RB - Neprofesionalizam!!!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
akcija007
Posts: 2852
Joined: 17/05/2008 23:50

#151 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by akcija007 »

Pojma nemam za to osiguranje sad gledam ugovor o kreditu nigdje se ne spominje osiguranje sta pokriva i sl.... u rubrici obezbjedjenje pise da sam kredit obezbjedio trajnim nalogom i bjanko mjenicom i da je naknada naplacena 300 KM.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#152 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by dadoka84 »

Evo kako ih ja vidim :D
Image
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#153 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by Skyfox »

We Will Assimilate You. Resistance Is Futile!" :D

dobra usporedba i veoma moguca
Salsaon2
Posts: 65
Joined: 22/07/2009 14:06

#154 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by Salsaon2 »

Pih...RB, gomila bandita...

Predao sa karticu, zaokruzio MASTER CARD, dobio VISA ELECTRON :x :x :x :x :S, zaokruzio SMS uslugu, nije akativirana..EEEE UZAS!!!!! sreca nisam neki drama queen pa nisam se zelio srkletit (dobio sam posao pa sam bio u extra raspolozenju)... Helem

Zaposlio se u firmi, cekao platu kao ozeblo sunce, 2 mjeseca... Odem na bankomat, transakcija odbijena... Kontam kako dobio platnu listu... Odem na drugi bankomat, isto... Hajde, kontam nema veze, odo na salter da uzmem pare... Cekao 20 minuta u redu, dodjem na red, objasnim situaciju, kaze covjek ne mozete dici pare ovdje... (ne sjecam se zasto, znam da nisam fulao salter :P). Ok, zovite seficu da se ovo sredi. Poslase oni mene da sjednem, pa jos jedno 10-tak minuta sam cekao, sefica izlista racun, lijepo stoje parice na racunu, pita me zena koliko zelite da podignete, potpisao se na dnu... proslo 5 minuta dolazi sefica kaze ne mozemo vam dati pare :S sistem nije u funkciji i nije u mogucnosti da obradi transakciju... Ja, da oprostite, kao posran... EEEE uzas... i nista, nisu mi dali pare... :x :x :x :x :x :x :x

Hajde odem ja sutradan, ista stvar... Udjem lijepo u banku i kazem onoj curi ne idem dok mi pare ne isplatite... I opet neka sefica dodje (o drugoj direkciji se radilo)... nesta naklikase u aplikaciji i kao probajte sada... Koje li cudo, RADI... Ma mislim idioti...

Jos im je retardiran bankomat, uzmes xxx para, uzmes i listing i na listingu ti pise da si uzeo XXX para i datum transakcije (ne pise stanje racuna i sl...) ma glupost... Ne znam za druge banke, buraz je na YES paketu u Unikreditu nije se zalio... Generalno mislim da su sve banke u 5 deka, isto *ranje drugo pakovanje...
s31
Posts: 50
Joined: 06/07/2005 10:09

#155 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by s31 »

Zanima me, da li vas iz ove lihvarske banke zivkaju na telefon?
Chayna
Posts: 42
Joined: 10/10/2008 18:07

#156 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by Chayna »

Jednom, iz pozivnog centra (koji zovem kada mi treba neka informacija o računu, tipa stanje, neki problem i slično) pa su me registrovali kao nekog ko to koristi i zvali da pitaju za sugestije, jesam li zadovoljna, ...

Zašto tebe zovu? Imaš kredit ili?:)
s31
Posts: 50
Joined: 06/07/2005 10:09

#157 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by s31 »

Ima kredit i sve im je redovno uplaceno, ali oni imaju potrebu da me zovu i da me napominju da im uplatim ratu. Pravo me nerviraju.
TheDocToR
Posts: 198
Joined: 06/02/2009 19:56

#158 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by TheDocToR »

.
Last edited by TheDocToR on 15/03/2017 10:16, edited 1 time in total.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#159 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by respo »

nisam klijent njihove banke ali sam uzeo kredit preko njih (tako jedino moglo u tom trenutku)
i par puta me zvali valjda jer sam redovan platisa kredita da li sam zaintereovan za neke kredite kreditne kartice fazone


samo im kazem nisam dovidjenja i to je to bar zasada
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#160 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by swirl »

Da, to im je novi fol u zadnje vrijeme, zovu klijente da napomenu da ne zaborave platiti ratu kredita. To sam cula od najmanje petoro ljudi u zadnjih mjesec dana.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#161 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by Skyfox »

Zar u vecini slucajeva to ne ide preko firme, odnosno da se rata ne odbija odmah od plate, a na platnoj listi pratis koliko si otplatio rata i koliko ti je ostalo, ili trajnim nalogom. Ko jos ide u banku svaki mjesec da polozi pare za ratu?
Sta imaju zvat?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#162 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by respo »

kome ide preko firme zovu da te pitaju za neke druge usluge kao kreditna kartica neki paketi fazoni
ako ne ide preko firme onda valjda ide opomena preko telefona plati pa nas boli briga za ostalo do sljedeceg mjeseca
mislim da je to u svakoj banci ne samo u navedenoj u naslovu
akcija007
Posts: 2852
Joined: 17/05/2008 23:50

#163 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by akcija007 »

Otplatio sam 13 rata postojeceg XXL kredita bez ziranata i dobio pismo banke da dignem zamjenski kredit. Trenutna kamata po kreditu mi je 13,99 % ; Zna li ko na ovom zamjenskom kolika je kamata ? I pise da bez naknade odobravaju novi kredit ,isto bez naknade zatvaraju stari.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#164 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by starii »

akcija007 wrote:Otplatio sam 13 rata postojeceg XXL kredita bez ziranata i dobio pismo banke da dignem zamjenski kredit. Trenutna kamata po kreditu mi je 13,99 % ; Zna li ko na ovom zamjenskom kolika je kamata ? I pise da bez naknade odobravaju novi kredit ,isto bez naknade zatvaraju stari.
ne uzimaj nista vise ziv bio :)
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#165 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by veljaca »

Raiffeisen banka me prijatno iznenadila - meni kao CIJENJENOM klijentu ( uredno vracam kredit preko 3 godine vec ) ponudili zamjenski kredit. E, lijepo odem ja kod njih i pitam ih zasto me cijene i kako misle da mi se oduze time. Rece odgovorna osoba - pa eto nudimo vam da zatvorite ovaj kredit i da uzmete jos malo para ( bez dodatnih troskova zatvaranja starog i obrade novog kredita )....kao novi kredit, sa vecom kamatom 12,49% od one koju sada imam 12,12%. Gledam ja nju i kazem - meni pare ne trebaju od vas da se ja ponovo zaduzim - pod jos nepovoljnijim uslovima. Mozete li vi mene cijeniti tako sto ce te mi vratiti prvobitnu kamatu na postojeci kredit. Gleda ona mene blijedo i kaze NE. Ja ustanem i kazem: Hvala vam na takvom CIJENJENJU mene ....
Nikad vise ja kod vas necu dici novi kredit ..........
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#166 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by Skyfox »

Neznam jel i u drugim bankama to uobicajena praxa al ovdje cim vide da im neko izmice iz kandzi kad je pri kraju sa otplatom odmah nude zamjenski kredit...
akcija007
Posts: 2852
Joined: 17/05/2008 23:50

#167 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by akcija007 »

u RB drasticno padaju kamatne stope na stednju al nikako na kredite. Tako prosle godine u ovo doba orocenje na 3mj bila kamatna stopa 3,5% , a danas je ta kamatna stopa 0,2 % na godisnjem nivou. A kamate na kredite ostale iste ....
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#168 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by chuchumbamayumbe »

Koja je to bagra lopovska, tj, nikada im dosta.
Ja imam Maestro u Unicredit.
Hocete li prekoracenje - NECU.
Hocete li yes paket - NECU
Hocu samo da mi plata legne na Maestro, i to je to.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#169 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by stochar »

@chuchumbamayumbe - fakat banda. bio sam kratko klijent RBB, i kad sam dos'o da zatrazim da mi ukinu limit jer necu da idem u minus, lik me ubjedjivo kako nema potrebe, kako je to korisno, kako je dobro imati viska na racunu... kazem ja: kako se to ukida? on: morate popuniti ovaj zahtjev... ja: dajte mi zahtjev; on: ali to vam je komplikacija... i tako to trajalo nekoliko minuta...

takodjer, nekad kad imam krupniju novcanicu, uletim u bilo koju banku (da me u granapima ne bi cudno gledali) i ljudi mi bez problema usitne pare. jednom uletim kod njih sa 100 KM, pitam mogu li mi usitniti, kaze mogu, usitne, otkucaju mi onaj papiric i naplate mi neku proviziju marku-dvije... (mislim, jeste da im je to opis posla, ali nigdje mi nikad nisu uzeli proviziju na usitnjavanje)...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#170 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by chuchumbamayumbe »

stochar wrote:@chuchumbamayumbe - fakat banda. bio sam kratko klijent RBB, i kad sam dos'o da zatrazim da mi ukinu limit jer necu da idem u minus, lik me ubjedjivo kako nema potrebe, kako je to korisno, kako je dobro imati viska na racunu... kazem ja: kako se to ukida? on: morate popuniti ovaj zahtjev... ja: dajte mi zahtjev; on: ali to vam je komplikacija... i tako to trajalo nekoliko minuta...

takodjer, nekad kad imam krupniju novcanicu, uletim u bilo koju banku (da me u granapima ne bi cudno gledali) i ljudi mi bez problema usitne pare. jednom uletim kod njih sa 100 KM, pitam mogu li mi usitniti, kaze mogu, usitne, otkucaju mi onaj papiric i naplate mi neku proviziju marku-dvije... (mislim, jeste da im je to opis posla, ali nigdje mi nikad nisu uzeli proviziju na usitnjavanje)...
Nema vise dzabe ni u stare babe...
akcija007
Posts: 2852
Joined: 17/05/2008 23:50

#171 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by akcija007 »

Neki dan je u Avazu izisao bombasticni naslov da RB nesto povecava naknade za tekuce racune neko osiguranje 2 KM pa ce vodjenje biti 4KM tekuceg racuna...tako nesto zna li neko nesto o ovome ?
Na januarskom izvodu nista ne pise, vodjenje 1,99 KM .
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#172 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by Skyfox »

nisam cuo za to ali od kako su poceli naplacivati punu cijenu za internet bankarstvo - ljetpota.

sinoc sam bio na njihovoj proslavi u Zetri i jedino sto mi je privuklo paznju osim Severine :D je da su najavili smanjenje kamata na kredite u '10.

Pa eto pozurite onda !!!
User avatar
zovemsecrveni
Posts: 243
Joined: 30/09/2009 08:07
Location: Platforma

#173 Re: RB - Neprofesionalizam!!!

Post by zovemsecrveni »

:sax:
Post Reply