Re: Fahrin Avaz & avazovci - All about

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1176 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by -LIBERO- »

Pa mozda je autor,il' cak lektor,iz dijelova bivse nam domovine, kao recimo ..hmmmm...eto Crne Gore.(sasvim slucajno odabrana republika kao primjer,il' mozda ne bas sasvim slucajno :D )

Mozda... :run:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1177 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by StupskaBitanga »

-LIBERO- wrote:Pa mozda je autor,il' cak lektor,iz dijelova bivse nam domovine, kao recimo ..hmmmm...eto Crne Gore.(sasvim slucajno odabrana republika kao primjer,il' mozda ne bas sasvim slucajno :D )

Mozda... :run:
Da Fahro će dolaskom na BH političku scenu uvesti i crnogorski kao službeni jezik
pa će biti
b-h-s-cg/me
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#1178 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by samo malo »

Avazu se ne desavaju stamparske greske, oni imaju neskolovane lektore i novinare.

Vise puta sam primjetio da im nedostaju cijeli pasusi u tekstovima, posebno u onoj starom tv programu petkom, a to je iskljucivo stvar neskolovanog kadra jer los prelom stranice se moze desiti samo onome ko nema pojma o poslu koji radi. To je osnova koju svaki urednik mora znati, kad se uredniku desi prelom stranice da mu fali pola teksta, i to ode u stampu... kako da objasnim, to ga dodje kao da pekar poseceri ili pobiberi smjesu za jutarnji hljeb i to posalje u proizvodnju.

Inace ovaj tekst ima vise pravopisnih greski, ne pise se "njeni su vitalni parametri stabilni" vec "njeni vitalni parametri su stabilni", onda ovo "oni planiraju da je polako skidaju sa respiratora" to je vise jezik ulice jer pacijenti se ne skidaju sa respiratora jer nisu okaceni gore niti je respirator obukao pacijenta na sebe, dalje pismen novinar bi napisao "niko nije imao dozvolu za oruzje" a ne "niko nije imao dozvolu za pistolje", prilicno sam siguran i da se ne pise "saznajemo da je povrijedjena radnica imala problema s muzem" vec "sa muzem" (kao i ovo ispod "s kojim je imala dijete") ali mozda nisam u pravu, isto tako "od kojeg se rastavila" je jezik ulice, pismen novinar bi napisao "od kojeg se razvela" jer glagol rastaviti se u ovom primjeru djeluje glupo, i svakako da niko nije "prvi zapucao" vec "prvi pucao".

Ukratko, ovo je pisao neko ne bas posebno pismen. Bezbeli kupljena diploma zurnalistike, ako i to.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1179 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by amrica »

havazov nivo :D :D
vijest dana
plus greske naravno

"Mačka sama sišla s drveta visokog 10 metara
U dispečerski centar stigla dojava uspaničene žene koja je kazala da je mačka ostala na drvetu
Autor: Ad. A.
19.02.2010. 22:15
Ćehić: Poslao ekipu

Vatrogasci su prekjučer imali nesvakidašnju intervenciju. Naime, u dispečerski centar stigla je dojava uspaničene žene s Koševskog Brda koja je kazala da je mačka ostala na drvetu te da je treba spasiti.

- Kazala je da je drvo visoko desetak metara. Mačka se dugo nalazila na vrhu, tako da je izgladnjela. Radilo se o nekoj rasnoj mački. Poslao sam vatrogasce, međutim, nisu mogli izaći uz :roll: strmu ulicu. Onda sam poslao specijalno vozilo s dugačkim ljestvama. Dok su bili napola puta :roll: , javljeno je da se mačka sama spustila - kazao nam je Remzija Ćehić, dispečer u PVB-u KS, koji je veliki ljubitelj životinja i često ih je spašavao, kao :roll: naprimjer mačku koja se zaglavila u oluku u Alipašinoj ulici, a spasio je psa iz Miljacke."
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#1180 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by jedna »

samo malo wrote:
Ukratko, ovo je pisao neko ne bas posebno pismen. Bezbeli kupljena diploma zurnalistike, ako i to.
Vjeruj mi da se danas diploma žurnalistike tako lako dobija da mislim da nikome ne bi palo na pamet bacati pare :oops:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1181 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by -LIBERO- »

amrica wrote: nisu mogli izaći uz :roll: strmu ulicu.
Ovo ,kao sto je vec neko prije ustanovio i napisao,definitivno vise nisu slucajne greske. :D

Klasicni ulicno-mahalsko-provincijski rijecnik.."...izaci uz mahalu..." :D
Pa da je ovo rekla/napisala moja nana,moglo bi se i razumjeti,ali jedna "temeljna bosnjacka novina"... :D :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1182 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 21:21, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1183 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 21:21, edited 1 time in total.
User avatar
zovemsecrveni
Posts: 243
Joined: 30/09/2009 08:07
Location: Platforma

#1184 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by zovemsecrveni »

U Avazu sam pročitao najodvratnije uvrede koje čovjek može zamisliti. Tu novinu smatram najvećim smećem - u Bošnjaka. Poznajem čovjeka o kojem su pisali da je četnik, ljubitelj Miloševića, prevarant, kriminalac, lopov...Naime, zamjerio se nekome ko "ima veze u Avazu"...Čovjeka jako dobro znam i prosto nisam mogao sebi doći, jer je sušta suprotnost svim tim epitetima koji su mu pripisani (riječ je o običnom građaninu koji je javnosti bitan koliko i moja rahmetli nena, ali poenta je bila oblatiti čovjeka). Od tada Avaz koristim samo za brisanje guzice, da prostite. Ma šalim se, može se čovjek i preko guzice otrovat.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1185 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 21:20, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#1186 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by zonbirile »

callmethebreeeze wrote:
uroborus wrote:
Control panel wrote:
Image

Bosnjacki :? :run:
necemo sad pretjerivati. svakome se moze desiti da pogresno napise, pogotovo u stresnom poslu kakav je novinarski.
da bog da da im stamparske greske budu najveci problem.
------------------------------------------
možda se radilo o Izraelskom uzij-u što je dodatno zbunilo novinara.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#1187 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by dr.gog »

CVIKERASH wrote:Neki dan sam na Alfa tv gledao govor fuhrera Radoncica pred masom ljudi .Moram prizanti da me to podsjetilo na ovo
Šta te konkretno podsjeća? :)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#1188 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by zonbirile »

dr.gog wrote:
CVIKERASH wrote:Neki dan sam na Alfa tv gledao govor fuhrera Radoncica pred masom ljudi .Moram prizanti da me to podsjetilo na ovo
Šta te konkretno podsjeća? :)
-----------------------------------------------------
kao da je dijelove prepisivao,a ne pravi onako dramske pauze kao moler.
Sivka_Planinc
Posts: 99
Joined: 22/06/2005 03:08

#1189 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by Sivka_Planinc »

StupskaBitanga wrote:još u tekstu
rečenica imala je pištoj uza sebe

imaju li oni lektora
Hehe ocito je da nemaju lektora,
Obicno se kaze,, imala je ili imao je uzase,,
a ne ,,uza sebe,,(barem ja mislim da bi to tako trebalo biti)
Nego ova recenica,, ubistvo na mah,, mi nije jasna.. :roll: (novokomponovano nesto)
da li to znaci ,,ubistvo sa ili bez predumisljaja ili ubistvo u samoodbrani???
Nego ko je zeljan ,,bisera ,,dovoljno je samo da ode na Avazov forum,
i da procita koji ,,kilometarski post,, :lol: tih nazovi intelektualaca i mislilaca,, plemenitog roda,,.... :mrgreen:
kako sami sebe tituliraju,
ali nemojte slucajno da se ukljucujete u bilo kakav dijalog jer ignorisu sve zivo hehe :run:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1190 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by VjecitiStudent »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... e-svog-oca

Nagradno pitanje: Sta mozemo ocekivati u sljedecim brojevima?
:D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1191 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by StupskaBitanga »

Svi se pitamo što nemaju lektora
E pa možda ga i imaju ali je pitanje da li on obavlja svoju dužnost
Analizirao sam neke tekstove i pazite šta sam našao
izišo, pošo onda riječi da im fali slovo
Hoću reći da je logika Avaza piši kao seljak tj da te taj isti seljak može shvatiti jer je isti taj seljak ciljana kategorija

A vjerujem da raadnike Avaza nećete naći na FB jer im je pristup onemogućen kao i Youtube jer su imali nekrofila

A svi vi koji branite avaz ste sigurno honorarci jer je samo 10% radnika Avaza prijavljeno ostalo radni po angažmanu
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55616
Joined: 15/12/2008 16:53

#1192 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by ultima_palabra »

VjecitiStudent wrote:http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... e-svog-oca

Nagradno pitanje: Sta mozemo ocekivati u sljedecim brojevima?
:D
Hajd i to, al otkud Vlasta Mijović u zmajevom taboru?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1193 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by Control panel »

demo00 wrote:o koje mjere su zaslijepljeni mržnjom prema spomenutim kategorijama i ličnostima, svjedoče i bezočni napadi na Fahrudina Radončića, reisul-ulemu Mustafu ef. Cerića, akademika dr. Muhameda Filipovića i druge bošnjačke intelektualce. Tako Senad Avdić u Slobodnoj Bosni, osim što napada na Radončićev moralni i intelektualni lik, on se ruga i njegovom fizičkom izgledu ističući kako ima ''patuljaste prste koji su nasađeni na kratke krivudave ruke''. Naziva ga ''malim vrtnim crnogorskim patuljkom'' i ''šejtanom na vrhu igle/tornja Fahrudina Radončića''. Na kraju, maksimalno čerečeći njegovu ličnost, konstatira kako se ''golim okom, i iz aviona vidi da je Radončić bolestan čovjek'', i kako je on ''karikatura u svakom pogledu, ljudskom, profesionalnom, obiteljskom, poduzetničkom''. A u poznatom komunističko-ateističkom glasilu, Oslobođenju, Radončića bjesomučno vrijeđa deklarirani ateista Enver Kazaz, koji ga između ostalog naziva ''fašistom, mikrofašistom, šovinistom''. Čoporativnom napadu na bošnjačke intelektualce koji misle svojom glavom, pridružio se i Marko Vešović koji se u Danima, po ko zna koji put, ustremio na ličnost dr. Muhameda Filipovića i u ritualnom zanosu svoju iracionalnu mržnju iskazao kroz nekoliko neartikuliranih i blasfemičnih rečenica. Vešović veli: ''Dok u Nezavisnim novinama gusla o 'genijalnom Vuku' i miluje Mileta po testisima, u tekstovima pisanim za Bošnjake Tunjo o Srbima govori kao rasista''. Zatim, pozivajući na linč, nastavlja: ''Ovdje kažimo: nije sva nevolja u tome što beg nekažnjeno budalesa i pritom glumi 'univerzalnog čovjeka' iz Renesanse, već i u tome što će nekažnjeno budalesati još deset godina'', i završava tvrdnjom da je Filipović: ''Sav život ostao dosljedan nepismenjak, poluintelektualac, lažov, prevrtljivac i podlac.'' Šta se zapravo krije u pozadini svih tih napada, psovki i uvreda na račun Bošnjaka? Samo naivni i neupućeni će povjerovati da je to odgovor i reakcija na Radončićeve fašističko-šovinističke izjave i nedavne ''napade'' na voditeljicu Dušku Jurišić. Očigledno je da je tu posrijedi nešto sasvim drugo.


OVO NIJE AVAZ! Sta cemo sad ?
mi necemo nista, ne znam sta ces ti. ako nisi uvidio kakav ti je fahro procitaj jos koji put tekst mozda ti konacno prasne pred ocima.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55616
Joined: 15/12/2008 16:53

#1194 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by ultima_palabra »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ultima_palabra wrote:
VjecitiStudent wrote:http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... e-svog-oca

Nagradno pitanje: Sta mozemo ocekivati u sljedecim brojevima?
:D
Hajd i to, al otkud Vlasta Mijović u zmajevom taboru?


meni to nije čudno poznavajući njegov lik i djelo
Pa dobro, imao je on svojih zaokreta :skoljka: Ali donedavno je bio glodur Oslobođenja :roll:
Eno danas mu je kolumna na 3.strani, a u tekstu o Beriću se govori kako su Radončić i Mijović jedini SA novinari koji su od 88-90 pisali protiv Miloševića :-)
Izgleda da Fahro ulaže velike pare u multietničnost :lol:
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#1195 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by Better Man »

Ponovo u današnjem broju primitivni Fadil Mandal pljuje i vrijeđa Gojka Berića.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1196 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by VjecitiStudent »

skolarac wrote:Nista novo,nedavno je u Oslobodjenju Gojko Beric napisao za Radoncica da je kurvin sin i fasista.
Citat na sunce!
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1197 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by Banksy »

skolarac wrote:Nista novo,nedavno je u Oslobodjenju Gojko Beric napisao za Radoncica da je kurvin sin i fasista.
Što bolan lažeš :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1198 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by JThomas »

nisi ti taj napis baš dobro pročitao. evo ti pa se podsjeti:

http://www.abrasmedia.info/index.php?op ... Itemid=138
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1199 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
skolarac wrote:Nista novo,nedavno je u Oslobodjenju Gojko Beric napisao za Radoncica da je kurvin sin i fasista.
Što bolan lažeš :D
Sto da ne?
Kad laze Ugo, i to pred tv kamerama, moze lagati i anonimni skolarac.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55616
Joined: 15/12/2008 16:53

#1200 Re: Ovo je previse cak i od Avaza!

Post by ultima_palabra »

@vječiti, uprati li ti novi Vlastin transfer? :D
Post Reply