RB - Neprofesionalizam!!!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#51 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Truba »

ah da

uvale mi ostecenu novcanicu koju kasnije nece da prime

narafski 10% uzmu
a vjerujem da vrate tu istu novcanicu nekome...

a guzve kod njih redovne
Životinjić
Posts: 153
Joined: 08/10/2008 10:05

#52 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Životinjić »

Usporedio sam provizije prilikom mijenjanja deviza. Hypo dosta povoljnija od RBBH.
spvbn
Posts: 4
Joined: 09/06/2008 23:27

#53 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by spvbn »

Banka koju treba zaobilaziti u sirokom luku. Njihova pohlepa prelazi sve granice. Nadam se samo da ce izgubiti sto vise klijenata sto im od srca zelim.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#54 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by karanana »

ali koje su mi alternative?
ne valja niti jedna i sve i jedna je lihvarska da lihvarskija ne moze biti. da ovo rade na zapadu, njihovi direktori bi u zatvorima bili, ali ovdje im niko nista ne moze.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#55 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Skyfox »

gas gas :run:
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#56 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by nova_korisnica »

karanana wrote:ali koje su mi alternative?
ne valja niti jedna i sve i jedna je lihvarska da lihvarskija ne moze biti. da ovo rade na zapadu, njihovi direktori bi u zatvorima bili, ali ovdje im niko nista ne moze.
nije ni na zapadu nista bolje...eno direktori su doveli banke u minuse pa opet sebi isplatili milionski bonus :D
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#57 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Ljudi ja sam bio u Raiffaisenu, i to je odron banka sve usluge napalacuju i gledaju da vas oderu na svaki nacin. Sada sam u Unicredit, placam mjesecno 6 maraka za Jess paket, i u to dobijam, Visa Electron kartica (citava evropa Unicredit bankomati dizem bez provizije kes, vec sam probao Hrvatska, Austrija, Slovacka marku mi nisu naplatili), zatim Visa Classic kreditna kartica, online banking (dobio sam tokena, redovno koristim, to je recimo Raiffaisen tek sad nedavno uveo, ove godine besplatno iduce se placa 4KM mjesecno :lol: :lol: :lol: :lol: ), elvia osiguranje (za popravke oko kuce, auto slepanje u inostranstvu i slicno - jedino ovo nisam nikad do sada koristio).
Raiffaisen je prvi dosao u BiH i narod je navalio u njega misleci da posto su austrijanci da su pouzdani dobri, a oni zapravo nemaju nikakve veze sa austrijskim raiffaisenom. Ako probate da uzmete svoj novac u Austriji preko Raiffaisen bankomata platicete debelu proviziju. I Raiffaisen je bezveze banka u austriji, daleko ispod UniCredit.
sasa_t
Posts: 463
Joined: 19/09/2008 01:15

#58 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by sasa_t »

Imal kraja marketingu na ovom forumu ikad?
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#59 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Klodovik »

Koristio sam i koristim, po raznim osnovama, usluge banaka: Unicredit, RB i Volksbank. Nijedna me nešto plaho ne oduševljava, ali RB mi uopće nije tako loša. Ima jako dobrih "proizvoda", kako je to sada moderno reći. U Unicredit (nekada HVB) sam se razočarao sto puta.
musac
Posts: 553
Joined: 02/02/2007 11:07

#60 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by musac »

Ne znam kako je u drugim bankama (volio bih kad bi neko rekao, ako zna) oko mjenjanja iz deviza u KM. Za 500$ da promjene u KM uzeli su 11KM. Kako je kod drugih?
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#61 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by swirl »

Sto se tice mjenjanja stranih valuta, znam da ako imas devizni racun otvoren, i tu polozis $ ili EUR, i kad ih podignes sa racuna u KM, ne placas proviziju.
nudis verbis
Posts: 189
Joined: 17/01/2009 15:44

#62 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by nudis verbis »

komi wrote:ah da

uvale mi ostecenu novcanicu koju kasnije nece da prime

narafski 10% uzmu
a vjerujem da vrate tu istu novcanicu nekome...

a guzve kod njih redovne
10% od 5 euro :D 50 cent :D
User avatar
Robyn
Posts: 207
Joined: 26/06/2006 15:06

#63 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Robyn »

Raisseissen... :x :x
musac
Posts: 553
Joined: 02/02/2007 11:07

#65 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by musac »

swirl wrote:Sto se tice mjenjanja stranih valuta, znam da ako imas devizni racun otvoren, i tu polozis $ ili EUR, i kad ih podignes sa racuna u KM, ne placas proviziju.
To u Raiffeisen? Onaj papak na šalteru mi ništa ne reče.
Patek
Posts: 1
Joined: 11/02/2009 13:29

#66 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Patek »

U čast moje prve poruke na ovom forumu (a imam osjecaj da ce ih biti mnogo vise sa ovako zanimljivim temama) želim samo da se željama klijentele Raiffeisen banke u Sarajevu za što skorijom propašću i slomu na tržištu... Bando jedna lopovska..

Btw.. ako neko zna nekog advokata u sarajevu koji ima iskustva sa tužbama protiv banaka.. please let me know... Pošto ću uskoro da ih tužim heheheehhe...
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#67 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by swirl »

musac wrote:
swirl wrote:Sto se tice mjenjanja stranih valuta, znam da ako imas devizni racun otvoren, i tu polozis $ ili EUR, i kad ih podignes sa racuna u KM, ne placas proviziju.
To u Raiffeisen? Onaj papak na šalteru mi ništa ne reče.

To bi trebalo u svakoj banci da je tako. X puta sam to radila, npr. Unicredit, i tako je i bilo.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#68 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Truba »

nudis verbis wrote:
komi wrote:ah da

uvale mi ostecenu novcanicu koju kasnije nece da prime

narafski 10% uzmu
a vjerujem da vrate tu istu novcanicu nekome...

a guzve kod njih redovne
10% od 5 euro :D 50 cent :D
a kad su mi davali 5 euro
nisu mi dali 5.50 euro
nego 5
koje niko nije htio
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#69 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Better Man »

komi wrote:ah da

uvale mi ostecenu novcanicu koju kasnije nece da prime

narafski 10% uzmu
a vjerujem da vrate tu istu novcanicu nekome...

a guzve kod njih redovne
Pa lijepo im kažeš da ne želiš oštečeno novčanicu. Inaće riječ je o jednoj trečerazrednoj banci u Austriji, koja iz kozna kojih razloga samo kod nas biva kao najbolja i najuspješnija i svake godine ih se tako proglašava. Sigurno dobro potplate da ih izabeu za najuspješniju u BiH.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#70 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Truba »

:roll: obicno ne primijetim :run:
User avatar
Adriatic
Posts: 3392
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#71 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Adriatic »

A one što rade na šalteru u poslovnici kod Centrala su posebna priča.
Toliko primitivizma i neljubaznosti nema nadaleko
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#72 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by Truba »

e tu su me i izrokali :D
akcija007
Posts: 2853
Joined: 17/05/2008 23:50

#73 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by akcija007 »

Meni se nesto ne cine losim
primam preko njih platu vec 4-tu godinu OK su imam kredit OK sve za sada sam zadovoljan.
Mene jedino nervira u poslovnici Novi grad SA radi zena prica na srpskom i ekavicom
Kad ti pare broje kaze sto dvesta i sl...zelite li ispaltu u evrima ili KM-ovima moislim da se zove Gordana uzassss .
Nemojte misliti da sam nacionalista i da nekoga mrzim naprotiv iz SA sam ali mi ne govorimo evre i dvesta i sl....
Nije Raiffeisen drzavna sluzba pa da mora tako da se prica
User avatar
hepek071
Posts: 620
Joined: 19/09/2005 09:25
Location: Jagomir do podne, a Sokolac poslijepodne

#74 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by hepek071 »

Ma nije samo RFB kanta ...kad zagrebeš ni ostale nisu ništa bolje...jedina prednost Unicredita jesu bankomati i opcija da je najraširenija u regionu, pa možeš lakše doći do para.

Ja sam u Uniicredit i handre me vec drugi mjesec..promjenio sam kreditnu karticu i još nisam dobio pin kod. Jedina opcija im je slanje poštom na kućnu adresu. nazovem ja njih i pitam da li postoji mogućnost da dobijem pin u banci ili na bilo koji drugi način i otprilike razgovor je tekao kao da sam nazvao 1960-te rusku bazu pored Moskve i pitao bil ja smio doć da napravim par fotografija? Znači već nisam dobio pin kod ima više od mjesec dana i sad trebam pisati zahtjev da mi pošalju pin na isti način. debela budalaština a ja imam ograničen pristup svojim parama i još me nalijepiše likovi što uopšte pitah možel se dobiti pin na neki drugi način.

E sad je meni jedina opcija da ih tužim (što je žešća zajebancija + plaćanje advokata..tako da ih david u ovom slučaju može jedino povući za neku stvar i oni su svjesni toga) ili da promjenim banku (što mi je lakša opcija).

Haj baš kad počeste ovu temu da podijelimo iskustva sa bankama..svjestan sam da svaka dere al bar neka to rade sa osmijehom i uslužno. de mi pomozite da proberem banku.

Znači Raiffeisen - truba
Unicredit - po mom iskustvu truba
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#75 Re: Raiffaisen banka d.d. BiH je najlopovskija banka u drzavi

Post by kone »

I ja sam godinama u RB i nikad nisam imao problema.Vidis u RB banci dobijes i karticu i pin za par dana(vjerovali ili ne),dok eto u Unikredit cekas i preko mjesec dana :lol:
Post Reply