh. Voda se nakupila formirajući vodene zidove s desne i lijeve strane hodnika, visoke oko četiri stope.

Šokirani franjevci potražili su druge članove i braću da odu provjeriti čudo.
Četiri su franjevca zajedno molila i odnijela monstrancu s Presvetim u franjevačku crkvu na suho.
Kad su monstrancu postavili na oltar, pročitali su iz Knjige Izlaska retke o razdvajanju Crvenog mora (Izl 14,21):

“Mojsije je dao svoju zapovijed nad morem i Jahve je cijelu noć puhao jak istočnjak nad morem, koji ga je isušio, i vode su se podijelile. Sinovi Izraelovi uđoše usred mora, na suhim nogama, a vode mu tvore zid s desne i s lijeve strane.”

Franjevci su zapisali svjedočanstvo četvorice fratara u zapise svoje zajednice, gdje se čuvaju do danas.
U to vrijeme stvorena je tradicija koja je još uvijek u praksi. 30. studenoga svake godine, u kapelici Svetog Križa, Sivi pokornici stavljaju uže oko vrata i pobožno puzeći na rukama i koljenima rekreiraju događaj prisjećajući se koraka kojima su išli njihovi preci, istim putem. Pratili su noć čuda.

Danas su crkva i tradicija čuda ostali sačuvani. Braća zahvaljuju Gospodinu našemu Isusu u Presvetom Sakramentu što im je dao tako snažan znak svoje stvarne prisutnosti. Hodočasnici, osobito oni željni euharistije, još uvijek posjećuju malu crkvicu uz rijeku kako bi se poklonili i zahvalili Gospodinu što nam je dao ovaj poseban dar u vrijeme kada je bila potrebna Njegova snaga da obnovi vjeru u Euharistiju."

Eto, razdvajanje vode kao i kod Crvenoga mora, dogodilo se konkretno u Francuskoj, ima zapise o tome, a može se to i posjetiti, toliko o tome da to NIJE moguće, Stvoritelju svemira i ljudi je SVE moguće, pa i neutralizirati gravitaciju, što nije problem ak se ZNA što je zapravo gravitacija, ali naša znanost to još nije otkrila, samo vidi učinke gravitacije, a ŠTO je to točno, nitko to od ljudi ne zna točno, pametnome dosta, e da! :)
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#279 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by John Cleese »

teodati wrote: 19/03/2023 20:42
Beskrajno papagajsko ponavljanje stupidarija...
Show
Kra, kra, kra... e da!
Sta ti trebam dokazivati?
Da nije moguc LOKALNI potop kontinenta, na primjer? :lol:

I to (ili bilo sta drugo) jos treba dokazivati nekome ko nije sposoban da uvidi koliko je imbecilno cak i ozbiljno pomisliti, a ne jos i javno napisati takvu glupost? :D

Radije ne, hvala. I nemoj biti dosadan - vjerujem da bar toliko mozes, ako se malo potrudis :D
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#280 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

John Cleese wrote: 19/03/2023 21:23
teodati wrote: 19/03/2023 20:42
Beskrajno papagajsko ponavljanje stupidarija...
Show
Kra, kra, kra... e da!
Sta ti trebam dokazivati?
Da nije moguc LOKALNI potop kontinenta, na primjer? :lol:

I to (ili bilo sta drugo) jos treba dokazivati nekome ko nije sposoban da uvidi koliko je imbecilno cak i ozbiljno pomisliti, a ne jos i javno napisati takvu glupost? :D

Radije ne, hvala. I nemoj biti dosadan - vjerujem da bar toliko mozes, ako se malo potrudis :D
Nemaš ti pojma kako stvarnost zbilja funkcionira, kako sam rekao, nitko NE ZNA od ljudi što je točno gravitacija, samo učinke detektiraju, tako da ne samo da lokalni potop može biti, nego može biti i sve poplavljeno a da recimo neka kuća u sredini ostane potpuno suha, eto ti gore što se dogodilo u Francuskoj za što postoje svjedoci, i ti nemoj biti dosadan ak nisi sposoban o nečemu do kraja raspraviti, što radiš onda na ovoj temi o Bibliji, sam se pitaj.
Last edited by teodati on 19/03/2023 21:40, edited 2 times in total.
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#281 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by John Cleese »

teodati wrote: 19/03/2023 21:36
John Cleese wrote: 19/03/2023 21:23

Sta ti trebam dokazivati?
Da nije moguc LOKALNI potop kontinenta, na primjer? :lol:

I to (ili bilo sta drugo) jos treba dokazivati nekome ko nije sposoban da uvidi koliko je imbecilno cak i ozbiljno pomisliti, a ne jos i javno napisati takvu glupost? :D

Radije ne, hvala. I nemoj biti dosadan - vjerujem da bar toliko mozes, ako se malo potrudis :D
Nemaš ti pojma kako stvarnost zbilja funkcionira, kako sam rekao, nitko NE ZNA od ljudi što je točno gravitacija, samo učinke detektiraju, tako da ne samo da lokalni potop može biti, nego može biti i sve poplavljeno a da recimo neka kuća u sredini ostane potpuno suha, eto ti gore što se dogodilo u Francuskoj za što postoje svjedoci, i ti nemoj biti dosadan ak nisi sposoban o nečemu do kraja raspraviti, što radiš onda na ovoj temi o Bibliji, sam se pitaj, e da!
Dobro :D
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#282 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Razdvajanje Crvenoga mora, potop nekog kontinenta, isto kao i ovo čudo koje sam opisao a koje se dogodilo u Francuskoj, MOGUĆE je samo ako netko neutralizira gravitaciju, jednostavno, i sva čuda su onda moguća, i ova navedena, i recimo hodanje po vodi, dječja igra.

E sada, da bi se to zbilja dogodilo MORA postojati netko daleko STARIJI, NAPREDNIJI od nas ljudi, koji ZNA i što je točno gravitacija, a i KAKO je poništiti, da nema više njenog učinka.

Ako smo mi ljudi sami su svemiru, i ako osim svemira ničega više nema, onda to NIJE moguće, ali ako NISMO sami, onda, ........................... e da! :)
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#283 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by KraljicaIzJajca »

teodati wrote: 19/03/2023 21:46 Razdvajanje Crvenoga mora, potop nekog kontinenta, isto kao i ovo čudo koje sam opisao a koje se dogodilo u Francuskoj, MOGUĆE je samo ako netko neutralizira gravitaciju, jednostavno, i sva čuda su onda moguća, i ova navedena, i recimo hodanje po vodi, dječja igra.

E sada, da bi se to zbilja dogodilo MORA postojati netko daleko STARIJI, NAPREDNIJI od nas ljudi, koji ZNA i što je točno gravitacija, a i KAKO je poništiti, da nema više njenog učinka.

Ako smo mi ljudi sami su svemiru, i ako osim svemira ničega više nema, onda to NIJE moguće, ali ako NISMO sami, onda, ........................... e da! :)
Neutraliziranje gravitacije!? :-)

"Odvajanje" mora je objašnjeno:

https://www.ancient-hebrew.org/names/Red-Sea.htm
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#284 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

KraljicaIzJajca wrote: 20/03/2023 09:50
teodati wrote: 19/03/2023 21:46 Razdvajanje Crvenoga mora, potop nekog kontinenta, isto kao i ovo čudo koje sam opisao a koje se dogodilo u Francuskoj, MOGUĆE je samo ako netko neutralizira gravitaciju, jednostavno, i sva čuda su onda moguća, i ova navedena, i recimo hodanje po vodi, dječja igra.

E sada, da bi se to zbilja dogodilo MORA postojati netko daleko STARIJI, NAPREDNIJI od nas ljudi, koji ZNA i što je točno gravitacija, a i KAKO je poništiti, da nema više njenog učinka.

Ako smo mi ljudi sami su svemiru, i ako osim svemira ničega više nema, onda to NIJE moguće, ali ako NISMO sami, onda, ........................... e da! :)
Neutraliziranje gravitacije!? :-)

"Odvajanje" mora je objašnjeno:

https://www.ancient-hebrew.org/names/Red-Sea.htm
Objašnjeno je i KAKO su vode stajale VISOKO s lijeve i desne strane, jel? Možeš mislit!

Neutraliziranje gravitacije od strane daleko STARIJE I NAPREDNIJE Inteligencije je jedini odgovor koji razumno to tumači, kada ćemo biti mi ljudi toliko napredni ćemo i mi to moći bez problema napraviti.

A ovo čudo u Francuskoj, koje sam ovdje naveo, gdje se kod poplave skoro sve poplavilo, a od ulaza crkve do oltara je voda STAJALA lijevo i desno, a na sredini je bilo potpuno suho, ima svjedoka o tome i sve je zapisano, kak ćeš to protumačiti osim kako sam rekao poništavanjem učinka gravitacije, NEMA drugog načina da se to dogodi, e da!
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#285 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by KraljicaIzJajca »

teodati wrote: 20/03/2023 18:59
KraljicaIzJajca wrote: 20/03/2023 09:50

Neutraliziranje gravitacije!? :-)

"Odvajanje" mora je objašnjeno:

https://www.ancient-hebrew.org/names/Red-Sea.htm
Objašnjeno je i KAKO su vode stajale VISOKO s lijeve i desne strane, jel? Možeš mislit!

Neutraliziranje gravitacije od strane daleko STARIJE I NAPREDNIJE Inteligencije je jedini odgovor koji razumno to tumači, kada ćemo biti mi ljudi toliko napredni ćemo i mi to moći bez problema napraviti.

A ovo čudo u Francuskoj, koje sam ovdje naveo, gdje se kod poplave skoro sve poplavilo, a od ulaza crkve do oltara je voda STAJALA lijevo i desno, a na sredini je bilo potpuno suho, ima svjedoka o tome i sve je zapisano, kak ćeš to protumačiti osim kako sam rekao poništavanjem učinka gravitacije, NEMA drugog načina da se to dogodi, e da!
Čudo u FRA je vezano za akumuliranje vode u lijevom i desnom dijelu crkve, i oko oltara. Voda nije stajala

Čudo odvajanja mora sam obrazložila.


Standing on nije doslovno Stajanje, ne razumijes dovoljno engleski. :D

not flowing : STAGNANT
standing water

:)
User avatar
dr_Evil
Posts: 12155
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#286 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by dr_Evil »

Sto vas Smrle lozi. Ali neka, zabavno je, neka ga! :bih:
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#287 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

KraljicaIzJajca wrote: 21/03/2023 07:50
teodati wrote: 20/03/2023 18:59

Objašnjeno je i KAKO su vode stajale VISOKO s lijeve i desne strane, jel? Možeš mislit!

Neutraliziranje gravitacije od strane daleko STARIJE I NAPREDNIJE Inteligencije je jedini odgovor koji razumno to tumači, kada ćemo biti mi ljudi toliko napredni ćemo i mi to moći bez problema napraviti.

A ovo čudo u Francuskoj, koje sam ovdje naveo, gdje se kod poplave skoro sve poplavilo, a od ulaza crkve do oltara je voda STAJALA lijevo i desno, a na sredini je bilo potpuno suho, ima svjedoka o tome i sve je zapisano, kak ćeš to protumačiti osim kako sam rekao poništavanjem učinka gravitacije, NEMA drugog načina da se to dogodi, e da!
Čudo u FRA je vezano za akumuliranje vode u lijevom i desnom dijelu crkve, i oko oltara. Voda nije stajala

Čudo odvajanja mora sam obrazložila.


Standing on nije doslovno Stajanje, ne razumijes dovoljno engleski. :D

not flowing : STAGNANT
standing water

:)
I što si sad objasnila, ništa, nakupljanje vode jeste, ali ne u dijelovima crkve nego na putu prema oltaru, toliko koliko je potrebno da netko hoda do oltara, i isto tako ništa ti nisi objasnila razdvajanje mora, glupost si napisala što nema veze sa objašnjenjem, dapače.

I ajde, nakupljala se voda u crkvi desno i lijevo od prolaza do oltara i to u visinu, i napravila vodene zidove visoke četiri stope (dakle STAJALA je, nije se prolijevala), KAKO, ajde objasni ak znaš, jedino logično rješenje sam dao što postoji, a to je poništenje gravitacije, što bez problema MOŽE napraviti netko daleko napredniji od nas ljudi, ali ako si ti pametnija onda to bolje objasni, izvoli, e da! :)

I evo ti prijevoda s engleskog da ne pišeš gluposti:

Prepoznat je Engleski
Hrvatski
standing on
stojeći na

Dakle voda je STAJALA, sve jasno, NIJE TEKLA, e da! 8-)
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#288 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

dr_Evil wrote: 21/03/2023 09:56 Sto vas Smrle lozi. Ali neka, zabavno je, neka ga! :bih:
Tko ti je taj, jel? :?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#289 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Dope_Man »

A ovo se kao za ozbiljno uzima neka prica o cudu?
Ono kao oravicemo se da je stvarno negdje voda stajala u visinu, a nije se razlievala kao sto se sva nezaledjena voda ikad razljevala :D

Oj Medjugorje, rodna grudo :serbo:
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#290 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Dope_Man wrote: 21/03/2023 21:27 A ovo se kao za ozbiljno uzima neka prica o cudu?
Ono kao oravicemo se da je stvarno negdje voda stajala u visinu, a nije se razlievala kao sto se sva nezaledjena voda ikad razljevala :D

Oj Medjugorje, rodna grudo :serbo:
Ak imaš svjedoke o tome, onda je ozbiljno, e da!
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#291 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Dope_Man »

Jer inace su svedoci najozbiljniji oblik dokaza da se nesto zaista desilo. U prisustvu svjedoka materijalni dokazi se potpuno ignorisu, toliko su svjedoci ozbiljni.
:sinbad:
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#292 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by KraljicaIzJajca »

teodati wrote: 21/03/2023 21:06
KraljicaIzJajca wrote: 21/03/2023 07:50

Čudo u FRA je vezano za akumuliranje vode u lijevom i desnom dijelu crkve, i oko oltara. Voda nije stajala

Čudo odvajanja mora sam obrazložila.


Standing on nije doslovno Stajanje, ne razumijes dovoljno engleski. :D

not flowing : STAGNANT
standing water

:)
I što si sad objasnila, ništa, nakupljanje vode jeste, ali ne u dijelovima crkve nego na putu prema oltaru, toliko koliko je potrebno da netko hoda do oltara, i isto tako ništa ti nisi objasnila razdvajanje mora, glupost si napisala što nema veze sa objašnjenjem, dapače.

I ajde, nakupljala se voda u crkvi desno i lijevo od prolaza do oltara i to u visinu, i napravila vodene zidove visoke četiri stope (dakle STAJALA je, nije se prolijevala), KAKO, ajde objasni ak znaš, jedino logično rješenje sam dao što postoji, a to je poništenje gravitacije, što bez problema MOŽE napraviti netko daleko napredniji od nas ljudi, ali ako si ti pametnija onda to bolje objasni, izvoli, e da! :)

I evo ti prijevoda s engleskog da ne pišeš gluposti:

Prepoznat je Engleski
Hrvatski
standing on
stojeći na

Dakle voda je STAJALA, sve jasno, NIJE TEKLA, e da! 8-)
Vazno je da ti vjerujes u takve gluposti.
Zasto druge uvjeravas u iste gljposti?
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#293 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Postavio sam nedavno 5 pitanja glede Biblije, pošto je razotkrivanje Biblije ovdje tema, na dva pitanja sam odgovorio, a to je da SUPROTNO vjerovanju vjernika po Bibliji svi ljudi NISU iz jednoga para ljudi nastali, dapače, to NE PIŠE tako, naveo sam citate koji to potvrđuju, i isto tako da po Bibliji, NIJE bilo potopa cijele planete Zemlje, pa samim time nisu ni u Noinoj arci bile SVE životnije u paru koje postoje na Zemlji, jer je to nemoguće, nego samo životinje koje su živjele tamo gdje je Noa živio, a on nije živio na svim kontinentima, sve jasno, ali kako kome.

Evo sada i trećeg pitanja na koje ću odgovoriti onako kako piše u Bibliji a ne onako u ŠTO vjernici vjeruju, pa še kak.

"Tko je Sotona po Bibliji?"

Učili su ljude od malena na vjeronauku da postoji Bog i da postoji Sotona, Bog je dobar, Sotona je zao, i da je Sotona zapravo anđeo, najljepši, najpametniji, i tak dalje, i da je počeo zavidjeti samome Bogu pa je htio on postati kao Bog, pošto nije to mogao, odmetnuo se od Boga, odlučio je VJEČNO ratovati protiv Boga i svih ljudi koji u Boga vjeruju, pa je skupio i mnoge anđele za sebe, koji su se također odmetnuli od Boga, svi su to PALI anđeli, dakako da im je Stotona poglavica kojega moraju slušati, eto ukratko.

E pa to što su mnoge ljude učili o Sotoni na vjeronauku da je Sotona neki pali anđeo, toga NEMA u Bibliji, ne postoji ni jedan jedini citat o tome, Sotona po Bibliji dakle NIJE pali anđeo, a ŠTO je onda, e da? :?
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#294 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by KraljicaIzJajca »

teodati wrote: 22/03/2023 20:08 Postavio sam nedavno 5 pitanja glede Biblije, pošto je razotkrivanje Biblije ovdje tema, na dva pitanja sam odgovorio, a to je da SUPROTNO vjerovanju vjernika po Bibliji svi ljudi NISU iz jednoga para ljudi nastali, dapače, to NE PIŠE tako, naveo sam citate koji to potvrđuju, i isto tako da po Bibliji, NIJE bilo potopa cijele planete Zemlje, pa samim time nisu ni u Noinoj arci bile SVE životnije u paru koje postoje na Zemlji, jer je to nemoguće, nego samo životinje koje su živjele tamo gdje je Noa živio, a on nije živio na svim kontinentima, sve jasno, ali kako kome.

Evo sada i trećeg pitanja na koje ću odgovoriti onako kako piše u Bibliji a ne onako u ŠTO vjernici vjeruju, pa še kak.

"Tko je Sotona po Bibliji?"

Učili su ljude od malena na vjeronauku da postoji Bog i da postoji Sotona, Bog je dobar, Sotona je zao, i da je Sotona zapravo anđeo, najljepši, najpametniji, i tak dalje, i da je počeo zavidjeti samome Bogu pa je htio on postati kao Bog, pošto nije to mogao, odmetnuo se od Boga, odlučio je VJEČNO ratovati protiv Boga i svih ljudi koji u Boga vjeruju, pa je skupio i mnoge anđele za sebe, koji su se također odmetnuli od Boga, svi su to PALI anđeli, dakako da im je Stotona poglavica kojega moraju slušati, eto ukratko.

E pa to što su mnoge ljude učili o Sotoni na vjeronauku da je Sotona neki pali anđeo, toga NEMA u Bibliji, ne postoji ni jedan jedini citat o tome, Sotona po Bibliji dakle NIJE pali anđeo, a ŠTO je onda, e da? :?
Sotona u judaizmu je dio ljudske prirode, tocnije, zlonamjernost i zlo su dio svake osobe.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#295 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

KraljicaIzJajca wrote: 23/03/2023 17:43
teodati wrote: 22/03/2023 20:08 Postavio sam nedavno 5 pitanja glede Biblije, pošto je razotkrivanje Biblije ovdje tema, na dva pitanja sam odgovorio, a to je da SUPROTNO vjerovanju vjernika po Bibliji svi ljudi NISU iz jednoga para ljudi nastali, dapače, to NE PIŠE tako, naveo sam citate koji to potvrđuju, i isto tako da po Bibliji, NIJE bilo potopa cijele planete Zemlje, pa samim time nisu ni u Noinoj arci bile SVE životnije u paru koje postoje na Zemlji, jer je to nemoguće, nego samo životinje koje su živjele tamo gdje je Noa živio, a on nije živio na svim kontinentima, sve jasno, ali kako kome.

Evo sada i trećeg pitanja na koje ću odgovoriti onako kako piše u Bibliji a ne onako u ŠTO vjernici vjeruju, pa še kak.

"Tko je Sotona po Bibliji?"

Učili su ljude od malena na vjeronauku da postoji Bog i da postoji Sotona, Bog je dobar, Sotona je zao, i da je Sotona zapravo anđeo, najljepši, najpametniji, i tak dalje, i da je počeo zavidjeti samome Bogu pa je htio on postati kao Bog, pošto nije to mogao, odmetnuo se od Boga, odlučio je VJEČNO ratovati protiv Boga i svih ljudi koji u Boga vjeruju, pa je skupio i mnoge anđele za sebe, koji su se također odmetnuli od Boga, svi su to PALI anđeli, dakako da im je Stotona poglavica kojega moraju slušati, eto ukratko.

E pa to što su mnoge ljude učili o Sotoni na vjeronauku da je Sotona neki pali anđeo, toga NEMA u Bibliji, ne postoji ni jedan jedini citat o tome, Sotona po Bibliji dakle NIJE pali anđeo, a ŠTO je onda, e da? :?
Sotona u judaizmu je dio ljudske prirode, tocnije, zlonamjernost i zlo su dio svake osobe.
Znači i ti si shvatila da Sotona nije neki pali anđeo nego ZLO, bravo, jer je to i istina, nisam se nadao da će netko tako brzo točno odgovoriti, barem na drugim forumima skoro svi koji vjeruju u Boga VJERUJU i u palog anđela Sotonu, drago mi je da konačno netko i shvaća o čemu pričam o Bibliji, lijep pozdrav! :thumbup:
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#296 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by KraljicaIzJajca »

teodati wrote: 23/03/2023 23:07
KraljicaIzJajca wrote: 23/03/2023 17:43

Sotona u judaizmu je dio ljudske prirode, tocnije, zlonamjernost i zlo su dio svake osobe.
Znači i ti si shvatila da Sotona nije neki pali anđeo nego ZLO, bravo, jer je to i istina, nisam se nadao da će netko tako brzo točno odgovoriti, barem na drugim forumima skoro svi koji vjeruju u Boga VJERUJU i u palog anđela Sotonu, drago mi je da konačno netko i shvaća o čemu pričam o Bibliji, lijep pozdrav! :thumbup:
Hvala :-D

Ali, u čuda (cijepljenje vode i xyz drugih) ne vjerujem. :D :)
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#297 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

KraljicaIzJajca wrote: 25/03/2023 07:55
teodati wrote: 23/03/2023 23:07

Znači i ti si shvatila da Sotona nije neki pali anđeo nego ZLO, bravo, jer je to i istina, nisam se nadao da će netko tako brzo točno odgovoriti, barem na drugim forumima skoro svi koji vjeruju u Boga VJERUJU i u palog anđela Sotonu, drago mi je da konačno netko i shvaća o čemu pričam o Bibliji, lijep pozdrav! :thumbup:
Hvala :-D

Ali, u čuda (cijepljenje vode i xyz drugih) ne vjerujem. :D :)
Nema pravih čuda, samo je netko daleko napredniji od nas ljudi, pa MOŽE ono što nama izgleda kao čudo a nije, recimo prije nekoliko stotina godina bilo bi čudo da neke naša današnja letjelica sleti negdje, jer se vjerovalo da čovjek ne može letjeti, tako je i sa ovim čudima iz Biblije, nisu to čuda, samo mi nemamo znanje da bi to shvatili i napravili, e da!
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#298 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by KraljicaIzJajca »

teodati wrote: 25/03/2023 17:43
KraljicaIzJajca wrote: 25/03/2023 07:55

Hvala :-D

Ali, u čuda (cijepljenje vode i xyz drugih) ne vjerujem. :D :)
Nema pravih čuda, samo je netko daleko napredniji od nas ljudi, pa MOŽE ono što nama izgleda kao čudo a nije, recimo prije nekoliko stotina godina bilo bi čudo da neke naša današnja letjelica sleti negdje, jer se vjerovalo da čovjek ne može letjeti, tako je i sa ovim čudima iz Biblije, nisu to čuda, samo mi nemamo znanje da bi to shvatili i napravili, e da!
Ma nema to veze sa nekim naprednijim, vec sa ljudskim strahom i neznanjem. :)
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#299 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

teodati wrote: 19/03/2023 21:00
Spoiler
Show
"Euharistijsko čudo u Francuskoj u vrijeme progona Euharistije

Grad Avignon na jugu Francuske, nalazi se na lijevoj obali rijeke Rhone, oko 650 km jugoistočno od Pariza. Nekoliko godina ovaj je grad bio sjedište papa Katoličke crkve. Ali ovaj grad nije poznat samo po tome, nego i zato što se u njemu dogodio nadnaravni događaj; euharistijsko čudo iz 1443. nazvano Čudo u Avignonu.

Čudo podsjeća na ono kada je Bog podjelio Crveno more da bi židovski narod mogao pobjeći iz ropstva Egipta (Izl 14,21).

Kako?

Sorgue je rijeka koja prolazi kroz grad Avignon. Rijeka se izlijevala svakih nekoliko godina. Kada se to dogodilo, voda je poplavila okolne kuće i farme.
Krajem studenog 1443., nakon jakih kiša, dogodila se velika poplava. Voda je prodrla više nego prethodnih godina. Bila je to jedna od najgorih poznatih poplava. U noćima 29. i 30. studenog vodostaj je porastao do velike visine.

Sivi pokornici Franjevačkog reda bili su sigurni da je crkvica Svetog Križa poplavljena i odlučili su otići tamo kako bi spasili Euharistiju i iznijeli je na suho. Dvojica nadređenih franjevaca ušla su u čamac i odveslala se do crkve.

Kad su stigli, voda je bila do pola ulaznih vrata crkve. Međutim, kada su otvorili vrata, na svoje iznenađenje, ustanovili su da je hodnik, od vrata do oltara, potpuno suh. Voda se nakupila formirajući vodene zidove s desne i lijeve strane hodnika, visoke oko četiri stope.

Šokirani franjevci potražili su druge članove i braću da odu provjeriti čudo.
Četiri su franjevca zajedno molila i odnijela monstrancu s Presvetim u franjevačku crkvu na suho.
Kad su monstrancu postavili na oltar, pročitali su iz Knjige Izlaska retke o razdvajanju Crvenog mora (Izl 14,21):

“Mojsije je dao svoju zapovijed nad morem i Jahve je cijelu noć puhao jak istočnjak nad morem, koji ga je isušio, i vode su se podijelile. Sinovi Izraelovi uđoše usred mora, na suhim nogama, a vode mu tvore zid s desne i s lijeve strane.”

Franjevci su zapisali svjedočanstvo četvorice fratara u zapise svoje zajednice, gdje se čuvaju do danas.
U to vrijeme stvorena je tradicija koja je još uvijek u praksi. 30. studenoga svake godine, u kapelici Svetog Križa, Sivi pokornici stavljaju uže oko vrata i pobožno puzeći na rukama i koljenima rekreiraju događaj prisjećajući se koraka kojima su išli njihovi preci, istim putem. Pratili su noć čuda.

Danas su crkva i tradicija čuda ostali sačuvani. Braća zahvaljuju Gospodinu našemu Isusu u Presvetom Sakramentu što im je dao tako snažan znak svoje stvarne prisutnosti. Hodočasnici, osobito oni željni euharistije, još uvijek posjećuju malu crkvicu uz rijeku kako bi se poklonili i zahvalili Gospodinu što nam je dao ovaj poseban dar u vrijeme kada je bila potrebna Njegova snaga da obnovi vjeru u Euharistiju."
Eto, razdvajanje vode kao i kod Crvenoga mora, dogodilo se konkretno u Francuskoj, ima zapise o tome, a može se to i posjetiti, toliko o tome da to NIJE moguće, Stvoritelju svemira i ljudi je SVE moguće, pa i neutralizirati gravitaciju, što nije problem ak se ZNA što je zapravo gravitacija, ali naša znanost to još nije otkrila, samo vidi učinke gravitacije, a ŠTO je to točno, nitko to od ljudi ne zna točno, pametnome dosta, e da! :)
I stvoriti neku pojavu, nesto, bilo sta, sto ne moze sam da kontrolise? :P
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#300 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 26/03/2023 08:58
teodati wrote: 19/03/2023 21:00
Spoiler
Show
"Euharistijsko čudo u Francuskoj u vrijeme progona Euharistije

Grad Avignon na jugu Francuske, nalazi se na lijevoj obali rijeke Rhone, oko 650 km jugoistočno od Pariza. Nekoliko godina ovaj je grad bio sjedište papa Katoličke crkve. Ali ovaj grad nije poznat samo po tome, nego i zato što se u njemu dogodio nadnaravni događaj; euharistijsko čudo iz 1443. nazvano Čudo u Avignonu.

Čudo podsjeća na ono kada je Bog podjelio Crveno more da bi židovski narod mogao pobjeći iz ropstva Egipta (Izl 14,21).

Kako?

Sorgue je rijeka koja prolazi kroz grad Avignon. Rijeka se izlijevala svakih nekoliko godina. Kada se to dogodilo, voda je poplavila okolne kuće i farme.
Krajem studenog 1443., nakon jakih kiša, dogodila se velika poplava. Voda je prodrla više nego prethodnih godina. Bila je to jedna od najgorih poznatih poplava. U noćima 29. i 30. studenog vodostaj je porastao do velike visine.

Sivi pokornici Franjevačkog reda bili su sigurni da je crkvica Svetog Križa poplavljena i odlučili su otići tamo kako bi spasili Euharistiju i iznijeli je na suho. Dvojica nadređenih franjevaca ušla su u čamac i odveslala se do crkve.

Kad su stigli, voda je bila do pola ulaznih vrata crkve. Međutim, kada su otvorili vrata, na svoje iznenađenje, ustanovili su da je hodnik, od vrata do oltara, potpuno suh. Voda se nakupila formirajući vodene zidove s desne i lijeve strane hodnika, visoke oko četiri stope.

Šokirani franjevci potražili su druge članove i braću da odu provjeriti čudo.
Četiri su franjevca zajedno molila i odnijela monstrancu s Presvetim u franjevačku crkvu na suho.
Kad su monstrancu postavili na oltar, pročitali su iz Knjige Izlaska retke o razdvajanju Crvenog mora (Izl 14,21):

“Mojsije je dao svoju zapovijed nad morem i Jahve je cijelu noć puhao jak istočnjak nad morem, koji ga je isušio, i vode su se podijelile. Sinovi Izraelovi uđoše usred mora, na suhim nogama, a vode mu tvore zid s desne i s lijeve strane.”

Franjevci su zapisali svjedočanstvo četvorice fratara u zapise svoje zajednice, gdje se čuvaju do danas.
U to vrijeme stvorena je tradicija koja je još uvijek u praksi. 30. studenoga svake godine, u kapelici Svetog Križa, Sivi pokornici stavljaju uže oko vrata i pobožno puzeći na rukama i koljenima rekreiraju događaj prisjećajući se koraka kojima su išli njihovi preci, istim putem. Pratili su noć čuda.

Danas su crkva i tradicija čuda ostali sačuvani. Braća zahvaljuju Gospodinu našemu Isusu u Presvetom Sakramentu što im je dao tako snažan znak svoje stvarne prisutnosti. Hodočasnici, osobito oni željni euharistije, još uvijek posjećuju malu crkvicu uz rijeku kako bi se poklonili i zahvalili Gospodinu što nam je dao ovaj poseban dar u vrijeme kada je bila potrebna Njegova snaga da obnovi vjeru u Euharistiju."
Eto, razdvajanje vode kao i kod Crvenoga mora, dogodilo se konkretno u Francuskoj, ima zapise o tome, a može se to i posjetiti, toliko o tome da to NIJE moguće, Stvoritelju svemira i ljudi je SVE moguće, pa i neutralizirati gravitaciju, što nije problem ak se ZNA što je zapravo gravitacija, ali naša znanost to još nije otkrila, samo vidi učinke gravitacije, a ŠTO je to točno, nitko to od ljudi ne zna točno, pametnome dosta, e da! :)
I stvoriti neku pojavu, nesto, bilo sta, sto ne moze sam da kontrolise? :P
Stvoritelj SVE može staviti pod kontrolu što je materijalne prirode, tako piše u Bibliji da će se pred sam DRUGI dolazak Stvoritelja cijeli svemir "poljuljati", biti će velikih znakova na Zemlji, Suncu, Mjesecu i zvijezdama, koje će biti ljudima velika misterija, e da!
Post Reply